Nicklas Bäckström (WSH) (0 + 2)
Jakub Voráček (PHI) (2 + 0)
Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (2 + 0), 6 střel na branku, čas na ledě: 16:31
Tohle byla pořádná fuška pro oba týmy. Zápas už se zdál být rozhodnutý, když Philadelphia vedla 4:0, ale Capitals se nezvdali a bojovali. Už jim chyběla pouze vyrovnávací branka, kterou nakonec Letci nedopustili. Hezká hokejová podíváná se vším potřebným.
60:00
59:08
Philadelphia právě vstřelila branku!
Nakonec hokejisté z Pensylvánie dotáhnou zápas do vítězného konce, protože svůj úspěch potvrzují trefou do odkryté sítě. Poslal jej tam naprosto neomylně STEVE DOWNIE. Tento muž bude nejspíš poslední, který dnes přidá branku na gólový účet večera. Asistence: Matt Read, Brendan Schenn.
58:51
Oddechový čas pro Capitals.
58:50
Grubauer míří na střídačku a Washington zkouší hru bez brankáře.
58:20
Letci musí znovu rychle zpátky do obrany, protože Nicklas Bäckström s Ovečkinem nachystali dobrou souhru, jež nakonec míjí branku.
57:40
Brankář Philadelphie měl nyní hodně zakrytý výhled a byl rád, že touš letěl nad úroveň horní tyče.
57:07
Nyní už mají Washingtonští touš u svatyně Masona, ke střele se ale stále nemohou dostat.
56:36
Capitals začínají další akci z obranného pásma, Alex Ovečkin nepřijmul přihrávku dobře u modré čáry.
56:01
Sean Couturier hledal v prostoru před brankou Reada, ale našel pouze připravené betony Grubauera.
56:03
Poslední komerční přestávka nabídne chvíli oddcehu pro hráče na ledě.
55:28
Další nahozený kotouč do obranného pásma Capitals, Letci mají nyní za úkol hlavně dobře bránit.
55:04
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
54:50
Puk za brankou Washington. Na místě, kde ho fanoušci Flyers uvidí nejraději.
54:00
Washington právě vstřelil branku!
Pokračujeme. Jako by dnešní brankostroj nebral žádných konců. Celkově devátý gól zápasu a čtvrtou branku Capitals přidává do sítě Letců z Philadelphie BROOKS LAICH. I on je tak pro dnešní den jedním z autorů mnoha branek. Mason sice puk viděl, ale prolětel mu kolem vyrážečky ve chvíli, kdy už jej nestačil zkrotit. Asistence: Mike Green, Karl Alzner.
53:54
Posledních sedmnáct vteřin zbývá z trestu Streita a vhazování proběhne ve středním pásmu.
53:25
Capitals opět ukazují, že dnes přesilovky zvládají, ale tentokrá nemají zatím tak přesnou střelbu.
52:23
Flyers se ale v zápětí budou muse bránit v oslabení, Mark Streit (PHI) odjíždí za katr kvůli provinění se hákováním.
52:04
Dnes už podruhé jsem zakřiknul nějakou ze situací na ledě. Philadelphia může hrát zase o něco klidněji ve zbytku zápasu, protože přesně nabídnuté přihrávky využil k obrovské radosti v hale český útočník JAKUB VORÁČEK. Byl před gólmanem sám a přesnou střelou zápěstím jej překonal u levé tyče. Druhý Voráčkův gól v zápase. Asistence: Scott Hartnell.
51:19
Domácí jako by v posledních minutách úplně ztratili ptočný drajv, který předváděli v prvních dvou třetinách.
50:58
Hned po dalším vhazování, lětel puk na svatyni Philadelphii od modré čáry, ale brankář v oranžovém trikotu na něj dobře viděl.
50:42
Další zákrok pro Masona a uvidíme reklamní přestávku.
50:20
Není pochyb o tom, že Washington je zpátky v zápase a zápolí tvrdě o každý puk. Ztráta jediné branky je motivující.
49:59
Následně snadný zákrok pro gólmana Flyers, který má za úkol alespoň trochu uklidnit hru před sebou.
49:25
Že by se nám začalo zadělávat na poměrně neočekáváné drama? Philadelphia sice vedla už 4:0, ale v tuto chvíli je rozdíl branek ten nejtěsnější, Capitals totiž dávají gól při hře čtyři na čtyři. U levé tyče zůstal úplně samotný a nikým nehlídaný TROY BROUWER, jehož přesná střela z první končí za zády Masona. Asistence: Jack Hillen, Nicklas Bäckström.
49:08
Vhazovat se bude před Grubauerem, který před chvílí ukryl puk v lapačce.
48:18
Poprvé tak dnes sledujeme hru čtyři na čtyři, velikou šanci měli hned v jejím úvodu hosté.
47:45
Na trestnou lavici nyní míří příslušníci obou týmů. Zac Rinaldo (PHI) se provinil hrubostí a za stejný prohřešek pyká také Jason Chimera (WSH).
47:30
Už ale znovu útočí Flyers a troji mužů v oranžových dresech napadala za brankou. Tam jí byl ale touš odebrán.
47:06
Navíc Washington daleko více vyrovnal početnost střelby, ve které po většinu utkání značně ztrácel.
46:35
Druhý gól Washingtonu v zápase a druhá přesilová hra, která končí proměněnou. Hezká početní výhoda se nakonec promítla do výsledku a Capitals prohrávají už pouze rozdílem dvou branek. Největší přehled při dorážení na brankovišti získal ruský kanonýr ALEXANDR OVEČKIN, který tak slaví svůj další gól. Asistence: Nicklas Bäckström, John Carlson.
46:26
I nadále okupují hosté útočné pásmo a nevzdávají se puku.
45:07
Sledujeme první vyloučení ve třetí třetině, dvě minuty inkasuje hokejista Flyers Sean Coturier (PHI) za hákování.
44:28
Obránci Capitals začínají rozehrávku útočné akce za vlastní brankou.
43:50
Pokud někdo čekal, že by se ve třetí třetině polevilo ne tempu, ani náhodou. Hraje se ze strany na stranu.
43:09
A brankář Flyers muse znovu dávat pozor, protože kolem jeho svatyně kotouč proletěl dvakrát v krátkém úseku.
42:30
Dvojice útočníků v bílých dresech vyrazila ohrožovat Philadelphii, ale celá akce úspěch nesklidila.
42:18
Vhazování proběhne po pracivi gólmana Flyers, který v posledních momentech nemá příliš práce.
40:44
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
40:01
Blíží se počátek třetí třetiny, uvidíme, zda se ještě Washingtonu podaří rozjetého soupeře zaskočit.
Střely na branku ve druhé třetině

Philadelphia Flyers: 10

Washington Capitals: 5
Ve druhé třetině domácí Philadelphia Flyers ještě více rozšířili svůj náskok a nyní vedou 4:1. Do posledních dvaceti minut tak budou moc vkročit s daleko větším klidem, než jejich odvěký rival z Washingtonu.
40:00
39:12
Ještě jeden zákrok betonem pro brankáře Masona, který ale dnes chytá v pohodě a neměl se zakočením soupeře problémy.
38:55
Zdá se, že ani jeden tým už nebude mít tak velký zájem hnát síly v poslední minute druhé periody za gólem. Hra přerušena.
38:08
Už se hraje zase v plném počtu hráčů na ledě a závěr druhé části začíná u branky Washingtonu.
37:35
Až nyní se Capitals alespoň na chvíli osvobozují a šetří drahocené vteřinky z testu Bäckströma.
37:10
Letci jen tak nehodlají opustit útočné pásmo, zatím jejich přesilovka vypadá hodně sebejistě.
36:48
Nyní už Flyers museli začít od vlastní branky, Timonen páli od modré a znovu jistý zákrok Grubauera.
36:16
Domácí nezačali špatně přesilovku a Giroux se Simmondsem stříleli, následně Grubauer ukryl touše ve své výstroji.
36:02
Nepříjemné chvíle za pár okamžiků začnou pro Capitals. Dvě minuty za nedovolené bránění míří za vrátka odsedět Nicklas Bäckström (WSH).
35:50
Grubauer musel do rozkleku proti tvrdé střele Jakuba Voráčka. Gólmana Capitals ale na zakončení českého hráče dobře viděl.
35:18
Jenže také Washington po své brance trochu ožil a hledá prostor u svatyně Masona.
34:40
Philadelphia už znovu pobývá s pukem na hokejkách v útočném pásmu a snaží se vykombinovat šanci.
34:06
Má slova o špatné přesilovce očividně chtěli hokejisté Washingtonu vyvrátit, protože v závěru početní výhody snižují na rozdíl tří branek. Vše začalo poměrně nenápadně u modré čáry, když hosté nahodili kus černé pryže na branku. Nejlépe si při následné teči počínal MIKE GREEN, jenž puk zasáhl vysoko, ale ještě v rámci pravidel. Využitá početní výhoda. Asistence: Alexandr Ovečkin, Jason Chimera.
33:36
Přesilovka Capitals zatím rozhodně nevypadá dobře a jde vidět, že Washington dnes nehraje vůbec v pohodě.
32:50
Domácí ale zaútočili také ve vlastní početní nevýhodě, Grubauer si hned na úvod připsal nelehký zásah.
32:23
Philadelphii v následujících momentech čeká oslabení. Luke Schenn (PHI) totiž podrazil Jasona Chimeru a jde za to pykat. Přesilovka pro Washington.
31:52
Ve stejném čase střídají Capitals brankáře, Braden Holtby odjíždí z ledu a místo něj nastupuje Grubauer.
31:52
Střelecká pohoda Philadelphie i nadále pokračuje a zatím to nevypadá, že by posádka z Wells Fargo Center chtěla jen tak přestat dávat góly, Capitals doposud jejich pohodu odnáší velkou měrou. Poměrně jistá akce skončila až v brance Bradena Holtbyho, když se u modré čáry napřáhnul Schenn a MICHAEL RAFFL ukázkově tečoval těsně před gólmanem. Asistence: Luke Schenn, Andrew MacDonald.
30:30
Vhazová po levé ruce brankáře Washingtonu, který bude muset v dalších vteřinách dávat větší pozor.
30:10
Braden Holtby si na chvíli zahrál s pukem a poslal touš dopředu na své spoluhráče.
29:15
Claude Giroux už opět hledal prostor ke střele v pásmu, nakonec ještě přihrával a nebyla z toho vůbec špatná možnost pro Jakuba Voráčka.
28:56
Greenovi odpískáno postavení mimo hru, nevšiml si přejíždějícího spoluhráče na druhé straně modré čáry.
28:30
Puk se ocitl za svatyní Masona, kde se o něj snaží zápolit hned několik mužů.
28:10
Přerušená hra a hned po ní nachystáná reklamní pauza.
27:42
Po delším časovém úseku zkouší ukázat své choutky dávat gól i Capitals, jenže jejich počínání není ani zdaleka tolik zadařilé.
26:48
Za vlastní brankou rozehráli obránci Philadelphie puk a už se hnali dopředu, jejich rozehrávka nakonec přibržděna na hranici útočného pásma.
26:06
Domácí najednou mohou hrát ještě ve větší pohodě, navíc neustává jejih střelecká aktivita.
25:26
Minimálně dobrý náskok mají v tuto chvíli na svém kontě svěřenci v oranžovobílých trikotech. Unikají totiž už do vedení 3:0 a aréna bouří při prozatimní likvidaci soka z Washingtonu. Hádejte, který muž dopravil puk do klece? CLAUDE GIROUX se zorientoval v předbrankovém prostoru jako první a nedal Holtbymu žádnou šanci na nějaký zákrok. Asistence: Scott Hartnell.
24:10
Ovečkin sice pálil na Masona, ale z hodně veliké dálky, takže puk brankáře Flyers moc neohrozil.
23:43
Schenn zkoušel najít prostor obtočením se kolem pravé tyčky, ale gólmanovo postavení nevytěsnil.
23:00
Opět už s kotoučem na holích Flyers, kteří obléhají Holtbyho svatyni ze zadní strany. Zatím ale beze střely.
22:35
Hra přerušna u branky Letců, tam by se za malou chvíli měl také puk vhodit.
22:20
Puk ale v posledních momentech létá ze strany na stranu, nikdo se jej na delší dobu nezmocnil.
21:33
Nyní už s pukem pracuje Wayne Simmonds ve vlastním obranném pásmu a hledá některého ze spoluhráčů vepředu.
21:13
Krásný hokejový moment. Ovečkin vyslal dopředu Bäckströma, ten vypálil a našel přesně lapačku Masona. Krásný zákrok gólmana Flyers.
20:43
Dobré místo pro palbu měl na levém křídle Alexandr Ovečkin. Jenže jeho pokus mířil příliš vysoko nad branku.
20:18
Také vhazování na začátku druhé části vzali do svých rukou Flyers, následně hra přerušena ve středním pásmu.
20:01
Za několik okamžiků začne druhá třetina. Uvidíme, za nabídne tolik zajímavých okamžiků, jako přinesla perioda úvodní.
Střely na branku v první třetině

Philadelphia Flyers: 13

Washington Capitals: 3
Máme za sebou hodně atraktivní první třetinu utkání dvou rivalů z Philadelphie a Washingtonu. Domácí vedou 2:0 díky slepeným brankám ze sedmé a deváté minuty. Duel okořenila také hromadnější bitka a těšme se na to co, nás ještě čeká.
20:00
19:26
Alexandr Ovečkin udržel puk za modrou čarou a ještě stihl vypálit, jeho pokus ovšem Steve Mason v pohodě kryje.
19:02
Začala poslední minuta první třetiny, Philadelphia ji začíná vyhozením na zakázané uvolnění.
18:28
Wayen Simmonds dělal Holtbymu starosti u pravé tyče, nakonec brankář Capitals s klidem zasahuje.
17:54
Washington doposud vypálil pouze třikrát na branku soupeře, a tak mají Flyers daleko větší útočnou převahu.
17:46
Hra je přerušena po snadném zákroku gólmana Capitals. Po reklamní přestávce bude hra pokračovat u jeho klece.
17:20
Znovu Jakub Voráček a s ním Giroux ohrožoval branku Holtbyho. Za svatyní ale o kus ceněné pryže přišli.
16:40
Jakub Voráček nepříjemně napadl soupeře u modré útočné, chtěl vyrazit dopředu, ale nic podobného mu nakonec nevyšlo.
16:13
Jako by najednou ubylo šancí na obou stranách a gólmani nemají tolik práce. Stále se ovšem hraje nahoru a dolů.
15:25
Souboj o puk ve středním pásmu nakonec lépe zvládla Philadelphia, ale střela Schenna následně trefila jen zadní mantinel.
14:43
Washington ale nabral na větším útočném sebevědomí, obrana Letců musí být o něco pozornější, než na samotném začátku.
14:06
Už se hraje při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, první početní výhodu hosté nevyužili. Uvidíme, jestli se hra trošku uklidní.
13:29
Ještě půl minuty zbývá z početní výhody Capitals. Gólman Flyers doposud všechny problémy vyřešil.
12:59
Nebezpečná chvíle, Mason na chvíli vyjel za branku a ta zůstala prázdná, div ji Capitals netrefili!
12:15
Nakonec ze situace vylučování vyústila dvě minuty trvající přesilovka Washingtonu, hosté ji začínají před brankou soupeře.
11:59
Tresty dostává hned několik hříšníků. Tom Wilson (WSH), Luke Schenn (PHI), Vincent Lecavalier (PHI), John Erskine (WSH). Tihle všichni dostávají tresty za rvačku, domácí Lecavalier ještě inkasuje vyšší trest. K tomu Wayne Simmonds (PHI) odsedí dvě minuty za krosček a dvě minuty za sekání.
11:59
Vše začalo velikým hitem Luka Schenna na soupeře, což bylo nejspíše záminkou mely u střídaček. Už ale hokejisté schládli a čeká se na udělení trestů.
11:59
A pozor, tohle nevypadá dobře. Nejdříve šlo o jeden souboj, ale postupně se do šarvátky na ledě zapojili také někteří muži ze střídačky. Trestů bude padat asi víc.
11:59
Puk těsně před odpískáním skončil u střídačky, a pak se na ledě strhla první bitka.
11:46
Washington mohl rozehrávat zpoza vlastní branky, Holtby si vyjel daleko z brankoviště a pomohl s rozehrávkou.
11:25
Rozhodčí musel znovu přerušit hru, protože kus černé gumy skončil na domácí střídačce.
10:59
Když už se hosté snažili propracovat před branku Flyers, bylo jich v útočném pásmu méně, než by bylo záhodno.
10:45
Následuje další komerční přestávka, ještě přední si další ze zákroků připsal do statistik gólman Capitals Braden Holtby.
09:58
Capitals musí trošku sklidnit hru a začít hrát z jisté obrany, protože Flyers mají pochopitelně psychicky navrch.
08:23
Tohle už může být značný problém pro hráče z hlavního města Ameriky. Ještě totiž neuběhla ani polovina úvodní periody, když Washington znovu inkasuje. Hned první nabídnutou přesilovou hru Flyers nepohrdli a navíc radost mohou mít i fanoušci z českých řad. JAKUB VORÁČEK se pořádně napřáhl a jeho pumelice nakonec skončila až v síti. Druhá branka v krátkém časovém sledu. Asistence: Claude Giroux, Wayne Simmonds.
08:11
Navíc je tu první přesilovka pro Flyers. Troy Brouwer (WSH) půjde odsedět dvě minuty za sekání.
07:36
Ani nadále se nebojí domácí útočit, tento zákrok po střele od modré ale nebyl pro Holtbyho těžký.
06:48
Letci jsou přeci jen už na začátku první třetiny sladce odměněni za svou častou aktivitu v předbrankovém prostoru soupeře. Dalšímu nátlaku už obrana Capitals nedokázala odolat a hosté inkasují. Byl to kapitán Philadelphie CLAUDE GIROUX, kdo předvedl parádičku, která jako by byla vystřižena z hokejové učebnice. Nabral puk směrem do třetiny soupeře, obrkoužil s ním gólmana a kličkou do bekhendu posílá svůj mančaft do vedení. Asistence: Sean Couturier.
06:34
Další snadnější zákrok pro strážce domácí svatyně. Následuje první dnešní reklamní přestávka.
06:20
Couturierova nepřesná rozehrávka končí pouze na hokejce soupeře.
05:54
Proběhlo vhazování po pravici domácího gólmana, získali jej Flyers a opět vyrazili kupředu. Puk zastavuje až Braden Holtby na druhé straně.
05:19
Už znovu hráli Capitals s pukem na hokejkách v pásmu soupeře, ale nedokázali zakončit na Masonovo zařízení.
04:28
Philadelphia je zatím střelecky o něco aktivnější, ale hra se stále přelévá ze strany na stranu.
03:48
Jakub Voráček se na malou chvíli zjevil vesměs osamocený před brankou a střelou kousek nad ledem trefuje výstroj Bradena Holtbyho.
03:16
Alexandr Ovečkin mohol rozehrávat další akci hostujícího celku, ale ve středním pásmu puk ztratil, takže hrají Flyers.
02:40
Holtby měl hned nadvakrát práci proti Rafflovi, když v obou případěch musel vytasit zákrok svým pravým betonem.
02:06
Na druhé straně hrací plochy první větší šance pro Bäckströma, ale pozorný Steve Mason kryje.
01:49
Opět rychlá přechod Flyers přes modrou čáru, po puku se natahoval Simmonds. Jenže nakonec k němu kus černé gumy nedoputoval.
01:14
Stále čekáme na první střelu na branku, gólmani ještě neměli žádnou práci.
00:36
Dvojice útočníků v orenžových dresech zkoušela získat touš za brankou soupeře, ale obrana Capitals zatím předvádí pozornou práci.
00:25
Nakonec ale odpískáný ofsajd Letců, přechod přes modrou čáru nebyl přesný.
00:13
Na úvodním buly byli nakonec lepší hokejisté Philadelphie, kteří hned vyrazili dopředu.
00:01
Hráči obou týmů už výjíždí na ledovou plochu a za několik okamžiků bude vše připraveno k úvodnímu vhazování.
Ještě jednou vítejte u dnešního online přenosu z NHL. V brance domácích nastoupí Steve Mason, zatímco tři tyče hostujícího celku se chystá hájit Braden Holtby.

Philadelphia Flyers: Mason – Timonen, Coburn, Grossmann, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Lecavalier – Read, Couturier, Downie – Raffl, Hall, Rinaldo

Washington Capitals: Holtby – Carlson, Alzner, Green, Hillen, Carrick, Erskine – Ovečkin, Backstrom, Laich – Brouwer, Johansson, Penner – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Stoa.

Jakub Voráček (PHI) (16 + 27)
Andrej Meszároš (PHI) (5 + 12)
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly naposledy minulý týden, s výjimkou toho, že duel probíhal ve Washingtonu. Lépe si v něm nakonec počínali hokejisté Philadelphia Flyers, když slavili výhru 5:4 v prodloužení.
PHILADELPHIA FLYERS

Zdá se, že Letci jsou v této sezóně z toho úplně nejhoršího venku. Už po třech kolech měnili bílooranžoví trenéra a nakonec tento tah přinesl sladké ovoce. Ačkoliv začátek sezóny znamenal pro Philadelphii naprosté utrpení, herní forma celku z východu šla strmým směrem nahoru. V tuto chvíli náleží Flyers šestá příčka v žebříčku Východní konference a klidně mohou Letci pomýšlet i na lepší umístění. Zápas s Capitals bude důležitým krokem pro oba celky. Produktivitu týmu ovládá Kanaďan Claude Giroux (21 + 40), přestože mu úvod sezóny nevyšel. Český kanonýr Jakub Voráček (16 + 27) prožívá zdařilý ročník. Možnost působit mezi třemi tyčemi Flyers využívá zejména Steve Mason.
WASHINGTON CAPITALS

Není tajemstvím, že Washington už delší dobu pomýšlí na větší úspěch v bojích o Stanleyův pohár. Jenže aktuální průběh sezóny zatím muže z hlavního města Ameriky řadí až za pořadí pro vyřazovací boje. Celkově desáté místo ve Východní konferenci ale činí ztrátu jediného bodu na osmé Columbus Blue Jackets. Vždyť celkově je střed tabulky obrovsky vyrovnaný. Nikoho nepřekvapí, že hlavním strůjcem produktivity Washingtonu má být také letos Alexandr Ovečkin (43 + 22). Ve statistikách jej velice kvalitně doplňuje Švéd Nicklas Bäckström (12 + 48). Ten je zejména kvalitní nahrávač. Většinu prostoru v brankovišti potom dostává gólman Braden Holtby.

Ještě před uzávěrkou přestupů v National Hockey League, opustil výběr Capitals český hokejista Martin Erat, jenž zamířil na západ do Phoenixu. Opačným směrem putuje další Čech. Obránce Rostislav Klesla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.