Ve třetí části byl Lokomotiv lepším týmem a svůj náskok ještě navýšil, když se v 55. minutě prosadil Averin. Tím dnešní základní část KHL skončila a chystá se tak vyřazovací část, která rozhodně nabídne zajímavé a atraktivní zápasy. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:17
Kotouč je ve středním pásmu a Lokomotiv jej kontroluje. Už se pravděpodobně nic nestane.
58:18
Přečíslení Astany tři na dva zakončil ranou z mezikruží Starčenko. Ten se ale přes dobře chytajícího Kolesnika neprosadil.
57:16
A fanoušci si závěr klání užívají a vytvářejí mexickou vlnu, která právě obíhá celým stadiónem.
57:01
Početní výhodu domácí sice nevyužili, ale bylo vidět, že se do nějakého zakončení ani příliš netlačí. Kudroč je již na ledě.
55:01
Kudroč zahákoval soupeře a putuje na trestnou, kde si odsedí dvě minuty.
54:14
Jaroslavl právě vstřelila branku!
O vítězí dnešního klání je rozhodnuto. Po vyhraném buly v útočném pásmu domácích vypálil tažnou střelou z vrcholu kruhu JEGOR AVERIN, který poslal kotouč přesně k levé tyči. Asistence: Daniil Apalkov, Sergej Plotnikov.
53:32
Domácí už se do útoku příliš neženou. Pokud získají kotouč, podrží ho a poté jej vyhodí do středního pásma.
53:02
Nepřesná rozehrávka Lokomotivu končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Kolesnikem.
51:38
Astana už pomalu nechává svá vrátka do obrany pootevřená, čehož by jejich soupeř mohl využít. Vhazuje se v útočném pásmu Jaroslavle.
51:00
Velká šance domácích! Přečíslení dva na jednoho zakončil ze strany Apalkov. Ten ale číhajícího Ahonena nedokázal propálit.
49:12
Ve třetí periodě působí Lokomotiv lepším dojmem. Více se prosazuje a především je aktivnější.
48:26
Kartajev si najel k pravému kruhu, ve kterém nahodil kotouč na branku. Puk ale zamířil do lapačky Ahonena.
47:21
Plotnikov dostal nabito k mezikruží, kde zůstal zcela osamocen. Zlomil ale hokejku a k zakončení se nepropasíroval.
46:48
Opět hra v menším počtu vyhovuje Jaroslavli, která se snaží držet kotouč na svých holích.
45:44
Ta ale netrvala dlouho, jelikož se stejným proviněním Konkov odsoudil ke dvouminutovému trestu.
45:36
Litviněnko míří na trestnou za podražení. Přesilovka pro Lokomotiv.
44:31
Hraje se dlouho bez přerušení. Po delší době se Astana drží v útočném pásmu.
43:30
Až teď se do zakončení dostal Hamill. Ten si najel k modré čáře a vypálil přes dva hráče. Kolesnik včas zasáhl vyrážečkou.
42:29
Jaroslavl začala velmi aktivně a i nadále se drží před brankou Astany. Hostům se zatím nedaří vůbec rozehrát.
41:27
Další útok domácích zakončoval Plotnikov, který tečoval před brankou. Ahonen má ale kotouč ve své lapačce.
40:44
Redlihs se snažil protlačit přes jediného bránícího protihráče, jenže přišel o puk a do zakončení se nedostal.
40:01
Ve druhé části jsme viděli hru na jednu bránu a to na tu Kolesnika. Astana totiž zabrala a dokázala snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Rachmanova. I nadále je lepším týmem a čeká nás jistě ještě velmi zajímavá třetí perioda. Ta začne v 18:11.
40:00
39:22
Barker nahodil puk od modré čáry, ale pozorný domácí muž v masce puk pohotově lapil do lapačky.
38:26
Tým Astany se drží v útočném pásmu. Snaží se střílet ze všech možných pozic, ale domácí hrají velmi aktivně.
37:28
Savčenko si nebezpečně najel ze strany až před Kolesnika, kterého se snažil propálit, nicméně neuspěl.
37:15
Hraje se ve čtyřech na obou stranách a to zatím vyhovuje Lokomotivu, který drží svého soupeře ve středním pásmu.
36:05
Vzápětí se vylučuje na obou stranách. Za menší potyčku si dvě minuty na trestné odsedí Apalkov a Hamill.
36:04
Ve druhé třetině je Astana jasně lepším týmem. Mluví tomu i statistika střelby. 14 střel na branku Kolesnika a jen čtyři na svatyni Ahonena.
35:48
34:11
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím se jim nedaří vyprodukovat nějakou střelu na branku.
33:48
Jakovlev dostává dvě minuty za hrubost. Další příležitost pro Barys.
32:05
Astana právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Od modré vypálil ostře Barker. Domácí gólman ale kotouč vyrazil pouze před sebe, kde si najížděl MICHAJL RACHMANOV, který s velkým přehledem poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Kem Barker.
31:15
Na druhé straně se snažil zakončovat Bochenski, který svou individuální akci ale nedotáhl do vítězného konce.
30:49
Kronwall si sjel do útočné třetiny, kde vypálil ze strany. Ahonen jeho ránu dokázal včas vyrazit.
29:18
Hosté se už usazují v útočném pásmu.
28:43
Pašnin (JAR) dostává dvě minuty za zdržování hry.
28:35
Romanov nyní netrefil zcela odkrytou klec.
27:59
27:19
Astana opět vyhazuje a nyní může v klidu vystřídat.
26:30
Domácím se přesilovka vůbec nedaří.
25:59
Gavrilin (AST) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
25:16
Hostující obrana má plné ruce práce.
24:27
Domácí se už zase dostávají do stejného tempa, který předváděli v první třetině.
23:16
Redlihs se objevil zcela sám před brankou a odražený puk mohl dostat za brankovou čáru, ale bekhendovou střelou minul odkrytou bránu.
22:09
Ahonen si připisuje první zákrok ve druhé třetině, a to po střele Redlihse.
21:28
Hra se nyní nemůže nějak rozjet. Puk létá z jedné strany na druhou, a tak musí být oba brankáři v pozoru.
20:36
Vhazování vyhráli domácí a už se ženou do útočného pásma.
20:01
První třetina je za námi a zápas zatím jasně ovládá domácí tým. O všechny tři branky se postarala první formace a zařídila tak svému týmu vedení po první periodě 3:0.
Další třetina začne přibližně v 17:26.
20:00
19:31
Třetina se už pouze dohrává a to ve středním pásmu.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35
Domácí se drží v útočném pásmu, ale pouze kombinují podél mantinelů a zatím nikdo nevystřelil.
17:49
Po střele od modré se před Kolesnikovo brankou seběhla menší potyčka, ale rozhodčí ji stačil včas roztrhnout. Vylučovat se nebude.
16:42
Hosté se nyní dostali k puku a rozjíždějí útočnou akci, ale ta je zastavena na modré čáře. Rozhodčí přerušuje hru – Ofsajd.
16:02
Achmetov nyní padl do střely od modré a těžko se zvedá z ledu.
15:29
Puk ve středním pásmu a na led naskakují první formace.
14:54
Averin z druhé formace domácích nyní objel branku a pokoušel se zakončovat, ale Ahonen se stihl přesunout včas.
14:25
Semjonov bojuje o kotouč v útočné třetině, ale zatím neúspěšně.
13:38
Lokomotivu se nedaří rozehrát. Upper v útočném pásmu skvěle napadá.
12:53
Romanov vystřelil z ostrého úhlu a tuto střelu Kolesnik ukryl do své lapačky.
12:21
Komerční přestávka.
11:51
11:09
Domácí zvládají oslabení na jedničku. Holos vyhazuje puk přes všechny čáry.
10:35
Hostům se přesilovka příliš nedaří. Domácí vyhazují.
09:51
Gorochov (JAR) dostává dvě minuty za podražení.
09:40
Barys Astana nyní drží hosty pod tlakem a pokouší se v útočném pásmu kombinovat.
08:25
Dnes první formace opravdu září. Opět skvělá akce zahájena Geoffem Plattem, který nahrával před branku, kde byl zcela osamocen Redlihs, ale tomu puk přeskočil hokejku.
07:48
Hra se přerušuje, protože jeden z hostujících hráčů tečoval mezi diváky. Následuje komerční přestávka.
07:29
Domácí se nyní drží za vlastní brankou a pokoušejí se rozjet další akci.
05:46
Během necelých šesti minut si domácí vytvářejí tříbrankový náskok. Platt vystřelil od modré a Ahonenovi vypadl puk z výstroje. Před brankou se poté objevil dojíždějící MIKELIS REDLIHS, který přesnou střelou trefuje poloprázdnou branku. Asistence: Geoff Platt, Janis Sprukts.
05:15
Jaroslavl rozjíždí útočnou akci. Platt získává puk ve středním pásmu.
04:33
Astana se pokoušejí kombinovat v útočném pásmu.
03:20
Domácí jsou do dvoubrankového vedení. Redlihs vystřel z ostrého úhlu a Ahonen kotouč vyrazil před sebe. JANIS SPRUKTS se objevil zcela osamocen před brankou a neměl žádný problém s dopravením puku za brankovou čáru. Asistence: Mikelis Redlihs.
03:25
Barker (AST) dostává dvě minuty za podražení.
02:54
Hosté se ihned pokoušejí vyrovnat. Dawes zakládá útočnou akci.
01:14
Tak to je neuvěřitelné. Domácí se dostávají do rychlého vedení. ILJA LJUBUŠKIN otevřel skóre skvělou střelou pod horní tyč. Asistence: Mikelis Redlihs, Dzheff Platt.
00:35
Domácí se ihned po vyhraném vhazování nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.