Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:10
Peter Budaj (MTL) 64 minut, 22 zákroků, 3 gólů, 88,0%
1. Max Pacioretty (MTL) 2+0
2. James Van Riemsdyk (TOR) 2+0
3. P. K. Subban (MTL) 1+1
Dnešní utkání je u konce.
Mohli jsme vidět vyrovnaný souboj dvou ambiciózních mužstev, který po základní hrací době skončil spravedlivě nerozhodně.
V prodloužení byli šťastnější hráči domácího celku, kterým se podařilo zásluhou Maxe Paciorettyho skórovat v přesilové hře.
63:28
Montreal právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Domácí vítězí v tomhle úžasném derby. Kotouč se po několika odrazech v útočné třetině dostal na hůl MAXE PACIORETTYHO, který střelou pod břevno překonal ležícího Berniera – 4:3! Asistence: Andrej Markov, P. K. Subban.
63:14
Na trestnou lavici odchází hostující Holland za zdržování hry.
63:14
Subban vyslal do samostatného nájezdu Briera, ale tomu v rozhodující fázi utekl kotouč z hole a Bernier využil situace a skokem po kotouči zamezil rozhodující branku Montrealu.
62:30
Teď je opravdu vidět, jak obě mužstva moc chtějí vyhrát. Takové tempo je snad odněkud z Vesmíru.
62:00
Toronto je v plném počtu aktivní a Budaj musel několik zachraňovat svůj tým. Stav stále nerozhodný.
61:29
61:25
Subban znovu střílel a znovu minul.
61:00
Hosté vyhazují až k Budajovi.
60:45
Subban pálil z první, ale branku netrefil.
60:20
Montreal se vlastní nepřesností dostává ven z útočné třetiny.
60:01
Tohle je více než spravedlivé. V základní hrací době se nerozhodlo, a tak si musíme počkat na prodloužení.
60:00
59:29
Na trestnou lavici míří Phil Kessel za zdržování hry a značně komplikuje situaci svému mužstvu.
59:20
Pacioretty pálil od modré čáry velmi chytře pod lapačku. Bernier měl s jeho pokusem velké problémy, ale nakonec neposedný kotouč zalehl svým tělem.
59:12
Výjezd Subbana z vlastního pásma zastavil odpískaný ofsajd.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:28
Van Riemsdyk se vydal mezi dva bránící hráče a pokusil se o střelu. Ta byla nakonec zablokována.
58:00
Hra má velmi rychlý spád. Můžeme vidět šance na obou stranách.
57:10
Gionta uháněl sám na Berniera po levé straně, ale na poslední chvíli mu zakončení znemožnil Gunnarsson.
56:59
Začíná se přitvrzovat. Nyní sledujeme derby, jak se sluší a patří.
56:10
Po chybě k rozehrávce se ke střele dostal Briere, ale na Berniera nevyzrál tak, jak by si představoval.
55:23
Kessel mohl postupovat do dobré šance, ale okamžitě byl zdvojen.
55:02
Hra je teď velmi kouskovaná. Přerušení na straně Toronta a znovu postavení mimo hru.
54:20
Hraje se v útočné třetině Toronta, ale hraje se nahoru dolů, takže jejich pobyt nebude trvat příliš dlouho.
53:45
Postavení mimo hru na straně Montrealu.
53:28
53:28
52:50
Ke střele přes obránce se dostal Kessel, ale Budaj jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.
52:14
Bells Centre se znovu ozývá a tlačí své svěřence do útočné třetiny.
51:28
Na trestnou lavici odchází Markov za hákování a Van Riemsdyk za nesportovní chování.
51:52
Třetí střelou v této přesilovce se přeci jen opora Montrealu dočkala. Od modré čáry propálil Berniera P. K. SUBBAN, když trefil mezírku u levé tyče. Je tedy znovu vyrovnáno a začínáme od nuly – 3:3. Asistence: Andrej Markov, David Desharnais.
50:39
Ihned po vhazování tvrdě vypálil Subban, ale Bernier jeho střelu dobře viděl a ukryl ji do lapačky.
50:36
Na trestnou lavici za nedovolené bránění odchází hostující Gleason.
50:11
Raymond zadovkou přenechal na najíždějícího Hollanda, který z první tvrdě vypálil. Budaj si jeho střelu pohlídal.
49:50
Torontu pochopitelně jednobrankový na jistotu nestačí, a tak stále patří k velmi aktivnímu mužstvu s chutí do ofenzívy.
49:10
Po oddechovém času zvýšili domácí svou aktivitu a jsou Toronto úplně jiným soupeřem.
48:20
Plekanec se ocitl sám před Bernierem, ale kotouč se mu zamotal mezi brusle a český reprezentační kapitán nedokázal zakončit.
47:43
Oddechový čas pro domácí.
47:43
Toronto právě vstřelilo branku!
A tentokrát se mu to povedlo! Domácí obrana zapomněla na PHILA KESSELA, který dnes konečně překonal Budaje. Střelou pod vyrážečku dokonal obrat svého týmu a několikanásobně zvýšil šance na úspěch – 2:3! Asistence: Tyler Bozak.
47:35
Kessel osamocen před Budajem znovu nedokázal skórovat!
47:10
První formace Toronta vysvobodila své mužstvo z tlaku a kombinuje v útočné třetině.
46:50
Domácí pokračují v pobytu v útočné třetině.
46:25
45:28
Obrovskou hrubku předvedl domácí Markov, který přihrával nepřesně. Po kotouči nejrychleji vystartoval JAMES VAN RIEMSDYK a v samostatném úniku vykoupal Budaje kličkou do bekhendu a následnou střelou mezi betony – 2:2! Bez asistence.
44:55
A znovu.
44:40
Po Subbanově dělovce od modré se hosté osvobozují výhozem až k Budajovi.
44:25
Je tu další vyloučení Toronta. Po faulu Kadriho se domácí Weiss dost ošklivě pochroumal o mantinel. Kadri bude pykat za podražení.
44:02
Gionta se rychle obtočil kolem branky, ale Bernier byl u tyčky dobře připraven.
43:30
Domácí vyhazují na icing.
43:10
Montreal po velké šanci hostů znovu v útočném pásmu a znovu bez ohrožení Berniera.
42:31
A znovu to je Budaj, který zachránil své mužstvo. Odkrytou branku měl Gleason, ale slovenský brankář vymrštil svůj pravý beton a vyrazil kotouč mimo tři tyče!
42:19
Montreal okupuje útočné pásmo, ale bez střeleckého efektu.
41:42
40:40
Neskutečnou zadovkou se blýskl Van Riemsdyk, který k vyrovnávací brance vyzval Kessela. To by ale v brance nemohl být vynikající Peter Budaj, který senzačním zákrokem zachránil svoje mužstvo!
40:01
Ještě minutu a 41 vteřin bude trvat přesilová hra Toronta.
40:01
Druhá třetina je minulostí. V první polovině třetiny jsme mohli vidět jako ve třetině první, tedy plný šancí a útočného hokeje.
V polovině druhý se tohle všechno tak nějak vytratilo. Domácí začali více bránit a hosté bezhlavě bušili do připravené obrany Canadiens.
Věřme, že ve třetí třetině uvidíme ten hokej, který obě dvě mužstva umí co nejlépe.

Další třetina začne přibližně ve 3:11.
40:00
39:42
Na trestnou lavici za nedovolené bránění odchází Briere.
39:39
Gorges si střelu od modré rozmyslel a raději nahodil za branku, kde dva domácí hráči zašlápli kotouč.
39:14
Na druhé straně raději přerušuje Bernier hru. Ellerova střela nebyla tolik nebezpečná, ale Toronto alespoň vystřídalo.
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny. Toronto v útočném pásmu.
38:49
Gionta zavezl kotouč do útočné třetiny, našetřil pár sekund v rohu kluziště a nasměroval kotouč na Galchenyuka. Ten pouze nahodil kotouč na Berniera a vybojoval tak vhazování v útočné třetině.
38:15
Ke konci druhé třetiny se Montreal zatáhl do obranného bloku a už tolik neútočí. Ubránit jednobrankový náskok je pro druhou třetinu jasná priorita.
37:32
Toronto se snaží zvýšit efektivitu střelby, ale jejich pokusy se odráží spíše od ochranného plexiskla za brankou.
37:07
Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
36:15
Toronto aktivně forčekuje, ale i přes to dokázala první obrana domácích rychle rozjet nový protiútok.
35:50
Lepší celek téhle fáze utkání se hledá velmi těžko, ale územní převahu má spíše Toronto, které čas tíží mnohem víc než mužstvo Canadiens.
35:19
V útočné třetině se usadili hosté. Domácí okamžitě po obdržení kotouče vyhodili na icing.
34:40
Bells Centre si všimla, že hráči na ledě nepředvádí to, co předváděli doposud a dává to patřičně najevo.
34:12
Subban se pokoušel založit rychlý protiútok, ale najíždějící forvard jeho dlouhou přihrávku nezpracoval.
33:30
Stále a pořád. Hra je velmi často kouskovaná a nenabízí tolik střeleckých příležitostí. Oba celky se především soustředí na defenzívu a nechtějí obdržet branku.
32:05
Třetí útočná formace kombinuje v útočné třetině, ale stále bez střeleckého efektu. V téhle fázi utkání jsme moc střel na branku neviděli.
31:27
I po nepřesné rozehrávce se hosté dostali do útočné třetiny. Tam se jim nic kloudného vymyslet nepodařilo.
30:35
Poprvé v utkání se ocitáme ve fázi, která není pro oko tak lahodná. Bojuje se o kotouč po rozích nebo ve středním pásmu.
30:07
A už tomu tak mohlo být. Na modré napřáhl Murray a svojí dělovkou nastřelil Bernierovo břevno.
30:01
Vstupujeme do druhé poloviny utkání. Ve druhé třetině zatím branka nepadla, ale můžeme sledovat stejně aktivní hokej jako v první třetině. Obě mužstva si jsou vědoma, že branka soupeře může být pro vývoj utkání kritický, a tak oba týmy skvěle brání.
29:25
Pacioretty si dobře vybruslil od mantinelu, ale jeho pokus neměl správné parametry.
28:55
Plekanec mohl uhánět do situace jeden na jednoho, ale raději odevzdal kotouč, aby mohl vystřídat.
28:35
28:02
Kessel nedokázal trefit skákající kotouč před prázdnou brankou!
27:40
A jejich problémy stále pokračují. Domácí velmi dobře vzdorují ve čtyřech hráčích na ledě.
27:08
Hosté mají problémy usadit se ve třetině.
26:47
Kessel si všiml, jak Jaromír Jágr vyjíždí od mantinelu, a tak to zkusil také. Jeho střela zamířila mimo branku.
26:35
A je tu útočný faul. Desharnais neunesl ztrátu kotouče a svého přemožitele následně podrazil.
25:49
Plekanec prověřil pozornost Berniera z velkého úhlu – ten byl připraven.
25:03
Až nyní se ujali kotouče hráči Montrealu, ale přechod do útočného pásma je přes první obranu Toronta velmi obtížný.
24:25
Už téměř minutu kombinují k hráči Toronto v útočném pásmu. Jediné zakončení bylo pouhopouhé nahození.
23:46
Hra se přelévá ze strany na stranu. Od začátku druhé třetiny má velmi rychlý spád a oba brankáři musí být neustále v pozoru.
22:40
Na druhé straně střílel z levého kruhu Holland. Je pokus na vzdálenější tyč byl pro Budaje lehkou záležitostí.
22:10
Pacioretty se domnívá, že byl při průniku před Berniera faulován, ale žádný z rozhodčích si nedovoleného zákroku nevšiml.
21:14
Rielly dobře vypálil od modré a následně nedokázal odražený kotouč uklidit do prázdné klece Kulemin!
20:50
U kotouče převážně hráči Montrealu, ale prozatím se jim nepodařilo dostat se ke střele.
20:12
Plekanec vyhrál i úvodní vhazování druhé třetiny a jeho mužstvo může do útočné třetiny.
20:01
To je hokej, jak má být. Těmito slovy bych charakterizoval první třetinu tohoto utkání. Spokojenější mohou být domácí, kteří byli po většinu třetiny lepším celkem a zásluhou Galchenyuka a Paciorettyho tak vedou 2:1. Hosté dokázali snížit necelé tři minuty a do druhé třetiny půjdou s velkou nadějí na obrat.

Další třetina začne přibližně ve 2:16.
20:00
19:39
Bourque dostal přihrávku do druhé vlny. Mohl ještě využít osamoceného Ellera, ale raději vystřelil sám a trefil list na hrudi Berniera.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:40
Toronto přepnulo na vyšší výkonnostní stupeň a dělá domácím velké problémy.
17:34
Ale o okamžik později je tu kontaktní branka! Kotouč se po velké šanci dostal na hůl Phila Kessela, který bez váhání vypálil. Jeho střelu těsně před Budajem dokázal tečovat JAMES VAN RIEMSDYK – 2:1! Asistence: Phil Kessel, Dion Phaneuf
17:30
Až do kuchyně měl cestu Bozak, ale na Budaje nevyzrál.
16:34
Pacioretty po přechodu do útočného pásma přenechal najíždějícímu Gorgesovi, který z první vyprášil Bernierovy betony.
16:05
Domácí rozehrávají nepřesně a po zakázaném uvolnění musí čelit vhazování před Budajem.
15:50
Bozak se po pravé straně dostal poměrně snadno do třetiny a mohl postupovat až Budajovi. To si však na poslední chvíli rozmyslel a zvolil střelu. Slovenský brankář stihl zareagovat a zaklapl betony včas.
15:25
Lupul trefil tyč! A pohrozil tak Montrealu, že utkání není pouze v jejich režii.
15:02
Toronto začíná svému soupeři vzdorovat. Pochopitelně by se jim kontaktní branka do konce první třetiny náramně hodila.
14:02
Tak to je krutá sprcha pro Toronto. První branka ještě dvojnásobila tlak Montrealu a ten je okamžitě zužitkován. O kotouč se přihlásil MAX PACIORETTY, který ho následně dostal do mezikruží a po otočce překonal Berniera bekhendem – 2:0! Asistence: Josh Gorges.
12:38
A je tu úvodní branka dnešního utkání. U kotouče byl Kessel a mohl po delším tlaku domácích vyhodit kotouč. Ten mu ale sjel z hole a následně se dostal ke hráči jménem ALEX GALCHENYUK, který vypálil z otočky a překvapil Berniera – 1:0! Asistence: Andrej Markov.
12:26
Až nyní ukončil závar Bernier, který vymrštil lapačku proti Markově střele.
11:58
Montreal dobře forčekuje a dělá svému soupeři velké problémy. Ti se už delší dobu nemohou dostat za hranici modré čáry.
11:31
Subban dobře přečetl hru a nahazoval na branku tak, aby Galchenyuk mohl jeho střelu tečovat. Ten si však všímal dotírajícího obránce a dráhu kotouče nedokázal změnit.
11:18
Markov tvrdě vypálil od modré. Jeho přízemní střela skončila na pravé betonu hostujícího brankáře.
10:59
Do přečíslení mohli hráči Montrealu, ale duchapřítomný Gunnarsson jim tuhle příležitost znemožnil na poslední chvíli.
10:31
09:39
Plekanec teď zvedl tlak všem fanouškům Toronta, když si dokázal poradit se třemi hráči Toronta a ještě vyjel s kotoučem před branku. Tam se mu pod tlakem nepovedlo ohrozit Berniera.
09:13
Pacioretty zablokoval rozehrávku Bozaka a vyhodil až k Bernierovi.
09:00
Hráči Toronta se stále neusadili v útočné třetině.
08:31
A přichází další vyloučení, tentokrát na straně domácích. Budaj chtěl pomoci svým obráncům, ale jeho rozehrávka skončila mimo hrací plochu. Za Budaje tedy musí hráč na lavici hanby, kde odpyká trest za zdržování hry.
08:12
Toronto se čím dál více dostává do hry a začíná být Montrealu vyrovnaným soupeřem.
07:44
Druhá formace Toronta však dokázala pořádně zatopit Budajovi pod betony, a tak domácí obránci vyhazují na zakázané uvolnění.
07:19
První formace Toronta pouze nahazuje za Budaje a míří na střídačku.
07:00
Více ze hry mají zatím domácí, kteří většinu času tráví v útočném pásmu.
06:19
Plekanec dokázal za hostující brankou vybojovat kotouč na Galchenyuka, ale ten jeho přihrávku nečekal a osamocen před Bernierem nezakončil.
06:01
Pacioretty byl nejblíže úvodní brance! Po přesné přihrávce od Gallaghera zakončoval pouze do betonu kanadského brankáře.
05:13
U kotouče domácí. Žádný recept na přechod do útočného pásma však nenašli.
04:40
Montrealu se v přesilové hře nepodařilo ani jednou ohrozit branku.
04:39
04:11
Van Riemsdyk obětavě zablokoval střelu Subbana a jeho spoluhráči dokázali znovu vyhodit.
03:45
A znovu.
03:19
Pacioretty nahazoval tam, kde nebyl žádný jeho spoluhráč, a tak se hosté znovu osvobozují.
03:03
Další komplikace v podobě postavení mimo hru pro tým hrající přesilovou hru.
02:55
Maple Leafs jsou v oslabení velmi aktivní a nedávají domácímu mužstvu žádný prostor na kombinaci.
02:39
Je tu první přesilová hra a zahrají si ji domácí. Za podražení odchází na trestnou lavici Dion Phaneuf.
02:25
Kessel jen překročil útočnou modrou čáru a hned byl zdvojen. Domácí hráči si jsou vědomi jeho nebezpečnosti.
01:57
Po několika nepřesných přihrávkách se do postavení mimo hru dostali také domácí. Utkání se zatím velmi kouskované, ale aspoň si můžeme užívat atmosféru utkání.
01:38
Toronto Maple Leafs mohlo do přečíslení tří na jednoho, ale Kadri byl rychlejší než spoluhráč s kotoučem.
01:01
Gallagher byl vytlačen do rohu kluziště, a tak se mu nepodařilo vystřelit.
00:31
Desharnais zavezl kotouč do třetiny a předložil Gorgesovi. Ten poprvé v utkání prověřil Berniera.
00:18
Ze strany Montrealu odpískané zakázané uvolnění. Diváci jsou hned od začátku utkání velmi slyšet.
00:06
Úvodní vhazování vyhrál Plekanec. Subban následně vyhodil mimo hrací plochu.
00:01
Už je to tady, v Bells Centre zní kanadská hymna.
Zatím z nejasných příčin utkání stále nezačalo. Jsme zvyklí, že v zámoří začíná vždy o pár minut později než je předem plánováno, ale u takového prestižního utkání se to posouvá ještě více.
Utkání začne o několik minut později.

Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Tinordi, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – Parros, Briere, Moen

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Lupul – Kulemin, Holland, Raymond – Bodie, McClement, Smith

Rozhodčí: Watson, Rehman – Cvik, Henderson.
Vážení sportovní diváci, vítejte u toho nejlepšího, co nám světový hokej nabízí. V zámoří se schyluje k velkému derby. V dnešním utkání se totiž utkají dva celky ze státu, díky kterému hokej vůbec je. Do Bell Center, stánku Montreal Canadiens zavítají hráči Toronta Maple Leafs. Tohle kanadské derby je očekáváno měsíce dopředu a bude určitě velmi kvalitní.

Úvodní vhazování padne v 01:00 SEČ. Podrobným komentářem utkání vás provedu já – Marek Indruch.
Pokud máte nějaké otázky ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @MarekIndruch a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Montreal Canadiens

Canadiens plují letošní sezónou velmi dobře a momentálně se pohybují na příčkách zajišťujících play-off. Patří k týmům které mají odehráno největší porci zápasů. Z jednašedesáti utkání si svěřenci Michela Therriena vybojovali 73 bodů za 33 vítězství. Celkem sedmkrát si připsali alespoň bod za nerozhodný výsledek v základní hrací době.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou obránce P. K. Subban a hvězdný křídelník Max Pacioretty. Oba zkušení hráči mají na kontě shodně 39 bodů. V závěsu za nimi se shodným počtem bodů je Tomáš Plekanec (17+17) a David Deharnais (11+23).
Toronto Maple Leafs

Celek z kolébky hokeje momentálně okupuje čtvrtou příčku Východní konference a se ziskem 71 bodů je na pátém místě. Na třetí místo, na kterém sídlí jejích dnešní soupeř ztrácí pouhé dva body. Trenér Randy Carlyle dovedl svůj tým ke 32 vítězstvím a sedmi bodům za remízu po základní hrací době.

Nejproduktivnějším hráčem není nikdo jiný než hvězda týmu Phil Kessel. Tenhle šestadvacetiletý forvard momentálně obsazuje také druhé místo v pořadí produktivity celé NHL. Za 61 utkání nasbíral 67 bodů (32+35). V závěsu za ním je s padesáti body James Van Riemsdyk (24+26). Nejlepší trojku týmu uzavírá Nazem Kadri se ziskem 42 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.