Martin Hanzal (PHX) 1+0, 4 střely, čas na ledě 16:28
Radim Vrbata (PHX) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:35
Zbyněk Michálek (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:19
Rostislav Klesla (PHX) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:45
Jakub Kindl (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:36
Tři hvězdy utkání:
1. Mike Smith (PHX) 31 zák., 2 góly, 93,9% + 1 vstřelená branka
2. Mike Ribeiro (PHX) 2+0
3. Derek Morris (PHX) 0+1
Phoenix ve třetí třetině rozebral defenzívu Detroitu a nasázel čtyři branky, díky kterým otočil výsledek z 0:2 na 5:2. Nejvíc se ale bude mluvit o brance brankáře Smitha, který při power-play hostí poslal kotouč přes celé kluziště do branky. Detroitu se tedy ani na podruhé nepodařilo Phoenix porazit, i když k tomu měl tentokrát nakročeno.
60:00
59:59
Phoenix právě vstřelil branku!
Báječný hokejový zážitek nabídl fanouškům Phoenixu brankář MIKE SMITH, který chytil Samuelssonovo nahození do lapačky, ze které si kotouč vyhodil na led a střelou přes celé kluziště trefil odkrytou klec Detroitu. Puk přejel brankovou čáru jednu desetinu vteřiny před koncem utkání. Bez asistence.
59:12
Phoenix velmi dobrým napadáním nedává hostům šanci usadit se v útočném pásmu.
58:42
Detroitu se nedaří dostat do útočného pásma.
58:16
Doanova střela do prázdné brány byla zablokována jedním z obránců.
58:00
Detroit to zkouší bez brankáře!
57:37
Detroit operuje v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokáže.
56:51
Detroit si vytváří velký tlak. Od modré čáry vystřelil Quincey, ale jeho pokus končí opět v náručí Smitha.
56:33
Od pravého mantinelu nahodil na Smitha kotouč Zetterberg, ale domácí brankář puk vyrazil do rohu.
56:00
Zakázané uvolnění Phoenixu.
55:44
55:32
Z modré čáry tvrdě vystřelil Lashoff, ale jeho pokus ukryl ve své výstroji Smith.
54:36
Detroit si vytváří velký tlak. Domácí se však velmi dobře brání.
54:00
Před brankou se dostal ke kotouči Bertuzzi, ale jeho pokus skončil vedle branky.
53:44
Detroit bude hrát přesilovou hru, když je za nedovolené bránění vyloučen Halpern.
53:14
Tak toto už nevypadá pro Detroit dobře. K odraženému kotouči se dostal před brankou MIKE RIBEIRO, který jej okamžitě poslal k pravé tyči. Asistence: Mikkel Boedker, David Moss.
52:51
Přes obránce vystřelil nebezpečně Moss, ale jeho pokus dokázal Howard vyrazit do ochranné sítě.
52:14
Phoenix má velký tlak. Detroit ho přečkává jen díky Howardovi v brance.
51:35
Z levého kruhu se dostal ke střele Hanzal, jehož pokus dokázal zastavit Howard.
51:03
Domácí hrají velmi aktivně a nepouští svého soupeře do tlaku.
50:31
Do obrovské šance se dostal po odrazu puku Doan, který se z ničeho nic zjevil před Howardem, kterého střelou pod lapačku překonat nedokázal.
49:59
Vzájemně jsou vyloučen Korpikoski a Lashoff. Domácí hráč za hákování a hostující za nafilmovaný pád.
49:43
Detroit se nedokáže dostat k ohrožení branky.
48:53
Domácí jsou ale nabití energií a velmi dobře napadají.
48:13
Detroit začíná přidávat na svém tempu a snaží se vyrovnat.
47:08
Phoenix otáčí vývoj utkání a dostává se do vedení. Do samostatného úniku se dostal MARTIN HANZAL, který střelou k levé tyči překonal Howarda. Asistence: Lauri Korpikoski.
46:30
Utkání máme tedy otevřené. Uvidíme, co nám přinesou další minuty.
45:07
A ve Phoenixu máme vyrovnáno. Nahození Boedker od modré čáry vyrazil Howard pouze před sebe, kde se ke kotouči dostal MIKE RIBEIRO, jenž pohotově uklidil kotouč do branky. Asistence: Mikkel Boedker, Derek Morris.
44:52
Ale ani jeden z týmů se nedokáže dostat do vyložené šance.
44:23
Hra má velmi dobré tempo.
43:42
Howard také úspěšně zasahuje, když vyráží pokus Hanzala.
42:35
Do zakončení se dostal Samuelsson, ale i jeho pokus dokázal Smith vyrazit do rohu.
42:02
Zpoza branky se pokoušel prosadit Boedker, ale jeho pokus branku neohrozil.
41:26
Phoenix rychle otočil hru a usadil se v útočném pásmu.
40:30
Hned na začátku třetí třetiny se dostal do slibné příležitosti Dacjuk, ale jeho pokus dokázal zastavit Smith.
40:01
Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, ale i přesto v ní byli úspěšnější domácí, kteří dokázali minutu před jejím koncem vstřelit branku zásluhou Vermetta a zajistili tak, že třetí třetina bude velmi napínavá. Ta začne přibližně ve 4:55.
40:00
39:43
Detroit se snaží kontrovat hru a dohrát tuto třetinu v klidu.
39:00
Phoenixu se nakonec podařilo snížit ještě před přestávkou. Ke střele přes obránce se dostal ANTOINE VERMETTE, který poslal kotouč přesně do pravé šibenice. Asistence: Rob Klinkhammer, Oliver Ekman-Larsson.
37:25
Od modré čáry vystřelil tvrdě Yandle, po jehož střele musel zasahovat Howard.
36:42
Phoenix vyvíjí silný tlak na branku Detroitu a snaží se ještě před koncem třetiny snížit.
35:45
Nebezpečně přes obránce střílel Ribeiro, jehož pokus dokázal se štěstím vyrazit Howard.
35:02
Dacjuk hledal u pravé tyče Zetterberga, ale ten nedokázal zakončit.
34:52
Howard podává po uzdravení velmi dobrý výkon a drží svůj celek dobrými zákroky.
34:04
Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Klesla a tu zastavila až pravá tyč!
33:39
Bertuzziho pokus z mezikruží skončil vedle branky.
32:52
Z velkého úhlu se pokusil prosadit Samuelsson, ale jeho pokus dokázal Smith s obtížemi přikrýt.
31:30
Phoenix hraje velmi aktivně a snaží se vstřelit kontaktní branku.
30:15
Po vhazování se dostal ke střele Franzen, jehož pokus z levého kruhu skončil na vyrážečce domácího brankáře.
30:08
Smith už stojí a je zřejmě připraven pokračovat v zápase.
30:08
Po jednom ze zákroků zůstal na ledě ležet Smith. Uvidíme, zda-li bude moct pokračovat v utkání.
29:45
Do zakončení se nyní natlačil sám Dacjuk, ale jeho pokus dokázal Smith vyrážečkou zastavit.
29:29
Dacjuk vyslal do zakončení Alfredssona, který střelou zápěstím trefil Smitha.
27:36
Detroit kombinuje v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostává. Phoenix velmi dobře napadá.
26:42
Phoenix hraje velmi aktivně a dostává se do šancí. Ty dnes zatím stoprocentně zastavuje Howard.
25:45
Hra se přelévá ze strany na stranu.
24:36
Do gólové šance se dostal Alfredsson, který se prodral mezi dvěma obránci a dostal se do zakončení, které skončilo vedle levé tyče.
24:12
Doan se teď pokoušel prosadit přímo ze hry, ale jeho střela z levého kruhu skončila vedle branky.
23:46
Doan se pokusil Howarda rozhodit a poté po kličce do forhendu zakončit. Brankář Detroitu se dobře roztáhl na brankové čáře a dokázal kotouč betonem zastavit před brankovou čárou.
23:46
Doan ujel hostující obraně a byl faulován Smithem. Za tento zákrok je nařízeno trestné střílení.
22:38
Na levý kruh si sjel od modré čáry DeKeyser, který obdržel přesnou přihrávku od Franzena a mohl zakončit. Jeho pokus skončil na výstroji Smitha.
21:29
Domácí se po přesilové hře nadále drží v blízkosti Howardovi branky.
20:46
20:32
Z mezikruží se dostal ke střele Vermette, ale jeho pokus dokázal Howard vyrazit nad branku.
20:01
Po první třetině je šťastnějším týmem Detroit, který se dokázal dostat do dvoubrankového vedení. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Dacjuk. Vedení Detroitu navýšil o čtyři minuty později Bertuzzi. Phoenix poté dokázal vyrovnat hru, ale branku vstřelit nedokázal. Druhá třetina začne přibližně ve 4:08.

Střely na branku: 16:10.
20:00
19:26
Ke střele se dostal Ekman-Larsson a jeho pokus nadělal Howardovi problémy, když mu prošel mezi betony a prokutálel se okolo pravé tyče.
19:15
Detroit zatím své oslabení zvládá velmi dobře. Kotouč je ve středním pásmu.
18:46
Phoenix bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Lashoff.
18:23
Mezi kruhy se dostal ke kotouč po Dacjukově přihrávce Zetterberg, který pohotovou střelou po ledě vyprášil Smithovi betony.
16:21
Howard měl nyní velké štěstí. Střelu Ekmana-Larssona vyrazil pouze na sebe a puk poté spadl hned vedle pravé tyče.
14:58
Nahození Schlemka ukryl Howard ve své výstroji.
14:36
Phoenix dokázal vyrovnat hru a nyní se hraje na obě dvě strany.
13:45
Dacjuk se Zetterbergem se pustili do kombinace za brankou Smitha. Do zakončení se nakonec dostat nedokázali.
13:08
Před brankou Detroitu vzplály vášně, když se utvořily dvojičky. Vylučovat se však nebude.
12:58
12:30
Detroit se po delší době opět osvobozuje a střídá.
12:10
Z levé strany vystřelil Vrbata a jeho pokus zastavila až boční síť.
11:54
Bekhendem se z pravého kruhu snažil prosadit Vrbata, ale jeho pokus končí opět na připraveném Howardovi.
11:42
Od modré čáry vystřelil Ekman-Larsson a jeho pokus skončil až ve výstroji Howarda.
11:32
Phoenix se už dokázal usadit v útočném pásmu, kde kombinuje před brankou Howarda.
11:09
Detroit se hned na začátku oslabení osvobozuje.
10:58
Přesilovou hru si zahraje Phoenix, když je za sekání vyloučen na 2 minuty Quincey.
10:27
Útok Phoenixu zastavuje postavení mimo hru.
10:00
Od modré čáry nahodil lehce kotouč na Smitha Quincey a domácí brankář měl velké problémy jej chytit, když měl zakrytý výhled.
9:26
Do útočného pásma se dostal okolo pravého mantinelu Miller, který se pokoušel obtočit okolo branky. Tento záměr mu ale nevyšel, když mu kotouč ujel z hole.
8:43
Lepší vstup do utkání si Detroit ani představit nemohl. Phoenix je začátkem zápasu velmi zaskočen.
8:02
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit vede zkraje utkání už o dvě branky. V útočném pásmu skvěle zabojoval TODD BERTUZZI, který dokázal vybojovat kotouč a dostal se před Smitha, kterého překonal střelou pod lapačku. Bez asistence.
7:26
Smith si připisuje další úspěšný zákrok. Od modré čáry nebezpečně vystřelil Quincey, jehož pokus ukryl brankář Phoenixu ve své lapačce.
6:47
6:30
Na pravém kruhu si udělal prostor pro střelu Franzen a tvrdě vystřelil. Jeho pokus dokázal Smith ramenem vyrazit nad branku.
5:59
Halpern vybojoval kotouč a poslal jej do středního pásma.
5:30
Z levého kruhu hledal Dacjuk před brankou Zetterberga, který ale nedokázal trefit kotouč.
5:08
Detroit bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Ribeiro.
4:47
Detroit se dostává do vedení, do kterého hosty posílá známá dvojka Dacjuk – Zetterberg. Kapitán Detroitu našel z levé strany na pravém kruhu volného PAVLA DACJUKA, který si položil Smitha a poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Henrik Zetterberg, Jonathan Ericsson.
4:07
Velký závar před brankou Detroitu. Z mezikruží vystřelil Chipchura, jeho pokus se odrazil před Howarda, odkud dorážel Halpern. Brankář Detroitu si celou situaci dokázal pohlídat.
3:49
Howard si připisuje další zákrok, když kryje nahození Schlemka.
3:16
Z modré čáry tvrdě vystřelil Ericsson a trefil břevno branky!
2:43
Na led naskočila první lajna Detroitu a hra se stěhuje před branku Smitha.
2:15
Howard si připisuje těžký zákrok, když se před něj dostal Klinkhammer, jenž zkoušel kličku do bekhendu.
1:30
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Lashoff, ale jeho pokus zablokovala domácí obrana.
0:53
Detroit se ale ke kotouči dostal a snaží se dostat do šance.
0:10
Úvodní vhazování vyhrál Phoenix, který se pokouší dostat do útočného pásma.
00:01

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Stone, Schlemko – Doan, Vermette, Klinkhammer – Vrbata, Hanzal, Boedker – Moss, Ribeiro, Korpikoski – Bissonnette, Halpern, Chipchura

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, DeKeyser, Lashoff, Kindl, Quincey, Smith – Alfredsson, Dacjuk, Zetterberg – Abdelkader, Weiss, Franzen – Bertuzzi, Andersson, Cleary – Tootoo, Glendening, Miller

Rozhodčí: L'Ecuyer, Kimmerly – Grandt, Pancich.
Češi v akci

V dresu Phoenixu se nám představí hned čtveřice českých hokejistů. Obránci Zbyněk Michálek a Rostislav Klesla. V útoku pak Martin Hanzal a Radim Vrbata.

Za Detroit pravidelně nastupuje Jakub Kindl a dnes tomu nebude výjimkou.
Vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání se odehrálo 11.10.2013 v Detroitu, odkud si vítězství 2:4 odvezl Phoenix. Detroit dnes bude chtít tuto porážku svému soupeři vrátit.
Detroit Red Wings

Detroitu se v posledních zápasech daří a hned se to projevuje na postavení v tabulce, když se nachází na druhém místě ve Východní konferenci a má na svém kontě po osmi zápasech šest výher.

Phoenix Coyotes

Phoenix zatím podává velmi vyrovnané výkony a také proto má na svém kontě čtyři vítězství a čtyři porážky, dvě z toho byly až po základní hrací době. Phoenix se tedy se ziskem deseti bodů nachází na sedmém místě v Západní konferenci.

Thomas Greiss – 2 zápasy – 95,6%
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Phoenixu Coyotes, který v domácí aréně vyzve Detroit Red Wings. Podle sázkových kanceláří jsou šance obou týmů na vítězství vyrovnané.

Úvodní vhazování je naplánováno na 3:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.