To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Dlouho to vypadalo, že domácí St. Louis dokráčí k zasloužené výhře. Třetí třetinu ale velkým obratem ovládli Senators. Ti ale nabyté vedení neudrželi, domácí dokázali srovnat na 4:4. V nájezdech se poté už radovali hosté, kterým druhý bod vystřelil Turris.
Jaroslav Halák (STL) 65 minut, 27 zákroků, 5 gólů, 87,1%
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Rozhodující branku v samostatných nájezdech vstřelil svižnou střelou tahem k pravé tyči KYLE TURRIS.
Lapierre to zkusil na lapačku, Lehner vyráží.
Michálek mohl rozhodnout, jeho bekhendový blafák se ale odráží od levé tyče! – 2:2.
Shattenkirk míchal pukem až příliš dlouho, Lehner chytá.
Da Costa proměňuje bekhendový blafák. – 2:2.
Tarasenko střelou mezi betony Lehnera neuspěl.
Spezza natáhl k prudké střele tahem, puk se odráží od pravé tyč! – 2:1.
Steen se trefil svižnou střelou k levé tyči.
Zibanejad zvolil též bekhendový blafák a je též úspěšný. – 1:1.
Oshie proměnil nádherný bekhendový blafák, puk jde přímo pod víko.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:56
Tvrdou ránu Pietrangela od modré chytá do lapačky připravený Lehner.
64:04
Za hákování vyloučen MacArthur, domácí si zahrají přesilovku.
63:50
Greening ujel po levém křídle, Haláka ale nepřekonal.
63:00
Dvě minuty do konce prodloužení, v útočném pásmu operují domácí Blues.
61:46
Backesovu střelu tahem chytá do lapačky připravený Lehner.
60:58
Lehner Jackmanovo nahození od modré viděl a puk bez problémů vyráží.
60:01
O konečném výsledku rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy...
60:00
58:49
Spezzova střela je zablokovaná do rohu kluziště, v kombinaci pokračují hosté.
58:00
Dvě minuty do konce třetiny, zápas se schyluje k prodloužení...
57:06
Polák neudržel útočné pásmo, domácí tak musí založit nový útok.
55:50
Sens jsou opět kompletní, tohle oslabení zvládli na jedničku.
55:01
Hostům se daří puk vyhodit až za Haláka.
54:52
Pietrangelo od modré z voleje branku netrefil.
53:22
Gryba vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
52:27
Hra je opět vyrovnaná, bojuje se hlavně ve středním pásmu.
51:08
St. Louis právě vstřelilo branku!
V Scottrade Center se hraje nádherný hokej, je srovnáno na 4:4! JORDAN LEOPOLD překonal Lehnera ze záporného úhlu, puk se odrazil od brankáře Senators do branky! Asistence: Jaden Schwartz, Derek Roy.
51:01
Oshie vypálil z pravého kruhu, Lehner vyráží betonem.
50:00
Jsme v polovině třetí třetiny, Ottawa senzačně obrátila a vede 4:3. Udrží nečekaně nabyté vedení?
48:27
Ottawa právě vstřelila branku!
Tak to je tedy šokující vstup Ottawy do třetí třetiny! Sens se štěstím udrželi útočné pásmo, ke střele se tak dostal kapitán hostů JASON SPEZZA. Ten vypálil zápěstím z levého kruhu, puk končí dokonale přesně v levém horním rohu branky! Asistence: Mika Zibanejad, Mark Methot.
47:02
Tak tohle byla tedy klika. KYLE TURRIS naslepo nahazoval puk zpoza branky do předbrankového prostoru na některého ze spoluhráčů, kotouč si ale za vlastního brankáře srazil obránce Blues. Asistence: Erik Karlsson, Jared Cowen.
46:49
Od branky rozehrává Lehner, hosté jsou po snížení opět ve hře.
45:52
Rychlý brejk Ottawy končí brankou! Karlsson přihrál za obranu Spezzovi, který vyzval bekhendovou přihrávkou ke střele do prázdné branky MILANÁ MICHÁLKA! Asistence: Jason Spezza, Erik Karlsson.
44:56
Polák to zkusil z velké dálky, tohle byl snadný zákrok pro Lehnera.
43:38
Na domácích je vidět, že už se nemusí hnát kupředu a čekají na chybu soupeře. Ottawa se však zatím do útočného pásma nedostala.
42:43
Blues jen odevzdávají puk, útočnou akci tak mohou založit Senators.
41:33
Střela Zibanejada nebyla přesná, puk získal domácí Morrow.
40:01
Třetí třetina začne cca ve 4:07.
Druhou třetinu vyhrálo St. Louis 2:1, po 40 minutách tak vede 3:1. Blues si svým velmi dobrým pohybem vykoledovali řadu přesilovek, v nich se však Sens často i s velkým štěstím však dokázali ubránit. Gól Backese 5 vteřin před koncem třetiny však může pro domácí barvy zajistit dva body, rozhodne třetí třetina.
40:00
39:55
Zasloužená odměna za výkon ve druhé třetině přichází. V nepřehledné situaci nabil Schwartz na zcela volného DAVIDA BACKESE, který z levého kruhu trefil prázdnou bránu. Asistence: Jaden Schwartz, Barret Jackman.
39:00
Minuta do konce třetiny, domácí stále drží jednobrankový náskok.
38:19
Tohle oslabení ale zvládá tým z hlavního města Kanady velmi dobře, hosté se tentokrát nedostávají pod takový tlak.
37:01
Za podražení je vyloučen švédský centr Ottawy Zibanejad.
36:35
Místo toho se bude vhazovat před Lehnerem.
36:27
Sens si posílají puk podél mantinelu v útočném pásmu, k zakončení se ale ne a ne dostat.
35:09
Domácí ale na branku Ottawy odpovídají tím nejlepším možným způsobem. Po povedené nahrávce Paajarviho na pravý kruh se pod břevno trefil T. J. OSHIE. Branku ještě museli posvětit videorozhodčí v Torontu. Asistence: Magnus Paajarvi, Alex Pietrangelo.
34:50
Někdy může být hokej i nelogický, to se nám teď naplno projevilo. Domácí Blues doslova drtili soupeře v přesilových hrách, gól byl naspadnutí. Místo toho ale udeřili hosté z rychlého brejku. Po nádherné otočce a bekhendové přihrávce velezkušeného kapitána Spezzi se nekompromisní střelou z voleje z levého kruhu trefil hvězdný obránce Sens ERIK KARLSSON. Asistence: Jason Spezza.
34:03
Lehner neví, kde mu hlava stojí, puk ale krotí na betonech a drtivý tlak St. Louis tak zastavuje!
32:32
Hosté jsou už alespoň ve čtyřech, nejhorší okamžiky přežili.
32:01
Nedisciplinovanost Senators pokračuje – Methot vyloučen za krosček.
31:22
Shattenkirk vyslal další ránu na branku Lehnera, ten ale i přes ztížený výhled puk chytá a drží!
30:31
Jackman pálí z voleje z pravého kruhu, Lehner tentokrát puk viděl a chytá.
30:19
Dalším vyloučeným hokejistou Ottawy je český útočník Michálek za hrubost – domácí hrají 5 na 3!
30:14
Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen byl Ryan za úder loktem.
29:02
Puk končí na tribuně, hra je tedy přerušena. Hraje se vyrovnaná třetina, šance se objevují na obou stranách.
27:46
Cowen likviduje útok Blues a zakládá brejk Sens po levém křídle.
26:30
Teď měl ale Halák štěstí, puk se nebezpečně potuloval po brankové čáře, obránce Leopold ale doslova naposlední chvíli puk odehrál do bezpečí!
26:13
Sens kombinovali za brankou Haláka, k lepšímu zakončení se ale nikdo z hokejistů Ottawy nedostal.
25:12
Oba týmy jsou opět v pěti.
24:10
Sám na branku ujížděl domácí ostrostřelec a švédský reprezentant pro ZOH v Soči Steen, Lehnera střelou mezi betony ale nepřekonal!
24:00
Puk má obránce hostů Karlsson a rozehrává útočnou akci Sens...
23:12
Po potyčce před brankou Lehnera se bude hrát ve čtyřech.
22:43
V úniku zakončoval bekhendem Roy, Lehner ale vyráží betonem!
21:42
Ryan atakoval Paajarviho za brankou Lehnera, pískat se ale nebude, puk mají hosté.
20:55
Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
20:01
Blues měli v první třetině převahu a zaslouženě vedou, v 15. minutě se prosadil veterán Morrow. Sens by měli přidat především v ofenzivě, ve které toho zatím mnoho nepředvedli.
Druhá třetina začne cca ve 2:03.
20:00
18:31
Vyloučen je však i domácí Roy za držení.
18:27
Hosté však vyhazují puk přes všechny čáry do bezpečí za Haláka.
17:54
MacArthur vyloučen za podražení, domácí si zahrají přesilovku.
17:01
Vhazovat se bude po levici brankáře Blues.
16:16
Na druhé straně vyráží střelu od mantinelu připravený Halák, puk končí v rohu kluziště.
15:16
Blue tlačí v útočném pásmu na pilu, Sens ale v těžké chvíli vyváží puk do středního pásma.
14:08
Nádhernou souhru teď předvedli Oshie, Berglund a BRENDAN MORROW, který po přiťuknutí Berglunda z předbrankového prostoru mohl trefit do prázdné branky. Asistence: Patrick Berglund, T. J. Oshie.
13:11
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:41
Wiercioch jen nahodil puk do pásma, Ottawě se v kombinacích příliš nedaří.
11:25
Oshie pálil z voleje z levého kruhu, branku ale těsně minul!
10:46
Karlsson jen vyhazuje puk do středního pásma, hrát tak budou domácí Blues.
09:38
Steen vystřelil příklepem přes klubko hráčů, to ale neprostřelil, puk tak končí jen v rohu kluziště.
08:53
Po střele Oshieho hru přerušuje zatím bezchybný Lehner.
08:27
Hosté pod tlakem puk jen vyhodili, icing se ale pískat nebude.
07:58
Blues drtí soupeře v jeho obranném pásmu, Lehner společně s obranou ale stále odolává.
06:17
Neil vybojoval puk pro Ottawu a vyváží ho pryč z obranného pásma.
05:29
Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím však bez zakončení.
04:23
Píská se icing hostů, vhazovat se bude před Lehnerem.
02:58
Střela Oshieho z levého kruhu se do branky nevešla, domácí drží ale i nadále útočné pásmo.
01:38
Domácí mají zatím navrch, hraje se především v obranném pásmu Sens.
00:36
Reaves a Smith vyloučeni za nesportovní chování, hrát se bude ve čtyřech.
00:01

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman (A), Shattenkirk, Polák, Leopold – Stewart, Backes (C), Steen (A) – Tarasenko, Roy, Schwartz – Oshie, Berglund, Paajarvi – Reaves, Lapierre, Morrow.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson (A), Cowen, Gryba, Methot, Ceci, Wiercioch – Ryan, Turris, MacArthur – Zibanejad, Spezza (C), Michálek – Neil (A), Smith, Greening – Condra, Da Costa, Conacher..
Utkání začne cca ve 2:06, nenechte si tedy ujít podrobnou onlajn reportáž.
Češi a Slováci v akci

Vladimír Sobotka – 46 zápasů: 7+18
Roman Polák – 44 zápasů: 3+5
Milan Michálek – 56 zápasů: 7+15
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrála Ottawa třikrát (3:1, 3:2 a naposledy 3:2), St. Louis dvakrát (5:2 a 3:1).
Ottawa Senators

Výsledky Sens jsou o poznání horší. Tým z hlavního města Kanady se nachází na 11. příčce ve Východní konferenci. Po 56 zápasech tým získal 59 bodů, což prozatím pozice, které zaručují play-off, nezajišťuje. Sens střídají porážky s výhrami. Po dvou prohrách s Tampou a Carolinou přišly dvě výhry nad Columbusem a opět Tampou. V posledních dvou zápasech ale Sens opět prohráli – 3:6 v Torontu a 1:2 v prodloužení v Pittsburghu. Odsud zajistil bod pro Sens především fantastický gólman Anderson, který podal mimořádný výkon.
St. Louis Blues

Blues patří k elitě NHL, v tabulce Západní konference zaujímají třetí pozici za Anaheimem a Chicagem. Po 54 zápasech mají na kontě krásných 79 bodů, což je v rámci celé NHL 4. nejlepší hodnota. Z posledních sedmi zápasů tým vyhrál hned pětkrát, výborná forma tak St. Louis stále drží. Naposledy hráli Blues doma s Nashvillem, který porazili 4:3 po nájezdech.
Vítejte u onlajn přenosu z utkání St. Louis Blues vs. Ottawa Senators, pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.