Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Toronto vedlo po dvou třetinách 2:0, trefili se Lupul a Leivo. Carolina měla sice ze hry víc, domácí měli šancí naprosté minimum. I tak ale Maple Leafs drželi vedení. Tým navíc držel fantastický Bernier.

Ve třetí třetině se ale prosadili Murphy, Eric Staal a absolutně nevídaným způsobem i Hainsey. Jeho náhodná branka, kterou zavinil jinak výborný Bernier rozhodla o dnešní výhře Caroliny. V poslední minutě při odvolaném brankáři trefil tyčku Kessel.
58:44
Bozak v nebezpečné dorážce, na Warda si ale nepřišel.
57:53
Carolina je blízko bodům, soupeře si drží od těla.
57:21
Teď nebezpečný odraz, Ward ale se štěstím chytá.
56:57
Domácí hokejisté kombinují, chybí ale střelba...
55:59
Toronto si začíná vytvářet závěrečný tlak, zatím ale není extra silný.
55:30
Kessel skryl svou střelu za beka, Ward chytá.
55:06
Icing hostů.
54:43
Toronto má pět minut, ve třetí třetině je ale pod obrovským tlakem a nebude jednoduché hned tak přepnout na ofenzivu. Ne po tak bídném výkonu.
53:04
Carolina právě vstřelila branku!
Carolině se daří velký obrat! Naprosto neuvěřitelný gól. Pomalý odražený puk od zadního mantinelu směřoval před branku, následně se od betonu v klidu vnímajícího Berniera odrazil do branky. Nepochopitelné. Branka je připsána RONU HAINSEYMU. Asistence: Cam Ward.
52:46
Hosté šli dva na jednoho, Sjomin ale nezpracoval přihrávku před branku.
52:29
Puk mají domácí a jdou do útoku...
51:30
Rychlý pokus o brejk Toronta končí ve středním pásmu.
50:05
Carolina si vytváří šancí čím dál více, Toronto opět pod tlakem.
48:49
Toronto po ztrátě vedení chce zabrat a znovu zatlačit soupeře, Carolina kontruje aktivním napadáním a též ofenzivní hrou.
48:08
Střela Gunnarssona od modré nebyla přesná, Toronto se tak dostává ven z pásma.
46:52
Zasloužené vyrovnání přichází. Puk se dostal na mezikruží k ERICU STAALOVI, přičemž se kapitán hostů nemýlil. Přesná střela tahem končí v levém horním rohu branky. Asistence: Justin Faulk.
45:53
45:19
Domácí mohli navýšit stav, proti byl ale pozorný Ward.
44:26
Carolina má na úvod třetí třetiny drtivý tlak, hraje se prakticky jen v obranném pásmu Maple Leafs. Podaří se srovnat?
43:36
Sjomin se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Bernier dnes ale Toronto drží.
42:54
Takřka nemožné se stává skutečností, Bernier inkasoval. Střelu Skinnera z hranice kruhu tečuje za záda domácího gólmana RYAN MURPHY! Asistence: Jeff Skinner.
42:35
Domácí vyhazují.
42:06
A znovu fantastický Bernier, tentokrát zabránil gólu Ruutua, který byl sám před domácí brankou a dvakrát dorážel jen do gólmana Maple Leafs!
41:32
Obrovská šance na snížení nevyužita! Bowman dorážel forhendem z ideální pozice do odkryté branky po zásahu Berniera, puk ale končí těsně vedle pravé tyče!
41:26
Kadri vyloučen za podražení.
40:37
Bernier si opět vyjel za branku a spoluhráčům tim spíše zavařil, tentokrát to ale prošlo.
40:24
Kessel míří z pravého křídla mimo.
40:01
Toronto je velmi efektivní a zatím vede 2:0. Trefili se postupně Lupul a Leivo. Carolina má více šancí, ty ale pravidelně končí na vynikajícím Bernierovi.

Třetí třetina začne cca ve 3:02.
40:00
39:07
Bernier je dnes opravdu úžasný, opět tým podržel po nepříjemném nastřelení od modré.
38:00
Na druhé straně mohl snížit Skinner, Bernier si vyjel a chtěl puk odpálit, víceméně ale jen nahrál mladému talentu Caroliny. Skinner ale nedokázal dostat puk do prázdné, sražený puk končí v rohu.
37:41
Lupul vypálil ihned po buly, těsně ale branku minul.
37:30
McClement v ofsajdu...
36:54
Teď ano, Gardiner ale netrefil branku.
36:39
První lajna Toronta si vytvořila krátký tlak, Ward ale střele nečelil.
35:46
Tlustý ztečoval puk směřující od modré na Berniera, ten si ale opět výborně počínal a puk chytá.
34:55
Ward v klidu vychytal Ashtona.
34:27
Útok zakládají Maple Leafs, Carolina ale dobře napadá ve středním pásmu a obecně dnes domácí Toronto do souvislého tlaku vůbec nepouští – i tak je skóre dané...
33:25
Domácí drží útočné pásmo jen chvíli, kupředu jde Carolina.
32:37
Unikajícímu Kesselovi odpískán ofsajd.
32:25
Toronto přesilovku nevyužilo – opět.
31:30
Po krátkém tlaku domácího týmu se Hurricanes daří vyhodit.
30:43
Dwyer pálí v oslabení jen do připraveného Berniera.
30:25
Ruutu vyloučen za hru vysokou holí, hosté se hodně rozčilují.
29:46
Murphy vypálil nebezpečně od modré, puk našel v lapačce ale jistý Bernier.
29:31
Bernier vyráží i další šanci hostů, útočník Caroliny puk z předbrankového prostoru do branky nedostal.
29:11
Bernier drží puk před brankovou čarou.
28:10
Toronto se dostalo do pozice, kde chce být a dnes je tak výrazně blíže dvěma bodům. Hurricanes musí ještě více otevřít obranu, co více si za svého herního stylu mohli v Torontu přát.
26:47
Toronto právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelná efektivita Maple Leafs nebere konce! Když mají domácí hokejisté šanci, využijí ji. Hokejisté v tradičních modrých dresech se dostali do úniku dvou na jednoho, puk táhl k Wardovi JOSH LEIVO. No a jelikož bylo domácí křídlo třetí lajny v dobré pozici, rozhodlo se střílet na bližší tyč a puk končí pod břevnem! Asistence: Dave Bolland, Morgan Rielly.
26:07
Bernier si zajel za branku rozehrát další puk.
25:20
Toronto hraje neuvěřitelně úsporným stylem, což bylo naznačeno již v preview. Domácí Carolinu nijak nedrtí, nepřehrávají – je to ale Toronto, které opět vede a opět je blíže bodům než soupeř. Domácí nestřílejí ukvapeně, když ale přijde šance Toronta, tak je většinou proměněna.
24:17
Sám na branku spěchal z levého křídla Bowman, jeho zakončení ale vyráží dnes perfektní Bernier!
24:07
23:30
Carolina se pokouší o rychlou odpověď, Toronto ale působí v obranné třetině velmi organizovaným dojmem.
22:52
Jordan Staal jel úplně sám na branku a měl navíc spoustu času, puk mu ale před střelou zápěstím utekl a k zakončení tak nedošlo.
22:30
Maple Leafs jdou do vedení typickým zarputilým kanadským stylem, Don Cherry by měl radost. JOFFREY LUPUL byl sám před Wardem, chtěl ale zřejmě nahrávat. Nakonec se sám zmocnil dorážky a překonává Warda! Asistence: Paul Ranger.
21:52
Eric Staal šel s Ruutem dva na jednoho, druhý jmenovaný ale netrefil poloprázdnou branku!
20:52
Obrovský tlak na branku Berniera, Carolina si ale na první trefu musí počkat.
20:01
První třetina v Air Canada Centre je u konce, branka k vidění nebyla a tak je skóre 0:0. Zápas je zatím vyrovnaný.

Druhá třetina začne cca v 2:03.
20:00
19:36
Maple Leafs kompletní.
18:51
Sjomin tvrdě vypálil z kruhu, branku ale minul.
18:10
17:58
Skinnerova střela z pravého kruhu sražena do rohu.
17:35
Ranger vyloučen za sekání.
16:47
Útok zakládají domácí.
15:58
Bernier vyráží pohotové zakončení Sjomina z velké blízkosti.
15:35
Vyloučený Sjomin se vrátil na led.
14:42
Přesilovky se dnes ani jednomu týmu nedaří, platí tomu i nyní, kdy hrají hosté ve čtyřech.
13:35
Sjomin vyloučen za hákování, přesilovku si tentokrát zahraje Toronto. (po vypršení vlastního trestu.)
13:13
A domácí znovu vyhazují.
12:39
Zákrok večera! Dosud určitě největší šance utkání. Torontští spěchali dva na jednoho ve vlastním oslabení, přihrávku dostal na levý kruh Raymond, ten ale trefil jen do betonu přesouvajícího se Warda! Skvělý zákrok jedničky Canes.
12:15
Toronto se osvobozuje.
11:43
McClement míří na trestnou, píská se nedovolené bránění.
11:33
Lupul nahazoval na spoluhráče před branku, puk ale nikdo netečoval.
10:42
Toronto přesilovku nevyužilo.
10:21
Po zdlouhavé kombinaci Maple Leafs se hostům daří vyhodit.
08:21
Ward vyráží střelu Raymonda z levého kruhu.
08:11
Carolina opět v pěti.
07:17
Toronto si vytvořilo tlak před Wardem, Hurricanes i tak vyhazují.
06:43
Carolině se daří vyhodit.
06:11
E. Staal vyloučen za podražení.
04:55
Carolina zatím lepší, Toronto má velké potíže s přechodem na útočnou půlku.
04:00
Carolina drží puk častěji a hru kontroluje, Hurricanes evidentně dobře vědí o formě soupeře a zatím ho do šancí ani tlaku nepouštějí.
02:59
Utkáí je zatím spíše ospalé, útok Toronta zakládá Franson.
02:19
A hra je opět přerušena, odpískán je ofsajd hostů.
01:31
Gardiner sráží střelu Skinnera do ochranné sítě.
00:28
Hodně zvláštní situace, již v první minutě hry Toronto střídá gólmany! Reimera, který se zřejmě zranil, nahrazuje v sezoně vynikající Bernier.
00:01
Zápas začíná v 1:00, pokud to máte do Air Canada Centre daleko nebo se na Vás nedostaly lístky, záchranou tedy budiž podrobná onlajn reportáž...
Československá stopa v utkání

Jiří Tlustý: 7 zápasů – 0+0
Andrej Sekera: 7 zápasů – 0+3
Radek Dvořák: 7 zápasů – 2+0
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas se hrál 29. března 2013 a Toronto v něm doma srazilo vaz Carolině v poměru 6:3. Tehdy rozhodla třetí třetina, kterou domácí vyhráli 4:1. Ale pozor, z posledních pěti vzájemných duelů to byl jediný, které dokázalo Toronto vyhrát! Ostatní patřily Carolině.
Carolina Hurricanes

To v Carolině taková euforie po startu ligy nevypukla. Tým ze sedmi odehraných duelů čtyři vyhrál, třikrát odešel poražený. Průběžné skóre týmu je navíc záporné – 17:19. Canes hráli poslední tři duely doma a všechny prohráli! 1:2 s L. A. v prodloužení, 3:5 s Phoenixem a naposledy 2:3 s Chicagem v prodloužení.
Toronto Maple Leafs

Asi v žádném jiném týmu není takový tlak veřejnosti a médií na výsledky, jako je tomu v Torontu. Maple Leafs hrají neuvěřitelně úsporný hokej, z minima střel většinou vytěží maximum. Po sedmi odehraných duelech mají šest vítězství a jedinou porážku, to když doma nestačili na dosud stoprocentní Colorado. Tým táhne svými góly Lupul, vidět jsou ale též klasičtí tahouni jako Kessel či Phaneuf.
Další noc s NHL je tu, dnes nás čeká střetnutí Toronta Maple Leafs s Carolinou Hurricanes! Domácí budou danými favority, Carolina ale rozhodně není odepsaná. A jak že si oba týmy vedou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.