Přenos se aktualizuje automaticky

První extraligový den letošní sezony je tedy u konce, v jednom ze zápasů porazil Třinec před vyprodaným hledištěm Pardubice 2:1. Oceláři budou hrát doma i ve druhém kole, a to v neděli od 15:00 proti nováčkovi z Olomouce. Pardubice budou na konci tohoto týdne cestovat do Mladé Boleslavi, kde bude od 17:30 jejich soupeřem tedy druhý novic v Tipsport extralize. Z Třince je to vše. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera a záživný víkend třeba ve společnosti serveru Onlajny.com. Na počtenou!
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 44 (11, 17, 16) – 22 (7, 7, 8),
střely mimo: 12 (4, 2, 6) – 8 (3, 3, 2),
hity: 22 (6, 8, 8) – 13 (3, 7, 3),
vyhraná vhazování: 42/80 (15, 9, 18) – 38/80 (12, 15, 11),
úspěšnost na vhazování: 53% – 47%,
trestné minuty: 12 (8, 2, 2) – 18 (8, 2, 8).
Nejlepší hráči zápasu:

Peter Hamerlík (TRI) – Robert Kristan (PCE).

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni zcela po zásluze oba brankáři. Hlavně Kristan předvedl skvělý výkon a dlouho odolával třineckým nájezdníkům.
Je hotovo, Oceláři dokázali v poslední periodě otočit stav utkání ve svůj prospěch a získávají tři body. Slezané začali třetí třetinu velice aktivně, ale dlouho se nemohli dostat ke gólovým šancím. Až po sedmi minutách třetího dějství tečoval Polanský Adamského střelu od modré čáry a Kristan poprvé kapituloval. Třinecké vyrovnávací branka značnou měrou nabudila a už o dvě minuty později vedli. Irgl dorazil do prázdné branky odraženou ránu Rotha při dvojnásobné přesilovce Třince. V poslední desetiminutovce měli hosté několik možností k vyrovnání. Tybor bekhendem branku minul, pak Hamerlík zasáhl proti Nahodilovi a v závěrečné pardubické hře bez gólmana i proti Zohornovi. Oceláři vybojovali na úvod ve velmi těžké utkání všechny tři body, Východočeši odjíždějí s prázdnou.
60:00
Konec zápasu.
59:46
Běží poslední sekundy utkání a Třinečtí si je užívají v útočném pásmu. Orsava střílel vedle až na zadní plexisklo. Pardubice se brání.
59:16
Roth se nakonec u mantinelu dostal ke kotouči a vyhodil do útočného pásma obloukem. Tomáš Marcinko (PCE) puk sevřel a podle nových pravidel odchází na dvě minuty za katr. To je asi konec pardubických nadějí.
58:38
Pardubice hrají bez brankáře se šesti bruslaři! Sýkora našel v dobré střelecké pozici Zohornu, ale Hamerlík se přemístil včas a vytěsnil!
58:26
Linhart obětavě zastavil dělovku Sýkory od modré čáry a Matuš v pádu posunul jen na zakázané uvolnění. Pardubický tlak je tady, Východočeši si vybírají oddechový čas.
57:50
Teď vjel do útočné třetiny hostů Tybor a hned tam bylo nebezpečno. Jeho zablokovanou ránu dorážel mimo Marcinko.
57:23
Roth střílel tentokrát těsně vedle, ale Pardubice se nemohou vymanit z vlastního obranného pásma. Do konce zbývá půl třetí minuty.
56:43
Gregorc se pustil do útočení, ale k ničemu pořádnému to nevedlo. Hodně rychle se musel vracet zpátky za Draveckým.
56:13
Kristan vyrazil i Galvasovu střelu od modré čáry, ale nápor Slezanů pokračuje. Linhart pálil znovu od modré vysoko nad bránu.
55:36
Proti střele Klesly toho Kristan příliš neviděl, ale puk nakonec doplachtil do jeho lapačky. Třinec šetří cenný čas v útočné třetině.
55:12
Rozběhla se poslední pětiminutovka základní hrací doby. Vyprodaná Werk Arena přihlížela zablokované střele Žejdla, o blok se postaral Benák.
54:28
Perné chvilky pro domácí obranu! Sýkorovu střelu chtěl dorazit za Hamerlíka Nahodil, ale jeho krajan v bráně Ocelářů si vše pohlídal! V následné potyčce obránci Třince Nahodila umravnili.
54:00
V posledních sekundách převzaly iniciativu zase Pardubice. Proti první střele Čáslavy nemusel Hamerlík zasahovat, tu druhou již vyrážel.
53:33
Tybor branku bekhendem minul, a tak pokračovaly boje na mantinelu. Rozhodčí po několika sekundách přerušili, hráči si odpočinou během komerční přestávky.
53:14
Linhart trefil jen clonícího Marcinka a do útoku vyrazila dvojice Východočechů! Přečíslení dvou na jednoho řešil přihrávkou Radil, ale Tybor nedotáhl svůj bekhendový blafák do přesného zakončení!
52:30
Rozjetý Moučka střílel jen do zadního hrazení za brankou Třince a Pardubice se pak nedokázaly usadit v útoku. Třinec jde znovu dopředu.
51:52
Za Trončinského nahozením spěchal Kreps, ale puk v souboji se zadáky hostí nevydoloval. Kotouč se vrátil po mantinelu zpět do třinecké třetiny.
51:27
Pardubice nastěhovaný v útočném pásmu, ale zatím bez jakéhokoliv efektu v podobě příležitosti na gól. Kolářův pokus ze strany srazil Hamerlík za bránu.
50:51
Jašek nepříjemně zatápěl perníkářům při rozehrávce, ale hosté se z obtížné situace dostali. Hamerlík pak vyrážel Kočího střelu z velké dálky.
49:56
Třinecká přesilová hra už se chýlí ke konci a Oceláři nejsou usazeni v útočné třetině. Orsava nevyzrál na Gregorce, jenž dokázal vyhodit.
49:13
Irgl se tlačil v další zajímavé situaci před branku Kristana, ale Slovinec tentokrát zasáhl. Následně Žejdl nepřihrál přesně a dostal Třinec z útočného pásma.
48:46
Třinec ještě pokračuje v klasické přesilovce pěti proti čtyřem. Teď však Oceláři nerozehráli dobře, pouze na zakázané uvolnění.
48:22
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři dvojnásobnou přesilovou hru bleskově využívají a převracejí stav utkání na svou stranu! Rothova střela od modré čáry se od betonu Kristana odrazila ke ZBYŇKU IRGLOVI, jenž si bruslí zpracoval a doklepl do opuštěné branky – 2:1! Asistence: Vladimír Roth.
48:10
A nakonec jsou všichni aktéři menší bitky vyloučeni. Václav Benák (PCE) dostal dvě minuty za krosček, Tomáš Marcinko (PCE) dvě minuty za hrubost. Za Oceláře je na trestné lavici Tomáš Plíhal (TRI) na dvě minuty za hrubost. Domácí budou hrát v pěti proti třem.
48:10
Rothovu přízemní ránu nejdříve Kristan vyrazil, třinecký nápor ale pokračoval. Roth znovu vystřelil a jeho pokus se jal dorážet Plíhal. Proti vynikajícímu brankáři Pardubic však neuspěl a následně se mohl vybít v menší šarvátce na brankovišti.
47:23
Slovinský brankář ukryl v náručí i Noskovu střelu od modré čáry, kterou však viděl na poslední chvíli. Tlaku Třince pomáhají i domácí fanoušci.
47:15
Další ošemetný souboj s Adamským tentokrát zvládl Čáslava, ale jeho spoluhráči vyhodili puk pouze na svou vlastní střídačku. Vhazuje se u Kristana.
46:56
A v bohaté sedmačtyřicáté minutě přichází ještě pardubické vyloučení. Blaž Gregorc (PCE) zasáhl za Kristanovou brankou Adamského vysokou holí a odsedí si perné dvě minuty.
46:37
A Třinec je očividně při chuti. Další průnik do útočného pásma pronikl Kreps, objel branku a chystal se zasouvat mezi betony. Kristan byl pozorný.
46:27
Polanského branku musel ještě posvětit videorozhodčí, ten ovšem vyloučil možnost vysoké hole, a proto byl gól uznán. Pár sekund po něm je tady komerční pauza.
46:21
Třinec právě vstřelil branku!
Ale přeci jen jsou na startu sedmačtyřicáté minuty za svou snahu odměněni vyrovnávacím gólem! Irgl předal puk Adamskému, ten na nic nečekal, vystřelil a Kristan byl na jeho střelu tentokrát krátký. Velikou roli samozřejmě sehrála teč JIŘÍHO POLANSKÉHO, jenž je střelcem branky! Asistence: Martin Adamský, Zbyněk Irgl.
45:46
Slezané se sice o tlak pokoušejí, ale je pravda, že ve třetí třetině ještě pardubickou defenzivou do gólové šance vpuštěni nebyli.
45:30
Nakonec se Třinečtí do útočné třetiny dostali a znovu tlačili Pardubické před Kristana. Roth ještě mířil vedle, Matušovu střelu už musel slovinský gólman polapit.
44:58
Oceláři kombinují uprostřed kluziště a hledají cestičku do zavřeného obranného pásma Pardubic. Orsava stál jednou nohou v ofsajdu.
44:20
Kristan vyrazil betony dělovku Adamského bez přípravy a proti ráně Galvase pro změnu zasahovat nemusel. Třinec je na začátku třetí třetině jasně aktivnějším týmem.
43:35
Linhart střílel těsně nad Kristanovu branku, a tak mohl do protiútoku vyrazit mladý Východočech Moučka. Jeho akci zastavil Linhart zablokováním střely.
43:21
Ale třinecký nápor může mít po zakázaném uvolnění Pardubic své pokračování. Na vhazování před Kristanem se rovnají Polanský a Semorád.
42:57
Kreps na konec celého manévrování a obléhání vymyslel přihrávku na Kleslu, ale rozhodující byla Cetkovského teč. Třinecký kapitán pak bekhendem nemířil přesně.
42:25
Třinecká první formace vedená Plíhalem je sice nastěhovaná v útočném pásmu, ale hraje se zatím po rozích a bez zakončení.
41:56
Trončinský okamžitě po vyhraném buly ve středním pásmu prověřil Kristana ranou z dálky. Slovinec neměl potíže a vyklepal puk ke Kočímu.
41:31
Dravecký se procpal do útočné třetiny, ale tam nedokázal přihrát Polanskému a o puk přišel. Pardubický protiútok rozjíždí Radil.
40:43
S dalším útokem Třince si Pardubice bez problémů poradily, ale samy pouze odevzdaly kotouč Noskovi, konkrétně to byl Tybor.
40:14
Kreps projel útočným pásmem a za brankou Kristana, pak připravil palebnou pozici pro Kleslu, jenomže jeho střelu kdosi z beků tečoval vedle.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 28 (11, 17) – 14 (7, 7),
střely mimo: 6 (4, 2) – 6 (3, 3),
hity: 14 (6, 8) – 10 (3, 7),
vyhraná vhazování: 24/51 (15, 9) – 27/51 (12, 15),
úspěšnost na vhazování: 47% – 53%,
trestné minuty: 10 (8, 2) – 10 (8, 2).
Druhé dějství přineslo množství gólových příležitostí, ať už na jedné, či na druhé straně, ale druhou branku diváci v Třinci neviděli. V šestadvacáté minutě si Pardubice vytvořily dvě obrovské šance, Kolář střílel poprvé vedle a podruhé trefil ve vynikající pozici jen obětavého Rotha na brankové čáře. O minutu později si Kristan poradil s Galvasem a Hamerlík kryl lapačkou stoprocentní příležitost z hole volného Nahodila. Druhá desetiminutovka druhého dějství patřila už Třinci. Trončinský netrefil odkrytou bránu po nabídce Polanského, pak zase Polanský z blízkosti nepochopitelně přestřelil. Tlak Ocelářů přerušila až přestávka. Ve třetí třetině se máme na co těšit, o krok vepředu jsou zatím perníkáři z Pardubic.
Další třetina začne přibližně v 20:08.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:43
Do šance se z levé strany tlačil Irgl, ale puk mu sjel, toho využil Semorád a zabránil mu další dorážce. Pardubice budou asi hodně rády za blížící se přestávku.
39:00
Kristan je dnes v dobré pohodě a zatím kryje všechny pokusy Slezanů. Udržel i nepříjemnou střelu Irgla po nabídce Adamského.
38:54
A znovu zablokovaná střela Ocelářů. Trončinský mířil na pravém křídle, ale do rány se mu vložil Kolář a poslal svou tečí puk opět hodně vysoko.
38:18
Matušova přihrávka prošla brankovištěm až k Plíhalovi, ale ten se k zakončení do prázdné brány neprotlačil. S dalším nahozením Matuše si Kristan poradil a vyrazil puk.
37:48
Orsava napřáhl v prostoru okolo modré čáry ke střele, ta však na Kristana neprošla. Marcinko ji přizvedl do ochranné sítě za bránou.
37:31
Oceláři dnes zatím pálí neuvěřitelné šance, a proto jsou po předu stále hostující Pardubice. V posledních chvílích hra dvakrát přerušena uprostřed kluziště.
36:54
A další dvě obrovské tutovky pro Třinec! Nejdříve byla Polanského přihrávka na Adamského před branku dlouhá, pak si vzal kotouč Irgl a našel na zadní tyči Polanského, jenomže ten z bezprostřední blízkosti minul Kristanovo zařízení!
36:18
Roth zastavil Cetkovským vedenou akci a vyrazil se spoluhráči dopředu. Po přihrávce Rufera s k němu puk dostal znovu, ale ke střele se Roth nedostal.
35:53
Kristanovi první nahození Klesly ze středního pásma vypadlo, a tak raději sáhl po puku a skryl jej v lapačce. Chystá se buly po jeho levici.
35:25
V další zajímavé šanci Třince se octl Orsava, když si udělal prostor mezi třemi hostujícími obránci, ale nezacílil přesně.
34:53
Pardubice se dopustily menší chyby v rozehrávce, ale Třinečtí toho nevyužili. Adamskému puk odskočil až do rohu, kde o něj přišel.
34:34
Čáslava posunul puk jen na modrou čáru, kde stál Trončinský. Tomu se nepovedlo udržet puk v útočném pásmu svého mužstva.
33:52
Hamerlík si připsal úspěšný zákrok proti střele Zohorny z pravého kruhu. Do útoku míří znovu Oceláři, kteří touží po vyrovnání.
33:27
Třinecký nápor přerušuje ofsajd Východočechů při přechodu do útočného pásma. Následuje druhá komerční přestávka ve druhé třetině.
32:46
Pardubice už jsou v plném počtu, ale ještě musely čelit šanci Trončinského. Ten si s kotoučem vybruslil na osu kluziště, ale bekhendové ráně chyběla razance.
32:15
Tlak Třince sílí a Oceláři zavřeli Pardubice před Kristanem. Irgl střílel po vyjetí před bránu vedle, pár sekund nato minul odkrytou klec Nosek.
31:39
Obrovskou šanci spálil Trončinský! Polanský mu připravil zpoza brány ideální střeleckou pozici, ale obránce Třince zblízka přestřelil!
31:10
Roth zaváhal při práci s pukem na modré čáře, upadl a raději zahrál Adamskému do ofsajdu. Ten ovšem kotouč pustil a hra se nepřerušila.
30:31
Hned po vítězném buly se dopředu za Kristanovu bránu tlačil Orsava, ale zezadu byl podražen Tomášem Zohornou (PCE). Ten je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Třinec.
30:27
Až teď se to Ocelářům povedlo. Irgl s Ruferem vybojovali puk pro zadáka Linharta, jeho rána byla někým přizvednuta a Kristan si puk ve vzduchu našel.
29:47
Trončinského nepovedené nahození zastavila až ochranná síť za Kristanovou klecí. Vhazuje se proto ve středním pásmu. Třinec se v poslední době nemůže dostat do útočné třetiny.
29:14
Kolář připravil o puk chybujícího M. Douderovi, ale při cestě před Hamerlíka ho obral Kreps a vyrazil do útoku. Ani on ale úspěšný nebyl.
28:38
Kristan musel po delší době zase zasahovat. Nejdříve vyrazil k hrazení střelu rozjetého Matuše, potom udržel ránu bez přípravy od Linharta.
28:23
Píša váhal s rozehrávkou a nakonec trefil jen brusli Kindla. Naštěstí pro hosty se puk odrazil opět k Píšovi a ten už napodruhé rozehrál přesněji.
27:55
Třinec se v posledních chvílích dostal pod menší tlak Pardubic a musel si pomoct jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování u Hamerlíka.
26:35
Na jedné straně střílel jen do Kristana Galvas, pak se do střelecké šance dostal hostující Nahodil, ale proti němu skvěle zasáhl lapačkou Hamerlík!
25:43
Potom však Pardubice zamkly Třinec před Hamerlíkem a vytvořily si dvě obrovské šance! Nejprve pálil těsně vedle Kolář, pak se k puku dostal Gregorc, navezl si jej do středu na střelu, ale místo ní vykoupal všechny obránce a vracel pod sebe Kolářovi! Jeho ránu zastavil v brankovišti obětavě zadák Roth!
24:35
Do první příležitosti se však hnali paradoxně domácí hokejisté. Adamský přihrával zpoza brány Orsavovi, jeho ránu hosté zablokovali.
24:22
Zprvu nevinný souboj u mantinelu v obranném pásmu Třince končí vyloučením Davida Noska (TRI) na dvě minuty za krosček.
23:48
Orsavovi sebral puk z čepele hole Tybor, ale jeho další činnost byla nepřesná. Přihrávku na Radila totiž zastavila třinecká defenziva.
23:23
Oceláři vstoupili do druhé dvacetiminutovky aktivněji než jejich soupeř a snahu jim upřít nelze. Bekhendové nahození Galvase ke Kristanovi nedoletělo.
22:51
Kristan bez větších potíží zasáhl proti střele Adamského od mantinelu a udržel puk ve výstroji. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
22:25
V další situaci ujížděli Adamský s Orsavou do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávku prvního jmenovaného zastavila hůl obránce Kočího.
21:52
Pardubice jsou dávno v plném počtu, jejich útok neskončil usazením v pásmu a dopředu mohli domácí. Orsava však nic světoborného nevymyslel.
21:06
Do konce třinecké přesilovky zbývají již jen sekundy. Irgl nabil na modrou čáru Trončinskému, ten se musel po puku trochu natahovat a vystřelil vedle.
20:37
Oceláři mají puk na holích v útočné třetině, ale zatím jenom krouží kolem kruhů na vhazování. Puk si již vyměnili Roth, Kreps a Adamský.
20:02
Začala druhá třetina, do níž vstupují Oceláři s více než minutovým zbytkem své klasické přesilové hry. Vhazování ve středovém kruhu se zopakuje.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině

Střely: 11 – 7,
střely mimo: 4 – 3,
hity: 6 – 3,
vyhraná vhazování: 15/27 – 12/27,
úspěšnost na vhazování: 56% – 44%,
trestné minuty: 8 – 8.
Skončila nám první perioda a v nové třinecké Werk Areně jsou zatím ve vedení hosté z Pardubic. Utkání začalo docela pozvolna, ale gólové příležitosti k vidění byly. Ve třetí minutě netrefil branku ve slibné pozici Adamský, o dvě minuty později obkroužil bránu Hamerlíka Radil, jenomže nedokázal zasunout kotouč až do sítě. Hrálo se spoustu přesilových her, ty však zůstávaly bez využití. V desáté minutě lapil ránu Starého do lapačky Hamerlík. Proti ráně Gregorce zasahovat třinecký gólman nemusel, pohroma pro něj však přišla v minutě patnácté. To se do útočné třetiny prodral Kolář a nádhernou individuální akci zakončil střelou do horního rohu. Druhé dějství začnou Oceláři přesilovou hrou a budou se snažit dorovnat nepříznivý stav. Pardubická defenziva si ovšem zatím počíná velmi dobře.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
První třetina skončila.
19:42
Kristan si poradil s nepříjemnými pokusy Klesly od modré čáry, proti Polanskému ho pak podrželo štěstí. Třinecký útočník přestřelil.
19:19
Pardubice chybovaly v rozehrávce a následně si musely pomoct faulem. Odnesl to Václav Kočí (PCE), jenž byl vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
18:53
Oceláři ale útočnou třetinu dlouho neudrželi, v souboji u mantinelu o kotouč přišli a Pardubice vystrkaly kus černé pryže do bezpečné vzdálenosti od Kristana.
18:31
Kristan nemusel proti Kleslově střele ze středního pásma zasahovat, puk skončil na zadním hrazení. Tam jej získal od Ščotky Polanský.
17:45
Matuš zkoušel drzé kličky na obránce hostí a ke střele se nepropracoval. Hned z protiútoku mohl pálit Sýkora, kdyby si zpracoval přihrávku od Nahodila.
17:06
Kolář opět velice dravě pronikl do útočného pásma Východočechů a rychlou střelou prověřil Hamerlíka. Slovenský gólman tentokrát úspěšný.
16:52
Po ofsajdu Pardubic byli Třinečtí na buly úspěšní a rozehráli útočnou akci. Rufer dostal puk do jízdy, ale v souboji s pardubickými zadáky o něj přišel.
16:14
Oceláři si zahráli kratičkou přesilovku, ta mohla skončit pro ně katastrofou. Trončinský přihrál na modré M. Douderovi, ten puk se štěstím uhájil před Sýkorou, jenž vyrazil z trestné lavice.
15:54
Irgl předvedl svou extratřídu na buly proti Tyborovi. Vhazování si vyhrál rovnou do jízdy, ale Kristan dokázal jeho jedovatou střelu z pravého křídla udržet.
15:28
Pokračuje se ve čtyřech bruslařích na každé straně. Útok Ocelářů zabrzdil ofsajd. Třinec se dnes nemůže dostat do útočného pásma bez problémů.
14:43
Pardubice právě vstřelily branku!
A Pardubice odskakují do vedení! JAN KOLÁŘ ve středním pásmu přebral přihrávku Starého, prodral se mezi bránícími beky Třince a tváří v tvář před Hamerlíkem zavěsil do pravého horního rohu – 0:1! Asistence: Jan Starý, Václav Benák.
14:32
Trochu divočejší pasáž prvního dějství přerušuje pardubický ofsajd. Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Do útočného pásma se probíjí Kolář.
14:07
Jenomže i Východočeši musí do čtyř. Naprosto zbytečně byl vyloučen Petr Sýkora (PCE) na dvě minuty za podražení Orsavy.
13:59
Po zásahu Kristana se před ním strhla menší potyčka a znovu se bude vylučovat. Po komerční pauze usednou za katr Tomáš Plíhal (TRI) na dvě minuty za nedovolené bránění plus dvě minuty za hrubost. Trest za něj odpyká Lukáš Jašek. Pardubice si zahrají přesilovku, protože Petr Čáslava (PCE) si odsedí pouze dvě minuty za hrubost.
13:49
Adamský si v obranném pásmu Třince nerozuměl s Krepsem, ale hosté z tohoto nedorozumění nic nevytěžili. Korím nepřihrál na své spoluhráče přesně.
13:26
Po zakázaném uvolnění Pardubic se vhazuje před Kristanem, a to po jeho levé ruce. Na buly jdou Plíhal a za hosty Cetkovský.
12:35
Už jsou Třinečtí v pěti a paradoxně proti tomuto počtu si Pardubice vytvořily velkou šanci! Přihrávka na Starého byla ještě nepřesná, pak ovšem vystřelil Gregorc a tečovaný pokus skončil jen o chloupek vedle!
11:55
Benák zkusil vystřelit už ze středního pásma, ale jeho spíše propagační střelu vyklepal Hamerlík k Trončinskému a ten Oceláře osvobodil.
11:16
Ale početní výhody oběma soupeřům dnes prozatím nevycházejí. Ani teď se Východočeši nemohou usadit vepředu, Linhart vyhazuje.
10:27
Je tady další přesilová hra pro hosty z Pardubic. Jiří Polanský (TRI) přibrzdil průnik Sýkora nedovoleně a je potrestán dvěma minutami za sekání.
10:13
Irgl si proklestil cestu středem kluziště a už to vypadalo, že projde až do útočné třetiny. Na poslední chvíli ho však zastavil Nahodil.
09:34
Cetkovský si za Hamerlíkovou brankou počínal důrazně, ale kotouč nevybojoval. Úspěchem však neskončila ani akce Třince, při níž o puk přišel Plíhal.
09:16
Hamerlík se blýskl skvělým zásahem proti Starému! Toho uvolnil uprostřed útočného pásma Kolář, ale Starý zacílil jen do připravené třinecké lapačky! Následuje první komerční přestávka.
08:53
Z menší šavlovačky mezi kruhy před Hamerlíkem nakonec nic nebylo. Zatím se nehraje příliš pohledný hokej, snad se to změní.
08:26
Za Matušovým nahození spěchal za Kristanovu branku Orsava, ale prohrál souboj s pardubickými obránci a Čáslava posunul do střední třetiny.
07:56
Východočeši již jsou v plném počtu a také oni bez úhony své oslabení ubránili. Po nepřesné přihrávce Rotha a zakázaném uvolnění se vhazuje před Hamerlíkem.
07:31
V přesilové hře se zatím vůbec nedaří ani Třinci. Hosté v pohodě brání nájezdy Ocelářů do útočného pásma a osvobozují se.
06:43
Polanský v pásmu manévroval s pukem na holi, až nakonec uvolnil Noska. Ten ovšem v rozhodující fázi upadl a Radil vyhodil do bezpečí.
06:16
Ani další přechod do útočné fáze však domácím nevyšel a vhazovalo se u jejich obranné modré. Nyní to znovu rozjíždějí odzadu, od Noska.
05:50
Roth načal přesilovou hru tvrdým pokusem od modré čáry, ale Kristan, ač mu Adamský clonil, vyrazil do rohu. Pardubice se osvobodily.
05:40
V další minutě se Oceláři dostali do útočné třetiny a vykoledovali si faul. Jiří Cetkovský (PCE) v souboji za brankou hákoval a posedí si dvě minuty na trestné lavici.
04:56
Nyní už jsou domácí hokejisté v plném počtu a první oslabení přečkali bez obdržené branky. Naposled byl odpískán ofsajd Pardubic.
04:16
Východočeši však mohli jít do vedení po dravém průniku Radila! Ten objel z levé strany Hamerlíkovu klec a chybělo zasunout puk do sítě! Hamerlík ve spolupráci s obránci tomu zabránil!
03:54
Minuta přesilovky je za námi a Oceláři se brání zatím v pohodě. Hraje se hlavně ve středním pásmu a bez střel na Hamerlíka.
03:26
Diváci jsou s vyloučením Adamského velice nespokojeni, ale jejich hráči je alespoň utěšili vyhozením. Pardubice se nemohou usadit vepředu.
02:54
O čtyři sekundy později už je ale Martin Adamský (TRI) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Oceláři se budou bránit v prvním oslabení.
02:50
První tutovou šanci utkání měl na holi Adamský! Toho od mantinelu skvěle viděl obránce Linhart a nabil mu mezi kruhy na střelu! Adamský si zpracoval, ale bránu minul!
02:26
Semorád sice ve střední třetině obral o puk Draveckého, ale útočné pásmo neudržel. Na druhé straně zablokoval Cetkovský ránu právě Draveckého, jenomže zahrál jen na zakázané uvolnění.
01:39
Na opačné straně si Kristan připsal další obtížný zákrok proti ráně Polanského. Pak domácí uspěli na buly, ale Trončinského tečovaná střela zamířila těsně vedle.
01:25
Oceláři buly prohráli a dostali se pod mírný tlak Pardubic. Hamerlík měl v brankovišti problémy se stabilitou a upadl, ale naštěstí pro něj byla hra zrovna jinde.
01:02
Kristana poprvé prověřil domácí Rufer, který se protáhl po pravém křídle a vystřelil. Slovinský brankář připraven, vhazuje se po jeho levici.
00:38
Následně domácí přečkali úvodní nájezd Pardubic, ale s rozehrávkou už to bylo horší. Nyní mají Třinečtí další možnost.
00:08
Utkání bylo zahájeno. Oceláři hrají v červených dresech, hosté jsou oděni do bílé barvy. Třinečtí začali svůj první útok ofsajdem.
00:01
Utkání právě začalo.
Za bouřlivého potlesku přijíždějí na scénu domácí hokejisté. Týmy jsou nastoupeny na svých modrých čarách. Můžeme pomalu začít.
Třinecký led hrál všemi barvami, promítnuty byly některé branky Ocelářů v Lize mistrů, hostující tým Pardubic je již ve svém obranném pásmu.
Zaplněná aréna čeká na příjezd aktérů dnešního utkání. Ještě před tím by mělo dojít k 3D projekci přímo na ledové ploše.
Pardubická dvojice brankářů zůstává stejná jako naposled proti Turku. Chytat bude Slovinec Robert Kristan, záda mu kryje Tomáš Halász. V defenzivě dnes Východočechům scházejí Ladislav Havlík s Janem Škvorem. Útočné formace kouč Venera trochu proházel. Na soupisku se vrací Radoslav Tybor, který bude hrát ve druhé lajně, a Jan Starý, jenž ve třetí formaci nahrazuje Tomáše Kauta. Mladý Patrik Poulíček dnes nenastoupí ve druhé řadě, ale je napsán až jako třináctý útočník.
Oceláři svou sestavu oproti poslednímu utkání ve Stavangeru pozměnili. V brance bude tentokrát Slovák Peter Hamerlík a pouze na střídačce zůstane Šimon Hrubec. Obrana zůstává totožná, akorát do ní přibylo jméno mladičkého Lukáše Doudery. V útočných řadách je změn více. Na soupisku se vrací Martin Adamský, jenž bude hrát místo Draveckého v první formaci s Plíhalem a Krepsem. Vladimír Dravecký se posunul do čtvrté útočné řady, kde bude hrát po boku Kindla a Matuše. Ze sestavy vypadl mladý David Cienciala a Polák Aron Chmielewski. Ocelářům stále chybí zraněný Daniel Rákos, který už však začal alespoň s tréninkem.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), Roth, Linhart, Nosek, M. Doudera, Trončinský, Galvas, L. Doudera – Adamský, Plíhal, Kreps – Rufer, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Kindl, Matuš, Dravecký. Trenér: Jiří Kalous.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Čáslava (C), Píša, Ščotka, Benák, Kočí (A), Gregorc, Korím – Nahodil, Zohorna, Sýkora (A) – Tybor, Marcinko, Radil – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Cetkovský, Moučka – Poulíček. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Hribík, Mrkva – Barvíř, Blümel.
Začalo rozbruslení obou mužstev. Do haly již dorazili také první fanoušci, pro něž jsou na sedačkách připravena speciální trička k vytvoření červenobílého pekla.
WERK ARENA

Nová třinecká hala byla slavnostně uvedena do zkušebního provozu v zápase s Libercem na konci července. Oceláři mají od té doby k dispozici moderní arénu s nádherným zázemím, fanoušci Třince také oplývají spokojeností. Stavba Werk Areny také spolykala 700 milionů korun a probíhala od října 2012. Nyní se Třinec konečně dočkal, 5. září pak byla hala otevřena oficiálně. Utkání s Pardubicemi bude pro ni prvním extraligovým.

ZAJÍMAVOSTI

Zápas Třince s Pardubicemi bude pro některé Oceláře prvním extraligovým představením v kariéře. To se týká nejen mladíků Davida Ciencialy a Lukáše Jaška, ale také Poláka Arona Chmielewského, Slováka Vladimíra Draveckého nebo dvojice zkušených útočníků Kamila Krepse a Tomáše Plíhala.

S prvním kolem Tipsport extraligy přicházejí do hry také nová pravidla. Rozhodčí si budou muset zvykat na hybridní zakázané uvolnění, hokejisté zase například na zvětšení útočných pásem nebo na vyloučení za sevření puku.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V ZÁKLADNÍ ČÁSTI MINULÉ SEZONY

V polovině října se v předešlém ročníku Třinec s Pardubicemi utkal poprvé. Oceláři tehdy surfovali na vítězné vlně a proti Východočechům si připsali páté vítězství v řadě. V první třetině se prosadil Matuš s Adamským, na konečných 3:0 zvýšil ve druhé části Polanský. Po brance Polanského vedli Oceláři dlouho i v pardubické ČEZ Areně, jenomže minutu před koncem vyrovnal v přesilové hře Radil a hned v první minutě prodloužení rozhodl o rozdělení bodů pardubický Nosek. Pardubice – Třinec 2:1 pp. V dobré formě byli Třinečtí i v polovině ledna, kdy přijely Pardubice do Třince podruhé. Hned v prvním dějství viděli fanoušci čtyři branky, ale stav byl nerozhodný. Rozhodující zásah pak učinil Roth, minutu před koncem zvýšil na výsledných 4:2 Martin Růžička. V předposledním kole základní části předvedly oba týmy největší přestřelku. Východočeši doma vedli po dvou třetinách již 6:2 hlavně zásluhou dvou branek Koláře, ale Oceláři se třemi brankami Martina Růžičky vrátili na dostřel a sahali po vyrovnání. To definitivně odmítl v poslední minutě domácí Ďaloga a jeho Pardubice zvítězily 7:5. Následně na sebe oba soupeři narazili ve čtvrtfinále play-off.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V PLAY-OFF MINULÉ SEZONY

V prvním zápase čtvrtfinále hrály Pardubice v Třinci, ale v roli favorita nepřijely. Skóre však otevřel východočeský Zohorna, Třinečtí byli v koncovce bezzubí, a tak hosté svůj náskok udržovali. Ve druhé periodě skórovali Cetkovský a Nosek, pojistku přidal ve třetí části Sýkora a perníkáři se ujali v sérii vedení. Třinec – Pardubice 0:4. Ve druhém utkání musel Třinec nutně uspět. V první dvacetiminutovce se Slezané znovu nedokázali prosadit, ale také neinkasovali. Smůlu protrhli ve druhém dějství, kdy vstřelili tři branky, v poslední třetině si už vítězství pohlídali a srovnali v sérii krok. Třinec – Pardubice 5:1. Asi rozhodující bylo pro vývoj celé série utkání třetí. Na východě Čech se hrálo nervózní a vyrovnané utkání dlouho bez gólů. Ve třetí třetině se trefil domácí Nosek, Třinec odpověděl pět minut před koncem ranou Zíba. V sedmé minutě prodloužení strhl vítězství na třineckou stranu Martin Růžička. Pardubice – Třinec 1:2 pp. Druhé utkání v Pardubicích se od toho prvního prakticky nijak nelišilo. Diváci si na góly museli počkat až do závěrečných minut. Na střely velice vyrovnané utkání nakonec ovládli znovu hosté z Třince, v poslední minutě rozvlnil síť za Hudáčkem Polanský a Oceláři získali mečbol. Pardubice – Třinec 0:1. Z těžké rány a domácích porážek už se ČSOB Pojišťovna nevzpamatovala a v Třinci neměla moc šancí. Utkání se hrálo podle třineckých not a po dvou třetinách bylo vlastně rozhodnuto. Také třetí dějství skončilo výsledkem 2:1 a Třinec celkově zvítězil 6:3. Oceláři po triumfu 4:1 v celé sérii postoupili do semifinále, kde vypadli se Zlínem.
TŘINEC A PARDUBICE V HOKEJOVÉ LIZE MISTRŮ

Obě mužstva se zapojila během léta také do nového projektu hokejové Ligy mistrů. Zatímco Třinci se v soutěži docela daří a fanoušci si ligu pochvalují, na Pardubice chodí nezvykle malé návštěvy a bodů Východočeši rovněž příliš nenasbírali.

Skupina E (Třinec):

1. HC Oceláři Třinec, 9 bodů,
2. Tappara Tampere, 5 bodů,
3. Stavanger Oilers, 5 bodů,
4. SC Bern, 5 bodů.

TRI – SC Bern 7:0, TRI – Stavanger Oilers 4:5, SC Bern – TRI 0:4, Stavanger Oilers – TRI 2:3.

Skupina F (Pardubice):

1. Linköping HC, 12 bodů,
2. TPS Turku, 8 bodů,
3. HC Bolzano, 3 body,
4. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, 1 bod.

Linköping HC – PCE 2:1, TPS Turku – PCE 2:1, PCE – Linköping HC 3:6, PCE – TPS Turku 2:3 sn.
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE

Pardubice se po zisku titulu v roce 2012 v dalším ročníku nedostaly ani do play-off, a od sezony 2013/14 proto očekávaly rapidní zlepšení. Východočeský klub s obrovskou fanouškovskou základnou prošel základní částí lépe než o rok předtím, ale přesto musel po 7. místě bojovat v předkole. V napínavé sérii proti pražské Slavii musel rozhodnout až poslední pátý duel. V nádherném utkání nakonec uspěly Pardubice 6:4 a proklestily si cestu do čtvrtfinále. Tam narazily na favorizovaný Třinec a v prvním utkání ve Slezsku jasně zvítězily. V dalších bojích se už projevila větší kvalita Třince, Oceláři čtyřikrát v řadě vyhráli a celou sérii ovládli poměrem 4:1. Ani ve druhé sezoně po zisku mistrovského titul tak Východočeši výrazněji neprorazili. V konečném účtování patřila perníkařům 7. příčka, což v Pardubicích rozhodně za úspěch nepovažovali. S novým ročníkem přicházejí nové naděje.

Letní příprava před aktuální sezonou

Během letního přípravného cyklu se pardubičtí hokejisté zúčastnili například náročného soustředění v Ústí nad Orlicí. Mimo to odehráli všechna přípravná utkání v osmém měsíci. Na úvod přípravných zápasů si Pardubice pozvaly nováčka z Mladé Boleslavi a poradily si s ním v poměru 4:3. Za dva dny zavítala ČSOB Pojišťovna na led Znojma a uspěla také tam 3:5. Skvělé pardubické výsledky uťala až dvouzápasová série s Olomoucí. Druhý extraligový nováček už na Východočechy vyzrál a doma je porazil 4:0. Kohouti uspěli také na ledě Pardubic, kde sice o dvě branky prohrávali, ale dokázali srovnat v průběhu třetí třetiny a nakonec zvítězit na nájezdy 2:3 sn. Na vítěznou vlnu se svěřenci trenéra Venery vrátili v Prostějově. Nováčka první ligy roznesli Východočeši jednoznačně 1:5. Na konci srpna ještě Pardubice změřily síly s pražskou Slavií, dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu a na domácím ledě potěšili fanoušky výhrou 3:1.

Změny v hráčském kádru

Také v šatně Pardubic došlo v letní přípravě ke značnému zemětřesení. Ve městě perníku už dále nepůsobí brankář Július Hudáček, který odešel do švédského Örebro. Matador Dušan Salfický už bude působit rovněž jen v pozici sportovního manažera. Slovenský obránce Marek Ďaloga přestoupil do mužstva pražské Sparty a talentovaný reprezentační útočník Tomáš Nosek se poroučel do Detroitu Red Wings. Zkušený bek Jiří Vašíček odešel do konkurenčního Hradce Králové, mladý forward Radek Číp zase do jihomoravského Znojma.

Na místa brankářů přišla nová dvojice zahraničních gólmanů. Na Hudáčka se pokusí navázat Slovák Tomáš Halász z Olomouce, zajímavou posilou je také slovinský reprezentační gólman Robert Kristan z Nitry. Z kádru slovenského mistra Košic zase přišel útočník Tomáš Marcinko, který už byl také k vidění v reprezentaci. Pardubice lovily i v českých vodách, ze Vsetína přivedly útočníka Jana Ščotku. Největší posily nakonec – novým kapitánem Pardubic se stal obránce Petr Čáslava, jenž se pod Kunětickou horu vrátil z Čerepovce, v pardubickém dresu bude potom ještě brankáře soupeřů strašit útočník Libor Pivko z Komety Brno.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Do předešlého ročníku 2013/14 vstupoval Třinec jako vždycky s těmi nejvyššími ambicemi a jakožto úřadující semifinalista se chtěl podívat ještě o stupínek výše. Rozjezd Ocelářů nebyl tak impozantní, ale postupem času se výsledky začaly dostavovat a po odehrání dvaapadesáti kol základní části patřila Třineckým 2. pozice za suverénní Spartou Praha. Ve čtvrtfinále play-off se Slezané střetli právě s Pardubicemi. Úvodní duel v Třinci sice ovládli Východočeši, následně však Ocelářům čtyřikrát podlehli, a do další fáze šli proto červeno-bílí. V semifinále narazil Třinec na neoblíbený Zlín, ale po dvou zápasech přesvědčivě vedl 2:0. Jenomže ševci předvedli málo vídaný obrat, když ovládli další čtyři utkání a podruhé v řadě vystavili Třinci stopku již mezi nejlepšími čtyřmi. Ambiciózní Oceláři se tak museli spokojit s konečnou 4. pozicí za Zlínem, Kometou Brno a Spartou Praha.

Letní příprava před aktuální sezonou

Třinečtí absolvovali hned po skončení loňského play-off kondiční soustředění v Nízkých Tatrách, následně byli k vidění na kempu v Turecku, načež se před vypuknutím herní části letní přípravy znovu vrátili pod slovenské velehory. První přípravný duel pak družina trenéra Kalouse sehrála na konec července, kdy doma hostila Bílé Tygry z Liberce. Na Ocelářích šel v úvodním utkání v nové Werk Areně vidět větší hlad a zcela po zásluze zvítězili 6:2. Hned o den později hráli Třinečtí s mnohem mladší a nezkušenější sestavou proti extraligovému nováčkovi z Olomouce. Hanáci ukázali, že budou rozhodně nepříjemný soupeřem a odvezli si výhru 1:2. Led v nové třinecké hale přijel vyzkoušet i běloruský účastník KHL Dinamo Minsk. Třinci se povedlo ve třetí třetině stáhnout dvoubrankové manko a dotáhnout utkání do nájezdů. V těch byl lepší Minsk a pod Javorovým vyhrál 2:3 sn. Jediný přípravný zápas venku odehráli Oceláři v mistrovském Zlíně. Obrana PSG byla v ten den výjimečně prostupná, Třinec toho využil a v zajímavé přestřelce zvítězil 3:6.

V polovině srpna hostila Werk Arena premiérový ročník turnaje Steel Cup pro mužstva, v jejichž zádech stojí velké železárenské koncerny. Do Třince proto přijely Vítkovice, Košice a ruský Severstal Čerepovec. Na úvod si Oceláři střihli slezské derby proti Vítkovicím, ale na ostravského soupeře byli krátcí a podlehli mu těsně 2:3 Dva dny nato už si spravili náladu v souboji proti slovenskému mistru z Košic, jenž vyzněl jednoznačně pro domácí Třinec 4:0. V poslední den turnaje se Třinečtí utkali s Čerepovcem z KHL. Severstal měl utkání pod kontrolou, jenomže v poslední periodě Oceláři vývoj zcela zvrátili, nakonec zvítězili 4:3 a díky nejlepšímu skóre premiérový ročník Steel Cupu ovládli.

Změny v hráčském kádru

Třinecké vedení neoplývalo po loňské sezoně zrovna spokojeností, protože Oceláři skončili již v semifinále, a také proto přišly velké změny. Definitivní konec kariéry ohlásilo trio skvělých útočníků Václav Varaďa, Jan Peterek a Radek Bonk. Svou druhou štaci v KHL si vyzkouší ostrostřelec Martin Růžička, jenž zkusí štěstí v Čeljabinsku. Z hostování ve Slezsku se do pražské Slavie vrátil obránce Daniel Krejčí a odešli rovněž útočníci Vojtěch Polák s Davidem Ostřížkem. Během letní přípravy třineckou kabinu opustili obránci Michael Foltýn a zkušený Lukáš Zíb, jenž přestoupil do Vítkovic. Útočník Erik Hrňa zamířil do kádru Olomouce.

Oceláři však také výrazně posilovali. Z Phoenixu dorazil Třinci nový kapitán Rostislav Klesla. Defenzivní šiky přišli vyztužit kladenští bratři Milan a Lukáš Douderovi a novými útočnými posilami se stali Kamil Kreps s Tomášem Plíhalem z Finska, Lukáš Žejdl ze Slavie Praha, Polák Aron Chmielewski, slovenský forward Vladimír Dravecký nebo mladí třinečtí odchovanci David Cienciala a Lukáš Jašek. Asi tou největší posilou se pak na začátku srpna stal útočník Zbyněk Irgl z Dinama Minsk, hráč s mnoha reprezentačními zkušenostmi.
Krásný páteční podvečer přeji všem nedočkavým fanouškům, kteří již dlouhou dobu vyhlíží očekávaný start nového ročníku hokejové Tipsport extraligy! Naše nejvyšší hokejová soutěž stojí na prahu sezony 2014/15 a dnes bude odehráno všech sedm zápasů jejího úvodního kola. První runda soubojů nabídne mnoho zajímavých duelů a jednomu z nich se budeme podrobně věnovat právě v tomto online přenosu. HC Oceláři Třinec přivítají ve své zbrusu nové Werk Areně tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a půjde o utkání mužstev, která se spolu střetla ve čtvrtfinále play-off minulého ročníku. V kádrech obou soupeřů došlo v létě k několika změnám, a proto bude konfrontace Třince s Pardubicemi na začátek sezony velice zajímavá. Zápas bude živým přenosem vysílat také Česká televize, a tak se začne v tradičních televizních 18:20. Pokud se nedostanete na stadion, budeme rádi, když si ke sledování zápasu zvolíte náš online přenos. Jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.


Články odjinud