SESTŘIH 1.kola: Kometa Brno - Liberec 5:2. Hadamczik se uvedl výhrou

To se také stalo. O dnešním utkání rozhodla zejména první třetina, kde si domácí vytvořili dvoubrankové vedení, o které již za celý zápas nepřišli. Kometa tak v premiérovém zápase letošní sezóny poráží liberecké hokejisty a připisuje si první tři body do extraligové tabulky. To je ode mě pro dnešek vše. Z brněnské DRFG Areny přeji příjemný zbytek večera u dalšího onlajnu opět napočtenou.
59:50
Diváci vstávají ze sedadel a tuší, že dnešní utkání si už Kometa pohlídá.
59:25
Káňův pokus Lašák pouze tečoval lapačkou mimo tři tyče.
58:40
Stránský se prezentoval dobrým pokusem ve vlastním oslabení, Čiliak vyrazil jeho střelu levým ramenem vysoko nad.
58:16
Brňané operují v útočné třetině, zatím se jim ale nedaří postavit přesilovkovou formaci.
57:44
To jim komplikuje i fakt, že Branko Radivojevič (LIB) je vyloučen na dvě plus dvě minuty za krosček.
57:10
Hosté se snaží ještě udělat něco s výsledkem prvního extraligového duelu, zatím však neúspěšně.
56:50
Bakoš operuje za domácí brankou.
56:05
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. Vyprodáno.
56:04
A znovu Hruška. Tentokrát se ujal kotouče ve středním pásmu a vyslal na Lašáka střelu zápěstím.
55:25
Ze středního pásma nahodil puk na bránu Jan Hruška a Lašák přerušil hru, jelikož neměl poblíž žádné spoluhráče.
55:13
Domácí hrají v plném počtu.
54:30
Káňa dobře napadá rozehrávku libereckých hráčů a komplikuje jim tak přechod přes modrou čáru.
54:00
Šest minut zbývá do konce utkání a domácí se osvobozují.
53:30
V obranném pásmu Komety opět operují Vampola, Birner a Řepík.
53:12
Další přesilová hra pro Liberec. Na trestnou lavici usedá Jan Hanzlík (BRN), který poslal puk přímo na ochozy DRFG Areny – zdržování hry.
53:12
Svěřenci Aloise Hadamczika si nyní mohou na chvíli odpočinout během komerční přestávky.
52:11
Bílí Tygři i nadále aktivní. Plutnar nahodil kotouč za domácí branku a následně ho dojel. Kometa se snaží alespoň vyhazovat puky do středního pásma.
51:13
Brňané prožili krušně chvíle v oslabení, vše pro ně nakonec dobře dopadlo a na kluzišti se objevil už i vyloučený Hanzlík. Kometa hraje v plném počtu.
50:30
Kometa je pod velkým tlakem a nedaří se jí vyhodit. Před bránou nebezpečně operuje zejména Birner.
49:40
I o pár chvil později se daří domácím vyhodit kotouč přes celé kluziště, tentokrát se o to postaral Stehlík.
49:20
Brňané se rychle osvobozují.
49:12
Snížit mohou Liberečtí v následné početní výhodě. Jan Hanzlík (BRN) vyloučen za hákování.
48:20
Hosté se snaží rychle odpovědět, Řepík s Birnerem kombinovali v útočném pásmu zatím bez úspěchu.
47:28
Kometa právě vstřelila branku!
Nepopulární bůr je na světě. TOMÁŠ VONDRÁČEK dostal perfektní pas na modrou čáru od Jakuba Koreise a po úniku po pravém křídle zvyšuje tvrdou ranou skóre dnešního utkání. Asistence: Jakub Koreis, Vilém Burian.
46:51
Dobrým pokusem se prezentoval hostující obránce Šimek, jehož rána prolétla kolem levé tyče Čiliakovy svatyně.
46:10
Hanzlík vystihl úmysl Bulíře a ujal se kotouče.
45:30
Hruškova přihrávka na najíždějícího Buriana ve středu kluziště se neujala a další pokus rozjet útok dostávají opět severočeši.
44:32
Mrázek nešikovně trefil pouze hráče před sebou a hosté se již delší dobu po tomto incidentu drží v pásmu.
44:06
Liberečtí musí vyklidit útočné pásmo, pomohli si totiž při nahrávce rukou.
43:55
O pár chvil později Lašák opět pod palbou. Domácí se dostali do několika zajímavých příležitostí a po střele Zohorny ho nejspíše zachránila pravá tyč!
42:11
Koreis nabízel Vondráčkovi kotouč před brankoviště, ten byl ale dobře tísněn hostujícími obránci.
41:39
Ševc musí rozjet další útok až od své branky.
41:19
Hosté tvrdě bojují o kotouče, což pocítil zejména Mrázek, který se následně srazil s Valským.
41:13
Přihrávka rukou zastavila rodící se akci Komety.
40:34
Hned vzápětí musí Marek Čiliak likvidovat nebezpečnou střelu příklepem v podání libereckých! Hosté dostali hodně prostoru ve svém útočném pásmu.
40:26
Hra je přerušena, brněnská branka není na svém místě.
40:10
Po úvodním buly třetí třetiny se dostávají ke kotouči hosté a ihned se snaží vymyslet něco v útočném pásmu. Konkrétně se o to pokouší první formaci v čele s Petrem Vampolou.
40:01
Druhá perioda byla značně vyrovnanější než ta úvodní. Aktivnější jsou sice jednoznačně domácí, neproměňují ale stoprocentní příležitosti. Chvíli po půli utkání se podařilo navýšit domácí vedení Davidu Ostřížkovi, minutu a půl před koncem se však prosadil Petr Vampola a rozdíl ve skóre tak zůstává stejný jako v první přestávce. Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.
40:00
39:50
Před koncem druhého dějství jsme svědky řady nepřesností na ledové ploše, ani jednomu týmu se již nedaří dostat do pásma.
39:10
Hosté drží kotouč za vlastní brankou a pokusí se ještě ohrozit Čiliaka.
38:25
Liberec právě vstřelil branku!
I hosté využívají dnes přesilovou hru. Po krásné kombinaci, na jejímž konci byl PETR VAMPOLA, který napasoval kotouč pod horní tyč, je skóre zápasu opět pouze o dvě branky. Asistence: Michal Řepík, Martin Ševc.
37:58
Brněnský kapitán Čermák ujížděl sám na Lašáka, skóre se však nemění.
37:18
Rychlostní souboj o kotouč předvedli dvě čtyřiačtyřicítky Šimek s Ostřížkem, z čehož vyšel nakonec lépe Liberecký obránce.
36:54
Bílí Tygři dostávají možnost snížit stav utkání v další přesilové hře. Jakub Koreis (BRN) vyloučen na dvě minuty za sekání.
36:26
Ofsajdem se provinili hokejisté Liberce.
35:42
Řepík dobře tečoval černý nesmysl těsně před Čiliakem, ten tentokrát i s dávkou štěstí vyrazil pokus libereckého forvarda mimo tři tyče!
34:56
Hosté po delší době zamkli Kometu ve svém útočném pásmu o které se následně nepřesným pasem sami připravili.
34:29
Valský je dnes velice aktivní a opět bojuje o kotouč v rohu kluziště.
33:55
Raška s Mrázkem se už řítili do přečíslení dvou na jednoho, jejich akci nakonec zastavil ofsajd.
33:20
Svěřenci trenéra Hadamczika hrají ve velké pohodě, to dokazuje například Jakub Koreis, který udržel kotouč mezi třemi hostujícími obránci.
33:07
Hru vysokou holí signalizuje hlavní rozhodčí a vykazuje domácí hokejisty do středního pásma.
33:03
Tomáš Vondráček sám před Lašákem mířil pouze do lapačky připraveného slovenského gólmana!
32:46
Liberecká obrana chybovala a kotouče se zmocnil domácí snajpr DAVID OSTŘÍŽEK, který si vše dobře rozmyslel, objel branku a zasunul kotouč vedle levého betonu Jána Lašáka až do hostující svatyně. Bez asistence.
32:03
Před hostující brankou se nám přiostřuje. Jan Káňa a Jaroslav Vlach si neodpustili potyčku potom, co Lašák již držel kotouč a oba se tak mohou uklidnit na trestné lavici.
32:03
31:36
Příliš mnoho hráčů na ledě opět v podání Liberce. Trest odpyká Dominik Lakatoš (LIB).
31:15
Opět duo Němec – Ostřížek, tentokrát zakončoval hráč s číslem 44 na dresu, ani on však nepřekonal libereckého muže v bráně.
30:48
Ostřížek našel parádním pasem Vojtěcha Němce před brankou. Druhý jmenovaný však našel ještě lépe nachystanou lapačku Jána Lašáka.
30:30
29:57
Burian vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje tak svůj tým.
29:48
Kotouč na své hrudi nyní podržel brněnský muž v masce, hra je přerušena.
28:57
Vampola z rohu kluziště přihrával na modrou čáru, kde se nepodařilo zpracovat kotouč Martinu Ševci a Liberečtí tak rozehrávají akci opět až od Jána Lašáka.
28:37
Další přesilová hra pro hostující celek. Hákováním si pomohl Jan Hruška (BRN) a po právu si musí odsedět dvě minuty na trestné lavici.
28:33
Ofsajd opět zabránil Libereckým dostat se do útočné třetiny.
28:06
Domácí hrají v plném počtu. Současně jsou hosté vykázáni z pásma, jelikož se nedovoleně zdržovali v prostoru, který je vyhrazen pouze brněnskému gólmanovi.
27:46
Ofsajd zastavil hokejisty s tygrem na hrudi při přechodu do útočného pásma.
27:10
A Brněnští se osvobozují. Tvrdý hit v rohu kluziště si ještě na svoje konto stihl připsat Jan Káňa.
26:55
Hosté stále kombinují v útočném pásmu.
26:25
Šimek udržel poskakující puk na modré čáře a vyslal tvrdý projektil na brněnského gólmana. Následně ho napodobili jeho spoluhráči, všichni si ale zatím vylámali zuby na pozorném Čiliakovi.
26:06
Na trestné lavici si odpočine Jakub Koreis (BRN) za hákování. Hosté mají k dispozici dvouminutovou přesilovou hru.
25:32
Vondráček vybojoval kotouč za Jánem Lašákem a hledal své spoluhráče před brankou, tak však nikdo nestál.
25:20
Branka, na kterou útočí liberečtí hráči, je mimo svou pozici, proto je hra na malou chvíli přerušena.
25:08
Valský se nebezpečně obtočil zpoza brány a Čiliak na poslední chvíli vystřelil svůj levý beton proti jeho bekhendové střele.
24:40
Jan Káňa zahrál vysokou holí, domácí jsou vykázáni z útočného pásma.
24:20
Ten už je v pořádku na střídačce a jeho spoluhráči se mohou opět pokoušet změnit skóre ve svůj prospěch.
24:11
Na ledě zůstává po nepříjemném střetu ležet Lukáš Derner.
23:41
Hanzlík zabránil hostujícím hokejistům přejít modrou čáru.
23:10
Lakatoš vyprášil pravý Čiliakův beton střelou z levého kruhu.
22:30
Kaberleho ránu tečoval Burian, obrana Bílých Tygrů byla pozorná a včas odpálila odražený kotouč.
22:14
Zakázaným uvolněním se provinili hokejisté z města pod Ještědem. Vhazovat se bude po pravici Jána Lašáka.
21:40
Kuboš zkoušel střelu z první pár metrů před modrou čárou, mezi tři tyče ale nezamířil.
21:08
Do samostatného úniku se dostal Bulíř a nastřelil horní tyč domácí svatyně!
20:40
První formace si na ledě pouze vyměnili pozdravy a pouštějí na led další spoluhráče.
20:10
Hned v úvodu se snažil projet do útočného pásma Vampola, to mu nedovolil Stehlík.
20:01
To se jim nepodařilo a domácí hokejisté jdou, ke spokojenosti většiny přítomných fanoušků, do šaten s dvoubrankovým vedením. Svěřence trenéra Aloise Hadamczika inkasovaná branka v oslabení neodradila od hladu po vítězství, což se projevilo hned záhy, kdy se prosadil Vondráček. Po dalších brankách Hrušky a Ostřížka svítí na kostce nad ledem skóre 3:1 ve prospěch brněnských hokejistů. Druhá třetina začne přibližně v 19:04.
20:00
19:27
Liberečtí se ještě pokoušejí zkorigovat výsledek po první třetině.
18:08
Řepík dostal hodně prostoru na v útočném pásmu a hodně dlouho rozmýšlel, kam pošle svoji střelu z prostoru levého kruhu. Nakonec pouze do Čiliaka.
17:27
A početní výhoda je využita! Na pravém kruhu nic nevymýšlel DAVID OSTŘÍŽEK a poslal švihem černý nesmysl až za záda Jána Lašáka. Asistence: Petr Kuboš.
17:02
Kováčik nahodil kotouč za bránu, kde si jej sbírají brněnští forvardi a rozjíždějí přesilovkovou formaci.
16:17
Početní výhodu si vyzkouší opět domácí hokejisté. Příliš mnoho libereckých hráčů na ledě. Trest odpyká Martin Bakoš (LIB).
16:12
Hned z trestné se pokoušel zaútočit Ostřížek, tentokrát neúspěšně.
15:52
15:00
Hosté pálí ze všech pozic, až po minutě v oslabení se podařilo Brněnským vysvobodit se z tlaku severočechů.
14:21
Vampola pálil a k dorážce se dostal Birner, Čiliak si oba liberecké pokusy pohlídal.
13:55
Hosté si zahrají první přesilovou hru. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen domácí útočník Jan Káňa (BRN).
13:20
Bulíř se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, o kotouč ho však obral Němec.
12:52
Brněnští rozjíždějí další akci až ze svého pásma.
12:22
Krenželok hledal před bránou své spoluhráče, aby dopravili kotouč do sítě domácích, k jeho smůle se Liberečtí ke kotouči nedostali a ten proklouzal ven z útočného pásma.
11:28
Kometa se dostává poprvé v utkání do vedení. Kováčik vybojoval kotouč ještě v útočném pásmu a předložil ho Davidu Ostřížkovi, který jej následně poslal JANU HRUŠKOVI. Ten s pomocí hostujících hráčů dopravil černý nesmysl za Lašákova záda. Asistence: David Ostřížek, Jozef Kováčik.
10:20
Stehlík zkoušel svižnou střelou zápěstím najít někoho před hostující svatyní, kde však nikdo z Brněnských nestál. Kometa dále kombinuje v útočném pásmu.
10:14
Liberec vyhazuje kotouč až na zakázané uvolnění.
09:40
Valský se opět dostával do dobré šance na levém křídle, naštěstí pro domácí ho o puk na poslední chvíli připravili brněnští obránci.
09:26
Liberečtí zahráli kotouč přes všechny čáry, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
09:11
Čermák pálil od modré čáry přímo do hrudi Jána Lašáka, který kotouč podrží a hru přeruší.
08:58
První útočná formace Liberce v čele s Vampolou nyní kombinovala v útočném pásmu až do doby, než je sudí ze třetiny vykázal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:06
Valský se dostal sám před Čiliaka a měl tolik času, že se mohl brněnského brankáře zeptat, kam mu má puk poslat, nakonec se rozhodl o bekhendovou kličku, kterou si Čiliak vychutnal a sklidil kotouč do své lapačky.
07:27
Burian projel útočným pásmem po levém křídle a vyslal tvrdý projektil směr liberecká brána, Lašák vyrazil kotouč před sebe, kde ještě nebezpečně dotíral Koreis, i jeho dorážku ale liberecký fantom v masce zastavil.
07:06
Čermák se natlačil až před Lašáka a zkoušel svým bekhendem zamířit k levé tyči libereckého gólmana, ten si jeho pokus nakonec pohlídal.
06:53
Po souboji Birnera s Malcem končí kotouč mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:45
Ke slovenskému gólmanovi ve službách Liberce se došoural kotouč a tak hru raději přerušil.
06:35
Lakatoš se snažil najít někoho před brněnskou klecí, nakonec našel spoluhráče na modré čáře, jehož pokus srazila obrana před Markem Čiliakem do středního pásma.
06:05
Modrobílí hokejisté si nyní vytvářejí poprvé v utkání větší tlak a Lašák musí být pozorný.
05:36
Obrovská radost v DRFG Areně, protože Kometa právě vyrovnává. Postaral se o to TOMÁŠ VONDRÁČEK, který po krásném pasu od Jakuba Koreise pouze uklidil kotouč z prostoru brankoviště za Lašákova záda. Asistence: Jakub Koreis.
05:00
Řepík chtěl prověřit Čiliaka z levého kruhu, dobře postavení brněnští obránci ale jeho pokus srazili a dokonce se vydali do protiútoku.
04:48
Hosté hrají v plném počtu.
04:42
Čermák s Vampolou se staví na buly v útočném pásmu poté, co se kotouč dotknul ochranné sítě.
04:37
Liberečtí se opět osvobozují. Kotouč až za vlastní brankou sbírá Jan Hanzlík.
03:32
Stehlík našel přihrávkou na modré čáře Kaberleho, který vyslal jedovatou střelu na Lašáka, ten byl opět pozorný.
03:10
Kaberle opět rozehrává od vlastní svatyně.
02:27
Kometa pokračuje v přesilové hře, puk před bránou se snažil tečovat Vondráček, nicméně radost na brněnských tribunách opět vypuknout nemohla, jelikož Lašák byl pozorný.
02:06
Je to však Liberec, který udeřil jako první a prosadil se v oslabení. Do přečíslení se dostal Petr Jelínek a BRANKO RADIVOJEVIČ, načež druhý jmenovaný uklidil kotouč za Čiliakova záda. Asistence: Petr Jelínek.
01:15
Čermák u mantinelu ještě zabojoval o puk, o pár sekund později ale Liberec opět vyhazuje, Kometa zatím nerozestavěla svojí přesilovkovou formaci.
00:50
Bílí Tygři se hned v úvodu osvobozují.
00:48
První přesilovou hru si zahraje brněnská Kometa. Na 2+2 minuty za vysokou hůl je vyloučen Martin Bakoš (LIB).
00:20
První střelu na Čiliaka vyslal Birner, brněnští obránci ji ale dobře zblokovali.
00:01
Primátor města Brna Petr Vokřál ještě vhodil čestné buly a již nic nebrání tomu, abychom v Brně odstartovali nový ročník hokejové extraligy.
Ještě před samým začátkem jsme si však vyslechli státní hymnu v podání místní filharmonie.
Za obrovského aplausu přichází na ledovou plochu hráči Komety, zatímco Liberec už je připraven na modré čáře. Utkání za chvíli začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš – Ostřížek, Hruška, Němec, Káňa, Čermák (C), Zohorna, Burian, Koreis, Vondráček, Mrázek, Raška, Honejsek.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík, Radivojevič, Bulíř, Bakoš, Krenželok, Jelínek, Valský, Vlach, Lakatoš, Stránský.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel.

Tak jako v Brně, jsou i v Liberci očekávání vysoká. Klub z města pod Ještědem se na sezónu dobře připravil a sladkou tečkou je postup do play-off hokejové ligy mistrů. Po příchodu zvučných jmen, jako jsou Ševc, Birner nebo Řepík, pasují někteří Liberec do nejlepší pětky české extraligy.

Liberec v rámci letní přípravy sehrál vítězné zápasy s Novokuzněckem, s Mladou Boleslaví jednu výhru a jednu remízu a na ledě Sparty prohrál. Ve druhé polovině srpna potom odstartovaly první utkání v Lize mistrů, kde byl prvním soupeřem Tygrů švédský celek z města Skelleftea. Ten dokázal ve městě pod Ještědem urvat slušnou výhru 4:0. Další dva zápasy sehráli Bílí Tygři se slovenskou Nitrou a oba se jim podařilo vyhrát (9:0, 2:0). Posledním utkáním před začátkem extraligy byl zápas ve Švédsku. Liberec se odtud vracel s prázdnou po porážce 2:5.

Kometa prožila velice povedenou přípravu, když z jedenácti utkání prohrála pouze jedinkrát na ledě Zlína. Hráči ale ví, že výsledky z přípravy se nesmí přecenit. „Spousta zápasů byla s týmy ze slovenské ligy, soupeři byli trošku výkonnostně slabší než naše extraliga. Prověřili nás spíše Slovan nebo naše extraligové týmy a tam jsme hráli vyrovnaně. Moc proher v přípravě nebylo, takže ji můžeme hodnotit pozitivně, nicméně liga je jiná,“ ví kapitán Komety Leoš Čermák.

Stejně jako loni i letos začne brněnský celek nový ročník proti Bílým Tygrům s jediným rozdílem, o rok později se úvodní bitva uskuteční ve městě pod Špilberkem. Fanoušci týmu kolem kapitána Leoše Čermáka doufají, že výsledek bude alespoň stejně dobrý, jako právě před rokem. Tehdy se radovali Brňané, kteří si po výsledku 5:3 vezli domů všechny body.

Dobrý podvečer z jihomoravské metropole, konkrétně z brněnské DRFG Areny. Z místa, kam se dnes budou upírat tisícovky očí s velkým očekáváním. Otázek se nabízí hned několik. Jak si povede trenér Hadamczik při své premiéře v klubu modrobílých barev? Pomůžou zvučné liberecké posily svému týmu k lepším výsledkům? Vstoupí Kometa do nového ročníku opět vítězstvím nad severočeským celkem?