S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 21 288 diváků se s vámi loučím, ale již od 1:00 se budu těšit u dalšího on-line přenosu z NHL. Tentokrát se podíváme na Bitvu o Ontario, ve které Ottawa vyzve Toronto. Nashledanou!

3. P. K. Subban (MTL) 1+1
Dnešní čistě kanadské utkání je za námi a domácí Montreal slaví vítězství 5:1. Rozhodnuto bylo prakticky po dvou třetinách a v té poslední už hostující Pouliot pouze korigoval stav ze skóre 4:0 na 4:1. Poslední slovo ale měli přeci jenom domácí hráči a v 50. minutě pečetil výhru Habs Tom Gilbert. Výborné utkání má za sebou Tomáš Plekanec, který jeden gól dal a na další tři přihrál. Díky jedné asistenci Tomáše Fleischmanna tak ale český podpis mají všechny branky domácího týmu.
59:49
Hosté jen nahazují kotouč ze středního pásma za bránu Bena Scrivense a to je vše, co nám dnešní utkání přinese. Montreal konečně zabral a vítězí!
59:22
Ještě jednou se hra vrátí před Nilssona. To vinou zakázaného uvolnění Olejářů z Edmontonu.
59:04
Před chvílí byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a krátce na to se bude vhazovat v pásmu Edmontonu.
58:37
Hosté jsou v závěru přeci jenom aktivnější, avšak obrana Montrealu se drží a je pozorná. Dnešní vítězství už domácím nikdo nevezme.
58:02
McDavid se dostal znovu do nadějné pozice. Tentokrát však ale neměl kotouč přímo ve své moci a jen tečoval nahození od pravého mantinelu. Touš šel opět mimo tři tyče.
56:55
S blížícím se koncem zápasu už Montreal nikam nespěchá a nyní jen tak odevzdává kotouč hostujícímu celku. Ani Edmontonu už v závěru o nic moc nepůjde.
56:40
Pár nepřesností na obou stranách a vše končí kotoučem na střídačce. To je znamení pro poslední komerční přestávku zápasu.
55:24
Velkou parádu nyní předvedl nejtalentovanější hokejista posledních let! Hostující Connor McDavid se s ledovým klidem dostal přes obránce a před Scrivensem zvolil zakončení s hokejkou mezi nohami! Tahle nádherná akce ale bohužel skončila nepřesnou střelou!
54:40
Hned po vhazování se kotouče ujal Subban, který předvedl několik pohledných kliček a otoček. Nakonec skončil na ledě, ale hra je stejně přerušena, neboť byl zaznamenán ofsajd Montrealu. Následuje komerční přestávka.
54:25
Zakázané uvolnění Habs a vhazovat se bude po levici Bena Scrivense.
53:53
Další rozehrávka hostujícího celku končí neúspěchem a hra se vrací do pásma Edmontonu. Fanoušci mezitím pějí jakési oslavné chorály!
53:19
Olejáři teď hodně dlouho nevěděli, kam dříve skočit, ale nakonec se dostávají k puku a mohou vystřídat. Canadiens jsou všude!
51:56
Domácí nemají dost a znovu jsou v útočném pásmu. Na další přesný zásah si ale budou muset chvíli počkat.
51:35
Po delší době předvádí Montreal hokej, na který jsou domácí fanoušci zvyklí a také je to poznat na skóre. Sledujeme krásnou ofenzivní pasáž!
49:59
Montreal právě vstřelil branku!
Tohle byl opravdu velký kolotoč a vše končí pátou brankou v síti Edmontonu! Skvěle hrající Plekanec počkal u mantinelu, poté se uvolnil od Letestua a naservíroval puk na hůl TOMA GILBERTA, který si sjel před Nilssona a jednoduše usměrnil kotouč mimo dosah hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Plekanec, Alex Galchenyuk
49:26
To ale neplatí pro další akci Brendana Gallaghera, jenž si vybruslil od mantinelu a svižným projektilem protáhl gólmana Oilers!
48:56
Důrazná obrana Montrealu získala kotouč za vlastní bránou a k vidění byl další bleskový přechod do útoku. Brankář Nilsson však tentokrát zasahovat nemusel.
48:15
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Před Scrivensem mířila přihrávka na hůl Halla, avšak jeho nebezpečné zakončení skončilo u jednoho z domácích.
46:59
Dvě velké šance domácích! Přečíslení dvou na jednoho nejprve zastavil vracející se bek Edmontonu, ale Gallagher se dostal znovu ke kotouči a přihrával před brankoviště. Flynn zblízka bránu minul!
46:23
Ani teď se hostům nadvakrát nepovedla kombinace a puk končí u domácích borců, kteří hru přenáší do neutrální zóny.
45:38
Domácím se daří býti aktivnějšími hráči a díky tomu Montreal drží soupeře daleko od své brány. Případný gól na 4:2 by mohl znamenat komplikace.
44:53
Desharnais to zkoušel sólovým prúnikem a zřejmě byl faulován, neboť hůl Faynea vylétla až příliš vysoko. Vylučovat se každopádně nebude a Nilsson přerušuje hru.
44:14
V posledních desítkách vteřin se ani jeden z týmů ne a ne prodrat do pásma soupeře. Akci Edmontonu nyní zastavil ofsajd, ale po buly se k puku dostávají domácí.
42:41
Nový brankář ve svatyni Oilers si připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát čelil kvalitnímu zakončení Subbana, jenž by rád navázal na svou branku z druhé části.
42:26
Olejáři se provinili zakázaným uvolněním. Hra se tedy stěhuje před Anderse Nilssona.
42:00
41:51
Edmonton právě vstřelil branku!
Nepovedená přesilová hra Montrealu navíc přináší gól Edmontonu. Nedůrazná obrana Habs nechala až příliš prostoru BENOITU POULIOTOVI, který se bez větších problémů prodral až před Scrivense a toho překonal bekhendovým zakončením. Asistence: Teddy Purcell, Brandon Davidson
40:52
Přesilová hra se Montrealu zatím vůbec nedaří. Kotouč letí až za bránu Bena Scrivense.
40:01
Do třetí třetiny vstupuje Edmonton s gólmanem Andersem Nilssonem, jenž tedy nahradil Talbota, který inkasoval čtyři branky.
40:01
I druhá část dnešního zápasu je za námi a i tentokrát jsou spokojenější domácí. Po úvodní třetině, která skončila 2:0, přidal Montreal stejný výsledek i druhé periody a po brankách Plekance se Subbanem vedou Habs již 4:0. Edmonton je sice střelecky aktivní a v tomto ohledu prohrává jen o dvě střely, avšak domácí jsou mnohem produktivnější a navíc je drží skvěle chytající Scrivens. Před třetí třetinou je tak zřejmě rozhodnuto. Další třetina začne přibližně v 22:10.
40:00
40:00
Se závěrem druhé třetiny dostává dvě trestné minuty za hrubost hostující Zack Kassian (EDM). Na začátku třetí třetiny tak domácí budou hrát dvouminutovou přesilovou hru.
39:59
Poslední střelecký pokus Edmontonu zlikvidoval Scrivens a o dotěrné protihráče se postarala obrana Montrealu. V této části už nic jiného neuvidíme.
39:27
Nail Jakupov se dral přes dva beky Montrealu, avšak ti mu nakonec znemožnili pořádné zakončení. Scrivens puk posouvá aspoň do rohu kluziště.
38:59
V Bell Centre mohlo být ještě veseleji, ale Eller před odkrytou bránou v těžké pozici selhal! Nutno říci, že byl bráněn hned dvěma hráči Edmontonu.
38:25
Inkasovaná branka jakoby znovu znamenala impuls pro útočení a Edmonton se pohybuje v útočném pásmu. Nahození od modré čáry si Scrivens v pohodě pohlídal.
38:01
Talbot i Scrivens předvedli pár dalších výborných zákroků, ale nakonec to jsou přeci jenom doácí, kteří udeřili! Bleskový protiútok vyřešil Plekanec skvělou přihrávkou na zcela volného P.K. SUBBANA, jenž natáhl k tvrdé ráně a propálil hostujícího brankáře. Čtyři – nula!!! Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher
36:52
Hostující brankář neměl moc jednoduchou pozici při dosud poslední střele, ale i přes provoz u své brány dělovku od modré dokázal vyrazit.
36:20
Ben Scrivens zachytil nahození od modré čáry do své rukavice a poté se před bránou strhla menší strkanice, ve které byl bývalý hráč Montrealu Zack Kassian. Zřejmě i díky tomu rozmíška nepřerostla v nic většího.
35:37
Jenže ani akce Montrealu nedopadla o moc lépe a vše končí zastavením časomíry. Hráči si mohou oddechnout při komerční přestávce.
34:59
Rovněž pouze nahození za bránu Montrealu teď zvolili hosté a oba celky rychle střídají.
34:25
Opět sledujeme trochu nudnější pasáž. Ani jeden z týmů se nemůže dostat přes zahuštěné střední pásmo a tak akce většinou končí nahozením.
32:30
Hned po obdržené brance se Edmonton vrhl do útoku a zavařil Scrivensovi. Ten ale nakonec ustál všechny pokusy hostujícího celku a za chvíli se bude vhazovat po jeho levé ruce.
31:48
Domácí zvyšují už na 3:0 a pomalu míří za vítězstvím. Aktivní napadání Brendana Hallaghera vedlo k zisku kotouče, TOMÁŠ PLEKANEC následně od mantinelu nahazoval kotouč před brankoviště a jeden z hostujících hráčů puk tečoval mimo dosah vlastního gólmana. Bez asistence.
31:23
Nadějnou situaci dva na dva měli k dispozici hostující hráči, nicméně jednomu z nich se kotouč ztratil ve výstroji a z akce nic nebylo.
30:42
Nyní už je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
30:16
Hra pokračuje ve strhujícím tempu. Pacioretty měl hodně prostoru, ale nadvakrát Talbota z pravého kruhu překonat nedokázal! brankáři se opravdu předvádějí.
28:25
Dale Weise odpykával jeden z trestů za Smithe-Pellyho a po návratu z trestné lavice se dostal do úniku. Také hostující brankář fantasticky zasáhl!
27:44
A znovu rychle na druhou stranu! Leon Draisaitl měl obrovskou šanci, ale Scrivens předvedl fantastický zákrok!
27:35
Průnik Halla Montreal zastavil, Jakupov před brankovištěm netrefil kotouč a rázem z toho byl protiútok Habs. Skvěle se však vrátil právě Jakupov a z šance nic nebylo.
26:56
Andrej Sekera ještě na modré čáře zachránil útočné pásmo, ale jeho následná střela byla zastavena domácími hráči, kteří puk vyhodili k Talbotovi.
26:25
Devante Smith-Pelly (MTL) sice není spokojen s verdiktem sudích, ale nakonec dostává dvě trestné minuty za faul loktem. K tomu inkasuje další dvě minuty pobytu na lavici hanby za hrubost. Z týmu Edmontonu je jen na dvě minuty za hrubost vyloučen Zack Kassian (EDM).
26:25
25:35
Poněkud nudnou pasáž narušil až Tomáš Plekanec, který udělal mezi kruhy rychlý manévr, ale poté vypálil mimo tři tyče.
25:14
Defenzívy jsou v posledních desítkách vteřin opravdu velmi pozorné a nepouští soupeře k zakončení. Puk se dostává na hole hostujících beků.
23:58
Ani jeden ze soupeřů se nedokázal propracovat přes útočnou modrou čáru, aby obsadil útočné pásmo. Kotouč se nachází v neutrální zóně.
23:19
Teď už se ale Habs do pásma soupeře prodrali a vybojovali aspoň buly po Talbotově pravici. Puk šel totiž přes mantinel mezi diváky po zásahu jednoho z hostů.
22:53
Začátek třetiny je zatím v režii Edmontonu. Montreal se ne a neusadit v útočném pásmu.
22:12
Hosté hru okamžitě po buly přesunuli před Scrivense a ten měl plné ruce práce. Hall našel Davidsona, avšak s jeho zakončením si domácí gólman poradil!
21:48
Snaha o rychlý přechod do útoku se z pohledu Montrealu nesetkala s úspěchem. Tomáš Fleischmann byl usvědčen z ofsajdu.
21:18
Rychlá akce Edmontonu dospěla až k zakončení Eberleho., nicméně jeho slibné zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.
20:45
20:28
Domácí začínají druhou třetinu zbytkem přesilové hry, ale po souboji za Talbotovou bránou už hosté kotouč vyváží do středního pásma.
20:01
První třetina zápasu je u konce a domácí jsou podstatně spokojenější. Po dvaceti minutách totiž díky Gallagherovi a Ellerovi vedou 2:0. Velkou zásluhu na gólech mají také Češi, neboť Plekanec střílel při Gallagherově úspěšné teči a Fleischmann našel přesnou přihrávkou volného Ellera. Další třetina začne přibližně v 21:14
20:00
19:56
V samém závěru třetiny mohl Barberio navýšit vedení Habs, ale mezi kruhy mu kotouč lehce sjel z čepele a následná střela šla nakonec mimo!
19:08
Subban hledal prostor na přihrávku, nakonec puk dokázal přenést ke Galchenyukovi, ale ten vypálil z velkého úhlu nepřesně. Kotouč se poté svezl po mantinelu až do středního pásma.
18:45
Leon Draisaitl (EDM) posílá hosty do oslabení. U vlastní brány si totiž v souboji s Andrighettem pomohl podražením.
18:30
Útočná snaha Montrealu se tentokrát nesetkala s úspěchem a puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se ale bude u Talbota.
17:56
Mohlo být sníženo, avšak tvrdá dělovka hostujícího Sekery byla zlikvidována pozorným Scrivensem. Domácí brankáře je zatím bezchybný.
16:11
Zničehonic se domácí vymanili z narůstajícího tlaku Oilers a jdou do dvoubrankového vedení. Rychlý protiútok Montrealu vyřešil Fleischmann přihrávkou na LARSE ELLERA, který se ocitl v dobré pozici a z mezikruží zamířil přesně k tyči Talbotovy brány. Asistence: Tomáš Fleischmann
15:36
Eberle se výborně prokličkoval přes domácí obránce a nakonec ještě vyšperkoval akci přihrávkou na McDavida. Tomu však rána z mezikruží vůbec nesedla a Scrivens bez potíží přikryl kotouč.
15:06
Benoit Pouliot byl příliš aktivní v brankovišti a nakonec zapříčinil posunutí Scrivensovy svatyně. hra je tedy vykázána do středního pásma.
14:33
Hosté propadli ve středním pásmu a Montreal měl rázem přečíslení. Plekanec to vzal na sebe a jedovatě vystřelil, dorážet se ještě dvakrát pokusil Galchenyuk, avšak Talbot těžkou situaci ustál!
14:07
Odpískaný ofsajd proti domácímu Montrealu a je čas na další komerční přestávku.
13:39
Na druhé straně chtěl zaútočit Jemelin, nicméně jeho akci defenzíva Edmontonu dokázala zneškodnit.
13:21
S návratem vyloučeného Jemelina musel ještě jednou zasahovat Scrivens. Na teč Taylora Halla dokázal zareagovat natažením levého betonu!
12:57
Nyní už sice Scrivens musel zasahovat, ale celou situaci zvládl a na letícím kotouči si doslova pošmáknul!
12:28
Po dvou vyhozeních puku Montrealem se hra znovu stěhuje před Scrivense. Nebezpečná přesilová hra Oilers pokračuje další nepřesnou střelou.
11:42
Výborná přihrávka skončila na holi Pouliota, který okamžitě vypálil, ale nepřesným pokusem bránu Bena Scrivense minul.
11:21
Eberle dostal před bránou nepříjemný zásah holí a je z toho dvouminutová přesilová hra pro Edmonton. Vyloučeným hráčem je Alexej Jemelin (MTL).
11:11
Montrealu se následně vůbec nepovedlo založení útoku a dlouhá přihrávka končí na zakázaném uvolnění. V posledních desítkách vteřin je souhra domácích hráčů hodně nepřesná.
10:40
Rychlý protiútok Edmontonu byl zbytečně přibrzděn na útočné modré čáře a výsledkem byl samozřejmě ofsajd.
10:23
Tentokrát už se sice dostal k zakončení Hendricks, ale s jeho pokusem Scrivens neměl problémy a v pohodě přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
10:14
09:21
Přesilovka Edmontonu je velmi špatná a do šance se dostal Tomáš Plekanec. Český útočník se nádherně uvolnil, nicméně bekhendovou kličkou Talbota nepřekonal.
08:54
Už už to vypadalo na velkou šanci v oslabení, ale Mitchell neměl dostatek síly a rychlosti, byl dobruslen a místo brejku jen odevzdal kotouč soupeři.
08:14
Teď je tady ale šance pro Edmonton. Za sekání je totiž na dvě minuty vyloučen Lars Eller (MTL).
07:27
Jenže nakonec se domácí přeci jenom usadili v útočném pásmu a rozjeli výbornou kombinaci, která končí gólem. Subban na modré čáře výborně nabil Plekancovi, který na nic nečekal a poslal tvrdý projektil na bránu. Talbot měl před sebou velký provoz, BRENDAN GALLAGHER jemně změnil dráhu kotouče a ten pak prolétl až do sítě hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Plekanec, P.K.Subban
06:52
Puk již podruhé končí až v pásmu Montrealu. Početní výhoda se domácím zatím vůbec nedaří.
06:24
A Canadiens jsou odměněni první přesilovou hrou zápasu. Na trestnou lavici usedá Eric Gryba (EDM), jehož proviněním byl úder do oblasti hlavy či krku.
05:44
Domácí začínají být aktivnějšími hráči. Střelecký pokus Barberia byl sražen, nicméně Oilers se s pukem moc daleko nedostali.
04:38
Velká šance domácích! Lars Eller se zjevil za hostujícími beky, ale měl složitou pozici a jeho bekhend si Talbot pohlídal!
04:22
Sražená Fleischmannova střela doletěla jen pár metrů od modré čáry, ale Montreal zůstává u puku.
03:37
Sólově to nyní pojal Gallagher, jenž si to po pravé straně namířil ze středního pásma až k pravému kruhu u Talbota, ale brankáře Olejářů výrazněji neohrozil.
02:50
Flynnovu ránu zápěstím Talbot v pohodě zneškodnil a Smith-Pelly poté vletěl do brány, kterou narušil ze správného postavení. Vhazování ve středním pásmu.
02:37
Montreal se zatím ne a ne dostat do útočného pásma. Neutrální zóna je Edmontonem bráněna velmi dobře.
01:53
Na druhé straně se Habs neprosadili v útočném pásmu, ale Oilers vyhazují kotouč na icing.
00:52
Okamžitě po vyhraném vhazování se k puku před Scrivensem dostal Eberle, ale on ani Connor McDavid bývalého gólmana Oilers překonat nedokázal! Skvělý nástup hostů do tohoto utkání.
00:42
Hallova střela sice byla sražena, ale hosté zůstali v útočném pásmu a do dobré pozice se dostal Jordan Eberle. Jeho rána však mezi tři tyče nemířila.
00:08
Hned první rozehrávka hostujícího celku končí až na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
00:01
Kanadská státní hymna je za námi a vše je připraveno k úvodnímu buly střetnutí. Domácí potřebují zabrat, ale Edmonton je po návratu Connora McDavida do sestavy ve skvělé formě! Jdeme na to!
Tak konečně jsou hráči na ledě a zazní kanadská státní hymna. Utkání bude mít více než čtvrt hodiny zpoždění.
Stále se čeká na příchod hráčů obou celků. Hlediště Bell Centre znovu není zrovna přeplněné, neboť s posledními výsledky Canadiens fanoušci snad ani nemohou být spokojeni.
Vítejte u on-line přenosu z večerního zápasu NHL mezi Montrealem a Edmontonem. Čeká nás zajímavé střetnutí, které však začne o pár minut později než bylo plánováno.

Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Barberio – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Andrighetto, Eller, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Davidson, Schultz, Nurse – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Jakupov, Letestu, Kassian – Pakarinen, Hendricks, Korpikoski

Rozhodčí: Tim Peel, Francois St. Laurent – Vaughan Rody, Steve Barton.
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) – 52 zápasů, 9+26
Tomáš Fleischmann (MTL) – 50 zápasů, 9+9
Andrej Sekera (EDM) – 51 zápasů, 6+13
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba celky utkaly na konci října v této sezóně. Montreal na svého soupeře vletěl a po první třetině vedl 3:0. Edmontonu se ovšem povedlo ve třetí třetině uskutečnit obrovský obrat a svého soupeře srazit ještě v základní hrací době.

Edmonton Oilers 4:3 Montreal Canadiens
40. Draisaitl (Hall, Klefbom), 46. Davidson (Nurse, McDavid), 51. Pouliot (McDavid, Jakupov), 59. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Hall) – 10. Gallagher (Subban, Markov), 17. Mitchell, 18. Galchenyuk (Markov, Flynn)
Edmonton Oilers je sice na chvostu ligové tabulky, ale po návratu Connora McDavida se povedlo tomuto kanadskému celku získat plný počet. Ve dvou zápasech se jim povedlo nastřílet dvanáct branek a hned pod pěti z nich je podepsán talentovaný útočník. Oilers porazili 5:2 Columbus, o dvě branky více se jim povedlo dát Ottawě.
Montreal Canadiens se stále propadá tabulkou po neuspokojivých výkonech. Aktuálně je celek trenéra Therriena na dvanácté pozici a na osm vyvolených postupujících do play-off jim schází propastných šest bodů, což je v NHL velký počet. Montreal poslední čtyři zápasy prohrál a v tomto utkání bude čelit páté prohře v řadě. Naposledy si nad Canadiens smlslo Buffalo.
Krátce po osmé hodině večerní se proti sobě v Bell Centre postaví celky Montrealu a Edmontonu. Hosté mají zasebou skvělou dvouzápasovou formu, naopak Montrealu se nedaří vůbec nic. Sledujte onlajny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.