Kalendář
Srpen 2016 |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rychlostní kanoistika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 | C1 1000 m muži: rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:24 |
K2 500 m ženy: rozjížďky a semifinále
|
||
14:38 |
K1 200 m ženy: rozjížďky a semifinále
|
||
15:06 | K1 1000 m muži: rozjížďky a semifinále J. Dostál |
||
14:00 | C1 1000 m muži: finále B/A M. Fuksa |
1. S. Brendel 2. I. Queiroz Dos Santos 3. S. Tarnovšči |
|
14:16 |
K2 500 m ženy: finále B/A
|
1. G. Szabová, D. Kozaková 2. F. Weberová, T. Dietzeová 3. K. Najaová, B. Mikolajczyková |
|
14:40 |
K1 200 m ženy: finále B/A
|
1. L. Carringtonová 2. M. Walczykiewiczová 3. I. Osipenková-Rodomská |
|
15:04 | K1 1000 m muži: finále B/A J. Dostál |
1. M. Walz 2. J. Dostál 3. R. Anoškin |
|
14:00 | K2 1000 m muži: rozjížďky a semifinále D. Havel, J. Štěrba |
||
14:16 | C1 200 m muži: rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:44 |
K2 200 m muži: rozjížďky a semifinále
|
||
14:58 |
K1 500 m ženy: rozjížďky a semifinále
|
||
14:00 | K2 1000 m muži: finále B/A D. Havel, J. Štěrba |
1. M. Rendschmidt, M. Gross 2. M. Tomičevič, M. Zorič 3. K. Wallace, L. Tame |
|
14:16 | C1 200 m muži: finále B/A M. Fuksa |
1. J. Čeban 2. V. Děmjaněnko 3. I. Queiroz Dos Santos |
|
14:40 |
K2 200 m muži: finále B/A
|
1. S. Craviotto, C. Toro 2. L. Heath, J. Schofield 3. A. Lankas, E. Ramanauskas |
|
15:04 |
K1 500 m ženy: finále B/A
|
1. D. Kozaková 2. E. Jorgensenová 3. L. Carringtonová |
|
14:00 | K1 200 m muži: rozjížďky a semifinále F. Šváb |
||
14:21 | C2 1000 m muži: rozjížďky a semifinále F. Dvořák, J. Radoň |
||
14:37 |
K4 500 m ženy: rozjížďky a semifinále
|
||
14:51 | K4 1000 m muži: rozjížďky a semifinále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
||
14:00 |
K1 200 m muži: finále
|
1. L. Heath 2. M. Beaumont 3. R. Rauhe 3. S. Craviotto |
|
14:14 | C2 1000 m muži: finále F. Dvořák, J. Radoň |
1. S. Brendel, J. Vandrey 2. E. De Souza Silva, I. Queiroz Dos Santos 3. D. Jančuk, T. Miščuk |
|
14:40 |
K4 500 m ženy: finále
|
1. Maďarsko 2. Německo 3. Bělorusko |
|
15:04 | K4 1000 m muži: finále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
1. Německo 2. Slovensko 3. Česká republika |
14:00 | rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:00 | finále B/A M. Fuksa |
1. S. Brendel 2. I. Queiroz Dos Santos 3. S. Tarnovšči |
14:16 | rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:16 | finále B/A M. Fuksa |
1. J. Čeban 2. V. Děmjaněnko 3. I. Queiroz Dos Santos |
14:21 | rozjížďky a semifinále F. Dvořák, J. Radoň |
||
14:14 | finále F. Dvořák, J. Radoň |
1. S. Brendel, J. Vandrey 2. E. De Souza Silva, I. Queiroz Dos Santos 3. D. Jančuk, T. Miščuk |
15:06 | rozjížďky a semifinále J. Dostál |
||
15:04 | finále B/A J. Dostál |
1. M. Walz 2. J. Dostál 3. R. Anoškin |
14:00 | rozjížďky a semifinále F. Šváb |
14:00 | rozjížďky a semifinále D. Havel, J. Štěrba |
||
14:00 | finále B/A D. Havel, J. Štěrba |
1. M. Rendschmidt, M. Gross 2. M. Tomičevič, M. Zorič 3. K. Wallace, L. Tame |
14:51 | rozjížďky a semifinále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
||
15:04 | finále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
1. Německo 2. Slovensko 3. Česká republika |
14:00 | rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:00 | finále B/A M. Fuksa |
1. S. Brendel 2. I. Queiroz Dos Santos 3. S. Tarnovšči |
14:16 | rozjížďky a semifinále M. Fuksa |
||
14:16 | finále B/A M. Fuksa |
1. J. Čeban 2. V. Děmjaněnko 3. I. Queiroz Dos Santos |
14:21 | rozjížďky a semifinále F. Dvořák, J. Radoň |
||
14:14 | finále F. Dvořák, J. Radoň |
1. S. Brendel, J. Vandrey 2. E. De Souza Silva, I. Queiroz Dos Santos 3. D. Jančuk, T. Miščuk |
15:06 | rozjížďky a semifinále J. Dostál |
||
15:04 | finále B/A J. Dostál |
1. M. Walz 2. J. Dostál 3. R. Anoškin |
14:00 | rozjížďky a semifinále F. Šváb |
||
14:00 |
finále
|
1. L. Heath 2. M. Beaumont 3. R. Rauhe 3. S. Craviotto |
14:38 |
rozjížďky a semifinále
|
||
14:40 |
finále B/A
|
1. L. Carringtonová 2. M. Walczykiewiczová 3. I. Osipenková-Rodomská |
14:58 |
rozjížďky a semifinále
|
||
15:04 |
finále B/A
|
1. D. Kozaková 2. E. Jorgensenová 3. L. Carringtonová |
14:00 | rozjížďky a semifinále D. Havel, J. Štěrba |
||
14:00 | finále B/A D. Havel, J. Štěrba |
1. M. Rendschmidt, M. Gross 2. M. Tomičevič, M. Zorič 3. K. Wallace, L. Tame |
14:44 |
rozjížďky a semifinále
|
||
14:40 |
finále B/A
|
1. S. Craviotto, C. Toro 2. L. Heath, J. Schofield 3. A. Lankas, E. Ramanauskas |
14:24 |
rozjížďky a semifinále
|
||
14:16 |
finále B/A
|
1. G. Szabová, D. Kozaková 2. F. Weberová, T. Dietzeová 3. K. Najaová, B. Mikolajczyková |
14:51 | rozjížďky a semifinále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
||
15:04 | finále J. Štěrba, D. Havel, J. Dostál, L. Trefil |
1. Německo 2. Slovensko 3. Česká republika |
14:37 |
rozjížďky a semifinále
|
||
14:40 |
finále
|
1. Maďarsko 2. Německo 3. Bělorusko |
Zahrnuje vodní sporty provozované na kánoích i kajacích. Dělí se na osm hlavních disciplín – rychlostní kanoistika, slalom na divoké vodě, sjezd na divoké vodě, rodeo a akrobacie, seakayak, kanoepolo, dračí lodě. Samostatnou kategorií je i vodní turistika.
Kanoistika je jedním z olympijských sportů. Česká republika je v této sportovní kategorii tradičně úspěšná a medailové úspěchy se načítají již od roku 1936.
V rychlostní kanoistice, mezi nejznámějšími jmény posledních let, kraluje Martin Doktor s dvěma zlaty z LOH v Atlantě z roku 1996. V kategorii slalomu na divoké vodě mezi nejznámější reprezentanty patří Lukáš Pollert, Vavřinec Hradílek nebo Štěpánka Hilgertová, dvojnásobná zlatá olympionička z LOH 1996 v Atlantě a LOH 2000 v Sydney.