Mistrovství světa v ragby - Anglie - Argentina -  ONLINE PŘENOS -  5. října 2019   10:00

Anglie - Argentina

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Anglie si po vítězství 39:10 zajistila postup do čtvrtfinále. Argentina naopak touto porážkou má prakticky jistotu, že končí v základní skupině. Prohrála totiž i zápas s Francií a je už nereálné, aby bojovala o postup. Byť Francie ještě může zakolísat a prohrát s Tongou, což je ovšem velmi černý scénář pro evropského favorita.
Utkání skončilo.
80+1'
Jednoduchá konverze pro Farrella.
80+1'
Po položené pětce došlo znovu k hromadné strkanici, Argentinci nezvládají emoce a provokují.
80'
Drtivý tlak anglického maulu, který se protlačil až do brankoviště. Cowan-Dickie pokládá pětku!
79'
Argentina se dostala pod tlak, několikrát chybovala a nakonec Angličané dostali trestný kop. Zahráli do autu. A budou vhazovat na pěti metrech.
76'
Hned 42 metrů dlouhá konverze s ostrým úhlem. Farrell trefil tyč, od níž se míč odrazil do háčka.
75'
Jack Nowell se na pravém křídle dostal k míči, využil zaváhání Moroniho, který ho nesložil, a doběhl si do brankoviště pro pětku!
74'
Argentinský předhoz. Mlýn pro Anglii.
73'
Fuente nezachytil jednoduchý míč, Argentina se musela bránit.
72'
Velmi rychlé zakončení konverze.
71'
Krásná argentinská akce po vhození autu. Čtyři krátké přihrávky, uvolnění křídelního hráče do skuliny a přihrávka na Moroniho, který doběhl do brankoviště!
69'
Nepovedený anglický aut, k míči se dostala Argentina, která po kratším nákopu ovšem zase o své držení přichází.
68'
Angličané dostali výhodu. Ford proto zariskoval s předkopem na křídlo, což sice nepřineslo kýžený efekt, ale míč zůstane v držení evropského celku.
67'
Obrázek hry se v těchto minutách nemění. Po krátkých pokusech o útoky po zemi přichází odkopy na poloviny soupeře.
65'
Nejen, že se Argentině zbortil mlýn, ale ještě předvedla špatný odkop skrz brankoviště. Anglie tak může vykopávat z vlastní dvaadvacítky.
63'
Tempo hry se hodně zpomalilo. Angličané už nevyvíjí takový tlak a Argentina se v ofenzivě trápí.
60'
Angličané se dostali za polovinu hřiště, ale po chybě v racku mají Argentinci trestný kop.
58'
Argentina se marně snažila projít obranou. Nakonec odkopává. To samé posléze dělá na druhé straně Ford.
56'
Mlýn na polovině Angličanů. Ti nakonec dostali volný kop a odkopli.
54'
Tříbodový kop byl úspěšný, 25:3!
53'
Trestný kop, Farrell bude kopat na háčko z 24 metrů.
52'
Angličané jsou na polovině soupeře a snaží se hrát po zemi.
51'
Argentinci sice těžkou situaci zvládli, ale zahrají si ji znova. Další vhazování na obranné pětimetrovce po výborném nákopu Farrella.
49'
Argentina musí vhazovat na vlastních pěti metrech.
48'
Ford předvedl výtečný poziční kop, když byla Argentina obrána o míč.
47'
Těžká konverze pro Owena Farrella, nejtěžší v utkání. A přesto ji proměnil. Předtím měl snažší pozice.
46'
George Ford pokládá čtvrtou anglickou pětku!
45'
Angličané se tlačí k brankovišti, jsou ve dvaadvacítce.
42'
Angličané znovu přehrávají oslabenou Argentinu, ta hlavně odkopává míče, jelikož v útoku nezískává pozice.
Druhý poločas odstartoval výkopem Anglie.
Druhý poločas začne přibližně v 11:12.
Utkání mezi Anglií a Argentinou je dost ovlivněné vyloučením Lavaniniho, kvůli kterému Argentina hraje jen ve 14. Od 18. minuty se tak prakticky jen snaží bránit a hledat prostor v obraně soupeře. Ten zatím nepřichází, naopak Anglie své převahy dokázala využít a položila už tři pětky.
40+4'
Farrell počtvrté míjí háčko. Tři konverze a jeden trestný kop. To je 9 bodů promarněných.
40+3'
Přes 21 fází (rozehrávek po skládce) se Angličané probili pro pětku, Ben Youngs našel volný prostor a proskočil do brankoviště!
40+2'
17. fází! Anglie je na čtyřech metrech.
40+1'
Už 10 anglických fází, míč je na sedmi metrech.
40+1'
Angličané dobývají brankoviště, čas prvního poločasu vypršel.
40'
A překopli k brankovišti soupeře, kde budou vhazovat.
39'
Argentinci v maulu udělali hrubou chybu, dokonce poslali hráče hlavou k zemi. Ale rozhodčí tuto situaci nejspíš přehlédl. I tak dostali Angličané míč.
37'
Ani třetí kop Farrella neproletěl háčkem.
36'
Rozehrávka do levé strany, míč se dostal k Elliotu Dalymu, jenž dokázal zpracovat, byť s problémy, míč a pokládá pětku!
35'
Tuhá přetlačovaná přímo u lajny! Argentina se srdnatě brání a nepouští míč do brankoviště.
34'
Angličané se posunuli na hranici pěti metrů od brankoviště po velmi dobrém průniku obranou!
33'
Otočení mlýnu ze strany Argentiny, trestný kop
32'
Dobrý průnik dvojice Orlanda a Fuenteho až ke 30 metrům na polovině soupeře. Vhazuje se do mlýnu.
30'
Hra se přesune k dvaadvacítce Anglie, kde budou vhazovat Angličané. Dále platí, že Argentina se hlavně brání.
30'
Ztráta Anglie na hranici dvaadvacítky.
27'
Argentinci, jež hrají v oslabení, se snaží nyní hlavně bránit. Při vhazování na polovině soupeře, kde Angličané nezaváhali, míč nezískali. A nyní odolávají výpadům soupeře.
24'
Oba týmy předvedly několik odkopů. Argentinci přenesli hru na polovinu soupeře a snaží se vybudovat pozici.
22'
Hra se hodně kouskuje, Angličané na své polovině vhazují do mlýnu.
20'
Tuilagi složil soupeře, když byl ve výskoku. Rozhodčí udělil trestný kop pro Argentinu.
19'
Farrell kopal na háčku z více než 40 metrů, ale minul.
18'
Argentina má obrovský problém. Tomas Lavanini při skládce šel po hlavě Farrella, kterou zasáhl ramenem, a obdržel červenou kartu. Po zbytek zápasu bude Argentina hrát ve 14.
17'
Nakonec na polovině hřiště Youngs nakopl míč ke dvaadvacítce soupeře, kde se jej zmocnila Argentina.
16'
Argentina nápor soupeře zastavila a odkopává na anglickou polovinu. Favorité zápasu tak musí bojovat o posun za velkou dálku.
14'
Ale předhoz vše hatí. Mlýn pro Anglii.
14'
Pěkná rozehrávka do křídla Angličanů, průnik byl zastaven a Watson dokonce přišel o míč. Argentina může zakládat útok na vlastní polovině.
12'
Na hřišti dochází k šarvátce obou týmů, nejedná se ani o strkanici, ani jen tahání za dresy, ale po pozdní skládce byl Matera svalen na zem a nebýt rychlého shluku dalších hráčů, možná by neodešel z celé situace úplně v pořádku...
11'
Po předhozu Angličanů se hrál mlýn Argentinců, kteří ale špatně rozehráli.
9'
Farrell neproměnil konverzi.
8'
To je blesková odpověď Anglie! Jonny May využil skuliny v obraně a pokládá pětku!
6'
Benjamin Urdapilleta kopal do háčka a otevírá skóre utkání.
5'
Argentinci se dostali do blízkosti brankoviště na pouhé dva metry! Ale byli zastaveni faulem. Trestný kop.
3'
Moroni se dostal do útoku po překopu na křídlo. Argentinský ragbista si poté znovu překopl do běhu, ale nestihl být u míče první. Bude z toho ovšem mlýn na pěti metrech!
2'
V úvodu se po několika nákopech hraje především ve středu hřiště.
Utkání bylo zahájeno.
Stadionem zní hymny obou týmů.
Anglie
Marler, George, Sinckler, Itoje, Kruis, Curry, Underhill, B. Vunipola, Youngs, Ford, May, Farrell (C), Tuilagi, Watson, Daly
Náhradníci: Cowan-Dickie, M. Vunipola, Cole, Lawes, Ludlam, Heinz, Slade, Nowell

Argentina
Chaparro, Montoya, Figallo, Pagadizabal, Lavanini, Matera (C), Kremer, Desio, Cubelli, Urdapilleta, Carreras, Fuente, Orlando, Moroni, Boffelli
Náhradníci: Creevy, Vivas, Medrano, Alemanno, Lezana, Ezcurra, Mensa, Delguy
Poslední výhra Argentiny ve vzájemných zápasech se datuje do roku 2006, kdy dokázali vyhrát přátelský zápas. Od té doby prohráli v osmi duelech.
Angličané mají po dvou zápasech plný počet 10 bodů, když dokázali porazit 35:3 Tongu a 45:7 Spojené státy. Až souboj s Argentinou bude první pořádnou prověrkou připravenosti tohoto týmu.

Argentinci nutně potřebují zvítězit, jinak ztratí šanci na postup do play off. Ve vyrovnaném souboji s Francií totiž prohráli těsně 21:23 a potřebují tak obrat o body favorizovanou Anglii. Jenže forma jihoamerického výběru není nijak ohromná, s Tongou vyhráli poměrně nízko 28:12.
Mistrovství světa pokračuje v sobotu další várkou tří zápasů, ve kterých si mohou některé z týmů zajistit definitivně postup do čtvrtfinále. V tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi Anglií a Argentinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.