Formule 1 - Kvalifikace VC Velké Británie -  ONLINE PŘENOS -  5. července 2014   14:00

Kvalifikace VC Velké Británie

To je z dnešní části závodního víkendu vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

22. Kamuj Kobajaši (CAT)
Máme za sebou dramatickou kvalifikaci, kde si nikdo nemohl být jistý svým umístěním a pořadí se měnilo do posledního okamžiku. Nakonec se z výhry a pole position raduje Nico Rosberg na Mercedesu, kterého v první řadě doplní Sebastian Vettel na Red Bullu. Třetí místo si vyjel Jenson Button na McLarenu.
Konec závodu.
0:00
Jenže za ním byl ještě Nico Rosberg a ukázal dominanci svého vozu. Čas 1:35.766 znamená jasnou pole position!
0:00
Tak to je bomba! Byť Vettel v prvním úseku ztrácel více než vteřinu a po druhém přes dvě vteřiny, tak poslední část trati zajel přímo královsky a jde na první místo s takřka sekundovým náskokem! Zajel 1:37.386.
0:00
Klouže to, klouže, tohle na velké zlepšení nevypadá.
0:11
Sebastian Vettel vjel do ostrého kola, začíná jeho poslední pokus o posun vzhůru.
0:57
Ricciardo, Kvjat a Vergne se už o zrychlení pokoušet nebudou, všichni už vystoupili ze svých monopostů.
1:43
Jdeme do závěrečných pokusů!
3:50
Do konce kvalifikace schází necelé čtyři minuty a na trati je pusto prázdno.
5:34
Kromě Hulkenberga jsou všichni v boxech a vyčkávají. Čeká se, jak se vyvrbí počasí.
6:16
Vettel stále nemá zajetý ostrý čas a nevypadá to, že by bojoval o čelní příčky. Navíc je nyní v boxech.
7:00
No a už je to klasika, Mercedesy jsou ve vedení. Na prvním místě je Lewis Hamilton s časem 1:39.232, Nico Rosberg zajel 1:39.426.
7:30
Ve vedení je Perez, ale ještě nám cílem neprojeli Hamilton s Rosbergem.
10:00
Na trati se překvapivě bojuje od prvních okamžiků, nikdo nechce čekat na závěr.
12:00
Byla zahájena třetí část kvalifikace, bude dlouhá 12 minut.
Max Chilton ale do zítřejšího závodu z 13. místa neodstartuje, neboť měnil převodovku a to podle pravidel znamená ztrátu pěti míst na startu.
I druhá část byla velice zajímavá, pořadí se neustále měnilo a bylo na co koukat. Do finálové části se nakonec neprobojovali Romain Grosjean, Jules Bianchi, Max Chilton, Esteban Gutiérrez, Pastor Maldonado a Adrian Sutil.
0:00
Druhá část kvalifikace skončila.
0:00
Jules Bianchi na Marussii zajel skvělé kolo, ale stačí to pouze na 12. místo. Do finálové části se tedy nepodívá, ale i tak zajel pro stáj vynikající výsledek.
0:30
Esteban Gutiérrez vyjel z trati, zapíchl auto do kačírku a jeho naděje končí.
1:47
Lewis Hamilton se s tím nepáral a ukázal, kdo je tady pánem. Zajel čas 1:35.000 a byl tak o 179 tisícin rychlejší, než Rosberg a o 3.310 sekundy než Vergne!
2:28
Vettel může být opět v klidu, vyšvihl se na druhé místo se ztrátou 22 tisícin na Vergneho.
3:00
Neskutečné! Pořadí se nám mění jak svatí na orloji, nyní vede Jean-Eric Vergne!
3:35
Nico Rosberg se vrací na první místo.
5:00
Pokud by druhá část kvalifikace skončila právě teď, před branami postupu by zůstali Romain Grosjean, Esteban Gutiérrez, Jules Bianchi, Sebastian Vettel, Max Chilton a nestartující Adrian Sutil.
6:48
No a pozor, komisaři jsou dnes opravdu přísní a potrestali Sebastiana Vettela za vyjetí z trati. Rázem je z prvního místa místo čtrnácté. Hamilton se tak z boxů dostal na první místo.
7:25
Lewis Hamilton je v boxech s jediným cílem – přezout na pneumatiky do sucha.
8:09
Tak tohle je kvalifikace jako řemen! Sebastian Vettel má dnes formu a už vede s časem 1:44.085.
9:16
Ani jeho vedení ale nemělo dlouhého trvání, neboť se do cíle přiřítil Lewis Hamilton a ubral více než šest desetin sekundy!
9:36
A už také německý pilot vede s časem 1:45.292.
10:10
Už tu máme první měřené časy, ve vedení je Jean-Eric Vergne, do cíle se ale blíží Nico Rosberg.
12:10
Vyjeli už i Rosberg s Hamiltonem.
13:36
Na trati jsou už všichni piloti s výjimkou jezdců Mercedesu a Adriana Sutila, který v závěru první fáze vyjel z trati, nevrátil se do boxů a do druhé části tak nenastoupí.
15:00
Byla zahájena druhá část kvalifikace, ta bude trvat 15 minut.
Do druhé části nepostoupili Valtteri Bottas, Felipe Massa, Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Marcus Ericsson a Kamuj Kobajaši. Poslední dva jmenovaní navíc nesplnili pravidlo 107 % času nejrychlejšího pilota, zde se ale dá předpokládat, že vzhledem k podmínkám budou moci zítra odstartovat.
Tak to je překvapení. Počasí notně zamíchalo kartami a rychlá změna způsobila totální přeházení pořadí. Díky tomu jsou mimo postup Fernando Alonso a Kimi Räikkönen, kteří odstartují z předposlední řady!
0:00
První část kvalifikace je u konce.
0:17
Sutil je mimo trať! Počasí totiž opět ukázalo odvrácenou tvář a opět prší!
0:35
Fernando Alonso se změnil v hodináře, předvedl totiž krásné hodiny. Naštěstí může bez problémů pokračovat.
1:20
Jenson Button při svém nejrychlejším kole vyjel nepovoleně mimo trať a komisaři mu byl odebrán dosažený čas, je tak na 12. místě.
2:04
Na okruhu je plno, změna pneumatik donutila ˇvšechny jezdce vyjet na trať.
2:38
Sledujeme teď přehlídku rychlých časů, na prvním místě je Jenson Button s výsledkem 1:39.791.
3:27
Přezutí se samozřejmě odráží i na dosažených časech, Esteban Gutiérrez zajel jasně nejlepší čas – 1:43.285
4:20
Počasí se přece jen umoudřilo a piloti už přezouvají na pneumatiky do sucha.
5:33
V současné době jsou mimo postupové příčky Romain Grosjean, Daniil Kvjat, Adrian Sutil, Max Chilton, Marcus Ericsson a Kamuj Kobajaši.
6:30
Daniil Kvjat byl při brzdění trochu agresivnější a byl rád, když neopustil trať...
7:37
Jeho kolega Valtteri Bottas je na tom lépe, momentálně mu s časem 1:45.318 patří pátá příčka.
8:52
Menší divočinu na mokré trati předvedl Felipe Massa, svůj vůz ale dokázal zkrotit a nevyjel mimo trať. Na rychlý čas ale bude moci zapomenout.
9:54
Do cíle měřeného kola nám dorazil Kimi Räikkönen na Ferrari, v současné době mu patří 12. místo.
10:56
Formule 1, to je také přehlídka hvězd showbusinessu, na dnešní kvalifikaci je například přítomen herec Michael Fassbender.
11:50
Déšť sílí, tohle určitě ovlivní průběh kvalifikace.
12:35
Už ale ani tohle neplatí, Lewis Hamilton se dostal na první flek a zajel o více než vteřinu rychlejší čas, než Daniel Ricciardo.
12:51
A už je tu změna, Red Bully jdou do čela!
13:14
Tohle ale nebude mít dlouhého trvání, největší hvězdy zatím na svůj ostrý čas čekají.
13:53
Máme tu už první časy, na prvním místě je prozatím Esteban Gutiérrez s výsledkem 1:46.701.
14:32
Na trati jsou už všichni jezdci s výjimkou Bottase a Massy, pilotů Williamsu.
15:54
Adrian Sutil vyrazil do prvního ostrého měřeného kola.
18:00
Byla zahájena první část kvalifikace, která bude trvat 18 minut.
Závod právě odstartoval.
V Silverstone prší a podle předpovědi by se počasí nemělo po celou dobu kvalifikace změnit. Čeká nás tedy zajímavá hodinka!
Třetí trénink

Třetí část tréninkové fáze skončila zcela jinak a bude zajímavé sledovat, zda se to projeví i v samotné kvalifikaci. Nejrychlejší byl Sebastian Vettel pŕed svým kolegou z Red Bullu, Daniel Ricciardem. Třetí skončil Pastor Maldonado, na čtvrtém místě dojel Romain Grosjean. Mercedesy, stejně jako Fernando Alonso na Ferrari a Max Chilton na Marussii se třetího tréninku neúčastnili.
V sobotu se pojede trénink s pořadovým číslem tři a poté už samotná kvalifikace, která má začátek naplánován na 14:00. Vy si ji rozhodně nenechte ujít a sledujte s námi souboj o místa na startovním roštu.
Druhý trénink

I druhé jízdy ovládli piloti Mercedesu, jen si prohodili pořadí. Na prvním místě skončil Lewis Hamilton s náskokem 228 tisícin, ale spokojenost u něj příliš nevládla, neboť i on se musel vypořádat s neposlušnosti svého vozu a jeho mechanici budou mít před sobotním programem práci.
První trénink

V pátek se už tradičně odjely dva tréninky. Ten první ovládly Mercedesy, Nico Rosberg v něm o 731 tisícin porazil svého týmového kolegu Lewise Hamiltona a třetímu Alonsovi na Ferrari nadělil ještě dalších 108 tisícin. První trénink byl dlouho očekáván i z toho důvodu, že se ve vozu F1 po 22 letech objevila žena. Do Williamsu usedla Susie Wolffová, jenže odjela pouhá čtyři kola a poté pro poruchu musela vůz odstavit.
Dobrý den u dalšího pokračování seriálu F1, tentokrát z Velké ceny Velké Británie na okruhu v Silverstone. Dnes je na programu kvalifikace, která určí postavení na roštu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.