VC Kanady | ONLINE | 11.6.2017 20:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - VC Kanady -  ONLINE PŘENOS -  11. června 2017   20:00

Ukončeno

VC Kanady

Přenos se aktualizuje automaticky

Další Grand Prix je na programu 25. června, kdy se na okruhu v Baku pojede Velká cena Ázerbájdžánu. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký nedělní večer.
Máme za sebou Velkou cenu Kanady, kterou stylem start-cíl opanoval Lewis Hamilton, který na okruhu Gillese Villeneuva zvítězil potřetí v řadě a celkově už pošesté. Druhý dojel Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas, jenž podtrhl double pro Mercedes. Třetí skončil Daniel Ricciardo, který se na stupních vítězů opět napil ze své boty. Úvod závodu poznamenala nehoda Carlose Sainze a Felipeho Massy, po níž vyjel na trať safety car. Dobrý výsledek zajel i miláček domácího publika Lance Stroll, který bere dva body za deváté místo.
Průběžné pořadí Poháru konstruktérů po Velké ceně Kanady:


1. Mercedes 222 bodů


2. Ferrari 214


3. Red Bull 112


4. Force India 71


5. Toro Rosso 29


6. Williams 22


7. Renault 18


8. Haas 15


9. Sauber 4


10. McLaren 0

Průběžné pořadí MS jezdců po Velké ceně Kanady:


1. Sebastian Vettel (Ferrari) 141 bodů


2. Lewis Hamilton (Mercedes) 129


3. Valtteri Bottas (Mercedes) 93


4. Kimi Räikkönen (Ferrari) 73


5. Daniel Ricciardo (Red Bull) 67


6. Max Verstappen (Red Bull) 45


7. Sergio Pérez (Force India) 44


8. Esteban Ocon (Force India) 27


9. Carlos Sainz (Toro Rosso) 25


10. Felipe Massa (Williams) 20


11. Nico Hülkenberg (Renault) 18


12. Romain Grosjean (Haas) 10


13. Kevin Magnussen (Haas) 5


14. Pascal Wehrlein (Sauber) 4


15. Daniil Kvjat (Toro Rosso) 4


16. Lance Stroll (Williams) 2


17. Jolyon Palmer (Renault) 0


18. Marcus Ericsson (Sauber) 0


19. Fernando Alonso (McLaren) 0


20. Antonio Giovinazzi (Sauber) 0


21. Stoffel Vandoorne (McLaren) 0

Všichni tři jezdci už jsou na stupních vítězů a my si poslechneme hymnu vítěze a vítězné stáje. Následovat bude předání cen a tradiční šampaňské.
Konečné pořadí Velké ceny Kanady: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Vettel (Ferrari), 5. Pérez (Force India), 6. Ocon (Force India), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Stroll (Williams), 10. Grosjean (Haas). Závod nedokončili Sainz, Massa, Verstappen, Kvjat a Alonso.
Konec závodu.
70
LEWIS HAMILTON jako první proťal cílovou pásku a vítězí ve Velké ceně Kanady! Druhý dojel jeho stájový kolega Valtteri Bottas a třetí Daniel Ricciardo.
70
Jezdci najeli do posledního kola a Lewis Hamilton si jede pro vítězství ve Velké ceně Kanady!
68
Fernando Alonso končí mimo trať a v této Velké ceně nezíská ani bod.
67
Nutno podotknout, že Esteban Ocon se zachoval hodně sportovně, protože poté, co si zkrátil trať, pustil Sebastiana Vettela před sebe. Na druhou stranu francouzskému jezdci nic jiného nezbývalo, protože v opačném případě by byl potrestán.
66
Zajímavý souboj spolu svedli Sergio Pérez a Esteban Ocon. Ocon svého stájového kolegu předjel, ale mezi oba jezdce Force Indie se vměstnal Sebastian Vettel a vzhledem k tomu, že si Ocon zkrátil trať, musel pustit Vettela před sebe.
65
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Ocon (Force India), 6. Vettel (Ferrari), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Stroll (Williams), 10. Alonso (McLaren).
64
Kanadský mladíček Lance Stroll je stále na bodech, za současné konstelace by si připsal dva body za devátou příčku.
63
Daniel Ricciardo stále drží průběžné třetí místo, ačkoliv čtvrtý Sergio Pérez je hodně blízko. Tohle může být ještě hodně zajímavá bitva o stupně vítězů.
62
Kimi Räikkönen navíc hodně zpomaluje a není vyloučeno, že na něj brzy zaútočí Nico Hülkenberg. Na vině bude zřejmě nějaký problém s motorem.
61
Kimi Räikkönen udělal v nájezdu do předposlední zatáčky velkou chybu, čímž přišel o šesté místo, které přenechal Sebastianu Vettelovi. To byla školácká chyba v podání mistra světa z roku 2007.
60
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Ocon (Force India), 6. Räikkönen (Ferrari), 7. Vettel (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Stroll (Williams), 10. Alonso (McLaren).
59
Daniil Kvjat už sleduje a baví se s členem týmu o tom, co asi bylo důvodem jeho předčasného konce. Kvjat tak rozšířil počet jezdců, kteří dosud byli nuceni odstoupit, na čtyři.
58
Daniil Kvjat byl odstrčen do garáže, posléze opustil svůj monopost a ve Velké ceně Kanady předčasně končí.
57
Hodně dobrý závod jede také dvojice pilotů Force Indie, Sergio Pérez je čtvtrý a Esteban Ocon pátý. Přitom Ocon ještě vloni jezdil za stáj Manor, u které nebyl na toto umístění vůbec zvyklý a mohl si o něm nechat jen zdát.
56
Lance Stroll je zase o něco blíže bodům, Kanaďanovi patří aktuálně deváté místo. Řekl bych, že úspěch mu přeje hodně lidí, protože tento nováček ve formuli 1 pochází přímo z Montrealu.
55
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Ocon (Force India), 6. Räikkönen (Ferrari), 7. Vettel (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Stroll (Williams), 10. Alonso (McLaren).
54
Daniil Kvjat zajel do boxů a vypadá to na vážnější problém, protože Rus se u svých mechaniků zdržel víc, než by bylo zdrávo. Uvidíme, zda se ještě pilot stáje Toro Rosso vrátí do závodu.
53
Zeď šampionů, která nese pojmenování po Michaelu Schumacherovi, Damonu Hillovi a Jacquesu Villeneuvi, kteří tady coby mistři světa v roce 1999 havarovali, dnes zatím zůstává nedotknutá.
52
Dnes se jede jubilejní 50. Velká cena Kanady a mezi nejpamátnější závody se určitě řadí ten z roku 2011, kdy se jezdci potýkali s nepřízní počasí, kdy hustě pršelo a kanadská Grand Prix se tehdy protáhla na čtyři hodiny.
51
Sebastian Vettel zajel do pit lane a po návratu na trať spadl na sedmou pozici.
50
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Ocon (Force India), 6. Vettel (Ferrari), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Kvjat (Toro Rosso), 10. Stroll (Williams).
49
Můžeme si připomenout, že v závodě už nepokračují Sainz, Massa a Verstappen. První dva jmenovaní měli spolu kolizi, Verstappen odstavil svůj vůz vedle trati.
48
Lance Stroll se skutečně dostává zpět do bodované desítky. Nyní šmiknul Fernanda Alonsa a je desátý. Kanadské fanoušky by zcela jistě potěšil každý získaný bod.
47
Situace na prvních třech místech je víceméně daná. Lídr závodu Lewis Hamilton má na druhého Valtteriho Bottase náskok deset vteřin, dalších patnáct sekund ztrácí třetí Daniel Ricciardo.
46
Lance Stroll chce aspoň trochu potěšit své fanoušky a po Romainu Grosjeanovi předjel Stoffela Vandoorne a je v současné chvíli dvanáctý. Bodovaná desítka tak není moc daleko.
45
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Ocon (Force India), 6. Vettel (Ferrari), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Kvjat (Toro Rosso), 10. Magnussen (Haas).
44
Čtvrtý Sergio Pérez dotírá na třetího Daniela Ricciarda, na kterého ztrácí šest desetin sekundy. To může být ještě hodně zajímavý boj o stupně vítězů.
43
Fernando Alonso jede navštívit své mechaniky a jeho první pit stop v tomto závodě proběhl bez problémů. Španěl tak vypadne z bodované desítky, kam se posune Kevin Magnussen.
42
V boxech se objevili Pascal Wehrlein a Kimi Räikkönen. Fernando Alonso udělal chybu a jen tak tak se před něj nedostal Nico Hülkenberg.
41
Domácí pilot ve službách Williamsu Lance Stroll zatím moc radosti kanadským fanouškům nedělá. Mladý Kanaďan je aktuálně čtrnáctý.
40
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Räikkönen (Ferrari), 6. Ocon (Force India), 7. Vettel (Ferrari), 8. Alonso (McLaren), 9. Hülkenberg (Renault), 10. Kvjat (Toro Rosso).
39
Max Verstappen už sleduje veškeré dění na trati z garáže. Do smíchu mu moc není, protože odstoupit z druhé příčky není pro psychiku jezdce formule 1 zrovna pozitivní.
38
Kimi Räikkönen v nájezdu do zatáčky trochu probrzdil, ale o svoji pátou pozici nepřišel. Esteban Ocon byl od něj moc daleko na to, aby jej mohl hned předjet.
37
Lewis Hamilton má aktuálně náskok na druhého Valtteriho Bottas deset sekund. Zatím to vypadá, že si trojnásobný světový šampion jede svůj vlastní závod.
36
Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel si před Velkou cenou Kanady zkrátili a zpestřili čas účastí na charitativním fotbalovém utkání s názvem Zápas srdce. Iceman jasně ukázal, že by se uživil i jako fotbalista, protože v této exhibici nasázel hattrick.
35
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Räikkönen (Ferrari), 6. Ocon (Force India), 7. Vettel (Ferrari), 8. Alonso (McLaren), 9. Hülkenberg (Renault), 10. Kvjat (Toro Rosso).
34
Daniil Kvjat si pořádně zanadával do týmového rádia, a proto jeho slova nejsou před 22. hodinou publikovatelná. Kdo ovládá anglický jazyk a sleduje přenos v televizi, si jistě dokázal přeložit, co Kvjat vypustil ze svých úst.
33
Z prvního místa zajel do boxů Lewis Hamilton, jehož zastávka proběhla bez komplikací. Hamilton se díky svému velkému náskoku vrátil na dráhu jako lídr závodu. Po něm se v boxech objevil před malou chvílí zmiňovaný Esteban Ocon, který spadl na šestou pozici.
32
Valtteri Bottas zajímavě dotírá na Estebana Ocona, který dosud nebyl u svých mechaniků. Francouz nicméně jede životní závod.
31
Můžeme si připomenout, že v závodě už nepokračují Sainz, Massa a Verstappen. Poslední příčku zaujímá Pascal Wehrlein, který do závodu odstartoval z boxů.
30
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Ocon (Force India), 3. Bottas (Mercedes), 4. Ricciardo (Red Bull), 5. Pérez (Force India), 6. Räikkönen (Ferrari), 7. Vettel (Ferrari), 8. Alonso (McLaren), 9. Hülkenberg (Renault), 10. Kvjat (Toro Rosso).
29
A Fernando Alonso do třetice. Tentokrát přišel o jednu pozici, neboť se kolem něj doslova prohnal Sebastian Vettel, který se posunul na sedmé místo.
28
Když už je řeč o Fernandu Alonsovi a jeho účasti v americké formulové sérii IndyCar, je nutné zmínit, že ani v Indianapolis se mu nedařilo. Kvůli selhání motoru musel předčasně odstoupit.
27
Fernando Alonso, který chyběl v předchozí Velké ceně Monaka kvůli účasti v závodu 500 mil Indianapolis, zatím jede na dobrém sedmém místě. Španěl se nechal slyšet, že pokud tým do září nepostaví konkurenceschopné auto, je připraven vyjednávat s jiným týmem a McLaren tak opustit.
26
Své mechaniky přijel navštívit Lance Stroll, který za odměnu dostal novou sadu pneumatik. Mezitím Kevin Magnussen dostal penalizaci pěti sekund za to, že předjížděl pod režimem virtuálního safety caru.
25
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Ocon (Force India), 3. Bottas (Mercedes), 4. Ricciardo (Red Bull), 5. Pérez (Force India), 6. Räikkönen (Ferrari), 7. Alonso (McLaren), 8. Vettel (Ferrari), 9. Magnussen (Haas), 10. Stroll (Williams).
24
U svých mechaniků byl Valtteri Bottas, který se na trať vrátil jako třetí. Esteban Ocon zatím prožívá životní závod, protože je momentálně druhý.
23
Lewis Hamilton před několika dny přiznal, že ve svém voze už nevozí lahev s pitím. Jako důvod uvedl, aby jeho monopost nebyl tak těžký a získal něco na rychlosti. Pro nás ostatní smrtelníky je toto naprosto nepředstavitelné.
22
Lídr závodu Lewis Hamilton má na druhého Valtteriho Bottase přes šest sekund náskok. O dalších sedm vteřin zpět je třetí Esteban Ocon.
21
Sebastian Vettel pokračuje ve své stíhací jízdě, tentokrát předjel Lance Strolla a je aktuálně devátý. Miláček domácího publika, který právě dnes jede před vlastními fanoušky v královské disciplíně motorsportu vůbec poprvé, spadl na desátou pozici.
20
Sergio Pérez zajel ke svým mechanikům a průběžnou třetí příčku přenechal svému týmovému kolegovi Estebanu Oconovi, který tak vysoko ve své kariéře snad ještě nebyl.
20
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Pérez (Force India), 4. Ocon (Force India), 5. Alonso (McLaren), 6. Ricciardo (Red Bull), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Magnussen (Haas), 9. Stroll (Williams), 10. Vettel (Ferrari).
19
Do boxů zajel Daniel Ricciardo, kvůli čemuž opustil stupně vítězů. Australan se vrátil na šestém místě před Kimiho Räikkönena.
18
Kevin Magnussen je podezřelý, že předjížděl pod režimem virtuálního safety caru. Uvidíme, co na to sportovní komisaři.
17
Daniil Kvjat kvůli penalizaci vypadl z bodované desítky. Tam se místo něj dostal Nico Hülkenberg, který útočil na dvojici Lance Stroll, Kevin Magnussen, ale průběžné pořadí se mezi těmito jezdci nemění.
16
Sebastian Vettel, který byl ještě před malou chvílí poslední, se pomalu drápe nahoru. V současné chvíli zaujímá třinácté místo. Daniil Kvjat si mezitím odbyl penalizaci průjezdem boxy.
15
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Bottas (Mercedes), 3. Ricciardo (Red Bull), 4. Pérez (Force India), 5. Räikkönen (Ferrari), 6. Ocon (Force India), 7. Kvjat (Toro Rosso), 8. Alonso (McLaren), 9. Magnussen (Haas), 10. Stroll (Williams).
14
Daniil Kvjat dostává penalizaci v podobě průjezdu boxy za porušení pravidel.
14
Režim virtuálního safety caru stále trvá, traťoví maršálové před malou chvílí doslova odtlačili vůz Maxe Verstappena mimo dráhu.
13
Max Verstappen poté, co opustil svůj monopost, byl hodně naštvaný. Není se co divit, odstoupit ze závodu z průběžné druhé pozice člověku na dobré náladě zrovna nepřidá.
12
Z odstoupení Maxe Verstappena nejvíce vytěží jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, který se posune na stupně vítězů. Průběžné třetí místo mu doslova spadlo do klína.
11
Ze závodu odstupuje také Max Verstappen! Ředitelství závodu aktivovalo režim virtuálního safety caru. Mladý Nizozemec z ničeho nic odstavil svůj vůz vedle dráhy a kvůli blíže nespecifikovanému problému končí.
10
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Verstappen (Red Bull), 3. Bottas (Mercedes), 4. Ricciardo (Red Bull), 5. Pérez (Force India), 6. Räikkönen (Ferrari), 7. Ocon (Force India), 8. Hülkenberg (Renault), 9. Kvjat (Toro Rosso), 10. Alonso (McLaren).
9
Kvůli tomu, že Carlos Sainz a Felipe Massa ze závodu předčasně odstoupili, je momentálně na samotném chvostu startovního pole Sebastian Vettel, který se propadl o šestnáct příček.
8
Daniil Kvjat je vyšetřován sportovními komisaři za to, že porušil nějaké pravidlo. Zřejmě se jedná o jeho trable před vyjetím do zaváděcího kola.
7
Opakované záběry nyní ukázaly, že Carlos Sainz si najel na Romaina Grosjeana a kvůli tomu se roztočil a vzápětí s sebou vzal i Felipeho Massu.
6
Sebastian Vettel měl možná nějaké drobné problémy na svém voze a musel zajet k mechanikům. Čtyřnásobný mistr světa se po návratu na závodní dráhu zařadil až na 18. místo.
5
Průběžné pořadí: 1. Hamilton (Mercedes), 2. Verstappen (Red Bull), 3. Bottas (Mercedes), 4. Vettel (Ferrari), 5. Ricciardo (Red Bull), 6. Pérez (Force India), 7. Räikkönen (Ferrari), 8. Ocon (Force India), 9. Hülkenberg (Renault), 10. Kvjat (Toro Rosso).
4
Zpomalovací vůz je pryč a smečka jezdců je znovu puštěna z řetězu. Valtteri Bottas hned zaútočil na Maxe Verstappena, který si ale druhé místo pohlídal. Velké štěstí měl Kimi Räikkönen, který se lehce opřel o zeď, ale naštěstí se nejednalo o nic vážnějšího.
3
Safety car zajede do boxů na konci tohoto kola!
2
Někteří jezdci využívají současné situace k zastávkám v boxech. Celý incident bude zcela jistě vyšetřován sportovními komisaři.
1
Carlos Sainz s Felipem Massou pochopitelně odstupují ze závodu už v úvodním kole.
1
Chvíli po startu jsme svědky první nehody! V nájezdu do zatáčky narazil Carlos Sainz do Felipeho Massy a na trať vyjíždí safety car.
1
Lewis Hamilton si po startu pohlídal první místo! Za ním hodně dobře odstartoval Max Verstappen, který se probojoval na druhou pozici! Start se naopak nepovedl Sebastianu Vettelovi, který se propadl až na čtvrtou příčku.
Závod právě odstartoval.
Piloti se pomalu seřazují na startovním roštu a Velká cena Kanady za malou chvíli začne.
Do zaváděcího kola nevyrazil Daniil Kvjat, který má nějaké problémy na svém voze. Z boxů bude do závodu startovat Pascal Wehrlein.
Jezdci právě vyrazili do zaváděcího kola.
TRAŤ


Okruh Gillese Villeneuvea měří 4 361 metrů a závod je vypsán na 70 kol. Traťový rekord zde držel do soboty Rubens Barrichello z roku 2004 (1:13.622), ale v kvalifikaci jej překonal Lewis Hamilton časem 1:11.459. Právě Lewis Hamilton bude obhajovat loňské prvenství.


První Grand Prix se na této trati jela v roce 1978. Dráha, na které jezdci dosahují rychlosti až 320 km/h a celkově ujedou 305,27 km, čítá šest levých a osm pravých zatáček.


Nejznámějším místem na trati je Zeď šampionů. Toto pojmenování vzniklo poté, co v roce 1999 zde opřeli své monoposty tři mistři světa Michael Schumacher, Damon Hill a Jacques Villeneuve.

KVALIFIKACE


V první části kvalifikace najel Pascal Wehrlein na trávu, která jej vymrštila do bariéry. Německému závodníkovi se naštěstí nic nestalo. Spolu s ním do druhé fáze kvalifikace neprošli Vandoorne, Stroll, Magnussen a Ericsson.


V prostředním kvalifikačním segmentu potkal podobný problém jako Wehrleina také Carlose Sainze, který ale nenarazil do bariéry. Do závěrečných kvalifikačních bojů ale přesto nepostoupil stejně jako Kvjat, Alonso, Grosjean a Palmer.


Kvalifikaci na Velkou cenu Kanady vyhrál Lewis Hamilton, který na okruhu Gillese Villeneuva zajel nový traťový rekord časem 1:11.459. Brit získal už 65. pole position, čímž se v historické tabulce vyrovnal legendárnímu Ayrtonu Sennovi. V první řadě Hamiltona doplní Sebastian Vettel. Druhá řada patří Valtterimu Bottasovi a Kimimu Räikkönenovi.

TRÉNINKY


Úvodní trénink na Velkou cenu Kanady opanoval úřadující vicemistr světa Lewis Hamilton, který zajel čas 1:13.809. Druhý dojel Sebastian Vettel se ztrátou 198 tisícin, třetí skončil Valtteri Bottas s mankem 237 tisícin. První trénink byl poměrně hodně divoký. Räikkönen s Vettelem dostali hodiny, Sainz musel odstavit svůj vůz kvůli poruše motoru a technické problémy potkaly Fernanda Alonsa.


Také ve druhém tréninku bylo hodně živo. Jezdci opět vyrobili několik chyb, mezi nimi například Grosjean, Vettel, Bottas a Verstappen. Ricciardo hlásil do týmového rádia potíže s motorem a převodovka pozlobila Maxe Verstappena. Nejrychlejší čas zaznamenal Kimi Räikkönen (1:12.935), druhý Lewis Hamilton ztratil 215 tisícin a třetí Sebastian Vettel byl zpět o 265 tisícin.


Třetí trénink byl plně v režii Ferrari. Na vedoucí pozici se usadil Sebastian Vettel časem 1:12.572, druhý Kimi Räikkönen byl pomalejší o 292 tisícin a třetí Lewis Hamilton nabral manko 354 tisícin.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ JEZDCŮ


Na čele průběžného pořadí šampionátu jezdců je Sebastian Vettel se ziskem 129 bodů, druhý Lewis Hamilton na něj ztrácí 25 bodů. Třetí Valtteri Bottas nasbíral 75 bodů.


PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ TÝMŮ


V Poháru konstruktérů má zatím navrch Ferrari, které si připsalo 196 bodů. V relativně těsném závěsu se drží druhý Mercedes (179 bodů) a třetí Red Bull disponuje 97 body.

Příjemný nedělní večer při sledování textového online přenosu ze sedmého závodu letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velké ceny Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 20:00.
Články odjinud