Formule 1 - Kvalifikace na VC Španělska -  ONLINE PŘENOS -  21. května 2022   16:00

Před zápasem

Kvalifikace na VC Španělska

Přenos se aktualizuje automaticky

TRÉNINKY

Oba páteční tréninky opanoval Charles Leclerc. Druhý pilot Ferrari, Carlos Sainz, v první části dojel hned za ním, v té druhé se před něj vešla obě auta Mercedesu. Nejrychlejší časy zatím nezaznamenává Max Verstappen, velmi silné se ovšem zdá jeho závodní tempo.
DOSAVADNÍ PRŮBĚH SEZONY

Premiérová Velká cena Miami navzdory bouřlivé propagaci příliš zajímavý závod nepřinesla. Potvrdilo se pravidlo, že Max Verstappen vyhraje každý závod, co dokončí. Dominantní jízdou vybojoval plný počet bodů a nechal za sebou na pódiu piloty Ferrari, ti ho následovali v pořadí Charles Leclerc a Carlos Sainz.

Zatím se stále hledá Daniel Ricciardo. Dříve dravý pilot, co se dral po každé pozici, se od minulé sezony trápí. Na kontě má pouhých 11 bodů a na svého týmového kolegu z McLarenu Landa Norrise ztrácí propastných 24 bodů. Oranžová stáj by měla naskočit s velkým technickým vylepšením, ostatně jako většina zbytku pole.

Když se mluví o zlepšení, nelze nezmínit Aston Martin. Britská stáj se v úvodu sezony potácela na chvostu pole bez jediného bodu, nyní jich má 6. Jistě si mnozí pamatují ročník 2020, kdy tehdy růžový Racing point nasadil do hry auta nápadně podobná mistrovskému Mercedesu. Nyní je to podobný příběh, namísto "růžového Mercedesu" se na španělském okruhu objevil "zelený Red Bull". Podobnost je zřejmá již na první pohled, vším se samozřejmě zabývá ředitelství.
Přeji vám příjemné sobotní odpoledne u kvalifikace na šestý závod letošní sezóny F1, VC Španělska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 16:00.
Články odjinud