OH - Plavání - 1500m volný styl - rozplavby (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   12:53

Ukončeno

1500m volný styl - rozplavby (ženy)

12:49 Rozplavby - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Postupující plavkyně do finále závodu na 1500m volným způsobem a jejich časy

1. Kathleen Ledecká (USA) 15:35,35 min
2. Ťien-ťia-che (CHN) 15:41,49
3. Erica Sullivanová (USA) 15:46,67
4. Simona Quadarellaová (ITA) 15:47,34
5. Anastasija Kirpičnikovová (ROV) 15:50,22
6. Sarah Kohlerová (GER) 15:52,67
7. Maddy Goughová (AUS) 15:56,81
8. Kiah Melvertonová (AUS) 15:58,96
Kathleen Ledecká ukázala, že na nové olympijské plavecké trati na 1500 metrů volným stylem nemá konkurenci. Od začátku vedla a náskok na konkurentky postupně navyšovala víc a víc. Nakonec zaplavala čas 15:35,35, což je stanovený olympijský rekord, ve finále ale Američanka určitě zkusí zaplavat ještě rychleji. Velmi dobrý výkon předvedla rovněž Wang Ťien-ťia-che, jež využila faktu, že plavala vedle americké hvězdy, a vylepšila asijský rekord.

Společně s americko-čínskou dvojicí se ve finále představí také další Američanka Erica Sullivanová, dále Italka Simona Quadarellaová, Němka Sarah Kohlerová a dvojice Australanek Maddy Goughová s Kiah Melvertonovou.
Rozplavby na 1500m volným stylem žen skončily.
Výsledky páté rozplavby

1. Kathleen Ledecká (USA) 15:35,35 min
2. Ťien-ťia-che (CHN) +6,14 s
3. Sarah Kohlerová (GER) +17,32
4. Kiah Melvertonová (AUS) +23,61
5. Ajna Keselyová (HUN) +24,45
6. Kristel Kobrichová (CHI) +33,74
7. Mireia Belmonteová (ESP) +36,33
8. Delfina Pignatiellová (ARG) +58,34
Kathleen Ledecká dohmátla v čase 15:35,35, čímž stanovila olympijský rekord. Konkurenci rozdrtila, Druhé Wang nadělali přes šest vteřin. Třetí Kohlerová pak zaostala o více jak čtvrt minutu.
Sledujeme one woman show, to zkrátka jinak nazvat nejde. Plavkyně ze zámoří má před sebou posledního čtvrt kilometru a náskok na Wang navýšila na pět sekund.
Ledecké zbývá posledních pět set metrů. Spekulovat o tom, zda si Američanka nechala dostatek sil na závěr, je nejspíše zbytečné, zkušeností má totiž požehnaně.
Čtyřiadvacetiletá rodačka z Washingtonu už utrhla i Číňanku. Sice se jedná jen o rozplavbu, ale s takovým rozdílem snad není ani možné, aby Američanku některá ze současných konkurentek ve finále ohrožovala.
Světová rekordmanka pokračuje v parádním tempu. Výborně ale plave také Wang, jež se drží v rozestupu dvou vteřin. Třetí Kohlerová už ztrácí sekund šest.
Ledecká od prvních metrů nenechává nikoho na pochybách. Po 250 metrech je na první pozici a na Číňanku Wang má osm desetin.
O favoritce závěrečné rozplavby se nemá smysl bavit. Je jí držitelka světového rekordu Kathleen Ledecká, která si dnes v dopoledním programu už vyplavala jednu medaili, a sice stříbrnou v závodě na 400 metrů volným způsobem.
Odstartovala pátá rozplavba.
Výsledky čtvrté rozplavby

1. Erica Sullivanová (USA) 15:46,67 min
2. Simona Quadarellaová (ITA) +0,67 s
3. Anastasija Kirpičnikovová (ROV) +3,55
4. Maddy Goughová (AUS) +10,14
5. Li Ping-ťie (CHN) +13,25
6. Merve Tuncelová (TUR) +13,84
7. Martina Rita Caramignoliová (ITA) +15,76
8. Jimena Perez Blancová (ESP) +29,32
Udržela! Quadarellaová soupeřku stahovala, avšak náskok Ericy Sullivanové byl dostatečný. Čas 15:46,67 je zatím nejrychlejším ze všech, pro jistotu postupu potřebuje jednadvacetiletá plavkyně porazit alespoň jednu sokyni z poslední páté rozplavby.
Američanka udržuje výborné tempo, zatímco Italka začíná pomalu ztrácet. Sullivanové zbývá posledních 250 metrů. Vydrží jí síly až do cíle?
Po kilometru je jasné, že o vítězství zabojuje Sullivanová a Quadarellaová. Kirpičnikovová špatně rozvrhla síly a začíná ztrácet.
Obrovská bitva pokračuje. Po polovině závodu je v čele Sullivanová, ale její dvě nejbližší soupeřky se drží v rozestupu jedné vteřiny.
Po pěti stech metrech dochází ke změně na čele. Na první místo se proplavala Italka Quadarellaová, Sullivanová s Kirpičnikovovou zůstávají v těsném závěsu.
Úvodního čtvrt kilometru zvládla nejrychleji Sullivanová. Společně s Američankou plave velmi dobře Ruska Kirpičnikovová, ta ztrácí pouhých devět setin.
Ve čtvrté rozplavbě evidujeme první americkou vlajku, za kterou závodí Eruca Sullivanová. A ta také od prvních metrů vede.
Odstartovala čtvrtá rozplavba.
Výsledky třetí rozplavby

1. Viktoria Mihalyvariová-Farkasová (HUN) 16:02,26 min
2. Julia Hasslerová (LIE) +10,29 s
3. Deniz Ertanová (TUR) +10,96
4. Viviane Jungblutová (BRA) +19,03
5. Tamila Holubová (POR) +22,90
6. Diana Duraesová (POR) +26,89
7. Celine Riederová (GER) +30,31
8. Katja Fainová (SLO) +33,66
Viktoria Mihalyvariová-Farkasová zvládla patnáctistovku volným stylem za 16:02,26, což je jednoznačně nejlepší čas dosavadního průběhu, jen pro porovnání, vítězku Kahlerovou z druhé rozplavby porazila o osmnáct sekund. Druhé místo nakonec udržela Hasslerová o sedm desetin před Ertanovou.
Maďarka si v bazéně plave svou vlastní ligu. K zajímavému souboji se schyluje o druhé místo, Ertanová stáhla Hasslerovou na vteřinu.
Pět set metrů do cíle a vypadá to, že o vítězce rozplavby je rozhodnuto. Mihalyvariová-Farkasová má na druhou Hasslerovou z Lichtenštejnska téměř šest vteřin.
Ertanová zpomalila a do čela se vyhoupla Maďarka Viktoria Mihalyvariová-Farkasová. Tempo nastolila velmi solidní, ostatní soupeřky plavou výrazně pomaleji. Závodnice se nachází v polovině rozplavby.
Po půl kilometru turecká plavkyně udržuje vedení, dokonce jej lehce navýšila. Tři a půl sekundy, to je rozdíl mezi první a druhou závodnicí.
Deniz Ertanová pořádně napálila start, zbydou jí síly i na finiš? Po uplavaných 250 metrech má dvě vteřinu k dobru na Duraesovou z Portugalska.
Kromě Brazilky Jungblutové je třetí rozplavba kompletně evropská. Nejrychlejší start měla Turkyně Ertanová, jež si udržuje těsný náskok.
Odstartovala třetí rozplavba.
Výsledky druhé rozplavby

1. Marlene Kahlerová (AUT) 16:20,05 min
2. Beatriz Pimentel Dizottiová (BRA) +9,32 s
3. Helena Bachová (DEN) +9,51
4. Eve Thomasová (NZL) +9,61
5. Han Dakyung (KOR) +13,54
6. Hayley McIntoshová (NZL) +24,38
Čas vítězné Marlene Kahlerové je 16:20,05, byla tak o více jak čtyři vteřiny rychlejší než Belliová v první rozplavbě. Druhá Brazilka Dizottiová dohmátla se ztrátou devíti sekund.
Poslední čtyři obrátky pro Kahlerovou, která začíná zpomalovat, ale svou rozplavbu opanuje. Postup do finále je spíše v rovině teorie.
Pět set metrů do cíle. Kahlerová vede, nicméně za světovým rekordem Ledecké zaostává už o pětadvacet vteřin. Na druhé místa se proplavala Bachová, zaostává rozdílem sedmi vteřin.
Šestice závodnic má za sebou polovinu závodu. Kahlerová s velkým přehledem udržuje vedení, na stále druhou Thomasovou má k dobru už přes čtyři sekundy.
Marlene Kahlerová z Rakouska je tou, která vede po půl kilometru. Výrazně zrychlila tempo a druhé Thomasové se vzdálila na dvě vteřiny.
Po 250 metrech vede ve třetí dráze plavající Eve Thomasová z Nového Zélandu. V těsném odstupu devíti setin je Dánka Bachová.
Ve druhé rozplavbě už se nachází šest závodnic. Ani v tomto případě se neočekává postup některé z šestice plavkyň do finále.
Odstartovala druhá rozplavba.
Výsledky první rozplavby

1. Katrina Belliová (CAN) 16:24,37 min
2. Arianna Valloniová (SMR) +30,27
3. Sasha Gattová (MLT) +33,10
Katrina Belliová dohmátla v čase 16:24,37. Valliovou a Gattovou porazila rozdílem třídy, avšak případný postup do finále by se rovnal senzaci.
Kanadské reprezentantce zbývá do cíle dvě stě metrů. V šestnácti letech se jedná o cennou zkušenost, ačkoli by si určitě přála zazávodit v dráze s věhlasnějšími jmény.
Kilometr z první rozplavby je minulostí. Katrina Belliová vede už o více jak půlku bazénu a v první rozplavbě vyhraje, to je jasné.
Po polovině trati vede kanadská plavkyně rozdílem dvanácti sekund před Valloniovou. Ale nenechme se mýlit, ale Kanaďanka neplave v nějak extra rychlém čase. Na světový rekord už v tuto chvíli ztrácí skoro dvacet vteřin.
Vteřiny ve prospěch Kanaďanky přibývají. Zatím to spíš vypadá, že tuhnou Gattová s Valloniovou. Tyto dvě závodnice ale nebudou těmi, s nimiž by se Belliová snad měla měřit v souboji o postup.
Katrina Belliová už si oproti maltské a sanmarinské soupeřce vyplavala velký náskok, po 200 metrech vede už o tři vteřiny. Otázkou zůstává, jestli si šestnáctiletý talent dobře rozvrhne síly.
Bylo by obrovským překvapením, pokud by postoupila plavkyně z první rozplavby. Plavou v ní jen tři plavkyně, po padesáti metrech vede Belliová z Kanady.
Odstartovala první rozplavba.
Před námi je první rozplavba. Na čas postoupí do finále osm nejlepších plavkyň na čas. Nezáleží tedy tolik na tom, kolikátá závodnice doplave do cíle, ale spíše v jakém čase.
Startovní listina

1. rozplavba

3 Sasha Gattová (MLT)
4 Kathrina Belliová (CAN)
5 Arianna Valloniová (SMR)

2. rozplavba

2 Han Dakyung (KOR)
3. Eve Thomasová (NZL)
4 Marlene Kahlerová (AUT)
5 Beatriz Pimentel Dizottiová (BRA)
6 Helena Bachová (DEN)
7. Hayley McIntoshová (NZL)

3. rozplavba

1 Deniz Ertanová (TUR)
2 Diana Duraesová (POR)
3 Viviane Jungblutová (BRA)
4 Celine Riederová (GER)
5 Julia Hasslerová (LIE)
6 Viktoria Mihalyvariová-Farkasová (HUN)
7 Tamila Holubová (POR)
8 Katja Fainová (SLO)

4. rozplavba

1 Merve Tuncelová (TUR)
2 Martina Rita Caramignoliová (ITA)
3 Erica Sullivanová (USA)
4 Simona Quadarellaová (ITA)
5 Maddy Goughová (AUS)
6 Anastasija Kirpičnikovová (ROV)
7 Li Ping-ťie (CHN)
8 Jimena Perez Blancová (ESP)

5. rozplavba

1 Mireia Belmonteová (ESP)
2 Ajna Keselyová (HUN)
3 Sarah Kohlerová (GER)
4 Kathleen Ledecká (USA)
5 Wang Ťien-ťia-che (CHN)
6 Delfina Pigniatiellová (ARG)
7 Kiah Melvertonová (AUS)
8 Kristel Kobrichová (CHI)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné pondělní odpoledne. Vítám vás při sledování plávání, konkrétně u rozplaveb žen na 1500 metrů volným způsobem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:20.
Články odjinud