SESTŘIH: 23. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 po nájezdech

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou.
Nejlepší hráči:
Pardubice: #25 Lukáš Nahodil
Litvínov: #37 Kamil Piroš
Je konec, v samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté z Litvínova.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Autorem vítězné branky je ROBIN HANZL.
Robin Hanzl si rozhýbal Maxwella a po bekhendovém blafáku rozhodl o vítězi dnešního utkání!
Janus senzačně zlikvidoval forhendový blafák Davida Tomáška!
Lukeš svůj nájezd „překličkoval“ a puk mu sjel z čepele.
Redenbach svým bekhendovým blafákem Januse nepřekonal.
Ani Hübl svou střelou neuspěl.
Nahodil si položil Januse, ale netrefil poloodkrytou bránu!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o tom, kdo z tohoto utkání odejde vítězně. Po rychlé úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Ani jeden z týmů už nikam nespěchá a Petr Čáslava čeká s pukem na holi na konec prodloužení.
63:50
Pardubická brána se po souboji Ščotky s Pirošem vychýlila ze standardní pozice. Vhazovat se bude před Maxwellem.
62:46
Štajnoch ztratil kotouč na útočné modré čáře a jeho tým musí své útočné snažení začít znovu až od vlastní brány.
62:02
Na druhé straně se prezentoval zodpovědným zákrokem Brandon Maxwell. Vhazování po levici amerického gólmana.
61:43
Poulíček to zkusil zpoza brány, Janus se však pevně přilepil ke své levé tyči.
60:49
Odražený kotouč skončil na střídačce Litvínova. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:15
Nahodil se pokusil projít individuálně, byl však zastaven Karlem Kubátem.
60:01
Základní hrací doba vítěze neurčila, následovat tak bude pětiminutové prodloužení.
60:00
59:35
Sýkora pouze nahazuje kotouč do středního pásma, oba týmy střídají.
58:35
Pavlíkovo nahození vyrazil Maxwell pravým betonem do rohu kluziště.
57:11
Karel Nedbal pořádně vylekal nečekaným nahozením Jaroslava Januse. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
56:42
Patrik Poulíček se snažil vyřešit útočnou akci sám a doplatil na to, o kotouč byl obrán za bránou soupeře.
Dnešní utkání sleduje 7014 diváků.
55:49
Po zákroku Jaroslava Januse následuje komerční přestávka.
54:40
Po nepřesné rozehrávce hostí odpískáno zakázané uvolnění.
54:20
Domácí hokejisté pouze vyhodili kotouč do středního pásma a Litvínov zakládá novou útočnou akci.
52:56
52:28
Po nepřesné rozehrávce Dynama je odpískáno zakázané uvolnění.
52:07
Petr Sýkora našel krásnou přihrávkou středem hřiště Tomáše Rolinka, ten před prázdnou bránou promáchl.
50:56
Petr Chaloupka (LIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.
50:30
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté znovu vyrovnávají skóre dnešního utkání! Nechte FRANTIŠKA LUKEŠE střílet a budete za to náležitě potrestáni. To teď ukázali hostující hokejisté, Filip Pavlík nabil úplně volnému Lukešovi, který nádherně trefil vzdálenější horní roh pardubické brány. Asistence: Filip Pavlík.
49:51
Následuje komerční přestávka.
49:51
Jaroslav Moučka přenechal na modré čáře zadovkou puk Blaži Gregorcovi, jehož střelu zápěstím vyrazil Janus do ochranné sítě.
48:59
48:55
Po úspěšném zákroku Maxwella mohli domácí vyhodit puk ven z obranného pásma.
48:27
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, od modré čáry se nakonec rozhodl vypálit Tomáš Frolo, puk ovšem skončil ve výstroji Brandona Maxwella.
47:27
Marcinkovo nahození vyrazil Janus na své obránce, kteří okamžitě zakládají další přesilovkovou akci.
46:59
Jakub Svoboda (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
46:16
František Lukeš obětavou rybičkou protečoval puk ven z obranného pásma svého týmu.
45:40
Petr Sýkora pálil ze své oblíbené pozice, Janus se nestihl včas přemístit, ale pardubický sniper nemířil přesně.
45:19
Trest pro hráčskou lavici týmu HC VERVA Litvínov za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpykává Ondřej Jurčík (LIT).
43:54
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se dostává znovu do vedení! Petr Sýkora našel před bránou připraveného LUKÁŠE NAHODILA, který trefil skulinku mezi betony Jaroslava Januse, a vrátil tak Pardubicím jednobrankové vedení. Asistence: Petr Sýkora, Tomáš Rolinek.
43:47
Lukáš Nahodil našel nádhernou přihrávkou volného Rolinka, který před prázdnou bránou trestuhodně minul kotouč!
42:10
Ze začátku třetí třetiny sledujeme trochu nudný hokej, nepovedené útočné akce na obou stranách a opět odevzdaný výkon domácího celku.
40:20
Hanzl si rukou sklepl puk na hokejku a následně prověřil Maxwella, tomu kotouč vypadl z lapačky, ale Petr Čáslava se jej okamžitě ujmul a vyhodil jej mimo nebezpečnou zónu před domácím brankářem.
40:01
Druhá třetina dnešního utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem je už historií a její průběh byl naprosto opačný. Zatímco v první třetině se trefili dvakrát domácí, v té druhé litvínovští hokejisté dvěma góly vyrovnali. Autorem obou branek je Kamil Piroš, zajímavostí je, že tento útočník neměl před dnešním zápasem na kontě ani jednu vstřelenou branku.
40:00
39:01
Do střely Jakuba Svobody vložil hůl jeden z obránců Litvínova a kotouč skončil v ochranné síti za hostující bránou. Vhazování před Janusem.
38:32
Litvínovské nahození skončilo pouze u Maxwella, jenž puk pro jistotu nechal v lapačce.
38:23
Od Michala Trávníčka se puk odrazil na střídačku Litvínova. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:55
Tomášek pálil od modré čáry, Janus jeho pokus vyrazil ramenem do rohu kluziště.
37:26
Štajnochova střela od modré čáry skončila v lapačce Jaroslava Januse, ten se pokoušel ihned vyhodit puk, ale předtím už se halou rozezněl hvizd hlavního rozhodčího, který přerušil hru.
36:23
Frolo vybojoval kotouč v obranném pásmu a okamžitě jej vyhodil až za soupeřovu bránu.
35:57
František Lukeš (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
34:55
Tomášek se prokličkoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus z ostrého úhlu však Janus vyrazil vyrážečkou.
34:30
Petr Sýkora vjel do útočného pásma dříve než puk, který letěl z hole Lukáše Nahodila – ofsajd.
33:31
Nepřesná přihrávka Petra Sýkory zpoza soupeřovy brány na modrou čáru končí až u Maxwella.
32:07
Po úspěšném zákroku Brandona Maxwella následuje komerční přestávka.
31:45
Litvínov má teď mnohem více ze hry, často střílí a pardubický tým působí úplně odevzdaně.
30:38
Následně je hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:35
Piroš našel na modré čáře připraveného Baránka, ten trefil pouze boční síť domácí brány.
29:51
Další pardubickou akci zastavuje jeden z čárových rozhodčích, který viděl ofsajd.
29:34
V hlavní roli opět Janus, který zmařil pardubické snažení o navrácení vedení. Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
28:55
Rolinek se pokusil překvapit Januse skrytou střelou od levého mantinelu, hostující brankář byl však pozorný a puk vyrazil do rohu kluziště.
28:23
Pardubičtí obránci zaváhali při rozehrávce z obranného pásma, kotouč se dostal k volnému Jurčíkovi, jehož střela z mezikruží skončila pouze u Maxwella.
27:53
Piroš našel nádhernou zadovkou na modré čáře úplně volného Pavelku, jeho střela ovšem postrádala potřebou razanci a puk skončil ve výstroji Brandona Maxwella.
26:40
Petr Sýkora posunul kotouč na volného Rolinka, tomu však výborně zmenšil střelecké úhel Jaroslav Janus, jenž následně také vyrazil střelu pardubického útočníka.
26:04
Maxwell nadvakrát uspěl proti Michalu Trávníčkovi. Následuje komerční přestávka.
25:11
Litvínov vteřinu po skončení přesilové hry vyrovnává na 2:2! Hosté se z ničeho nic ocitli v akci 2 na 1, Lukáš Válek posunul kotouč na Kamila Piroše, jehož střela do spodní části pardubické brány slavila úspěch. Asistence: Lukáš Válek.
25:00
24:53
Hra přerušena z důvodu hry vysokou holí. Vhazovat se bude v obranném pásmu Litvínova.
24:40
Dynamo opět vyhazuje puk z obranného pásma, tato přesilovka se Litvínovu zatím vůbec nedaří.
23:55
Bokroš vybojoval puk před vlastní bránou a okamžitě jej poslal až na polovinu soupeře.
23:20
Tomášek se obětavě vrhl do litvínovské střely a následně vyhodil kotouč ven z obranného pásma.
23:00
Petr Čáslava (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
22:45
Hübl to zkusil bekhendem z ostrého úhlu, Brandon Maxwell však vyrazil nejen tento pokus, ale i následnou dorážku Jánského.
21:46
Litvínov snižuje na rozdíl jediné branky. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval útočník KAMIL PIROŠ, který dorazil kotouč za záda dezorientovaného brankáře Brandona Maxwella a poslal svůj tým zpět do hry. Asistence: Filip Pavlík.
21:30
Piroš pálil ihned po vhazování, jeho pokus však letěl mimo.
21:14
Trávníček rozvlnil síť pardubické brány, bohužel pro Litvínov pouze z její boční strany.
20:48
Hosté pouze nahazují kotouč do útočného pásma, oba týmy ihned střídají.
20:01
První třetina je za námi a s úsměvem na tváři jdou do kabin domácí hokejisté, kteří vedou 2:0! První branku vstřelil již ve čtvrté minutě po pohledné kombinační akci kapitán Dynama Petr Čáslava. Patnáct vteřin před první sirénou se poté ke kotouči mezi kruhy pro vhazování dostal Tomáš Marcinko, díky jehož přesné trefě pod vyrážečku Januse svítí na kostce skóre 2:0.
20:00
19:45
Pardubice přidávají patnáct vteřin před koncem první třetiny druhou branku! Hosté zaváhali při rozehrávce z vlastního obranného pásma, toho využil TOMÁŠ MARCINKO, který přesnou střelou z mezikruží posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Tyler Redenbach.
19:23
Hosté vyhazují puk krátce po skončení oslabení na zakázané uvolnění.
19:05
18:34
Jaroslav Janus musel být poprvé v této přesilové hře ve střehu, když lapil střelu Blaže Gregorce.
17:15
Přihrávka Tomáše Rolinka na modrou čáru byla velice nepřesná a puk doklouzal až k Maxwellovi.
17:05
Ondřej Jurčík (LIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.
16:29
Přihrávka Robina Hanzla byla velice nepřesná, odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.
15:53
15:24
Filip Pavlík získal kotouč ve vlastním obranném pásmu a okamžitě jej poslal až za bránu pardubického brankáře.
15:03
Hosté hrozí i v oslabení, od modré čáry to zkoušel Baránek, jeho pokus však skončil pouze v lapačce Brandona Maxwella.
14:35
Tomášek byl obrán o kotouč v koncovém pásmu hostí a málem z toho byl nebezpečný protiútok Litvínova, domácí obránci se ovšem stihli včas vrátit a nedopustili žádné komplikace.
14:00
Svoboda na nic nečekal a ihned po vyhraném vhazování pálil od modré čáry, jeho pokus se však nevešel mezi tři tyče hostující brány.
13:53
13:53
Petr Chaloupka (LIT) vyloučen na dvě minuty za sekání.
13:27
Petr Čáslava pálil od modré čáry, trefil však pouze před bránou stojícího Petra Sýkoru.
13:04
Litvínovští vyhazují na zakázané uvolnění.
12:32
Karel Nedbal posunul kotouč na volného Štajnocha, ten to zkusil od modré čáry střelou zápěstím, ale ani tentokrát si na Januse nepřišel.
11:12
Hosté zaváhali při rozehrávce z vlastního obranného pásma, toho využil Tomáš Rolinek, jenž kotouč posunul na připraveného Tomáška, ten z předbrankového prostoru opět neuspěl.
10:35
Lukáš Nahodil našel krásnou přihrávkou úplně volného Tomáška, proti jehož střele se stihl včas přesunout Janus, který předvedl perfektní poziční zákrok.
09:49
Štajnoch na nic nečekal a od modré čáry vyslal na litvínovskou bránu střelu zápěstím, kterou však vyrazil Jaroslav Janus, jehož spoluhráči následně kotouč vyhodili až na druhou polovinu kluziště.
09:20
Tomáš Frolo (LIT) vyloučen na dvě minuty za sekání.
08:53
Hlavní sudí ztratil při souboji několika hráčů kotouč z dohledu, a tak raději přerušil hru a ukázal na bod pro vhazování před Brandonem Maxwellem.
07:57
Tomáškova střela byla zblokována, kotouč se následně odrazil k volnému Ščotkovi, do jehož střeleckého pokusu vložil hůl jeden z bránících hráčů, a puk tak skončil pouze na plexisklu za litvínovskou bránou.
06:33
Robin Hanzl si vybruslil do ideální střelecké pozice mezi kruhy pro vhazování, jeho následná střela však mířila doprostřed brány a Brandon Maxwell si s ní bez větších potíží poradil.
06:03
Odražený kotouč mířil před pardubickou bránu, ale nakonec skončil pod lapačkou Brandona Maxwella, na kterého následně padl Ondřej Jurčík. Vše se ovšem obešlo bez trestů i pěstních soubojů.
05:10
Dynamo je nadále aktivní, tentokrát obrana Litvínova útočný tlak pardubického celku ustála.
03:24
Pardubice se dostávají brzo do vedení! Teď hokejisté Dynama ťukali, ťukali, až kotouč doťukali do brány. Na konci útočné akce stál obránce PETR ČÁSLAVA, který tak zaznamenal svou pátou branku v letošní sezóně. Asistence: Lukáš Nahodil, Petr Sýkora.
02:53
Na druhé straně byla zaměstnána lapačka Brandona Maxwella. Vhazování po levé ruce pardubického gólmana.
02:28
Pardubický junior Karel Nedbal to zkusil od modré čáry, tuto střelu ovšem vyrazil Janus pravým betonem.
02:01
Piroš nabil na modré čáře připravenému Pavlíkovi, jeho střela však letěla mimo.
01:45
Zblokovaná střela Františka Gerháta skončila v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazování po levici Maxwella.
00:34
Oba týmy nezahájily utkání po útočné stránce úspěšně, po ani jedné z akcí na obou stranách nemuseli brankáři zasahovat.
00:01
Horké téma – HC VERVA Litvínov

Blýská se na lepší časy?

Litvínov je v letošní sezóně typickým příkladem týmu trpícím pomistrovskou kocovinou. VERVA však v utkání proti Chomutovu zdařile vystřízlivěla a favorizované Piráty porazila po samostatných nájezdech 3:2. Fanoušci podpořili svůj tým transparenty s nápisy „Za minutu dvanáct“ nebo „Ze dna se nejlépe odráží“ a Litvínov se ze dna tabulky Tipsport extraligy opravdu odrazil. Poslední místo nyní náleží zlínskému týmu, litvínovští hokejisté se díky domácímu vítězství posunuli na 13. příčku.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Ranař Ščotka

V extralize málo vídaný kousek předvedl v utkání proti Liberci pardubický obránce Jan Ščotka. Liberecký útočník Jakub Valský nabral ve vlastím obranném pásmu rychlost a to se mu nakonec stalo osudným. Na modré čáře se mu totiž postavil do cesty devatenáctiletý bek Jan Ščotka, který poslal kladenského odchovance nevybíravým, nicméně čistým zákrokem k ledu. Valský zůstal po tomto tvrdém zákroku ležet otřesený na ledové ploše, na střídačku však posléze odjel po svých.

Videozáznam zákroku Jana Ščotky na Jakuba Valského naleznete ZDE.
22.11. – LIT 3:2(SN) CHM

Litvínov si v samostatných nájezdech poradil s favorizovaným Chomutovem

Litvínov doma v rámci 22. kola Tipsport extraligy přivítal Chomutov a rozhodně nevstupoval do utkání jako favorit. Ba naopak, chomutovští Piráti si v předešlém kole poradili s prvním Libercem a jen málokdo by čekal, že by mohli padnout na ledě trápícího se Litvínova. Nicméně 5364 diváků na Zimním stadionu Ivana Hlinky sledovalo veliké překvapení, jehož první část přišla už po jedné minutě a dvaceti vteřinách hry, kdy se v přesilové hře trefil litvínovský obránce Karel Kubát. V čase 08:17 byl znovu vyloučen hráč Chomutova, tentokrát se jednalo o Vladimíra Růžičku, a i tuto přesilovku dokázali domácí hokejisté přetavit ve vstřelenou branku. Opět se jednalo o hráče ze zadních řad, tentokrát byl úspěšným střelcem Filip Pavlík. Chomutovští hokejisté se ovšem dokázali vrátit do zápasu, ve druhé třetině snížil na rozdíl jediného gólu Jan Rutta a 47 vteřin před koncem základní hrací doby senzačně vyrovnal Michal Vondrka! Následovalo prodloužení, ve kterém se litvínovští hokejisté nezmohli na jediný střelecké pokus, na druhou stranu ani jeden ze tří chomutovských neskončil v síti. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, vítězný nájezd proměnil František Lukeš.
22.11. – LIB 2:1 PCE

Maxwell zaznamenal neskutečných 60 zákroků, ani ty však Dynamu k výhře nepomohly

Ve dvaadvacátém kole Tipsport extraligy přivítal Liberec na svém ledě Pardubice a o zábavu bylo rozhodně postaráno. V první třetině hosté vyslali na Maxwella rovných dvacet střel, ze kterých dvě skončily v síti. Úspěšnými střeleckými pokusy se prezentovali Jakub Valský a Michal Birner. Ve druhé třetině úřadoval hlavně Brandon Maxwell, který zlikvidoval všech 24 střel domácího Liberce a nadále držel svůj tým v boji o bodový zisk. Nicméně ze strany jeho spoluhráčů žádná odezva nepřicházela. Jedinou branku hostujícího celku vstřelil v čase 56:16 Patrik Poulíček, jenže to bylo ze strany pardubické ofenzívy všechno. Zbytek zápasu si už liberečtí Bílí Tygři pohlídali a před domácími fanoušky vybojovali tři body. Je ovšem skoro povinností vypíchnout výkon amerického brankáře Brandona Maxwella, ten čelil během šedesáti minut 62 střeleckým pokusům, to je v průměru více než jedna střela za minutu a byl právem vyhlášen nejlepším hráčem Dynama.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 23. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se proti sobě postaví domácí HC Dynamo Pardubice a hostující HC VERVA Litvínov.