Česká baseballová asociace

Webové stránky: http://www.baseball.cz

„Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“ Ernest Hemingway

Baseball je pálkovací hra, kdy proti sobě soutěží dvě družstva po devíti hráčích. Týmy se střídají v poli (obraně) a na pálce (útoku). Cílem útočícího družstva je oběhnout čtyři mety postavené do tvaru čtverce a získat tak bod, bránící tým se přitom snaží běžícího hráče vyautovat.

První písemné zmínky o baseballu se datují do poloviny 18. století, má se však za to, že se jakási podoba baseballu hrála už o mnoho staletí dříve. Do Československa se dostal tento pálkovací
sport na začátku 20. století, pravidelná národní soutěž se pořádá od konce 60. let. V současnosti tvoří základnu přes 5000 registrovaných členů ve více než 50 klubech po celé ČR. Nejvyšší soutěží je Extraliga, ve které dlouhodobě dominuje oddíl Draci Brno.

Český národní tým se úspěšně prosazuje v evropských soutěžích, zejména v mládežnických kategoriích, kde se umísťuje pravidelně na medailových pozicích. Výkonnostně tak patří mezi nejlepší země Evropy. Česká baseballová asociace je velmi aktivní v organizování mezinárodních akcí, zejména mistrovství Evropy.

Česká baseballová asociace je členem Evropské baseballové konfederace (CEB) i Světové baseballové konfederace (IBAF).

Kontakt:
Česká baseballová asociace
Zátopkova 100/2
160 17 Praha
Telefon: 242 429 211
E-mail: baseball@baseball.cz


19. dubna 2018 • 15:45

Náročný extraligový víkend startuje v pátek

Zatím jeden tým bez porážky a dva týmy bez výhry má po třech hracích víkendech baseballová Extraliga. Celkem 515 hitů, pěkných 27 homerunů – to je prozatímní vizitka pálkařů. Nejvíce bodů ro své týmy získali Daniel Vavruša, Petr Zýma a Matěj Hejma – shodně po 13.

18. dubna 2018 • 19:30

Hod do dálky s Pipas Brno

Ve středu 11.4.2018 uspořádal baseballový klub Pipas Brno na ZŠ Pastvině v Brně přebor 2. tříd v hodu míčkem. Přeboru se zúčastni celkem 79 žáků.

16. dubna 2018 • 11:21

Draci Brno prochází extraligou bez porážky, dařilo se Kotlářce a Eagles

Baseballisté z týmu Draci Brno v dosavadním průběhu domácí baseballové extraligy doposud neprohráli. V pátek a v sobotu si připsali dvě výhry proti Tempo Titans Praha a suverénně vévodí tabulce se sedmi vítězstvími. Dvě výhry o víkendu zaznamenali také Eagles Praha, Kotlářka Praha, nebo Arrows Ostrava.

16. dubna 2018 • 10:16

MLB Elite Camp 2018 - Nominace

Letošní MLB Elite camp se uskuteční v Brně na stadionu MBS ve dnech 7. - 11. května 2018. Pro letošní rok jsou ze strany MLB určeny ročníky hráčů narození: 2003/2004/2005.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze