Česká baseballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká baseballová asociace

Webové stránky: http://www.baseball.cz

„Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“ Ernest Hemingway

Baseball je pálkovací hra, kdy proti sobě soutěží dvě družstva po devíti hráčích. Týmy se střídají v poli (obraně) a na pálce (útoku). Cílem útočícího družstva je oběhnout čtyři mety postavené do tvaru čtverce a získat tak bod, bránící tým se přitom snaží běžícího hráče vyautovat.

První písemné zmínky o baseballu se datují do poloviny 18. století, má se však za to, že se jakási podoba baseballu hrála už o mnoho staletí dříve. Do Československa se dostal tento pálkovací
sport na začátku 20. století, pravidelná národní soutěž se pořádá od konce 60. let. V současnosti tvoří základnu přes 5000 registrovaných členů ve více než 50 klubech po celé ČR. Nejvyšší soutěží je Extraliga, ve které dlouhodobě dominuje oddíl Draci Brno.

Český národní tým se úspěšně prosazuje v evropských soutěžích, zejména v mládežnických kategoriích, kde se umísťuje pravidelně na medailových pozicích. Výkonnostně tak patří mezi nejlepší země Evropy. Česká baseballová asociace je velmi aktivní v organizování mezinárodních akcí, zejména mistrovství Evropy.

Česká baseballová asociace je členem Evropské baseballové konfederace (CEB) i Světové baseballové konfederace (IBAF).

Kontakt:
Česká baseballová asociace
Zátopkova 100/2
160 17 Praha
Telefon: 242 429 211
E-mail: baseball@baseball.cz


13. srpna 2018 • 15:30

Pořadatelé MČR a ČBP podzim 2018

Na základě přihlášek na pořadatelství podzimních mládežnických turnajů rozhodla STK ČBA o následujících pořadatelích jednotlivých turnajů. Zároveň rozdělila týmy do skupin.

13. srpna 2018 • 12:12

Region Jih a World Series Intermediate League

Region Jih reprezentoval český baseball na turnaji Světové série kategorie Intermediate League v USA. Tým odehrál tři utkání a odešel třikrát poražen. O postřehy z turnaje jsme poprosili hlavního trenéra výběru Petra Janderku.

9. srpna 2018 • 17:45

Boj o třetí místo přiostřuje

Draci Brno drží po 9 zápasech nadstavby stále čisté konto na straně porážek. O poslední výhru ale museli s Tempem Praha bojovat celých 12 směn. Arrows Ostrava sehráli tři těsná utkání s Eagles Praha – všechna skončila jednobodovým rozdílem. 

7. srpna 2018 • 15:49

Vladimír Chlup: "Věřím v týmovou chemii...."

Akademické Mistrovství absolvoval český národní tým pod vedením hlavního trenéra Vladimíra Chlupa, pro kterého to není poslední reprezentační akce sezony 2018. V říjnu se vydá společně s výběrem U23 do Kolumbie na další MS. Jak hodnotí uplynulé AMS a jaké změny nastanou před MS U23?

2. srpna 2018 • 17:05

Dostane se Kotlářka "do hry"?

Šest nejlepších týmů Extraligy má za sebou dva hrací nadstavbové víkendy a pomalu už se rýsují možní účastníci finálových sérií. Vstup do další fáze soutěže se nevydařil Kotlářce a Tempu. Tempo proklouzlo na poslední chvíli a spíše sbírá zkušenosti. Kotlářka měla určitě vyšší ambice, když v posledních letech brala medailová umístění.

2. srpna 2018 • 12:08

Region Jih bojuje v USA o první výhru

Dvě utkání má za sebou region Jih, který reprezentuje český baseball a rovněž Region Europe-Africa na Světové sérii kategorie Little League Intermediate v USA.

1. srpna 2018 • 15:39

MS U23 bude v Kolumbii

WBSC rozhodla o novém dějišti mistrovství světa kategorie U23. Původně se měl turnaj konat v Nikaragui, která dostala při rozhodování přednost před Tchaj-wanem. Kvůli bezpečnostním podmínkám, ale nakonec město Managua pořadatelem nebude.

1. srpna 2018 • 09:56

WCBF opět s naší účastí

V úterý odpoledne odcestovala česká minivýprava na akci World Children Baseball Fair do Japonska, konkrétně do města Matsuoo v prefektuže Shimane. Čeká ji náročná a dlouhá cesta s přestupem v Paříži.

31. července 2018 • 14:14

David Winkler: "Tenhle tým má budoucnost."

Dlouhodobý trenér juniorského národního týmu David Winkler hodnotí vystoupení českého týmu na uplynulém Mistrovství Evropy. V italském Grossetu vybojovali čeští mladíci bronzovou medaili a po kategorii U12 získávají pro český baseball druhý cenný kov letošního léta.

30. července 2018 • 10:16

Road show v regionech

I v této sezóně objíždí Roadshow ČBA menší i větší sportovní, či kulturní akce ve všech regionech, níže si můžete přečíst, jak některé z nich probíhaly.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze