Česká baseballová asociace

Webové stránky: http://www.baseball.cz

„Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“ Ernest Hemingway

Baseball je pálkovací hra, kdy proti sobě soutěží dvě družstva po devíti hráčích. Týmy se střídají v poli (obraně) a na pálce (útoku). Cílem útočícího družstva je oběhnout čtyři mety postavené do tvaru čtverce a získat tak bod, bránící tým se přitom snaží běžícího hráče vyautovat.

První písemné zmínky o baseballu se datují do poloviny 18. století, má se však za to, že se jakási podoba baseballu hrála už o mnoho staletí dříve. Do Československa se dostal tento pálkovací
sport na začátku 20. století, pravidelná národní soutěž se pořádá od konce 60. let. V současnosti tvoří základnu přes 5000 registrovaných členů ve více než 50 klubech po celé ČR. Nejvyšší soutěží je Extraliga, ve které dlouhodobě dominuje oddíl Draci Brno.

Český národní tým se úspěšně prosazuje v evropských soutěžích, zejména v mládežnických kategoriích, kde se umísťuje pravidelně na medailových pozicích. Výkonnostně tak patří mezi nejlepší země Evropy. Česká baseballová asociace je velmi aktivní v organizování mezinárodních akcí, zejména mistrovství Evropy.

Česká baseballová asociace je členem Evropské baseballové konfederace (CEB) i Světové baseballové konfederace (IBAF).

Kontakt:
Česká baseballová asociace
Zátopkova 100/2
160 17 Praha
Telefon: 242 429 211
E-mail: baseball@baseball.cz


21. srpna 2018 • 14:34

Širší nominace na turnaj Super6

Českou mužskou reprezentaci čeká již za necelý měsíc vyvrcholení letošní sezóny v podobě turnaje Super6, který se koná v nizozemském Hoofddorpu ve dnech 18.-23.9.2018. Webové stránky turnaje zde

16. srpna 2018 • 16:42

Přiblíží se Hroši a Kotlářka k předním příčkám

Týmy jsou v nadstavbové části letošního ročníku Extraligy za půlkou. Mají odehráno 12 utkání, zbývá jich jim 8. Všichni účastníci již poznali radost z výhry a smutek z porážky a nikdo nemá nic jisté. První duel a to hned pražské derby bude k vidění již ve čtvrtek, další zápasy se hrají v klasické dny, tedy v pátek, sobotu i neděli. Těžký výběr budou mít diváci v sobotu v Praze…. 

15. srpna 2018 • 13:56

WCBF opět plný zážitků

Delegace České republiky se ve čtvrtek 9. srpna v pozdních večerních hodinách vrátila z Japonska, z akce World Children Baseball Fair. Její první ročník se konal v roce 1990 v Los Angels, letošní 28. pak ve městě Matsue. Akce je financována stejnojmennou nadací založenou legendárními hráči baseballu: Hankem Aaronem a Sadaharu Oh.

13. srpna 2018 • 15:30

Pořadatelé MČR a ČBP podzim 2018

Na základě přihlášek na pořadatelství podzimních mládežnických turnajů rozhodla STK ČBA o následujících pořadatelích jednotlivých turnajů. Zároveň rozdělila týmy do skupin.

13. srpna 2018 • 12:12

Region Jih a World Series Intermediate League

Region Jih reprezentoval český baseball na turnaji Světové série kategorie Intermediate League v USA. Tým odehrál tři utkání a odešel třikrát poražen. O postřehy z turnaje jsme poprosili hlavního trenéra výběru Petra Janderku.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud