Česká baseballová asociace

Webové stránky: http://www.baseball.cz

„Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“ Ernest Hemingway

Baseball je pálkovací hra, kdy proti sobě soutěží dvě družstva po devíti hráčích. Týmy se střídají v poli (obraně) a na pálce (útoku). Cílem útočícího družstva je oběhnout čtyři mety postavené do tvaru čtverce a získat tak bod, bránící tým se přitom snaží běžícího hráče vyautovat.

První písemné zmínky o baseballu se datují do poloviny 18. století, má se však za to, že se jakási podoba baseballu hrála už o mnoho staletí dříve. Do Československa se dostal tento pálkovací
sport na začátku 20. století, pravidelná národní soutěž se pořádá od konce 60. let. V současnosti tvoří základnu přes 5000 registrovaných členů ve více než 50 klubech po celé ČR. Nejvyšší soutěží je Extraliga, ve které dlouhodobě dominuje oddíl Draci Brno.

Český národní tým se úspěšně prosazuje v evropských soutěžích, zejména v mládežnických kategoriích, kde se umísťuje pravidelně na medailových pozicích. Výkonnostně tak patří mezi nejlepší země Evropy. Česká baseballová asociace je velmi aktivní v organizování mezinárodních akcí, zejména mistrovství Evropy.

Česká baseballová asociace je členem Evropské baseballové konfederace (CEB) i Světové baseballové konfederace (IBAF).

Kontakt:
Česká baseballová asociace
Zátopkova 100/2
160 17 Praha
Telefon: 242 429 211
E-mail: baseball@baseball.cz


20. června 2018 • 16:35

Perfect Game - rozvoj talentované mládeže U15

Po turnaji Suma Open v rámci programu rozvoje talentované mládeže se tým U15 zúčastnil dalšího mezinárodního turnaje PG Classic 2018 v Brně. Jednalo se o průlomový turnaj na evropské půdě letos pro kategorie U12 a U15 pod taktovkou organizace Perfect Game, která se zabývá rozvojem mládežnického baseballu na území USA a Kanady. Tým odehrál turnaj pod hlavičkou brněnské akademie.

18. června 2018 • 13:01

Tempo Titans slaví postup do další fáze extraligy

Po 27 zápasech skončila základní část domácí baseballové extraligy. Jednoznačnými králi se stali Draci Brno, kteří prohráli pouhé jediné utkání. Na druhém místě skončila Arrows Ostrava, která prohrála pět zápasů, třetí místo nakonec získali pražští hráči z Kotlářky Praha.

14. června 2018 • 16:38

Končí základní část Extraligy

Všech 10 účastníků Extraligy čeká poslední kolo základní části letošního ročníku. A bude opět velmi náročné – tři utkání, cestování… Zbývá vyluštit jedinou neznámou – šestého účastníka nadstavby, ze které následně vzejdou letošní finalisté.

12. června 2018 • 11:42

Mimořádná nabídka školení na MBS

V neděli 17. června před posledním zápasem základní části Extraligy mezi dvěma nejúspěšnějšími týmy loňské i dosavadní sezóny, bude možnost využít mimořádné možnosti poslechnout si krátké přednášky od Pavla Chadima a Arnošta Nesňala.

11. června 2018 • 17:43

Evropské poháry - Arrows třetí, Draci pátí

Evropské poháry potvrdily očekávaný trend, konkurence roste především díky zahraničním hráčům. Naši soupeři jich s pomocí dvou pasů dokáží dát dohromady neskutečné množství. K tradičním Američanům se přidávají „latinos“. V jednotlivém zápase tak může vyhrát kdokoliv. S tím také souvisí další zkušenost, vyhrát je potřeba ten správný zápas, To se třeba podařilo zcela odepisovanému Minsku a skončil v Ostravě pátý.

11. června 2018 • 15:18

Baseballový den s Ježky Jihlava

Osmý ročník Jarního baseballového turnaje základních škol, který je součástí Baseballového dne, se poprvé v Jihlavě konal na nově vznikajícím baseballovém hřišti u ZŠ Otokara Březiny

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal







Klasická verze
Mobilní verze