Českomoravský svaz hokejbalu

Webové stránky: http://www.hokejbal.cz/

Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey či ball hockey. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu s totožnými vlastnostmi jako stadion pro lední hokej – rozměrově však nepatrně menší (52x26 m).

V ČR zastřešuje tento sport ČMSHb (Českomoravský svaz hokejbalu). Hraje se po celé republice a na krajské úrovni je řízen jednotlivými regionálními svazy, které jsou zřízeny prostřednictvím ČMSHb.

Kontakt:
Zátopkova 100/2, PS 40
160 17 Praha 6
www.hokejbal.cz


Telefon: +420 603 469 494
E-mail: hokejbal@hokejbal.cz


17. ledna 2020 • 11:32

Práce s mladými hráči mě naplňuje, je rád za působení v trenérském týmu U14 Třináctý

V trenérském štábu kempů hráčů do čtrnácti let najdeme velké množství jmen. Mezi nimi je také Jakub Třináctý, který se jako brankář věnuje nejvíce právě této skupině, když je ale potřeba rozdává zkušenosti také hráčům v poli. Práce s touto věkovou kategorií je velmi náročná, protože trenéři chtějí vidět co největší počet talentovaných hráčů, třiadvacetiletému Jakubovi se bude chtít představit hned dvacet brankářů! „Stále je jedním z našich hlavních cílů pracovat s velkým počtem hráčů, poznat je a motivovat do další práce,“ vysvětluje stále aktivní brankář prvoligových Jestřábů z Přelouče a druholigového Autoskla z Pardubic.

17. ledna 2020 • 11:32

Práce s mladými hráči mě velmi naplňuje, je rád za působení v trenérském týmu U14 Třináctý

V trenérském štábu kempů hráčů do čtrnácti let najdeme velké množství jmen. Mezi nimi je také Jakub Třináctý, který se jako brankář věnuje nejvíce právě této skupině, když je ale potřeba rozdává zkušenosti také hráčům v poli. Práce s touto věkovou kategorií je velmi náročná, protože trenéři chtějí vidět co největší počet talentovaných hráčů, třiadvacetiletému Jakubovi se bude chtít představit hned dvacet brankářů.

16. ledna 2020 • 08:29

Rakovník na jaře? Play off by bylo super, ale jsem realista, zamýšlí se Tvarůžek

Rakovník se po podzimní části 1. Ligy nenachází zrovna v komfortní situaci. Předposlední místo před plzeňskými Liticemi se stejným ziskem bodů a play off poměrně daleko, vše se bude odvíjet od jarních zápasů. Přijdou Rakovníku pro jarní část nějaké posily, které by byly pro Středočechy vzpruhou? A jak bude probíhat zimní příprava Raků? „Moc bych si přál, aby se zapojily na jaře i opory z let minulých a my se řádně scházeli na trénincích a něco nacvičili,“ přeje si tahoun středočeského souboru Martin Tvarůžek.

15. ledna 2020 • 09:11

Doufám, že to nebude můj poslední reprezentační kemp, přeje si Jan Miksan

Jan Miksan působí v Extralize juniorů prvním rokem a zatím podává v dresu Mečounů z Plzně skvělé výkony, které mu vynesly pozvánku na reprezentační soustředění týmu do 18 let. Mistrovství světa v hokejbale ve Švýcarsku je pro mladého útočníka velkou motivací a udělá vše pro to, aby únorový kemp v plzeňské hale nebyl jeho posledním. „Budu se snažit předvést co nejlepší výkon,“ slibuje s odhodlaností v hlase útočník Mečounů Jan Miksan.

13. ledna 2020 • 16:25

Dokáží se Litice vyhrabat ze dna? Nevzdáváme se boje o play off, hlásí Juroško

Sezóna 2019/20 je ve fázi zimní přestávky, v jejíž rámci by týmy neměly usnout na vavřínech. Udržet si stávající formu do jarní části je nesmírně těžké, proto také záleží na přípravě. Jak se udržují v chodu borci z prvoligových plzeňských Litic? Západočeský soubor není ve zrovna dobré situaci. Nachází se na posledním místě tabulky, proto musí o to více zabrat na jaře. S jakými plány budou vstupovat do druhé části letošního ročníku 1. Ligy? A jak probíhá příprava v rozhovoru prozradí předseda klubu, Jakub Juroško. „Cílem pro jarní část je především boj o elitní osmičku klubů,“ hlásí hrající předseda klubu.

13. ledna 2020 • 16:06

Budu se snažit tuhle příležitost chytit a nepustit ji, hlásí Vítek Fanderlík

Realizační tým reprezentace mužů prozradil před koncem roku 2019 nominaci na první soustředění v novém cyklu. V jednom z předchozích článků jsme Vám představili vybrané hráče, jejichž nominace příjemně překvapila. Ti byli doplněni hráči, kteří již reprezentačními zkušenostmi dokonce z mistrovství světa oplývají. Jedním ze zástupců mladší generace je také hradecký obránce Vítek Fanderlík, jehož jsme vyzpovídali v rozhovoru. „Určitě do toho půjdu s pokorou, ale na druhou stranu se budu snažit tuhle příležitost chytit a nepustit ji!" říká mimo jiné v rozhovoru Fanderlík.

13. ledna 2020 • 08:36

Našemu týmu věřím, na jaře se můžeme zvednout, říká odhodlaně Tomáš Chyba

Sérii rozhovorů se zástupci jednotlivých týmů, týkající se zimní přípravy, budeme pokračovat na severu Čech, konkrétně v Mostě. Tamní klub se po nezdaru z loňské sezóny, kdy těsně nepostoupil do play off, opět pohybuje ve spodních patrech tabulky. Situaci v klubu a plány pro jarní část nám v rozhovoru přiblížil kapitán a nejproduktivnější hráč týmu v jedné osobě, Tomáš Chyba, který mimo jiné figuruje i v širší nominaci reprezentace v novém cyklu.„Na domácí půdě hrajeme velmi dobře, žádný z týmů, který k nám přijel, nás nedokázal přehrát rozdílem třídy,“ rozpovídal se v rozhovoru komplexně založený severočeský obránce.

12. ledna 2020 • 13:52

Brno drží super výkony Sterenčák! Stabilní hra je dána stabilní sestavou, upozorňuje

Brňané zatím jedou v 1. Lize jako dobře namazaný stroj. Druhé místo po podzimní části, to je výkon, jímž navázali na skvělé výsledky z loňské sezóny. Hnacím motorem pro hráče Brna je to, že jejich výkony jsou z větší míry přehlíženy. Stěžejním faktorem brněnských úspěchů je gólman Lukáš Sterenčák, jenž v rozhovoru dále prozradí, co bude hlavním faktorem v jarní části. Má Brno šanci se dostat v play off daleko? „Stabilní hra je dána hlavně stabilní sestavou, kdy nastupujeme jak doma, tak venku na tři kompletní lajny, což šlo s každým zápasem znát více a více,“ pochvaluje si strážce buldočí svatyně.

11. ledna 2020 • 13:35

Každým rokem mi přijde zimní příprava těžší a těžší, nezastírá tahoun Hostivaře Čejka

Hostivař zažila vstup do prvoligové sezóny jako vloni. Pohybuje se okolo 6. - 7. místa, ale určitě pomýšlí výše. Tento tým dokázal na podzim vyhrát pět zápasů, ale i zároveň stejnou porci utkání prohrát. Svědčí Pražanům více jaro než podzim? Kam míří talentovaný sedmnáctiletý junior Jan Čejka se svým týmem? „Musíme jít postupně krok za krokem, jako jsme šli v loňské sezóně. Dostat se do play off je hlavní cíl a poté už to je jen na našich výkonech,“ nedělá velké plány tahoun pražské družiny a člen reprezentačního týmu do 20 let Jan Čejka.

10. ledna 2020 • 11:52

Finální nominace se před mistrovstvím v Kanadě uzavře dříve, poodkrývá trenér Mašík

Začátek roku 2020 bude již brzy ve znamení několika reprezentačních kempů. Kromě toho, že svůj poslední půl rok přípravy směrem k juniorskému šampionátu zahájí výběr do 18 a 20 let, poprvé se od mistrovství světa na Slovensku sejde i mužská hokejbalová reprezentace. Na tu zamíří široký kádr plný nových jmen, který však již bude čekat hodně náročný program, jenž zahájí nový cyklus. Ten i tentokrát nabízí opět lákavý finiš - mistrovství světa v Kanadě! Na Čechy ale nejprve čeká hodně náročná příprava, která by měla pomoci k vylepšení loňského čtvrtého místa. 

10. ledna 2020 • 09:49

Celky ze dna 1. Ligy vyhlíží lepší zítřky. Jak se týmy z chvostu postaví k aktuální situaci?

I když prvoligový nováček z plzeňských Litic celou sezónu dřel, tak to bohužel stačilo až na poslední místo. Malenovice se naopak dostaly na 8. pozici v posledních dvou zápasech. Východočeská Přelouč trpí hokejbalovou kocovinou a nemůže se jí zbavit. Také Rakovník po sestupu z Extraligy nezažívá nejlepší období. Dokáží se tyto družiny zvednout? Kdo se ještě bude rvát o postup do play off? „Cílem je určitě play off, a to z co nejlepší pozice. Každý chce hrát play off, je to část sezóny, která rozhoduje o úspěchu či neúspěchu a my chceme tuto část hrát, a ne se na ni jen dívat zpovzdálí,“ hlásí odhodlaně trenér Martin Novák z Malenovic, jež se po postupu z 2. Ligy pohybují na hraně postupu do vyřazovacích bojů.

9. ledna 2020 • 16:24

Chtěl bych se dostat do finálové nominace, přeje si nejlepší gólman juniorů Bitnar

Na prvním místě individuálních statistik brankářů v Extralize juniorů najdeme jméno šestnáctiletého Jiřího Bitnara. Věkem sice stále dorostenec, ale své výkony v letošním roce předvádí hlavně u juniorů, kde odchytal již 500 minut! I díky čtyřem vychytaným nulám se řadí mezi nejlepší gólmany nejvyšší mládežnické soutěže. Jeho aktuálním cílem je probojovat se do konečné nominace reprezentace hráčů do 18 let, jež se připravuje na mistrovství světa ve švýcarském Vispu a Raronu.

9. ledna 2020 • 12:02

Alkohol na hokejbale? Vychlazenou dvanáctku v areálu nečekejte

Přemýšleli jste někdy, jak je to oficiálně s prodejem alkoholických nápojů v areálech hokejbalových hřišť? Možná budete překvapení, ale na sportovních akcích je ze zákona možno podávat pouze desetistupňové pivo či víno, na akcích pro děti do 18 let je prodej ze zákona dokonce zakázán! V krátkém článku, který obsahuje informace z oficiálních stránek České unie sportu, se vám pokusíme situaci přiblížit.

9. ledna 2020 • 05:57

Týmy z poloviny tabulky 1. Ligy zažily podzim jako na houpačce. Na čem musí zapracovat?

Jihlava, Svítkov a Hostivař nasbíraly v podzimní části 1. Ligy shodně po 16 bodech a bojují mezi sebou o lepší startovací pozici do play off. Tým z Vysočiny má výhodu v tom, že má navíc o dvě utkání více než Hostivař, a dokonce o tři více než Svítkov. Na čem budou muset tyto celky zapracovat v blížící se jarní části, aby chytly tu správnou formu na vyřazovací část soutěže? To vše nám prozradili trenéři jednotlivých týmů.„Podzim se nám herně celkově nepovedl podle představ, dobré zápasy jsme odehráli asi tři,“ přiznává v rozhovoru kriticky hlavní kouč Jihlavy Lukáš Staněk.

8. ledna 2020 • 15:36

Národní tým se chystá na první soustředění nového cyklu: Stálice i dravé mládí

Ještě před koncem roku 2019 došlo k odtajnění první nominace mužské reprezentace na soustředění v novém cyklu. Hlavní trenér Jiří Mašík se svými kolegy nominoval včetně čtyř brankářů více než třicet hráčů! Ti se budou připravovat v krásné, nové hale v Dobřanech. Těžko vybrat nejzajímavější jména, trenéři budou mít se zužováním kádru, které dřív nebo později přijde, skutečně velkou práci. V článku Vám vybrané hráče, zejména ty mladší, stručně představíme. V nominaci však nechybí ani navrátilci či zkušené stálice.

7. ledna 2020 • 13:01

Webináře s profesionálním marketingovým konzultantem pro všechny kluby zdarma!

S novým rokem a blížící se jarní částí sezóny 2019/20 jsme pro všechny klubové zástupce pečující o marketingovou a mediální stránku připravili zajímavé webináře na téma sociálních sítí a tvorby obsahu, tedy dvě poměrně dost stěžejní oblasti pro správný rozvoj každého sportovního marketingu. Webináře pořádá profesionální marketingový konzultant z různých sportovních odvětví, a hlavně Českého olympijského výboru, Václav Blahout! První seminář vypukne 29.1. v 18:00, druhý je na pořadu dne 26.2. taktéž od 18:00. Registrace na semináře je zcela zdarma a učinit tak musíte přes web http://treneri.hokejbal.cz. Tak co, jdete do toho? My ano!

5. ledna 2020 • 11:03

Trenéři celků na špičce 1. Ligy hodnotí podzim! Brno předvádí senzační výkony

Brno, Suchdol nad Lužnicí a Prachatice jsou hned v závěsu za první Poličkou. Jelikož probíhá zimní přestávka, tak se lodivodi všech tří klubů vyjádřili k uběhlé podzimní části, kde si všechny tyto týmy vedly náramně. Papírově jsou na tom velice dobře, ale co hodnocení trenérů? Jsou všichni hlavní muži střídačky spokojeni? „Máme velký problém s koncovkou,“ nechal se například slyšet lodivod po podzimní části druhého Brna Jan Emmer. A co hlavní trenéři třetího Suchdolu a čtvrtých Prachatic? To se dozvíte v článku!

3. ledna 2020 • 17:02

David Kuna: Jakékoliv ocenění dlouholeté práce má pro náš klub velkou hodnotu

Fanouškovskou anketu na sociálních sítích o TOP moment roku 2019 ovládl s poměrně velkým náskokem zlatý hattrick pražského Kert Parku. Pražané dokázali na jaře loňského roku získat třetí titul v řadě, k dokonalosti scházel pouze úspěch na Československém Superpoháru proti slovenské Skalici. Nejen na tato témata jsme se v rámci rozhovoru vyptávali lodivoda Kert Parku Davida Kuny.

2. ledna 2020 • 18:34

Můžeme se těšit na skvělé MS, věří člen organizace juniorského šampionátu Curchod

Švýcarská hokejbalová asociace nedávno zveřejnila na svých sociálních sítích videorozhovor s živoucí legendou švýcarského hokejbalu Christophem Curchodem. Během několika let se postaral o průkopnické práce pro švýcarskou asociaci a také mezinárodní hokejbalovou federaci ISBHF. Právě Christoph je i členem organizačního výboru nadcházejícího mistrovství světa juniorů U18 a U20 ve Vispu a Raronu. „Fanoušci a samotní hráči se mohou těšit na skvělou organizaci,“ pevně věří hokejbalový srdcař ze Švýcarska.

2. ledna 2020 • 16:44

V Jihlavě se opět po roce uskuteční zimní turnaj Vrťas Cup! Zbývají 2 volná místa

O víkendu 15. – 16.2.2020 se na jihlavském hokejbalovém hřišti disponujícím plastovým povrchem rozhoří bitvy týmů prahnoucích po úspěchu v jarní části soutěží. Na Vysočině se představí celky z různých výkonnostních skupin včetně domácí prvoligové Jihlavy či „C“ týmu extraligového Autoskla z Pardubic. Do Jihlavy má namířeno i Kladno, pražský výběr oblastní ligy, stejně jako v minulém roce výbornou hrou se prezentující druholigový Vsetín a Brno s Přibyslavicemi. Od turnaje se tak dá očekávat vysoká kvalita. Na turnaj mohou dorazit ještě dva týmy, které se mohou přihlásit u Petra Krále přes facebookovou konverzaci oficiálních stránek SK Jihlava -> ZDE!

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud