Český svaz Taekwon-Do ITF

Webové stránky: http://taekwondo.cz/

Taekwon-do ITF je moderní korejské umění sebeobrany, které vůbec poprvé, 11. dubna 1955 v Soulu, představil světové veřejnosti jeho tvůrce, jihokorejský generál Choi Hong-hi. Smyslem nového umění bylo vytvořit za pomocí znalostí moderní fyziky takové techniky, které by se daly velice efektivně použít v dnešní moderní době, a které má možnost se v rámci svých schopností naučit každý. Neméně důležitým prvkem výuky taekwonda je také výuka morálních zásad, kterými jsou zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání a nezdolný duch.

Typické je dnes taekwon-do především svou velkou silou, propracovanou technikou nohou, rychlostí nebo obratností. A tak není nic překvapujícího, že i v neasijských zemích je taekwon-do velice populární. Aktivně jej vyznává více jak 100 miliónů lidí po celém světě a také v České republice se cvičí na velmi vysoké úrovni pod osobním vedením korejského velmistra Hwang Ho-jonga.

České sportovní taekwon-do ITF patří dlouhodobě svými mezinárodními sportovními výsledky nejen mezi absolutní evropskou, ale i světovou špičku, kdy čeští reprezentanti každoročně vozí z oficiálních mistrovství zlaté medaile.


Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6, 160 17
Telefon: +420 604 258 109
E-mail: sekretariat@taekwondo.cz


Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud