Tiskové konference - Tisková konference k nominaci na hokejové MS -  ONLINE PŘENOS -  7. května 2023   20:00

Ukončeno

Tisková konference k nominaci na hokejové MS

Přenos se aktualizuje automaticky

Nominace národního týmu na mistrovství světa 2023:

Brankáři:
Šimon Hrubec, Marek Langhammer, Karel Vejmelka.

Obránci:
Tomáš Kundrátek, Jan Košťálek, Jakub Zbořil, Michal Kempný, Tomáš Dvořák, Michal Jordán, David Němeček, Ronald Knot.

Útočníci:
Filip Chytil, Lukáš Sedlák, Michael Špaček, Jiří Černoch, Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík, Roman Červenka, Jiří Smejkal, Jakub Flek, Ondřej Beránek, David Tomášek, Martin Kaut, Filip Chlapík, Daniel Voženílek.
Tisková konference k nominaci na hokejové mistrovství světa je u konce. Děkujeme za pozornost.
20:36'
Kari Jalonen o náročnosti nominace: "Abych byl upřímný, bylo hodně hráčů, kteří byli opravdu vyrovnaní. Museli jsme s asistenty podrobně probírat názory na jednotlivé hráče, na jejich roli i přínos pro tým. Za což jsem svým kolegům vděčný. Je to ale součást moji práce, bylo to těžké, ale beru to tak jak to je."
20:35'
Kari Jalonen o Danielu Voženílkovi: "Taky musím říct, že udělal obrovský pokrok. Už s námi byl ve Švýcarsku, kde odehrál dobré zápasy. A teď nejen, že to potvrdil, ale ještě svůj výkon a dojem vylepšil."
20:33'
Kari Jalonen o Danielu Voženílkovi: "Pokud jde o Daniela Voženílka, pro mě je to hokejista, který je na vlně. Má formu, střílí góly, play-off jsme sledovali a byl nejužitečnějším hráčem, což i ve víkendových zápasech potvrdil. Takové hráče potřebujeme a chceme je v týmu mít, proto jsem se rozhodl Daniela vzít."
20:32'
Kari Jalonen o volných místech na soupsice: "Ještě o tom nemáme jasno, zatím jsme o jejich počtu nemluvili. Teď si potřebujeme všichni odpočinout a vyspat se na to. Zatím o tom ještě není rozhodnuto."
20:30'
Kari Jalonen o hráčích z NHL: "Je pravda, že v minulosti bylo ve výběru více hráčů z NHL. Pokud vám tento výběr nepřijde dostatečně silný, tak takhle se přemýšlet nedá. Asi bychom byli všichni rádi kdyby ekipa hráčů z Bostonu dorazila. Je to samozřejmě jiné, chybí nám jedna velká superstar. Já jsem však s výkony týmu z tohoto týdne spokojený a věřím, že můžeme v Rize uspět."
20:29'
Kari Jalonen o roli Filipa Chytila, který v New York Rangers hraje ve třetím útoku: "Třetí útok Ramgers je obrovská kvalita. Hráči byli vybráni na základě aspektů a rolí. Každému budou dány nějaké úkoly a je třeba to seskládat dohromady."
20:27'
Kari Jalonen o rozhodování konečné nominace: "Není nic jednoduchého říct hráčům, že se nevešli do finálního výběru, ale je to součást moji práce. Proto to také dnes chvíli trvalo. Chtěli jsme mluvit s každým z těch hráčů, řekli jsme jim, že odvedli dobrou práci, ale zároveň i důvody našeho konečného rozhodnutí."
20:27'
Kari Jalonen o absenci Tomáše Hyky v nominaci: "Jsem nesmírně rád, že tady poslední dva týdny byl. Bylo to poprvé, co byl Hyka povolán, měl velmi těžkou sezonu, na začátku byl nemocný. A je to tak, že se nevešel do prvních dvou formací, do přesilovek. Tímto bych chtěl ale ještě jednou poděkovat všem hráčům, kteří se v nějaké fázi přípravy na mistrovství zúčastnili."
20:24'
Kari Jalonen o Filipu Chytilovi: "Volali jsme si tento týden ve středu, chtěli jsme, aby dorazil do Evropy co nejdřív, nakonec dorazil v pátek. Má za sebou životní sezonu, je to pro nás velká posila, silný centr a věřím, že bude kvalitní i v přesilovce."
20:23'
Kari Jalonen o Jakubu Zbořilovi: "Je pravda, že v Bostonu toho moc neodehrál. Libor Zabránský se s ním ale velmi dobře zná, a Martn Havlát s ním komunikoval. Je to velmi dobrý bruslař a hráč, který podle nás do týmu patří."
20:21'
Kari Jalonen o roli brankářské jedničky: Máme silnou trojici brankářů. Trenér brankářů s nimi bude pracovat, ale nemohu určit jedničku, máme tři kvalitní brankáře.
20:21'
Kari Jalonen o Filipu Chlapíkovi: "Ambri-Piotta vypadla relativně brzy z play-off a bylo znát, že byl asi měsíc a půl bez hokeje. Zapracoval ale na kondici a ukázal, že do týmu patří. Umí dát gól a zastat důležitou pozici."
20:19'
Kari Jalonen o síle týmu: Jsou v něm hráči různých typů a jsou schopni zastat různé role. Soustředili jsme se na to i v tréninku, ale v momentě, kdy už máme finální výběr, je třeba si sednout znovu, aby hráči pochopili, co se od nich žádá a aby vytvořili fungující tým.
20:17'
Kari Jalonen o rozhodování mezi útočníky: "Ať jde o jakoukoliv pozici, tak se snažíme hráče vybírat podle rolí v týmu."
20:16'
Martin Havlát o čekání na konec 2. kola v NHL: "Sledujeme všechny kluky, budeme to sledovat a uvidíme jak série dopadnou. Zatím nemůžu uvést, o koho budeme případně stát."
20:16'
Kari Jalonen o Davidu Jiříčkovi: "Pokud jde o Davida Jiříčka, tak ten měl zranění kyčle po zápasu s Rakouskem. To už by mělo být v pořádku, ale dnešní zápas proti Švýcarsku nedohrál vinou zranění kotníku a nevíme, na jako dlouho yb to bylo. Proto jsme se rozhodli jej do nominace nezařadit."
20:14'
Kari Jalonen: "Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří byli povolání do národního týmu a nedostali se do závěrečné nominace. Všichni odvedli dobrou práci a i oni byli pevnou součástí týmu."
20:13'
Kari Jalonen o nominaci: "Nejprve se chci omluvit za zpoždění. Tento rok nebylo jednoduché udělat finální rozhodnutí. Proto nám to taky dalo tolik času, museli jsme všechny hráče podrobně probrat, určit si jejich role. Jsem rád na zo, že tu máme tolik typologicky různých hráčů. Přesně takhle jsme chtěli náš tým postavit."
20:11'
Nominace národního týmu na Mistrovství světa 2023:

Brankáři:

Šimon Hrubec, Marek Langhammer, Karel Vejmelka.

Obránci:

Tomáš Kundrátek, Jan Košťálek, Jakub Zbořil, Michal Kempný, Tomáš Dvořák, Michal Jordán, David Němeček, Ronald Knot.

Útočníci:

Filip Chytil, Lukáš Sedlák, Michael Špaček, Jiří Černoch, Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík, Roman Červenka, Jiří Smejkal, Jakub Flek, Ondřej Beránek, David Tomášek, Martin Kaut, Filip Chlapík, Daniel Voženílek.
20:10'
Tisková konference právě začala. Účastní se jí generální manažer národního týmu Martin Havlát a hlavní trenér národního týmu Kari Jalonen.
Dobrý večer z Brna, stále ještě čekáme na zahájení tiskové konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná ve 20:00.
Články odjinud