Brian Ortega - Čan Sung Jung | ONLINE | 18.10.2020 03:10 | UFC 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

UFC - Brian Ortega - Čan Sung Jung -  ONLINE PŘENOS -  18. října 2020   03:10

Ukončeno

Brian Ortega - Čan Sung Jung

Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce, děkujeme za pozornost.
Je až neskutečné, jaký kus cesty prošel Brian Ortega se svým novým trenérským štábem v rámci postojářských technik. Jeho údery byly naprosto kontrolované a přesvědčivé, několikrát chybělo pár centimetrů k tomu, aby svého soupeře brutálně knockoutoval. Kontroloval si bezpečnou vzdálenost, pracoval tvrdými jaby, prakticky v každém kole vystřihl povedený spinning elbow a to ho také dovedlo k jednoznačnému vítězství 5:0 na body v tomto utkání. Po dvouleté přestávce se tak znovu zařazuje mezi nejatraktivnější zápasníky pérové váhy UFC. Naopak pro Sung Junga to dnes nebyl šťastný den a do příštího klání se bude muset výrazně zlepšit.
Vítěz: Brian Ortega (na body – jednomyslné rozhodnutí)
05:00'
Konec zápasu
04:27'
Ortega nechce jen utíkat a stále útočí. Zombiemu už zřejmě nezbývají síly, jinak se jeho neaktivita nedá vysvětlit.
04:03'
Zombie musí začít šlapat proti Ortegovi. Jinak nemá šanci uspět, protože ani toto kolo nemá plně pod kontrolou.
03:28'
Pokud o takedown Ortegovi nevyšel, už mohlo být definitivně vymalováno. Jenže jaby mu pomáhají v udržování vzdálenosti, rozdal jich teď možná sedm v řadě.
03:12'
Americký zápasník volí další sidekick, kterým jen udržuje bezpečnou vzdálenost.
02:41'
Ortegovi stačí přesné kopy. A občas přidá i jab, který znovu otevřel prostor nad obočím Sung Junga.
02:14'
Sung Jung začal pracovat a dělá si z Ortegy lovnou zvěř. Je otázkou, jestli za tři zbývající minuty zvládne kvalitně zamířit.
01:55'
Ortega prošlápl koleno soupeři, to je ale zřejmě asi ze železa.
01:20'
Ortega v postoji zvládne trestat každou chybu. Znovu na středu oktagonu trefil parádní pravačku, ale Zombie potvrzuje, že se k němu zvolená přezdívka skutečně hodí.
00:34'
Je samozřejmé, že Ortega chce bránit své dílčí vítězství a nikam se nežene. Jenže totéž se dá tvrdit o Sung Jungovi, který zatím jakoby nechtěl v tomto utkání vyhrát.
00:01'
Začátek 5. kola
05:00'
Konec 4. kola
04:33'
Dalších zachycený kop, Ortega vypadá neuvěřitelně sebevědomě a v tomto utkání by měl vést u bodových rozhodčích. Pro Zombieho vede k vítězství zřejmě jediná cesta – ukončit duel před limitem.
03:32'
Ortega má skvělé reflexy. Zachytil kop Sung Junga a ihned na něj zareagoval dvojkombinací úderů. Levá ruka dokonce zasáhla hlavu protivníka.
02:53'
Ortega si stále musí dávat pozor. Přestože Sung Jung už hodně ran nakoupil, pořád tlačí směrem vpřed. Tento zápas nehodlá dát zadarmo.
02:20'
Zápas se pro cut na tváří Zombieho dokonce na chvíli přerušil, doktor ale nechává duel pokračovat.
01:45'
Parádní akce Ortegy, který konečně sáhl pro single leg, natlačil soupeře na pletivo a trefil parádní loket, který otevřel Sung Junga.
01:20'
Ortega velmi dobře pracuje s naznačováním takedownů, protože pak může vystřihnout tvrdé biče ze svých rukou.
00:55'
Sung Jung hlavou pokýval, že s rychlými přískoky si na něj Ortega jen tak nepřijde.
00:25'
Jde se do kol šampionů a Sung Jung cítí, že v zápase zatím tahal za kratší konec provazu. Není divu, že svého soupeře tlačí k oplocení.
00:01'
Začátek 4. kola
05:00'
Konec 3. kola
04:24'
Brian Ortega zřejmě okoukal taktiku soupeře, když ukázal dva tvrdé jaby. A se Sung Jungem neotřásl ani levý hák, který Ortega vyslal o chvíli později.
03:54'
Ortega předvedl několik naznačení o takedown, možná si ale připravuje pozici ke kombinaci úderů.
03:26'
A další pushkick z dílny Američana s mexickými kořeny. Brian Ortega v pauze kopy skutečně vypiloval.
02:57'
Další parádně trefený kop Ortegy dopadl někde do oblasti žeber. Tohle Sung Jung nemůže vydržet věčně.
02:22'
Ortega vystřelil svým pushkickem, ale Zombiemu to vůbec nevadí. Jab je zbraň, kterou si Jihokorejec vybral pro tento zápas.
01:45'
Oba bojovníci kolem sebe krouží jako hladoví supi, jenže zobáky jim zatím nenarostly. Je to velmi strategicky svázaná bitva, kterou ovšem čas od času okoření nečekaný úder.
01:14'
Teď si Korean Zombie odzkoušel i roundkick, v tomto utkání doposud neviděný.
00:29'
Sung Jung se zřejmě z posledních úderů v pohodě vzpamatoval a znovu diktuje tempo. Lowkicky střídá s jaby. Sice jednoduché, ale o to účinnější údery.
00:01'
Začátek 3. kola
05:00'
Konec 2. kola
04:10'
Neskutečný tlak Ortegy, který se prezentoval luxusním loktem z otočky. Sung Jung na chvíli úplně vypnul, pak si chvíli zatancoval ve středu oktagonu, ale podařilo se mu v krizovém módu přežít až do konce kola.
03:24'
Konečně se Sung Jung dostává do provozní teploty.Ortega stojí zády k pletivu a spíše se jen brání.
03:01'
Ortega se snažil o prošlápnutí kolena soupeře, který si jej snaží zaměřit na mušku.
02:21'
Konečně se ujala alespoň jedna krátká kombinace Sung Junga. Úder přední-zadní prošel na tvář Ortegy. Oba zápasníci svádějí taktickou bitvu srovnatelnou s šachy.
01:41'
Ortega parádně naběhl pro single leg, jenže Korean Zombie rozhodně není žádné ořezávátku. V pohodě tak tento pokus odcouval.
01:08'
Ortega teď ustupoval kombinaci Sung Junga, jenže ten pak nakoupil zvedák, který prošel přes jeho dvojitý kryt.
00:23'
Zombie působí hodně soustředěným dojmem, ale jeho pohyblivost je téměř nulová. Provedl jeden lowkick na přední nohu, ovšem jinak zůstává hodně neaktivní.
00:01'
Začátek 2. kola
05:00'
Konec 1. kola
04:55'
Ortega ještě výborně zachytil kop, Sung Jung zkusil loket z otočky, nakonec se ale spokojil s couváním k pletivu.
04:22'
Už se začíná rozbíhat kolotoč úderů, na tvrdou pravou Zombieho navazuje Ortega sérií tří kopů, jeden z nich dopadl rovnou na hlavu.
03:47'
Ortega se prezentoval slušnou kombinací, pak trefil pravý hák i tvrdou levačku, která poslala Korean Zombie k zemi. Ten se ale záhy postavil.
03:08'
Korejskému zápasníkovi se podařilo zachytit Ortegův kop, ovšem nic z tohoto reflexu nedokázal vytěžit.
02:45'
Teď se pro změnu o povedený lowkick postaral Sung Jung, šlo ale o vnitřní variantu.
02:13'
Slušným pravým hákem z přední ruky se prezentoval Ortega, zápas je ale vcelku statický.
01:55'
Ortega zkusil vystřihnout i sidekick, ten ale nebyl přesný.
01:27'
Sung Jung šel vpřed se svým jabem, ale Ortega se mu snaží sebrat pohyb vnějšími lowkicky na přední nohu.
00:38'
Je to Ortega, kdo se snaží rozjel hru svých nohou. Nedaří se mu ale rozhodit Korean Zombie.
00:11'
Sung Jung sice rozjel první kombinaci, ale okamžitě schytává tvrdý lowkick. Tak se nám oba zápasníci pěkně uvedli do hlavního utkání večera.
00:01'
Začátek 1. kola
ČAN SUNG JUNG
Přezdívka: Korean Zombie
Skóre: 16-5-0


Z jihokorejského zápasníka se v průběhu dlouhých devíti let, během nichž působí v UFC, stala hvězda první kategorie. Užije si tak další, v pořadí již šestou účast v hlavním zápase večera, třebaže tentokrát se nebude opírat o přímou podporu svých krajanů. Proti Frankiemu Edgarovi předvedl Korean Zombie dominantní výkon, když svého soupeře technicky knockoutoval už po třech minutách a 18 vteřinách. Nebylo to ovšem až takové překvapení, jelikož Čan Sung Jung ukončil tři ze svých posledních čtyř zápasů rovnou v prvním kole. Mezi lety 2014 až 2016 vůbec nebojoval, protože si ve své rodné zemi plnil vojenskou povinnost. Vrátil se ovšem ve svém typickém stylu, nabitý energií, brutální silou a technickou vytříbeností. Také v případě Jihokorejce tvoří polovinu výher submise, nebojí se ale ani tvrdých úderů. Jen čtyři z jeho 21 duelů rozhodovali bodoví sudí.
BRIAN ORTEGA
Přezdívka: T-City
Skóre: 14-1-0; 1 NC


Devětadvacetiletý Američan se měl se svým dnešním soupeřem potkat už v loňském prosinci. Bohužel si před zápasem poranil koleno a Korean Zombie tak na domácí půdě vyzval Frankieho Edgara. Ortega stál naposledy v oktagonu v titulovém zápase proti Maxi Hollowayovi před bezmála dvěma roky. Tehdy utrpěl první kariérní porážku, když doktor po čtvrtém kole ukončil jeho počínání. Během zmíněné přestávky Ortega stihl překopat téměř kompletní trenérský štáb, kterým se obklopuje, dá se tedy předpokládat, že bychom v jeho stylu mohli najít nové prvky. Doposud ukončil polovinu svých vítězných utkání submisí, přidal tři TKO/KO a čtyřikrát došel až k bodovým lístkům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:10.
Články odjinud