Ester Ledecká - Alpské lyžování

foto Ledecká

Narození:  23. března 1995

Výška: 173 cm

Hmotnost: 68 kg

Úchvatný olympijský příběh Ester Ledecké má dvojnásobnou zlatou tečku! Unikátní dvaadvacetiletá česká obojživelnice se zapsala do historie olympiád už jen tím, že jako první závodnice nastoupila na lyžích i na snowboardu, a bylo z toho vynikající 23. místo v obřím slalomu. To ale byla teprve předehra v jednom z nejúžasnějších a nejpřekvapivějších příběhů světového sportu.

17. února 2018 Ester Ledecká šokovala olympijským vítězstvím v Super-G na lyžích, když o setinu vteřiny ukradla zlatou medaili obhájkyni ze Soči Anně Veithové. 24. února se pak Ledecká postavila jako největší favoritka na start paralelního obřího slalomu snowboardistek, ve kterém si naprosto suverénně dojela pro druhé olympijské zlato a opět přepsala historii světového sportu.

Ledecká je první ženou, která dokázala na zimních olympijských hrách vyhrát dvě rozdílné sportovní disciplíny. Mezi muži to v minulosti dokázali dva, a to před téměř stoletím a shodně v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním byl Nor Thorleif Haug na premiérových ZOH v Chamonix 1924, o čtyři roky později ve Svatém Mořici ho napodobil krajan Johan Gröttumsbraaten.

Ester Ledecká na snowboardu vyhrála 9 závodů světového poháru, dvakrát ovládla i celkové pořadí SP. Má dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou z mistrovství světa.

Všechny aktuální informace a články o Ester Ledecké ZDE »

Zlatá Ledecká: Říkala jsem si, že je to omyl. Soupeřky byly dost v šoku - čtěte ZDE »

Janek Ledecký o dceři Ester: Po Soči jí hrozil konec, v cizině je slavnější – čtěte ZDE »

Účast na OH
15. 2. 2018    02:00 Obří slalom
15. 2. 2018    05:45 Obří slalom
17. 2. 2018    04:00 Superobří slalom
Články odjinud


Články odjinud