+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. září 2017 • 19:30

Seznamte se, bílý tygr Soohorang. Tohle je maskot olympiády v Pchjongčchangu

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bílý tygr Soohorang. To je maskot ZOH 2018 v Pchjongčchangu, který bude dělat radost fanouškům zimních olympijských her v Koreji. Motiv tygra je úzce spjat s korejskou mytologií a kulturou. Zimní paralympiádu pak bude provázet další zvíře - medvěd jménem Bandabi.Maskotem olympijských her bude bílý tygr Soohorang. Toho organizátoři vybrali zejména proto, že je díky jedné korejské lidové pohádce známý jako symbol důvěry, ochrany a síly. V Koreji je navíc tygr považován za posvátné zvíře, samotný Korejský poloostrov je pak přirovnáván k tygřímu tělo.

Tygr Soohorang dostal své jméno podle korejského slova „sooho“, což znamená ochrana, „rang“ je pak ze slovíčka „horangi“, které znamená tygr.

Samotný tygr nebude maskotem poprvé. V roce 1998 byl maskotem olympijských her v Soulu tygr Hodori, jehož jméno bylo rovněž odvozeno od korejského slova pro tygra. Bylo navíc vybráno z více než dvou tisíc zaslaných jmen.

ZOH 2018 Korea: vstupenky, letenky, ubytování, víza. Kompletní informace pro fanoušky najdete ZDE »

Maskoty na ZOH v Pchjongčchangu bude tygr a medvěd
Maskoty na ZOH v Pchjongčchangu bude tygr a medvěd

Medvěd jménem Bandabi bude maskotem paralympijských her. Organizátoři zvolili medvěda, jelikož symbolizuje silnou vůli a odvahu, což považují za přednost všech paralympioniků. Jeho jméno je složené se slova „bandal“, tedy půlměsíc, který je rovněž na maskotovi zobrazen, a ze slovo „bi“ znamená oslavu hry.

Že organizátoři zvolili dobře, se ukázalo téměř okamžitě poté, co oba maskoty zveřejnili. Rázem se totiž stali hitem nejen v pořádající zemi. Fanoušci hojně nakupují maskoty v podobě plyšových hraček, propisek, přívěšků na klíče, triček, batohů a dalších upomínkových předmětů.

S maskoty se už vyfotil kromě jiných například i ruský prezident Vladimir Putin nebo bývalý slavný jihokorejský fotbalista Park Ji-Sung.

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu se budou konat od 9. do 25. února 2018.

ZOH 2018 Korea: Vše o zimních olympijských v Pchjongčchangu najdete na iSport.cz ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze