ZOH - Curling - Týmy - 1. semifinále -  ONLINE PŘENOS -  12. února 2018   01:05

Smíšené dvojice - 1. semifinále (Kanada – Norsko)

Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Kanaďané potvrdili roli favorita a až na jedno zaváhání prakticky nedali Norům šanci. Překvapení ze základní skupiny se tak neopakuje a Kanada tak, dle papírových předpokladů, postupuje do finále olympijského turnaje.
8'
Poslední end vyzněl nakonec nulou pro oba týmy. Prvním postupujícím do finále se stává Kanada.
8'
Nedregotten se tento kamen pokusil vyrazit, avšak neúspěšně, navíc jeho kámen končí mimo hru.
8'
Morris přidává další kanadský kámen do terče a zároveň do bloku.
8'
Nedregotten přidává svůj kámen do bloku k blokujícímu kameni soupeře.
8'
Morris přidává třetí kámen do terče.
8'
Norové dávají dva kameny do terče.
8'
Kanada staví kámen na střed i do bloku.
7'
Lawesová poslední soupeřův kámen vyráží, při čemž její kámen zůstává bližší než soupeřovi kameny. Kanada tak získává 3 body. O prvním finalistovi je tak zřejmě jasno.
7'
Skaslienová přidává další kamen bokem. Ten svůj původní však zároveň vyráží.
7'
Morris staví do terče další kámen, který zřejmě bude plnit ochrannou funkci dvou kamenů na středu.
7'
Nedregotten opět staví kámen bokem na červený kruh.
7'
Morris trochu pročistil terč. Své kameny na středu však nechal.
7'
Nedregotten staví kamen na červený terč bokem od ostatních kamenů.
7'
Nedregotten přidává další kamen do terče a svůj již postavený žeton posílá více do středu. Postavené soupeřovi kameny však neodstranil a Kanadský kámen tak leží stále přesně ve středu.
7'
Lawesová trefuje přesně střed.
7'
Norové staví jeden kámen před terč a jeden do kruhu. V terči má jeden kámen i soupeř.
6'
Skaslienová se nemýlí a posílá kamen na střed. Dva body jdou za Norskem. Kanada i tak stále vede.
6'
Tak nyní chyba i na straně Kanady, kdy Lawesová nedokázala vyrazit kameny soupeře tak, aby její kámen zůstal středu nejblíž a dává velkou šanci na 2 body Norsku.
6'
Nedregotten dočistil zbytek terč. Aktuálně mají Norové v terči 3 kameny, Kanaďané pouze jeden.
6'
Rovněž Morris čistí terč.
6'
Nedregotten staví do středu další kámen, při čemž vyráží kámen Kanady z předchozího pokusu.
6'
Další kámen položený do středu Morris vyráží.
6'
Norové se snaží rozestavět kameny v terči. Kanaďané je sunou mimo střed.
5'
Skaslienová neunesla tíhu okamžiku a trefuje kámen na bloku. To znamená 2 body pro Norsko.
5'
Lawesová vyráží soupeřův kámen ze středu a Kanaďané mají momentálně ve středu terče 2 kameny a slušně postavené bloky.
5'
Morris dostává další kámen do středu, ten ale tajenku nejbližšího kamenu ve středu nerozluští.
5'
Nedregotten staví svůj kámen do středu terče a tím pádem mírně posouvá soupeřův kamen mírně ze středu. Těžko říci, kdo je nyní blíže.
5'
Obě dvojice přidávají po jednom kameni do terče.
5'
Morris posílá svůj 3. kamen přesně do středu terče před kameny soupeře.
5'
Své úvodní dva kameny poslali Kanaďané před terč. Soupeři však přímo do něj.
4'
Lawesová posílá kamen na jistotu do terče a přidává svému týmu jeden bod.
4'
I čtvrtý end mají lépe rozehraný Norové, kteří mají v terči 4 kameny. Kanaďané mají 4 mimo hru.
3'
Norové nakonec z nevýhodného endu dokázali získat bod a srovnat na 2:2.
3'
Morris vyráží dva kameny v bloku, když jeden posílá ze hry a druhý do terče.
3'
Nedregotten přidává další kámen do bloku.
3'
Kanaďané se soustředí spíše na to, aby měli co nejvíce kamenů v terči.
3'
Norové rozestavěli své kameny do střední lajny.
2'
Skaslienová posílá svůj kamen přesně na střed a Norové berou alespoň jeden bod.
2'
Lawesová přidává třetí kámen na střed. Za současného stavu by brali Kanaďané 3 body.
Nedregotten posílá žlutý kámen na kraj červeného terče za středem.
2'
Morris posílá svůj žeton přesně na střed ještě před kameny Norů v modrém terči.
2'
Nedregotten postavil již druhý kamen na začátek terče.
2'
Vstoupili jsme do 2. endu, kde bylo odehráno již 6 kamenů. Ačkoliv Kanaďané postavili před terčem dvojblok, nyní na bloku nemají žádný kamen, ale mají 2 na středu.
1'
Konečný kamen Lawesové určuje že Kanada má 2 kameny blíže středu a tak se Kanaďané dostávají do vedení 2:0.
1'
Morris poslal svůj kámen rovněž do terče, blíže středu jsou ale momentálně kameny Norů.
1'
Nedregotten přidává rovněž kamen do terče.
1'
Lawesová přidává další kámen do terče.
1'
Norové začali obranným kamenem na střed před terč, Avšak Kanaďané dokázali svůj kamen schovat za něj do střed terče.
Kanadští curleři jsou však po vítězství ve skupině horkým favoritem dnešního klání. Kanaďani se však budou muset mít na pozoru, jelikož po dobu turnaje prohráli pouze jediné utkání a to právě s týmem z Norska, kterému podlehli 6:9.
Norské družstvo potřebovalo vyhrát poslední zápas ve skupině, aby si zajistilo semifinále, ale zápas s Čínou nezvládlo a tak právě vítězství Číny zapříčinilo, že se oba celky potkali znovu v jeden den, tentokrát v mnohem důležitějším zápase a to v tzv. tie breaku. Norům se však podařila vendeta a poměrně jasným rozdílem 9:7 Čínu porazilo a vyřadilo z turnaje.
Hezké brzké pondělní ráno. Curlingový turnaj smíšených dvojic pomalu ,ale jistě finišuje. Už má před sebou pouze semifinálové zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:05.