ZOH - Rychlobruslení - Ženy - 5000 m -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2018   12:56

JPN 1. N. Kodairová
KOR 2. S. I
CZE 3. K. Erbanová

Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Česká rychlobruslařka přijala tygříka, kterého jí už nikdo nevezme a předznamenává pondělní obdržení olympijské medaile.
Karolína Erbanová přišla na plyšákový ceremoniál, který předchází klasickému medailovému, jenž se bude konat zítra.
A nezbývalo mnoho a musela se sklonit i před Karolínou Erbanovou, kterou ale nakonec porazila o jednu setinku sekundy. I tak ale Karolína Erbanová dosáhla na největší úspěch kariéry a na olympijských hrách v Pchjongčchangu získala bronzovou medaili.
Zlatou olympijskou medailistkou se stala Nao Kodairová, která od března 2016 vládne pětistovce a stále nepoznala hořkost porážky. Stříbro získala dvojnásobná olympijská vítězka Sang-hwa I, která se tentokrát musela před Kodairovou sklonit.
15. Chung Čang (CHN) +1.45
16. Min-son Kim (KOR) +1.59
31. Alexandra Ianculescuová (ROU) +3.76
Karolína Erbanová dokázala potvrdit na olympijských hrách pozici jedné z nejlepších evropských rychlobruslařek současnosti a v konkurenci světových závodnic vybojovala senzační třetí místo. Její letošní forma je sice výborná, ale celou sezonu se marně snažila prosadit během Světového poháru ve chvíli, kdy jelo nejsilnější obsazení. Povedlo se jí to v Pchjongčchangu při nejdůležitějším závodě roku.
Závod skončil.
16'
Vanessa Herzogová je čtvrtá se ztrátou 17 setin na Erbanovou, Golikovová je až sedmá!
16'
Karolína Erbanová je bronzovou olympijskou medailistkou!
16'
Obě mají pomalejší stovku než Erbanová.
16'
S ní je na startu Ruska Golikovová.
16'
Vanessa Herzogová v této sezoně byla mnohokrát rychlejší než Erbanová a svým způsobem se s Erbanovou přetahují celý ročník o pozici nejlepší Evropanky.
Erbanová je na třetím místě a na startu už jen dvě Evropanky. Na druhou stranu hodně rychlé Evropanky!
15'
Sang-hwa I je druhá se ztrátou 39 setin a odsouvá Erbanovou na třetí místo! Arisa Goová je šestá se ztrátou 73 setin na Kodairovou!
15'
Předposlední jízda byla odstartována. Korejka I má velmi rychlou stovku a útočí na zlato!
15'
Na každý pád Erbanová skončí dnes nejhůře šestá.
15'
Sang-hwa I, další favoritka, stejně jako Arisa Goová. Dost možná jízda pravdy.
Poslední dvě jízdy, Erbanová zatím druhá.
14'
Karolína Erbanová je druhá se ztrátou 4 desetin na Kodairovou a náskokem 19 setin na Boweovou!
14'
Nao Kodairová časem 36,95 zaznamenala nový olympijský rekord!
14'
Karolína Erbanová se drží tempa Kodairové!
14'
Erbanová vyrazila velmi rychle a zatím má skvělou stovku! Na Kodairovou ztrácí čtyři setinky.
14'
Její soupeřkou je v této sezoně neporažená Nao Kodairová! Naposledy prohrála na pětistovce v březnu 2016.
14'
Na startu už Karolína Erbanová!
13'
Ťing Jü ve třinácté jízdě zajela časem 37,81 průběžné třetí místo! Marsha Hudeyová byla jen mírně pomalejší a je čtvrtá.
12'
V další jízdě Kanaďanka Heather McLeanová vybojovala průběžné šesté místo se ztrátou 76 setin. Norka Hege Bokková se řadí na desátou příčku.
11'
Musely se použít tisíciny a Boweová je první o 9 tisícin.
11'
Boweová zajela skvělý čas! V cíli je se stejným časem jako Ter Morsová!
11'
Erina Kamijová a Brittany Boweová vyráží ze startu.
10'
Hjon-jong Kim zvládla souboj s časem Číňanky Čang a dostává se na průběžné třetí místo! Dannhauerová ztratila jednu vteřinu.
10'
Judith Dannhauerová a Hjon-jonk Kim obstarají desátou jízdu.
Průběžné pořadí
1. Jorien ter Morsová (NED) 37.53
2. Heather Bergsmová (USA) +0.60
3. Chung Čang (CHN) +0.86
4. Min-son Kim (KOR) +1.00
17. Alexandra Ianculescuová (ROU) +3.17
9'
Domácí Kim je čtvrtá se ztrátou jedné vteřiny.
9'
Bergsmová, která je sprinterskou specialistkou, zvládla závod velmi slušně a dostala se na druhé místo se ztrátou 61 setin na Ter Morsovou.
9'
Min-son Kim (KOR) a Heather Bergsmová (USA) jsou aktérky deváté jízdy.
8'
Čang zajela výborně a pronikla na průběžné druhé místo se ztrátou 86 setin! Po delší době mění pořadí v první trojici, z níž vypadává její krajanka Tchien. Ajdovová je pátá.
8'
První polovinu soutěže uzavřou čínská reprezentantka Čang a Kazaška Ajdovová.
7'
Ale ani v případě této dvojice se nejedná o příliš dobrý výsledek. Daldossiová je se ztrátou 1,75 sekundy osmá, Finka desátá.
7'
Yvonne Daldosiová a Elina Riskuová se vydávají do závodu.
6'
Po dojetí do cíle je Chuang čtvrtá. Bettroneová až devátá se ztrátou dvou vteřin.
6'
Italka Francesca Bettroneová se představí v šesté jízdě s Tchajwankou Jü-Tching Chuang.
9. Alexandra Ianculescuová (ROU) +3.17
5'
Ze souboje Žuej-ning Tchien a Ksenije Sadouské lépe vychází Číňanka, která se ale průběžně řadí na třetí místo se ztrátou 1,33 sekundy na Ter Morsovou.
4'
Ter Morsová své krajance Dasové nic nedarovala a suverénně ji poráží v čase 37,53!
4'
Spolu s ní se představí Kaja Ziomeková.
4'
Jorien Ter Morsová, olympijská vítězka z kilometru a pátá z kilometru na short tracku!
3'
Van Beeková ale v cíli ztratila 43 setin na Dasovou, která dál drží první místo. Její čas tak má hodnotu. Rumunka zaostala o 1,95 vteřiny.
3'
Zde je favoritkou Van Beeková.
3'
Třetí rozjížďku absolvují Nizozemka Lotte van Beeková a Rumunka Alexandra Ianculescuová.
2'
Tak čas Dasové odolal americko-norské dvojici. Jacksonová na ni ztratila 45 setin, Njatunová 58 setin.
2'
Mnohé napoví souboj Idy Njatunové a Erin Jacksonové. Ty, stejně jako dalších 28 rychlobruslařek, čeká stometrová rovinka + jeden celý okruh.
1'
Dasová stanovila úvodní čas ve výši 38,75 sekundy. To by nemělo stačit ani na první dvacítku.
1'
V úvodní jízdě se představí pouze Nizozemka Anice Dasová.

Angelina Golikovová (OAR)
Jak již bylo řečeno, největší favoritkou je Japonka Nao Kodairová, jež v této sezoně startovala celkem v sedmi závodech a ve všech sedmi slavila vítězství. Největší aspirantkou na stříbrnou medaili, či ohrožení Kodairové, je Korejka Sang-hwa I. I ona startovala v sedmi závodech a pětkrát skončila druhá a jednou třetí.

O bronz, respektive jednu z medailí, by ráda usilovala Arisa Goová z Japonska, jež startovala na této trati pětkrát a z toho čtyřikrát skončila třetí.

Na jakékoliv zaváhání hlavních favoritek budou čekat Karolína Erbanová, Vanessa Herzogová a silné Rusky Golikovová s Fatkulinovou.