+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. července 2011 • 04:56

Ekologická Sparta: Třídím odpad, říká Matějovský

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co má společného Sparta s Barcelonou, Manchesterem United či Interem Milán? Také její dresy jsou vyrobeny z recyklovaných PET lahví. Na výrobu jednoho trika jich padne rovných třináct.Když se tuto informaci dozvěděl Marek Matějovský, záložník letenského klubu, zapůsobila na něj.

„Doma odpad třídíme, takže se mi tahle myšlenka líbí,“ pronesl sparťanský režisér na představení nových dresů klubu, které proběhlo ve Slovanském domě.

Firma Nike, která dodává Spartě sportovní vybavení už od roku 1996, pojala prezentaci nové kolekce skutečně velkolepě. Nejprve médiím promítla několik krátkých šotů na dané téma, pak na pódium napochodovalo deset hvězd Sparty a odpovídaly na otázky moderátora. Kouzelnou češtinou tak zaujali Leo Kweuke a Manuel Pamič.

„Mně se ten dres moc líbí,“ vysoukal ze sebe Kweuke.

„Mně taky. A nejvíc ty tři hvězdičky nad znakem. Takové má na dresu i Inter Milán, kterému fandím. My jich ale máme víc,“ dodal pyšně Pamič.


Tři hvězdičky značí 35 titulů, které Sparta zatím ve své bohaté historii získala. Za každých deset jedna. Nejsou však jedinou inovací na dresu Sparty pro sezonu 2011/12.

Tou další jsou decentní proužky, které z dálky tvoří písmeno V – jako vítězství. Zajímavý detail budou nosit svěřenci Jozefa Chovance také na srdci. Přímo pod znakem klubu je totiž z rubu nápis My jsme Sparta.

Dres je navíc o 13 procent lehčí než předchozí model a díky technologii Dri-FIT aktivně reguluje teplotu těla hráče a odvádí pot z pokožky na vrchní vrstvu výstroje.

„Hlavně, aby byl mistrovský,“ přeje si za celou sparťanskou komunitu Matějovský.

Nové dresy pražské Sparty
Nové dresy pražské Sparty


Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze