31. ledna 2017 • 10:47

Do dvouher bez Štěpánka. Na Austrálii půjde v pátek Veselý a Šátral

Autor: ,
TOP VIDEA
Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to
Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Čeští tenisté dnes poprvé trénovali na centrálním kurtu v areálu Kooyong Clubu v Melbourne, kde od pátku do neděle odehrají první kolo Davisova poháru s domácí Austrálií. Do úvodních pátečních dvouher nejspíš nehrající kapitán Jaroslav Navrátil nasadí jedničku Jiřího Veselého a nováčka Jana Šátrala.Český tým nastoupí v Austrálii v oslabené sestavě; chybí mu jednička Tomáš Berdych a hrát nebudou ani Lukáš Rosol s Adamem Pavláskem. Vedle Veselého s Šátralem figurují ve výběru veterán Radek Štěpánek a mladík Zdeněk Kolář, který stejně jako Šátral ještě nemá na kontě žádný daviscupový start.

"Když se nic nestane, tak určitě v pátek by začal Jirka Veselý s Honzou Šátralem. Pak se uvidí. Radek, když bude vše v pořádku, bude hrát čtyřhru. A dál? To je ještě strašně daleko," řekl Radiožurnálu Navrátil.

Šátral tak zřejmě prožije ostrou premiéru proti australské jedničce Nicku Kyrgiosovi. "Nebudu mít co ztratit, budu moci hrát víceméně v klidu. Nebude se ode mě nic čekat, budu moct hrát uvolněně a pokusím se třeba překvapit. Je to lepší než tam jít za stavu 2:2 a být v roli favorita," podotkl šestadvacetiletý Šátral.

Češi kvůli dešti v pondělí trénovali v areálu v Melbourne a dnes si poprvé vyzkoušeli centrální dvorec Kooyong Clubu pro 8500 diváků, kde se bude duel s Austrálií hrát.

"Je to středně rychlý kurt, míče jsou stejné jako na Australian Open. Točí se tu vítr, nejde z jedné strany. To je největší nepřítel toho tenisu. Nemá být tak velké teplo. Vše doteď funguje," řekl Navrátil.

V australské nominaci jsou vedle Kyrgiose Sam Groth, deblový specialista John Peers a poprvé v kariéře Jordan Thompson, jenž nahradil Bernarda Tomica. O pořadí pátečních dvouher rozhodne čtvrteční los.