Dominik Furch (AVG) 22 zákroků, 2 góly, úspěšnost zákroků 91,7%
Martin Erat (AVG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:29
Michal Kempný (AVG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 24:22
Vladimír Sobotka (AVG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:26
Avangard Omsk prožil to samé jako včera CSKA Moskva. Domácí hokejisté nedokázali využít velké množství šancí a čtyři přesilové hry a v samotném závěru za to dvakrát draze zaplatili, když Arťom Bulajensky nejprve necelých pět minut před koncem poslal zápas do prodloužení a v něm poté rozhodl o vítězství Jugry krásnou střelou Vitaly Sitnikov. Konečný výsledek. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 2.
62:06
Jugra právě vstřelila branku!
VITALY SITNIKOV má příhodné jméno pro střílení branek a necelé tři minuty před koncem prodloužení střílí rozhodující gól a ukončuje dnešní pohlední utkání!! Jevgenij Orlov na pravém křídle krásnou zadovkou přenechal puk najíždějícímu Vitalymu Sitkinkovi, který z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířil střelou zápěstím přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Jevgenij Orlov.
61:08
Avangardu se podařilo vybojovat puk, jeho následný útok ale nic nepřinesl.
60:44
Oleg Pogorišny se na levém křídle tlačil před bránu, ze střelecké pozice ho ale skvěle vytlačil Ivan Lekomcev, který s ním v rohu kluziště vzápětí svedl souboj o puk.
60:01
Avangard Omsk byl během celého průběhu utkání jasně střelecky aktivnější, není mu to ovšem nic platné. Na úvodní gól zápasu z deváté minuty v podání Pjotra Kokrijakova odpověděl necelých pět minut před koncem po nádherné individuální akci Arťom Bulajensky a o osudu utkání rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy. Skóre po 60 minutách. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 0.
60:00
59:56
Avangard vyhodil puk na zakázané uvolnění a ještě se bude v závěru normální hrací doby jednou vhazovat před Dominikem Furchem.
59:45
Od prodloužení celkem pohledného, ale na góly hodně chudého zápasu, nás dělí pouhých 15 sekund.
59:19
Dominik Furch zmrazil puk na ledě lapačkou, aby nepustil hráče Jugry k dorážce.
58:34
Stanislav Kalašnikov dostál svého jména a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele, Dominik Furch ji ale po pěkném zákroku ukryl v lapačce!
58:00
Do konce normální hrací doby zbývají přesně dvě minuty.
57:34
Avangard Omsk se snaží na inkasovaný gól ještě před koncem třetí třetiny zareagovat.
56:43
Jako bych přivolal před začátkem třetí třetiny to, co včera potkalo CSKA Moskva, které také vedlo 1:0, nakonec ale prohrálo v normální hrací době se Soči 2:1.
55:53
ARŤOM BULAJENSKY střílí nádhernou branku a vyrovnává krátce před koncem na 1:1!! Arťom Bulajensky zavezl puk středem do útočného pásma a poté si v něm udělala kužele ze tří hráčů Avangardu Omsk, kteří ho nedokázali o puk připravit, a útočník Jugry puk přes rameno Dominika Furcha poslal do brány. Český brankář ještě sáhl rychle po puku lapačkou, ten už se ale nacházel za brankovou čárou, byť jen těsně. Asistence: Jakov Selezňov, Jevgenij Chvostov.
55:20
Další střela Jugry zamířila mimo a Avangardu Omsk se podařilo vyhodit. Ani takhle přesilová hra nebude využita.
54:23
Jugře se podařilo usadit v útočném pásmu, jenže střely hostující hráčů zatím létají kolem branky, kterou hájí Dominik Furch.
53:45
Poprvé v utkání jsou slyšet v hledišti fanoušci Jugry, kteří křičí: "Šajbu, šajbu".
53:29
Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Anton Burdasov dostal menší trest, 2 minuty krosček.
53:09
Georgy Gelašvili zastavil nahození Avangardu ze středního pásma a přerušil hru.
52:06
Jugra si je moc dobře vědoma toho, že se dnes s Avangardem dá hrát, a určitě se ještě hosté pokusí vstřelit vyrovnávací gól.
51:34
Po dlouhé době jsme se dočkali nějaké větší šance, Avangard Omsk se ale stále marně snaží pojistit své jednobrankové vedení.
50:56
Jevgenij Kulik vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho nebezpečná střela směřovala přesně do bližšího horní rohu brány, Georgy Gelašvili ale předvedl dobrý reflex a puk ukryl v lapačce!
49:45
Oba týmy si v úvodu třetí části vytvořily jednu slibnou šanci, od té doby ovšem zatím marně čekáme na nějakou velkou brankovou příležitost.
48:57
Avangard Omsk podnikl rychlý protiútok, který domácí hráči zakončili tvrdou střelou z levého křídla, Georgy Gelašvili byl ale připraven a puk ukryl v lapačce.
48:17
Denis Gorbunov dostal dobrou přihrávku do jízdy a u levé tyče si puk bruslí přikopl na střelu, z ostrého úhlu ale překonat pozorného Dominika Furcha nedokázal.
47:58
Anton Burdasov předvedl skvělý forčeking a Avangard Omsk se ze středního pásma málem řítil do přečíslení dva na jednoho, nakonec z něho ale nic nebylo a hosté svou chybu rychle napravili.
47:00
Po reklamní přestávce se v Areně Omsk opět hraje a Avangard Omsk se usilovně snaží o vstřelení druhé pojišťující branky.
45:28
Jugra přečkala čtvrté oslabení v dnešním zápase a zatím drží Avangard Omsk co se týče přesilových her na uzdě.
44:57
Anton Burdasov z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k velmi tvrdé ráně, ta ale zamířila nad a brankář Georgy Gelašvili zasahovat nemusel.
44:14
Konstantin Panov na levém křídle nabral rychlost a pokusil se vstřelit gól v oslabení, jeho střela letící pár čísel nad ledem ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Dominik Furch.
43:38
Avangard Omsk má v dnešním zápase k dispozici čtvrtou přesilovou hru a Andrej Ankudinov ji mohl rychle využít, když jeho tvrdá rána z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, brankář Georgy Gelašvili ji ale levým ramenem dokázal vyrazit!
43:06
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Pavel Medvěděv dostal menší trest, 2 minuty hákování.
41:40
Oba týmy vstoupily do poslední třetiny pořádně zostra a ještě se máme zřejmě na co těšit.
40:45
Na opačné straně vzápětí mohl udeřit Arťom Bulajevsky, který na pravém křídle nabral rychlost a poté pálil dobře na přední tyč. Dominik Furch sice jeho střelu lapačkou zastavil, jenže vzápětí mu puk vypadl a k dorážce se dostával u levé tyče Pavel Medvěděv, český brankář si ale s jeho dorážkou poradil a připsal si skvělé dva zákroky!
40:14
Vladimír Sobotka se skvěle zbavil v rohu kluziště protihráče a vyjetí zpoza brány se dobře tlačil do brankoviště, puk ale k levé tyči přes beton Georgyho Gelašviliho zasunout nedokázal! To byla skvělá individuální akce českého útočníka.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 13:41.
Ve včerejším utkání mezi CSKA Moskva a Soči domácí hráči doplatili na neproměněné šance, a přestože vedli, nakonec prohráli těsně 2:1. Avangard Omsk určitě nic takového dnes připustit nechce, jenže musí dotáhnout nějakou ze slibně rozehraných akcí do konce a vstřelit co nejdříve druhý uklidňující gól. Jugra prohrává stále o jednu branku a stačí jí jedna střela, aby se vrátila zpět do zápasu. Největší šanci druhé třetiny měli nejspíš hráči Jugry, jmenovitě Oleg Jašin, který dvakrát tvrdě vypálil od modré čáry a jeho první střela směřovala přesně k pravé tyči, Dominik Furch ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit. Skóre po 40 minutách. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 0.
40:00
39:52
Ještě jednou se bude vhazovat poté, co hráči Avangardu Omsk vyhodili puk na zakázané uvolnění a Denis Paršin vzteky udeřil holí do ledu.
39:35
Avangard se ještě pokusil vystřelit v závěru prostředního dějství, jeho snaha ale na levém křídle nic nepřinesla.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát přesně 60 sekund.
38:32
Druhá třetina nebyla tak atraktivní jako ta úvodní a zatím marně čekáme na druhý gól. Ten první obstaral v deváté minutě Pjotr Kokrijakov.
37:40
Vitaly Sitnikov dal o sobě snad poprvé v dnešním utkání výrazně vědět, když z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Dominik Furch a ukryl puk ve své lapačce.
36:14
Z tlaku hostujícího celku ale žádná nebezpečná střela nepřišla a na opačné straně mohl udeřit po rychlém protiútoku Maxim Kazakov, který z blízkosti zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
35:53
Jugra začíná v závěru druhé třetiny nepříjemně zlobit a dostala Avangard Omsk pod tlak.
34:26
Oleg Jašin dvakrát nebezpečně vypálil na pravém křídle od modré čáry a donutil Dominika Furcha k dobrému zákroku, když český brankář jeho první střelu směřující přesně k pravé tyči vyrazil do rohu kluziště!
33:29
Avangard Omsk vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Dominika Furcha.
32:23
Ilija Michajev vypálil z levého křídla a jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Rozhodčí vykázali hru do středního pásma.
31:49
Dominik Furch vzápětí musel zasahovat proti nebezpečné střele z levého kruhu pro vhazování, situaci ale zvládl vyřešit a vyrážečkou puk vyrazil do rohu kluziště! To byla po hodně dlouhé době dobrá střela v podání hostujících hráčů.
31:24
Jugra se dostala na levém křídle ke střele, Dominik Furch byl ale připraven a střelu ukryl ve svém náručí.
29:50
Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Andrej Pěrvyšin dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
29:50
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Jevgenij Orlov dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
29:50
Jevgenij Orlov se pustil do potyčky s Andrejem Pěrvyšinem a oba se půjdou zchladit na trestnou lavici.
29:38
Maxim Kazakov se ocitl po přečíslení dva na jednoho ve skvělé střelecké pozici, jenže chtěl akci vyšperkovat přihrávkou na svého spoluhráče, který si najížděl z pravého křídla před bránu, a Michal Mamkin do ni skvěle vložil hůl. To byl skvělý obranný zákrok.
28:47
Jugře se konečně podařilo usadit v útočném pásmu, jenže až v samotném závěru přesilové hry, která nepřinesla ani jednu střelu.
27:53
Jugra se nyní snaží útočit především po pravém křídle, tam ale cesta k úspěchu nevede. Avangard dobře brání a daří se mu vyhazovat puk k bráně Georgyho Gelašviliho a navíc ještě napadat rozehrávku hostů, pokud k tomu je vhodná situace.
27:16
Jugra Chanty-Mansijsk hraje v dnešním utkání teprve druhou přesilovou hru, přičemž tu první využít nedokázala a ani se nedostala do nějaké vyložené brankové příležitosti.
26:50
Alexander Pěrežogin zbytečně podrazil protihráče ve snaze vydolovat puk v útočném pásmu a daroval Jugře přesilovou hru.
26:45
Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Alexander Pěrežogin dostal menší trest, 2 minuty podražení.
26:00
Avangard se k ohrožení hostující brány nedostal a Dominik Furch na opačné straně ledové plochy vyjel za bránu, aby zastavil nahození Jugry a rozehrál.
25:40
Sergej Gusev to vzal na sebe a jeho střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Georgyho Gelašviliho.
25:14
Avangard Omsk během posledních zhruba dvou minut trochu vyklidil pole a Jugra se pokouší vyrovnat stav dnešního utkání, ve kterém jsme zatím viděli pouze jeden gól.
24:30
Jugra se vzápětí vydala opět do útoku, diagonální přihrávka na modrou čáru ale byla jedním z hráčů Omsku sražena mimo hrací plochu.
23:59
Oleg Jašin si najel na přihrávku svého spoluhráče z mezikruží a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke střele, která těsně nad ledem směřovala vedle pravé tyče, Dominik Furch ale nenechal nic náhodě a puk ukryl ve své výstroji.
23:18
Na trestné lavici stále zůstává Pavel Medvěděv, který si musí odpykat desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
22:30
Hokejisté Jugry dnes zvládají oslabení velmi dobře a zatím ani během jedné přesilové hry neinkasovali.
21:39
Jugra Chanty-Mansijsk hraje v plném počtu a přečkala třetí přesilovou hru Avangardu Omsk.
21:19
Avangard Omsk se opět nastěhoval po vyhození Jugry do útočného pásma, jeho následná střela z mezikruží ale byla zablokována a hosté se osvobodili.
20:44
Ivan Lekomcev vypálil od modré čáry, Georgy Gelašvili měl ale dobrý výhled a jeho střelu hrudí zastavil.
20:06
V Areně Omsk právě začala druhá třetina, ve které domácí hokejisté dohrávají přesilovou hru. V závěru první části byl po úderu do oblasti krku a hlavy vyloučen Pavel Medvěděv.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 12:51.
Avangard Omsk byl v úvodní třetině mnohem aktivnější a místy si vytvořil obrovský tlak, ze kterého pramenily v úvodu zápasu dvě přesilové hry a krátká početní výhoda 5:3, ani jednu z nich ale domácí hokejisté využít nedokázali. Nicméně, Jugra nakonec tlaku Avangardu podlehla a po necelých devíti minutách inkasovala, když se po krásné přihrávce Antona Burdasova prosadil v blízkosti levé tyče Pjotr Kokrijakov, který zamířil přesně mezi beton a vyrážečku Georgyho Gelašviliho. Brankář Jugry zatím chytá skvěle a jen jeho zásluhou domácí vedou pouze jednobrankovým rozdílem. Skóre po první třetině. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 0.
20:00
19:29
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Pavel Medvěděv dostal menší trest, 2 minuty zásah do hlavy nebo krku plus větší trest, 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
19:28
Valentin Pjanov schytal v obranném pásmu tvrdý hit, když ho ramenem poslal k ledu Pavel Medvěděv.
19:00
Dominik Furch zastavil střelu Jugry a po úspěšném zákroku přerušil hru.
18:42
Ilija Zubov je v dnešním zápase velice aktivní, nyní si opět srovnal puk na hokejku v pravém kruhu pro vhazování a poté vypálil, jeho střela však byla zablokována.
17:30
Pjotr Kokrijakov schytal v útočném pásmu nepříjemný úder a zůstal ležet na ledové ploše, rozhodčí se ale poté vylučovat nerozhodli.
16:54
Avangard Omsk hraje v letošní sezóně v oslabení skvěle, když přečkal 83,6% přesilových her a nachází se v této činnosti na 7. místě KHL.
16:27
Jugra má v závěru první třetiny k dispozici první přesilovou hru a ideální šanci vyrovnat.
15:55
Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Ilija Michajev dostal menší trest, 2 minuty podražení.
15:12
Georgy Gelašvili zastavil nahození Avangardu Omsk a po reklamní přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
14:27
Valentin Pjanov tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Georgy Gelašvili si připsal další dobrý zákrok, když jeho střelu vyrážečkou vyrazil mimo.
14:15
Dominik Furch vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Jugry a poté po mantinelu rozehrál.
13:12
Ilija Zubov na pravém křídle tvrdě vypálil po zakleknutí z ostrého úhlu, Georgy Gelašvili byl ale u své levé tyče připraven a jeho střelu vyrazil za bránu.
11:48
Omsk potvrzuje roli favorita a Jugra má co dělat, aby jeho tlaku odolala.
10:07
Jeden z hráčů Avangardu mířil od modré čáry přesně do pravého horního rohu, Georgy Gelašvili ale vytáhl fantastický zákrok a lapačkou puk vyrazil mimo!
09:57
Hráči Avangardu jsou při chutí, jejich střelu ale nyní v leže zastavil jeden z hráčů Jugry.
08:59
Avangard právě vstřelil branku!
PJOTR KOKRIJAKOV střílí gól a posílá Avangard Omsk do vedení!! Pjotr Kokrijakov si najel na krásnou přihrávku Antona Burdasova, který za bránou vybojoval puk, a z blízkosti na vzdálenější levé tyči bez přípravy zamířil mezi beton a vyrážečku přesouvajícího se Georgyho Gelašviliho. Asistence: Anton Burdasov.
08:42
Avangard Omsk má místy obrovskou převahu, jen tomu schází přesnější koncovka.
08:12
Jurij Petrov vypálil tvrdě z pravého kruhu pro vhazování, do jeho střely se ale obětavě položil jeden z hráčů Jugry, který ji vleže srazil do rohu kluziště.
07:37
Jugra Chanty-Mansijsk přečkala krušné chvíle a její hráči opět hrají v plném počtu.
07:01
Michal Kempný vypálil z pravého kruhu pro vhazování v závěru přesilové hry zápěstím, jeho střela ale byla zablokována.
06:30
Avangard Omsk se sice usadil v útočném pásmu, jenže zatím jeho hráči pálí nepřesně.
05:33
Krátká přesilová hra Omsku 5 na 3 zůstala nevyužita a vyloučený Denis Gorbunov se vrátil zpět na led.
05:05
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Andrej Ankudinov dostal menší trest, 2 minuty sekání.
04:32
Polovina z přesilové hry Omsku je minulostí a domácí si během ní vytvořili dvě slibné šance, z nichž tu poslední měl na svědomí Ilija Zubov, který si z levé strany sjel před bránu a poté se snažil bekhendem zamířit mezi betony Gelašviliho, ten je ale včas sevřel a jeho střelu vyrazil!
04:06
Domácí hokejisté Omsku se vzápětí dostali k další střele, tentokrát od modré čáry, která byla sražena jedním z hráčů Jugry do ochranné sítě.
03:43
Nikolaj Lemťugov tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Georgy Gelašvili jeho střelu lapačkou vyrazil do ochranné sítě!
03:32
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: Denis Gorbunov dostal menší trest, 2 minuty hákování.
03:20
Rozhodčí signalizují vyloučení na straně Jugry a Avangard Omsk má k dispozici výhodu.
02:36
Hokejisté Jugry před pár sekundami nahodili puk na bránu Dominika Furcha, ten byl ale připraven a připsal si první zákrok v dnešním utkání.
02:03
V hledišti Areny Omsk je dnes přítomno spousty nádherných slečen, jejichž drtivou část tvoří místní roztleskávačky.
01:36
Jevgenij Kulik z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila přesně mezi betony Georgyho Gelašviliho, ten je ovšem včas sklapl k sobě a připsal si první důležitý zákrok!
01:16
Vzápětí přichází další vyhození domácího týmu přes všechny čáry a Avangardu nyní dělá problém rozehrávka.
01:01
Hráčům Avangardu se nepodařilo na pravém křídle přesně rozehrát a poslali puk na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat po pravici Dominika Furcha.
00:26
Jugře se vzápětí podařilo vyhodit a první útočná akce domácího týmu, který vstupuje do utkání v roli velkého favorita, nic nepřinesla.
00:06
Úvodní vhazování dnešního utkání vyhrál Avangard Omsk a z pravé strany nahodil puk rychle do útočného pásma.
00:01
Avangard Omsk nastoupí do dnešního utkání proti Jugře Chanty-Mansijsk s Dominikem Furchem v bráně a je tedy jisté, že si český brankář během nadcházejícího utkání připíše svůj jubilejní 1000. zákrok v letošní sezóně KHL. V sestavě Omsku nechybí ani Michal Kempný, Martin Erat a Vladimír Sobotka.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Alexandrov, Kempný, Lekomcev, Pěrvyšin, Gasjev, Kulik, Gluchov – Sobotka, Pěrežogin, Erat – Kazakov, Paršin, Zubov – Kokrijakov, Michajev, Burdasov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Pjanov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Mamkin, Vasilčenko, Pogorišny, Chvostov, Selezňov, Chrišpents – Panov, Gorbunov, Bortnikov – Bulajensky, Taraťuchin, Medvěděv – Sitnikov, Ankudinov, Belejev – Jašin, Orlov, Jacenko – Lapenkov.

Rozhodčí: Jakov Dejev, Paul Ovčinnikov – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov.

Jugra Chanty-Mansijsk:

Jugra Chanty-Mansijsk by se velice ráda dostala do playoff, jenže na osmý Nižněkamsk aktuálně ztrácí ve východní konferenci devět bodů a navíc se nachází ve velmi špatně formě. Hokejisté Jugry prohráli čtyři z posledních pěti zápasů a do střetnutí na ledě Avangardu Omsk bude vstupovat se třemi porážkami v řadě. Jugra bude spoléhat především na Igora Bortnikova, který během posledních pěti zápasů zaznamenal navzdory špatné formě týmu čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence.
Avangard Omsk:

Avangard Omsk má za sebou velmi úspěšný venkovní trip, během něhož po porážce na ledě Chabarovsku vyhrál tři utkání v řadě. Omsk se poté vrátil zpět domů a před svými fanoušky podlehl CSKA Moskva, vzápětí ovšem porazil Čerepovec a po výhře 4:0 se vrátil zpět na vítěznou dráhu. Avangard se proti Jugře potřetí v řadě představí na domácím ledě a v případě výhry se může dostat do čela celé KHL. Omsk v poslední době táhne Maxim Kazakov, který během posledních pěti zápasů vstřelil tři góly a zaznamenal jednu asistenci.
Avangard Omsk je druhým nejlepším týmem letošní sezóny KHL a na vedoucí Novosibirsk ztrácí jeden jediný bod. Omsk vyzve na svém ledě v úterý Jugru a v případě vítězství se může dostat do čela celé soutěže. Zajímavým zápasem, který začne v úterý v pravé poledne Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.