To je z tohoto sedmibrankového souboje vše. Doufám, že jste se dobře bavili a někdy příště naslyšenou.
Je rozhodnuto. Soči v atraktivním utkání vítězí na ledě Jokeritu o 3 branky a odváží si cenné body. Přitom to tak ze začátku nevypadalo. Jokerit šel do dvoubrankového vedení po brankách Petera Regina a Jerreho Sallinena a do kabin šel za stavu 2:0. Jenže Ve druhé části dvakrát za sebou udeřilo Soči, když snížil Andrej Kostycin a o 10 minut později vyrovnal Denis Kazijonov. Hostům se podařilo dokonce otočit stav na svou stranu a před druhou přestávkou upravil skóre na 2:3 Renat Mamašev. Třetí dějství pokračovalo v podobném duchu a Helenuis inkasoval ještě několikrát. Na 2:4 zvýšil svou druhou brankou v utkání Andrej Kostycin a ve 45.minutě přidal pátou branku Andrej Petersson. Soči se poté nechalo zbytečně vyloučit a během pár minut přišlo o dva hráče, kteří dostali osobní trest do konce utkání. Ani dvojnásobná pětiminutová přesilovka už na výsledku nic nezměnila, obránci hostů byli na svém místě a Konstantin Barulin další branku nepřipustil. Hokejový klub z města pořadatelů posledních olympijských her, tak vítězí na ledě Jokeritu 2:5.
59:45
Jokerit to ještě zkouší po levé straně, ale čas do konce se krátí.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu.
58:55
Tečovaná střela Bernatskyho končí v hledišti.
58:30
Helsinki by chtěly alespoň zkorigovat výsledek, nyní k tomu mají dobrou možnost.
58:20
Příliš mnoho hráčů na ledě na straně hostujícího týmu.
57:50
Hosté už se nikam neženou a vyhazují na zakázané uvolnění.
56:45
Jakoby se hrálo se neutrální půdě. Nyní je slyšet na ledě každá přihrávka, jaké panuje v Hartwall areně ticho.
55:30
Vhazování po levici Heleniuse.
54:40
Téměř učebnicově dokázali hokejisté Soči ubránit pětiminutové oslabení tří proti pěti, za to určitě budou od jejich kouče pochváleni.
54:00
Je vidět, v jaké hrají hosté psychické pohodě. Ani dlouhá hra ve třech je nevyvádí z rovnováhy. Barulin dnes chytá opravdu skvěle.
53:25
Jormakka oslabuje domácí tým za nedovolené bránění a následuje poměr hráčů 4 na 3.
52:24
Barulin předvedl těžký zákrok přes obránce a poté, co přišel o masku je hra přerušena.
51:50
Soči toto velmi dlouhé dvojnásobné oslabení skvěle brání.
Oddechový čas pro domácí.
51:00
Jokerit bombarduje Barulina ze všech pozic, ten zatím odolává.
50:45
4 a půl minuty přesilovky 5 na 3 pro Jokerit! To se opravdu nevidí často.
50:37
Další osobní trest! Soči se naprosto zbytečně oslabuje. 5+10 do konce utkání dostává i Jalasvaara za podražení.
50:07
Kazijonov dnes dohrál. Po nevybíravém zákroku dostává 5+10 minut do konce utkání za faul kolenem a domácí fanoušci ho vyprovází pískotem.
48:53
Pěstní souboj je na spadnutí po ostrém ataku Makiho.
47:30
Helsinky si vytváří tlak, ale až na shrumáž před brankou se k ničemu vážnějšímu nedostaly.
46:15
Kazijonov odchází na trestnou lavici za podražení a Jokerit má možnost přiblížit se soupeři ve skóre.
45:45
Kazijonova střela byla zblokovaná a puk končí v hledišti.
45:26
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Barulina.
44:30
Soči právě vstřelilo branku!
Tak teď tam padá hokejistům Soči téměř všechno. ANDREJ PETERSSON následoval svého spoluhráče střelou zápěstí a Helenius byl opět bezmocný. Hosté tak vedou už o 3 branky! Asistence: Pyjotr Sčastlivy.
43:50
Offside domácích.
43:00
Helsinki by rádi odpověděly, ale nedaří se jim dostat do střelecké příležitosti.
41:47
ANDREJ KOSTYCIN nic nevymýšlel, nabruslil si do pravého kruhu a přesnou střelou zápěstím Heleniuse překonává! Další využitá přesilovka Soči, které se tak dostává do dvoubrankového náskoku! Asistence: Zijat Pajgin.
41:33
Jensen si pomohl u mantinelu nedovoleným bráněním a hosté mají další početní výhodu.
41:00
Soči je při chuti a branka v závěru druhé části ho evidentně nakopla.
40:10
Barulin podržel střelu Jormakky od modré čáry a hra je přerušena.
40:01
Třetí část začne asi v 19:10.
Skončilo druhé dějství, které přineslo hned 4 góly! Nejprve zvýšil vedení Jokeritu Jerre Sallinen, potom ale už za půl minuty odpověděl Andrej Kosticyn a ve 36 minutě dokonce vyrovnal Denis Kazijonov. Ani to nebylo z druhé části vše. Hosté šlápnuli na plyn a 29 sekund před druhou sirénou otočil skóre na stranu Soči Renat Mamašev. Tohle vůbec nebyla pro domácí dobrá třetina, naopak Soči může být spokojeno a po druhé periodě vede 2:3. Střely na branku 38:43, dnes je to souboj plný střel!
40:00
39:31
RENAT MAMAŠEV otáčí skóre zápasu! Po přihrávce od mantinelu, kterou mu Maxwell přenechal, překvapil střelou nad lapačku mezi kruhy a posílá Soči do vedení! Asistence: Ben Maxwell, Ilja Krikunov.
38:00
Helnesius si raději podrží puk po nahození Ščelgokova a vhazovat se bude po jeho levici.
36:30
Diváci v hale jsou trochu zaskočení, nečekali, že by jejich tým mohl přijít o dvoubrankové vedení tak rychle.
36:00
Hagman se snažil o rychlou odpověď, ale mířil vedle.
35:42
DENIS KAZIJONOV využil zmatků v brankovišti Jokeritu, nejrychleji se zorientoval a v předbrankovém prostoru skóruje a vyrovnává na 2:2! Asistence: Vadim Ščelgokov.
34:30
Do přečíslení 2 na 1 na druhé straně se dostal Skačkov a Petersson, ale Helenius puk za svá záda nepustil.
33:51
Zakázané uvolnění hostů a hra se vrací před Barulina.
33:00
Přečíslení 4 na 2 vyřešil Sallinen krásnou střelou do pravé strany branky a teď se Barulin opravdu předvedl a prodal zákrok pro diváky.
32:10
Warn se dostal do dobrého prostoru, jeho střela byla v blízkosti Karlssona zblokována a puk končí mimo ledovou plochu.
31:20
Kotel domácích fanoušků může být zatím spokojen, jejich tým drží jednobrankové vedení.
31:00
Kazijonov vyzkoušel lapačku Helnesiuse a ten si puk podrží.
30:35
Hagman předvedl pěknou individuální akci, ale dostal se jen do rohu mantinelu, kde o kotouč přišel.
29:50
Lajunen se ocitl v dobrém prostoru před brankou, ale netrefil ideálně.
29:09
Helsinki zatlačily svého soupeře, ale k většímu ohrožení se nepropracovaly.
28:15
Nahození Jokeritu přikryl Barulin raději pod svou lapačku.
27:40
Petterson dostává trest na 2 minuty za nedovolené bránění.
26:58
Tak to je ale rychlá odpověď! Mamašev nahodil kotouč od modré čáry a ten přesnou tečí ANDREJ KOSTYCIN dostal za záda Barulina. Soči snižuje na 2:1! Asistence: Renat Mamašev, Ilja Krikunov.
26:23
Jokerit právě vstřelil branku!
JERRE SALLINEN byl nejrychleji u dorážky poté, co Barulin nepodržel puk a rychlou střelou přidává další gól! Jokerit zvyšuje vedení na 2:0! Asistence: Eetu Poysti, Philip Larsen.
25:20
Hagman na druhé straně také zahrozil v blízkosti gólmana Barulina.
24:45
Anisin se dostal do velké šance po křižné přihrávce, Helenius byl na svém místě.
23:30
Po další střele Jokeritu jen zazvonila Barulinova tyč!
22:40
Soči se snaží dostat do útoku nahazovanými puky, to ale na Helsinki neplatí.
21:30
Střelu od modré čáry se Kapanen snažil ještě dorážet, Barulin byl na svém místě.
20:50
Helenius si puk podrží pod lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.
20:30
Jokerit nastupuje znovu aktivně a střílí ze všech pozic.
20:01
Druhá třetina začne asi v 18:19.
První část nabídla zatím jednu branku, o tu se postaral Peter Regin v čase 06:55, když využil šťastného odrazu od mantinelu a zamířil přesně do odkryté klece. Soči si zahrálo i dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, kterou ale nedokázalo využít. Jokerit zatím předvádí nedisciplinovanou hru, za první dějství se nechal čtyřikrát vyloučit, což je poměrně hodně. Domácí se pak rozhodli ke střídání gólmanů, když v 17.minutě nastoupil za Karlssona Riku Helenius.
20:00
19:50
Soči se ještě tlačí do útoku po pravém mantinelu, ale už to asi nestihne.
18:30
Jokerit se osvobozuje po vyhození a hostům se přesilovka krátí.
17:40
Soči to zkouší po levé straně a dostává soupeře pod tlak.
16:51
Střídání v brance domácích! Karssona střídá Helenius.
16:50
Olimb dostává trest na 2 minuty za hákování a Helsinki půjdou znovu do čtyřech.
16:20
Jormakka vyslal ostrý projektil, který Barulinovi vypadl, ale dorážku Olimba si pohlídal.
15:50
Oba týmy střídají a hra se uklidňuje.
15:00
Kazijonov střílí z velké vzdálenosti, Barulin pouze vyráží.
14:15
Tak dlouho Soči motalo svého soupeře, až se samo vytlačilo z útočné třetiny.
13:45
Soči má stále přesilovku a vytváří si tlak
13:10
Jokerit vyhazuje a už je ve čtyřech.
12:24
Wirtanen ostře atakoval soupeře u mantinelu a odchází si odpočinout za pískotu diváků v hale. Soči bude hrát 5 na 3!
11:50
Jokerit zatím šetří čas a vyhazuje přes všechny čáry.
11:07
Jaakola odchází na trestnou lavici za vysokou hůl a Soči má možnost další početní převahy.
10:35
Kajizonov vyzkoušel pozornost Karlssona tvrdou střelou do horní poloviny branky, ten kryje a následuje přerušení.
09:45
Nyní se hra přelévá se strany na stranu, což se divákům musí líbit.
09:15
Soči bojuje o kotouč v rohu mantinelu.
08:30
Střídání týmů na obou stranách.
06:55
PETER REGIN se dostal k odrazu Kozuna zpoza mantinelu po střele svého spoluhráče, využívá tak přesilovou hru Helsinek a posílá domácí tým do vedení! Asistence: Brandon Kozun, Niko Kapanen.
05:20
Jokerit si zahraje další přesilovou hru po provinění Mamaševa.
04:10
Jokerit obstřeluje gólmana Barulina, ale zatím neúspěšně.
03:30
Petersson využil více prostoru na ledu a rychlým únikem prověřil lapačku Karlssona.
03:10
Jokeritu zatím tento poměr hráčů více vyhovuje a drží se v útočném pásmu.
01:59
Poměr na ledě se vyrovná. Na trestnou lavici odchází Krikunov za vysokou hůl a bude pokračovat hra 4 na 4.
01:39
Sochi si zahraje první přesilovku, vyloučen je na 2 minuty Regin za držení hole.
00:40
Jokerit do zápasu vstoupil aktivněji a drží se v útočném pásmu.
00:05
Úvodní vhazování bylo vhozeno a první se do útoku dostává Jokerit.
00:01
Vítejte u dnešního zápasu. Nejprve zazní finská i ruská hymna a pak bude vše připraveno k úvodnímu buly.

Jokerit Helsinky: Karlsson (17.Helenius) – Jaakola, Lajunen, Jormakka, Kapanen, Olimb – Larsen, Jensen, Joensuu, Regin, Kozun – Todd, Ohtamaa, Rita, Wirtanen, Hagman – Maki, Sallinen, Poysti.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Mamašev, Krikunov, Kazijonov, Kosticyn – Bernatsky, Semenov, Petersson, Maxwell, Šakov – Pajgin, Jarasvaara, Anisin, Šastlivy, Warn – Kazijonov, Jabukov, Lyudičin.

Rozhodčí: Buturlin, Cyplakov (Gordenko, Tomilov).
Vzájemné zápasy:
HK Soči – Jokerit Helsinky 3:0 (20.10.2015)
HK Soči – Jokerit Helsinky 3:2 SN (31.10.2014)
Jokerit Helsinky – HK Soči 3:0 (8.9.2014)
Československá stopa v utkání

V kádru Soči ani Jokeritu nepůsobí žádný Čech ani Slovák.
HK Soči

HK Soči se aktuálně nachází v tabulce Západní konference KHL na sedmé příčce se ziskem 51 bodů. V případě delší série proher může ruský celek rychle spadnout níže, našlapaný střed tabulky tomu napovídá. Samozřejmě, v opačném případě je stejná cesta i nahoru.

Aktuální forma Soči nutí myslet pozitivně. Tři z posledních pěti utkání skončily v rukou ruského HK. Na lopatě Soči skončila lotyšská Riga (2:1), ruská Ugra (5:1) a v posledním kole také Spartak Moskva (3:2).

Také v mužstvu Soči nalezneme tři hráče, kteří si udržují v posledních pěti mačích bilanci bodu na zápas. Jedná se o Andre Peterssona (2+5), Zijat Paigina (3+2) a Denise Kazionova (2+3).
Jokerit Helsinky

Finský Jokerit se aktuálně nachází v tabulce Západní konference na druhé příčce se ziskem 62 bodů v 33 zápasech. S čistým svědomím tedy můžeme prohlásit, že se Jokerit řadí k nejžhavějším týmům KHL.

A to jednoznačně potvrzuje i posledních pět zápasů. Ve všech z nich se podařilo Jokeritu bodovat, kromě porážky 2:3 v prodloužení od Omsku vlastně hokejisté Helsinek pouze vítězili. Za zmínku určitě stojí i porážka 3:1 aktuálně prvního celku tabulky – Lokomotiv Jaroslavl.

V bodové ráži je aktuálně Brandon Kozun, který za pět utkání stihl nasbírat úctyhodných osm bodů (3+5). V těsném závěsu za ním se drží Peter Regin (2+5) a Philip Larsen (1+4).
Sportu zdar a hokeji zvláště! Srdečně vás vítáme u sledování dalšího hracího dne ruské KHL, ve které se tentokrát zaměříme na duel mezi Jokerit Helsinky a HK Soči!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.