WTA Kuala Lumpur - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Patricia Mayrová-Achleitnerová : Klára Koukalová - 3. března 2015   11:42

6

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.
Zápas končí po 55 minutách jednoznačným vítězstvím Kláry Koukalové po setech 6:1 6:3. Rakušanka chtěla hrát co nejkratší výměny, ale předvedla příliš velké množství nevynucených chyb. Klára se v osmifinále utká s vítězkou zápasu Doiová-Witthoeftová.
Konec zápasu
3:6
Je dobojováno. Mayrová-Achleitnerová se dostávala ve výměně pod tlak, proto zvolila riskantní úder, ale ten končí v autu.
30-40
Přímý bod z podání a Klára Koukalová má první mečbol!
30-30
Znovu česká hráčka mířila do sítě.
15-30
Povedený return, Klára už míč přes síť nedokázala poslat.
0-30
Opět dlouhá výměna a výsledek je naprosto stejný.
0-15
Nejdelší výměna zápasu, v mezihře je jasně lepší česká hráčka, což také potvrdila a začíná dobrým způsobem tento gem.
3:5
Výborný return, Klára bere své sokyni podání a půjde podávat na vítězství v zápase!
15-40
Je to tak, Patricia znovu zamířila pouze do autu.
15-30
Nevynucená chyba Rakušanky, dostane se Klára k brejkbolům?
15-15
Teď se agresivní return vyplatil. Mayrová-Achleitnerová dostala míč pod nohy a zahrála jen do sítě.
15-0
Klářin riskovaný return končí v deblovém území.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Patricia Mayrová-Achleitnerová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Páska zpomalila míč, což přineslo výhodu ve výměně Koukalové, Mayrová se dobře bránila a začínala vývoj výměny obracet, nevyšel jí však závěrečný kraťas, který skončil v síti.
30-40
Klára má gembol.
30-30
Nádherný a hlavně nečekaný vítězný úder po čáře od Rakušanky.
15-30
Pěkná výměna, Klára útočila, její soupeřka se dlouho bránila, ale nakonec tlaku neodolala a chybuje.
15-15
Vzápětí však přichází dvojchyba.
0-15
Dobré podání a Patricia posílá return do sítě.
3:3
Prasátko pomohlo Rakušance, páska bohužel naší hráčce nepřála.
A-40
To je škoda, Klára za běhu vytáhla skvělý úder, ale míč končí pouze těsně v autu.
40-40
Mayrová dávala druhý servis na jistotu, čehož Koukalová využila, dostala se do výhody a krátce poté výměnu ukončila.
A-40
Teď ovšem Patricia zahrála vše přesně a Klára z velmi těžké pozice poslala míč do sítě.
40-40
Mayrová-Achleitnerová byla ve výměně v lepší situaci, ale znovu přehnala svou agresivitu a sama se vyhodila z kurtu.
40-30
Dokonalý return, který Klára poslala přesně k postranní čáře.
40-15
Znovu nevynucená chyba, dva gemboly má Mayrová-Achleitnerová.
30-15
Příliš dlouhý return české hráčky.
15-15
Klára dobíhala míč, podklouzla a poslala míč do sítě.
0-15
Povedený servis Mayrové vyhnal Kláru z dvorce, ale poté Rakušanka nečistě trefila míč.
2:3
2:3
2:3
Obrat dokonán, return se nevešel do dvorce.
30-40
Podobná situace, Mayrová znovu zamířila z obrany jen do autu.
30-30
Pěkná výměna, Klára dokázala přehrát Patricii a donutila ji k chybě.
30-15
Krásný return na riziko tentokrát Mayrové-Achleitnerové vyšel.
15-15
Aut Rakušanky znamená srovnání.
15-0
Znovu úvodní výměna při podání Koukalové jde na konto její soupeřky.
2:2
Patricia tlačila míč zbytečně moc k čáře, balon nakonec skončil v autu, Klára si bere zpět své ztracené podání.
0-15
Klára dostala soupeřky pod tlak, Mayrová zkusila zahrát obranný vysoký míč, ale její úder byl příliš dlouhý.
2:1
2:1
2:1
Druhou výměnu však Patricia zakončila pěkný křižným vítězným úderem a poprvé bere své sokyni podání.
40-30
První z nich je odvrácen. Mayrová pod tlakem chybuje.
40-15
Dvojchyba přináší Rakušance dva brejkboly.
30-15
Z mnohem pohodlnější pozice však chybuje i Klára.
15-15
Aut Mayrové, nyní ovšem ze složité pozice.
15-0
Fiftýn pro Rakušanku.
1:1
Kterou využívá díky nevynucené chybě naší hráčky.
A-40
První eso utkání přináší Mayrové-Mayrová-Achleitnerové výhodu.
40-40
Druhý také, příliš dlouhý úder Koukalové.
30-40
První brejkbol odvrácen.
15-40
Další nevynucená chyba Mayrové, těch je dnes opravdu velmi mnoho.
15-30
Fiftýn pro Češku.
15-15
Tentokráte Mayrová svůj úder poslala přesně k čáře.
0-15
Přímý bod z returnu české hráčky.
0:1
Nyní už to ovšem vyšlo, Klára si díky povedenému podání získala dobrou pozici a poté výměnu zakončila.
0-15
Úvodní míč druhé sady pro českou hráčku, znovu její soupeřka zamířila mimo určené území.
1:6
Jenže vzápětí jí soupeřka výrazně pomáhá a podtrhuje velmi nepovedený set dvojchybou.
0-15
A nezačíná dobře, Klára získává úvodní výměnu.
1:5
Hned první využívá a za malý moment půjde Rakušanka podávat na udržení v setu.
15-40
Klára Koukalová má dva gemboly.
15-30
Znovu musela Klára přes druhé podání, Mayrová však z dobré pozice posílá míč jen do autu.
15-15
Znovu musela jít Klára přes druhý servis, tentokráte to zvládla, Rakušanka zahrála do sítě.
15-0
Ani při třetí hře vlastního podání, nezískává bod Koukalová, přišla dvojchyba.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Klára Koukalová.
1:4
1:4
Druhý brejkbol už našel uplatnění. Krásný return, který sedl přesně na lajnu znamená náskok již dvou brejků.
15-40
Čistá hra to nebude, Kláře se nepovedl return.
0-40
A po returnu Koukalové přichází třetí chyba. Příliš dlouhý balon až za základní čáru.
0-30
Další chyba, tentokráte zamířila do sítě.
0-15
Velmi nepovedený úder Mayrové-Achleitnerové, míč končí daleko v autu.
1:3
A ten naše tenistka využívá. Forhend její soupeřky zastavila síť.
30-40
Gembol pro českou hráčku.
30-30
V další výměně se musela bránit, její soupeřka postupně svou výhodu zvětšovala a donutila Kláru k chybě.
15-30
Klára si výborně připravila útok a posléze umístila balon přesně k čáře.
15-15
Pěkná výměna končí dalším autem Mayrové.
15-0
Mayrová-Achleitnerová dokázala přetlačit Kláru ve výměně a donutila ji k chybě.
1:2
1:2
1:2
Opět nevynucená chyba Rakušanky, která tlačila míč k lajně, ale úder se do kurtu nevešel. První brejk utkání.
30-40
První z nich zůstává nevyužit. Klára přiriskovala return a poslala jej do deblového území.
15-40
Stejná situace, opět poměrně zbytečný aut z příliš velké agresivity. Klára Koukalová má dva brejkboly.
15-30
Těsný aut od Mayrové, míč končí za základní čarou.
15-15
Fiftýn pro českou hráčku.
15-0
Jedna z mála delších výměn. Koukalová se dobře bránila, ale nakonec jeden z jejích úderů končí v síti.
1:1
Díky dobrému podání získala česká hráčka výhodu a donutila svou soupeřku k chybě.
30-40
Těsný aut Mayrové-Achleitnerové, Klára má gembol.
30-30
30-15
Tentokráte už riskantní return Rakušance nevyšel a míč z její rakety končí za základní čarou.
30-0
Znovu bod přímo z returnu, druhé podání Češky nemělo dostatečnou sílu.
15-0
Povedený return Rakušanky, který jí přináší zisk výměny.
1:0
Hned první využívá, úder Koukalové končí v autu.
40-15
Mayrová-Achleitnerová má dva gemboly.
30-15
Klára dokázala využít druhého podání soupeřky a snižuje.
30-0
I druhý fiftýn si připisuje Mayrová-Achleitnerová.
15-0
První výměnu zápasu získává Rakušanka, byť musela jít přes druhé podání.
0:0
Japonka Eguchiová otočila vývoj zápasu, vítězí ve třech setech a za pár minut přijdou na kurt číslo dva účastnice našeho utkání.
V Kuala Lumpur se již hraje, zápas Mestachová – Eguchiová dospěl do třetího setu. Deul Kláry Koukalové tak začne přibližně kolem poledne.
Bohužel utkání Mestachová – Eguchiová je kvůli dešti přerušeno a zatím není jasné, kdy bude opět pokračovat. O novém začátku utkání budeme včas informovat.
Začátek utkání bude muset být posunut, čeká se na dohrání duelu Mestachová – Eguchiová. Aktuálně se hraje druhý set a stav je 4:4, první set vyhrála Mestachová
Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy byly vždy vyrovnané a rovnováha je i v počtu vítězství, obě hráčky dokázaly vyhrát dva zápasy. V loňském roce dvakrát triumfovala Rakušanka, výhry naší tenistky jsou z roku 2010.

Tato hráčka je na tom podobně jako její dnešní soupeřka, na Grandslamech zaznamenala největší úspěch účastí ve druhém kole a na úrovni WTA nikdy nehrála ve finále. Její největší úspěchy tak přichází na turnajích ITF, kde získala dohromady patnáct titulů, devět ve dvouhře a šest ve čtyřhře. Také Rakušanka nemá vůbec povedený úvod. Všech pět zápasů prohrála a ten poslední, v rámci Fed Cupu, navíc kvůli zranění nedohrála. Od té doby žádný zápas nehrála, bude tedy zajímavé sledovat, v jakém stavu a formě dnes nastoupí.

Česká tenistka je velmi zkušenou hráčkou, byť na žádné opravdu velké trofeje nedosáhla. Celkem vyhrála na turnajích WTA tři tituly, dva v roce 2005 a ten poslední loni v brazilském Florianopolis. Vstup do letošního roku se ovšem naší hráčce vůbec nedaří. Klára dokázala vyhrát jediný zápas proti Australance Stormové, která je na žebříčku na 471. místě. Ve zbylých šesti utkáních Češka prohrála a zvláště poslední porážka, před deseti dny v Kataru, proti Hsiehové v poměru 0-6 2-6 byla velmi výrazná.
Zdravím všechny tenisové fanoušky i fanynky, dnes je v malajsiském Kuala Lumpur na programu druhá polovina zápasů prvního kola a my se zaměříme na zápas české hráčky Kláry Koukalové, proti které se postaví Rakušanka Patricia Mayrová-Achleitnerová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.