Pavouk Muži - Australian Open 2020 - program a výsledky | Tenis | iSport.cz

Australian Open je prvním tenisovým grandslamem roku. Letos již 108. ročník turnaje se koná od roku 1972 v australském Melbourne. Od 20. ledna do 2. února 2020 budou na melbourneských dvorcích obhajovat vítězství Japonka Ósakaová a Srb Novak Djokovič.

Kde sledovat Australian Open 2020 v TV >>

Loni byly české tenistky hodně vidět, především Petra Kvitová, která se probojovala až do finále, kde ale padla po obrovském boji s nastupující japonskou kometou Naomi Ósakaovou. Do semifinále se pak dostala Karolína Plíšková, která letošní formu v úvodu sezony potvrdila vítězstvím na turnaji v Brisbane.

V roce 2020 bude nejlepším českým výsledkem ve dvouhře čtvrtfinále Petry Kvitové. Ta v něm padla s domácí Bartyovou 6:7 a 2:6.

Na českou účast se však může těšit finále ženské čtyřhry. V semifinále si o něj ve vzájemném souboji zahrají páry Krejčíková / Siniaková a Strýcová / Sie.

Los Australian Open 2020 >>

V mužském pavouku už neuvidíme Tomáše Berdycha, který na konci minulého roku ukončil kariéru. Nikdo z českých tenistů ho bohužel nenahradil, a tak byla mužská dvouhra po dlouhých letech bez české účasti.

Australian Open se původně konalo na travnatých dvorcích, po přesunu do Melbourne Parku v roce 1988 se hraje na středně tvrdém povrchu. Od letošního roku se první grandslam sezony hraje nově na GreenSetu.

Vše o Australian Open 2020 >>

V Austrálii je oproti České republice značný časový posun - V Melbourne je o deset hodin více, první zápasy tak začínají kolem 2:00 SEČ. V dějišti turnaje také tradičně panují hodně vysoké teploty, které mohou činit tenistům a tenistkám zdravotní problémy. V letošním roce jsou problémy ještě více zvýrazněny ničivými požáry, se kterými se Austrálie potýká.

Články odjinud


Články odjinud