ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Velká Británie - 7. července 2019   17:30

Srbsko
Srbsko
81:55
(25:16, 40:33, 61:39)
Velká Británie
Srbsko
Butulijaová, Cadová, Crvendakičová, Miličová, Stanacevová, Brooksová, Dabavičová, Jovanovičová, Milijkovičová, Petrovičová, Skoričová, Stankovičová
Fagbenleová, Greenová, Jonesová, Samuelsonová, Simpsonová, Campbellová, Collinsová, Handyová, Leedhamová, Monakanaová, Shawová, Vanderwalová

Úspěšnost střelby za dva body 50% – 52,78 %
Úspěšnost střelby za tři body 39,13 % – 10 %
Úspěšnost trestných hodů 73,92 % – 84,62 %

Jen sedmnáct sekund byl v tomto zápase vyrovnaný stav, jinak 39 minut a 43 vteřin vedl tým Srbska. Srbské reprezentantky vyhrávají tento zápas, a tak končí na ME na třetí pozici.
Srbsko v zápase ME žen v basketbale vyhrává nad Velkou Británií 81:55, a tak končí na šampionátu na třetím místě. Velká Británie tento zápas nezvládla podle představ, a tak končí na nepopulární čtvrté pozici.

Od první do poslední minuty byl tým vedený jako domácí lepší a celý zápas kontroloval hru, díky čemuž vyhrává.
39:54'
Sonja Petrovičová dává koš za dva body, utkání končí.
39:29'
Rachael Vanderwalová dává koš za dva body. Zápas se blíží ke svému konci.
39:02'
Maja Skoričová proměnila dva trestné hody. Srbsko přidává další body.
38:45'
Chantelle Handyová to vzala na sebe, dostala se k hodu za tři body, který dokázala proměnit.
37:48'
Temi Fagbenleová proměnila ze dvou trestných hodů jen jeden.
37:19'
Nevena Jovanovičová dává koš za tři body, Srbsko navyšuje své vedení.
36:38'
Maja Skoričová dává koš za tři body.
36:17'
Temi Fagbenleová proměnila oba trestné hody.
36:10'
Karlie Samuelsonová faulovala, dva trestné hody pro Srbsko. Petrovičová proměnila oba pokusy.
35:52'
Rachael Vanderwalová dává koš za dva body, Velká Británie se nyní prosazuje.
35:13'
Leedhamová to zkoušela za tři body, její pokus končí mimo koš. Nepovedená rána.
35:00'
Dostáváme se do posledních pěti minut zápasu, ve kterém vede Srbsko celkem jednoznačně.
34:38'
Další dva hody pro Britky. Karlie Samuelsonová proměnila oba.
34:30'
Skoričová faulovala, dva trestné hody pro Velkou Británii. Karlie Samuelsonová proměnila oba pokusy.
34:06'
Maja Skoričová dává koš za dva body.
33:47'
Temi Fagbenleová dává koš za dva body, stav zápasu tak snižuje, nicméně Srbsko kontroluje hru.
33:27'
Maja Skoričová to zkoušela z výborné pozice u koše, její hod však postrádal přesnost.
33:05'
Chantelle Handyová to zkoušela za tři body, její hod však postrádal přesnost.
32:25'
Dajana Butulijaová to vzala na sebe, její hod za tři body končí mimo koš.
31:37'
Aleksandra Crvendakičová se prosazuje.
31:15'
Aleksandra Stanacevová se dostala do pozice, ze které by se měla prosadit, což také udělala. Dva body pro Srbsko.
30:32'
Jelena Brooksová dává koš za dva body, rozdíl mezi oběma celky se dál navyšuje.
30:14'
Greenová to zkoušela za tři body, její hod končí výrazně mimo koš.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Johannah Leddhamová faulovala, dva trestné hody pro Srbsko. Nikolina Miličová první pokus proměnila, druhý také.
29:50'
Jedna z hráček Británie zakončovala nepřesně z velké dálky.
29:10'
Dajana Butulijaová dává koš za dva body, Velká Británie snižuje na rozdíl dvaceti bodů.
28:55'
Stankovičová odchází z palubovky, místo ní jde na plac Miličová.
28:00'
Dvě minuty zbývají do konce třetí čtvrtiny.
27:37'
Stanacevová našla Jelenu Brooksovou, jejíž hod za dva body zapadl přesně do koše.
26:26'
Aleksandra Stanacevová dává koš za dva body, dvacet bodů je aktuální rozdíl mezi týmy Srbska a Velké Británie.
26:18'
Sasa Cadová minula koš pokusem za tři body.
26:00'
Zbývají čtyři minuty hry ve třetí čtvrtině, sledujeme aktivní hru Srbska, které má výrazný náskok.
25:25'
Jelena Brooksová využila přihrávku spoluhráčky, dostala se do dobré střelecké pozice a snadno zakončovala.
24:29'
Dragana Stankovičová se také prosazuje, navyšuje vedení týmu, který je veden jako domácí.
24:14'
Dragana Stankovičová se dopustila faulu, zavinila dva trestné hody. Temi Fagbenleová proměnila zkušeně oba pokusy.
23:49'
Nevena Jovanovičová dává další dva body.
23:08'
Dragana Stankovičová dává koš za dva body, Srbsko navyšuje své vedení a podle všeho míří za třetím místem na šampionátu.
22:49'
Rachael Vanderwalová to zkoušela z podkošové oblasti, ale neprosadila se.
22:45'
Oddechový čas pro hosty.
22:43'
Nevena Jovanovičová uspěla hodem za tři body, její pokus zapadl přesně do koše. Tři body pro Srbky.
22:27'
Temi Fagbenleová se prosazuje, dva body pro hráčky Velké Británie.
22:10'
Dajana Butulijaová dává po pěkné akci další koš za dva body.
21:48'
Rychle otočit směr hry se pokoušela Rachel Vanderwalová, jenže její pas na spoluhráčku byl nepřesný.
21:22'
Dragana Stankovičová dává koš, rozdíl ve skóre se nyní zvětšuje na devět.
20:41'
Úvod třetí čtvrtiny nabízí klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
20:15'
Dajana Butulijaová měla k dispozici dva trestné hody, proměnit nedokázala ani jeden.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
O sedm bodů vedou po dvou čtvrtinách utkání o třetí místo hráčky Srbska nad týmem Velké Británie.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:34'
Karlie Stankovičová neproměnila svůj dalekonosný pokus.
19:07'
Dragana Stankovičová upravuje rozdíl ve skóre na sedm bodů.
18:46'
Sonja Petrovičová, dnes aktivně hrající, dává další koš za dva body. Srbsko nyní kontroluje hru.
18:20'
Temi Fagbenleová faulovala, dva trestné hody pro Srbky. Sonja Petrovicová první hod proměnila, druhý už ne.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v prvním poločase, respektive ve druhé čtvrtině.
17:33'
Rachael Vanderwalová předvedla krásný hod za tři body. Míč zapadl přesně do koše, tři body pro Velkou Británii.
16:45'
Temi Fagbenleová dává koš za dva body, Velká Británie snižuje na rozdíl pěti bodů.
16:27'
Oddechový čas pro domácí.
16:05'
Temi Fagbenleová proměnila hod za dva body, navíc si vynutila faul. Trestný hod neproměnila.
15:38'
Jelena Brooksová dává koš za dva body, rozdíl ve skóre je nyní devět bodů.
15:33'
Johannah Leedhamová to zkoušela za tři body, ale neuspěla.
14:25'
Sonja Petrovičová to udělala skvěle, její pokus z velké dálky zapadl přesně do koše, tři body pro Srbsko.
13:34'
Rachael Vanderwalová se dostala do zakončení po individuální akci a dokázala se prosadit. Dva body pro Britky.
13:15'
Temi Fagbenleová dává koš za dva body, Británie snižuje.
12:46'
Sasa Cadová se dostala do pozice, ze které zakončovala za tři body a trefila se naprosto přesně.
11:52'
Eilidh Simpsonová po rychlém přenesení hry zakončila akci úspěšně.
11:28'
Dajana Butulijaová bleskově upravuje stav zápasu.
11:13'
Cheridene Greenová dává koš za dva body, Velká Británie díky dobré hře v úvodu druhé čtvrtiny snižuje.
10:59'
Sledujeme klidnější pasáž hry.
10:12'
Temi Fagbenleová dává první koš ve druhé čtvrtině, koš za dva body znamená první změnu skóre v této fázi zápasu.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:57'
Aleksandra Stanacevová proměnila oba trestné hody.
09:49'
Cheridene Greenová dává koš za dva body, Velká Británie snižuje.
09:33'
Následně proměnila ještě trestný hod.
09:33'
Nikolina Miličová využila nedůrazné obrany, dostala se do podkošové oblasti a prosadila se.
09:04'
Sasa Cadoová dává koš za tři body, Srbsko navyšuje své vedení.
09:00'
Probíhá poslední minuta první čtvrtiny.
08:47'
Sledujeme pasáž hry, ve které je k vidění velké množství nepřesností na obou stranách.
08:05'
Chantelle Handyová to zkoušela za tři body, ale neuspěla.
07:48'
Sonja Petrovicová dává koš za dva body, Srbský náskok se nyní zvyšuje.
07:21'
Johannah Leedhamová proměnila svou dobrou šanci, je sníženo.
07:07'
Sonja Petrovicová nedokázal z podkošové pozice přesněji zakončit.
06:50'
Oba týmy střídají, na palubovku přicházejí odpočinuté hráčky.
06:50'
06:48'
Temi Fagbenle znovu pod košem a znovu úspěšná. Dva body pro Británii.
06:19'
Rachael Vanderwalová využila přihrávku Leedhamová, a tak přesným hodem snižuje na rozdíl pěti bodů.
06:04'
Jelena Brooksová minula koš svým hodem.
05:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první čtvrtině.
04:57'
Temi Fagbenleová zakončila rychlou akci Velké Británie, která dává dva body.
04:35'
Maja Miljkovicová ze Srbska se dostala do dobré pozice pro hod, její pokus byl nepřesný.
03:57'
Temi Fagbenleová to vzala na sebe, její zakončení postrádalo přesnost.
03:43'
03:41'
Nevena Jovanovicová zakončovala akci Srbska z pozice za tři body, její hod zapadl přesně do koše.
02:57'
Johannah Leedhamová odpovídá, dává koš za dva body, Velká Británie snižuje náskok soupeřek.
02:30'
Maja Miljkovicová dává koš za tři body.
02:10'
Temi Fagbenleová zakončila úspěšně akci svého týmu.
01:53'
Aleksandra Crvendakicová dává koš za tři body, první trojka v zápase.
01:39'
Johannah Leedhamová proměnila oba trestné hody, prosazují se také hráčky Velké Británie.
01:24'
Znovu aktivně hrající Srbsko si vypracovalo šanci, kterou snadno proměnila Maja Miljkovičová.
00:59'
Sonja Petrovičová dává koš za dva body, Srbky navyšují své vedení v první minutě utkání.
00:31'
Temi Fagbenle zkoušela vyrovnat, ale její hod byl nepovedený.
00:17'
Maja Miljkovičová se propracovala k hodu za dva body a po pasu Brooksové dává první koš v tomto zápase.
00:03'
Maja Miljkovičová byla faulovaná Samuelsonovou. Utkání začalo.
00:01'
Utkání brzy začne.
Srbsko ve čtvrtfinále porazilo celkem snadno Švédsko 87:49 a postoupilo semifinále, v něm nastoupilo proti Španělsku. Španělsko vyhrálo 71:66, a proto postoupilo do finále. Srbsko čeká mač o třetí místo.
Velká Británie ve čtvrtfinále porazila o tři body Maďarsko 62:59, díky čemuž postoupila do semifinále. V něm nastoupila proti Francii, která vyhrála. Vyhrála 63:56, díky čemuž postoupila do finále a pro Británii zbyl zápas o třetí místo.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského basketbalu. V tomto zápase o třetí místo proti sobě nastoupí Srbsko a Velká Británie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.