MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Austrálie - 15. září 2019   10:00

Francie
Vazquez (POR), Zurapovič (BIH), Pascual (PHI)
Austrálie

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V utkání Francouze táhli střelecky hlavně Nando De Colo s 19 body a Evan Fournier s 16 body. Na straně Austrálie se 17 body prosadil Joe Ingles a Patty Mills, který patří k nejlepším střelcům šampionátu, přidal 15 bodů. A i jeho body Austrálii v boji o bronz chyběly. Jeho průměr na zápas totiž činí necelých 23 bodů.
Francie, která slavila bronz i na minulém šampionátu v roce 2014 ve Španělsku, dokázala obhájit třetí místo na mistrovství světa 2019 v Číně a kromě toho si také zajistila účast na olympijských hrách 2020 v japonském Tokiu.
Austrálie byla neskutečně blízko historického úspěchu. Doposud nikdy nezískala na mistrovství světa medaili. A nakonec se jí to nepovede ani v Číně. Nad Francií vedla ve třetí čtvrtině dokonce o 15 bodů, ale přestala jí fungovat obrana, která za první poločas povolila soupeři jen 21 bodů.

Francouzi se neskutečně zvedli, do konce třetí čtvrtiny snížili na rozdíl čtyř bodů a na začátku poslední desetiminutovky svůj obrat dotáhli. Po několikaminutovém přetahování o vedení se jim podařilo ve skóre odskočit a nakonec si vybudovat dostatečný náskok.
39:44'
Goulding špatně přihrál a je hotovo! Francie vítězí v utkání o bronzové medaile!
39:35'
Batum proměnil jeden hod.
39:35'
Australané se v útoku neprosadili a rychle fauluje Creek Batuma. Dva trestné hody a dá se říct, že o vítězi utkání o bronz je už rozhodnuto!
39:24'
Fournier našel prostor v obraně, proběhl ke koši a dává dva body!
39:22'
Rychlá trojka Pattyho Millse! Francie si bere oddechový čas.
39:18'
Dellavedova neproměnil tříbodovou střelu, ale míč ještě vybojoval Kay.
39:13'
Proměnil jednu šestku. Rozdíl jsou tak dvě trojky a jedna dvojka.
39:13'
Ingles fauluje Batuma a nabízí dva trestné hody. Pokud je Batum promění, bude rozdíl ve skóre už na třech trojkách.
39:04'
Ingles svou trojku neusměrnil do obroučky!
38:54'
Albicy dává trojku! Francie je blízko obhajoby bronzu z roku 2014!
38:40'
Francouzi sice neuspěli v útoku, ale De Colo okamžitě zase vybojoval míč a Australané se opět musí bránit.
38:17'
Australská ztráta posílá do útoku Francii!
37:54'
Rudy Gobert se prosadil za dva body a zvyšuje vedení Francie na 4 body! Do konce zbývají dvě minuty a Austrálie čelí porážce. Reaguje oddechovým časem.
37:25'
Oba týmy se dopouští chyb ve svých útocích. U míče je Francie.
36:32'
Albicyho trojka opět strhla vedení na stranu Francie!
36:14'
Kay dopíchl míč do obroučky.
35:56'
Fournier dokázal o desku proměnit těžkou střelu přes obránce.
35:37'
Jenže Millsova přihrávka končí v autu.
35:18'
Fournier svou trojku nezamířil přesně, Austrálie může útočit.
34:32'
Mills se probil skrz obranu až pod koš a dává dva body!
34:06'
Andrew Albicy odpovídá přesnou tříbodovou střelou!
33:45'
Bogutovi se podařilo dvoubodovou střelou strhnout vedení zpět na konto Austrálie.
33:04'
Mills dokázal dvoubodovou střelou srovnat skóre a Francie si bere oddechový čas!
32:40'
Další tříbodová střela De Cola, tentokrát neúspěšná.
32:14'
Kay snížil střelou o desku.
31:59'
Nando De Colo dává další trojku! Francie dál předvádí ve druhém poločase úžasný obrat.
31:31'
Mills nedal, Kay doskočil, ale ani Dellavedova neproměnil.
30:59'
A povedlo se! Francie sice ve třetí čtvrtině prohrávala o 15 bodů, ale nyní, 9 minut před koncem, o bod vede!
30:59'
De Colo byl faulován při střelbě a hází dvě šestky. Francie může jít poprvé v utkání do vedení.
30:10'
De Colo střílí trojku na začátku poslední čtvrtiny.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Do konce čtvrtiny oba týmy střílely jen nepřesně a rozhodující desetiminutovka tak nabídne pořádné drama. Rozdíl je jen čtyřbodový.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:22'
Po více než třech minutách se v útoku prosadili i Australané. Dellavedova střílí dva body.
29:08'
Ale Batum těžkou střelu přes obránce nezamířil přesně.
28:51'
Baynesovi se nepodařilo proměnit dvoubodovou střelu. Francie může srovnat.
28:29'
Poirier se uvolnil pod koše, dostal přihrávku a smečuje do koše! Austrálie, jež vede už jen o dva body, si bere oddechový čas.
28:09'
Uspěchaná střela za tři body od Inglese obroučkou nepropadla.
27:59'
De Colo to zkusil za tři body, neúspěšně. Nevyšlo ani dopíchnutí Poiriera.
27:41'
A další útočný faul Austrálie! Mitch Creek se provinil.
27:32'
Evan Fournier snižuje na rozdíl čtyř bodů!
27:25'
V útoku však fauluje i Joe Ingles.
27:20'
Další možnost, jak snížit, hatí Francii útočný faul De Cola.
27:08'
A navíc přihrávka Baynese nyní končí v autu. Austrálie doslova prohospodařila svůj náskok a pokračuje v tom i nadále.
26:53'
Baynes byl zablokován a rychlý brejk Francouzů zakončil Nando De Colo nájezdem pod koš! Rozdíl je šest bodů!
26:31'
De Colo za dva body snižuje opět ztrátu svého týmu.
26:10'
Již ošetřený Joe Ingles je zpátky na palubovce a hned proměnil nájezd ke koši.
25:43'
Goulding se v australském útoku neprosadil, naopak Poirier přetavil přihrávku Batuma ve smeč do koše!
25:15'
Dokonale využitý útok! Trojka Nicolase Batuma a Austrálie reaguje oddechovým časem.
25:05'
Fournier využil jen jednu šestku. Pořád ale Francie může rozehrávat.
25:05'
Goulding se dopouští nesportovního faulu. To je pro Francii velká šance. Dva trestné hody a k tomu rozehrávka.
24:41'
Baynes se prosadil v podkošovém prostoru a dává dva body.
24:17'
Hra se hodně kouskuje. Fournier nyní přešlápl do autu.
23:57'
Mitch Creek minul oba trestné hody.
Dnešní utkání sleduje i francouzská legenda Tony Parker, který letos v červnu oznámil konec kariéry jako čtyřnásobný vítěz NBA a držitel čtyř medailí s Francií na mistrovství Evropy, včetně titulu mistra Evropy z roku 2013.
23:52'
Fournier odpovídá tříbodovou střelou, pro Francii důležitou.
23:37'
Ovšem Landale ho nyní nahradil za dva body.
23:15'
Mills svůj nájezd pod koš neproměnil. Tento zápas zatím nejlepšímu australskému střelci tolik nevychází.
23:00'
Batum se prosadil z prostoru pod košem efektivní smečí do koše.
22:43'
Ingles je poslán z palubovky kvůli krvavému šrámu na zádech. Musí být ošetřen.
22:39'
Další australská šance na zvýšení tentokrát končí ztrátou Inglese. Míč je v autu.
22:10'
Bonusovou šestku poslal Ingles do obroučky.
22:10'
Koš s faulem Joe Inglese! Austrálie se dál trhá ve skóre a toto může být klíčová pasáž zápasu!
21:40'
M'Baye se snažil dopíchnout míč po útočném doskoku, ale neuspěl.
21:16'
Dellavedova předvedl úspěšný nájezd pod koš a dává dva body pro Austrálii.
20:52'
Batum rychle snižuje střelou za dva body.
20:39'
Nic Kay na úvod třetí čtvrtiny dává koš s faulem! Trestný hod využil a Australané poprvé vedou dvouciferným náskokem!
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 10:55.
První poločas utkání o třetí místo přineslo zejména přehlídku kvalitních obran. I kvůli tomu padlo za 20 minut jen 51 bodů. Austrálie zatím tuhý souboj s Francií zvládá lépe, vede 30:21 a přiblížila se historickému úspěchu svého basketbalového týmu.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:40'
Ingles si odstoupil od obránce a těžkou, dlouhou, střelu za dva body poslal do obroučky.
19:12'
De Colo zkusil střelu za tři body, ale dal jí až moc délky.
18:57'
Mills se dostal až pod koš, ale relativně jednoduchou střelu neproměnil.
18:40'
Oba týmy si vyměnily neúspěšná zakončení v útoku.
18:06'
Ofenzivní faul Fourniera.
17:49'
Austrálie si v útoku pomohla útočným doskokem a Ingles na druhý pokus dal koš.
17:20'
Dlouhá tříbodová střela Fourniera propadla obroučkou!
17:04'
Landale se vymotal z obležení obrany a o desku proměnil těžkou střelu. Na to už Francie reaguje oddechovým časem.
16:52'
Obě minul!
16:52'
Gobert byl při útočném doskoku faulován a bude házet šestky.
16:27'
Až Ingles ze střední vzdálenosti zvýšil australské vedení.
16:16'
Australané se ovšem v útoku neprosadili. Lépe však nedopadli ani Francouzi.
15:43'
A Francii došel limit na zakončení.
15:29'
Ztráta Austrálie a rychlý francouzský protiútok. Koš z toho nebyl, ale Labeyrie se prosadil na útočném doskoku.
15:14'
Evan Fournier všechny hody využil.
15:14'
Fournier byl faulován při střelbě za tři body! Tři trestné hody pro Francii.
14:57'
Rychlá Gouldingova střela za tři body cestu do obroučky nenašla.
14:46'
Fournier se sice prokličkoval obranou až ke koši, ale střela o desku se odrazila zpět do hřiště.
14:23'
Proměnil první pokus, druhý nikoliv.
14:23'
Po faulu Poiriera bude Andrew Bogut házet dva trestné hody.
13:45'
Ingles se prosadil za dva body a vrací Austrálii šestibodový náskok.
13:30'
Rychlý brejk Francie a Labeyrie si po přeběhu palubovky užil ovací po své smeči do koše.
13:11'
Neúspěšný byl i Poirier v útoku Francie.
12:49'
Kay střílel přes hlavu z pravé strany, obroučku přestřelil.
12:30'
Avšak Ingles vypíchl De Colovi míč a vybojoval zisk.
12:18'
Bogut výborně zablokoval De Cola! Francie ovšem zůstává u míče.
12:01'
Další pokus Inglese za tři body, tentokrát přes obránce. A neúspěšný.
11:40'
Poirier odpovídá dlouhou střelou za dva body.
11:13'
Ingles proměnil volnou tříbodovou střelu. Obrana Francie se proti němu nezformovala.
10:43'
Druhá čtvrtina začala nepřesnými střelami obou týmů.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
V samém závěru snižuje Nando De Colo trojkou!
09:48'
Bogut se prosadil střelou o desku přes obránce.
09:25'
Útočný faul Axela Toupaneho připravuje Francii o míč.
09:10'
Ingles za tři body, krátká střela.
08:55'
Toupane vyslal na koš těžkou střelu za dva body a moc nechybělo, aby se ujala. Jenže míč nadvakrát vypadl z obroučky.
08:31'
Joe Ingles proměnil jeden ze dvou trestných hodů.
08:25'
Ztráty Australanů se nepodařilo Albicymu potrestat. Jeho trojka nebyla přesná.
07:43'
A útočný faul Jocka Landala.
07:28'
Na druhé straně palubovky míjí dvojku Albicy.
07:12'
Mills se za tři body neprosadil.
07:02'
Rychlý francouzský protiútok po ztrátě soupeře, další útočný doskok, ale také ofenzivní faul Poiriera. To je už třetí útočný faul Francie v první čtvrtině.
06:49'
Dvakrát Francie nyní doskočila pod košem soupeře, než dostala míč do obroučky.
06:23'
Avšak Aron Baynes okamžitě odpovídá tříbodovou střelou.
06:10'
Útočný doskok Francouzů nakonec přinesl dva body, které dává De Colo.
05:49'
Landale na druhé straně rovněž fauluje v útoku. Dnes se rozhodčí hodně zaměřily na ofenzivní chyby.
05:31'
A další útočný faul Francie! Fournier se dopustil prohřešku.
05:23'
Dellavedova našel volného Millse, který o desku zvyšuje.
05:17'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. K míči se vrací Australané.
04:29'
Mills nabídnutý trestný hod proměnil.
04:29'
Útočný faul Goberta, který srazil k zemi Dellavedovu. Vůbec se mu ale rozhodnutí o faulu nelíbí a za protesty dostává technickou chybu.
04:14'
Bogut sice v útoku doskočil střelu Millse, ale jeho dopíchnutí se odrazilo mimo.
03:51'
Batumovi se z otočky nepovedlo těžkou střelu umístit do obroučky.
03:05'
Mills se proběhl kolem obrany, proběhl i kolem koše zpět na hranici trestného hodu a dává dva body.
02:48'
Mills minul trojku a do útoku se vrátila Francie. Ntilikina se prosadil za dva body.
02:16'
Tentokrát se Fournierovi podařilo poslat míč do obroučky ze střední vzdálenosti.
01:57'
Střela Pattyho Millse z tříbodové vzdálenosti se odrazila z obroučky do desky a poté zpět do koše. Se štěstím, ale úspěšně.