MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Argentina - 8. září 2019   14:00

Polsko
Balcerowski, Sokolowski, Cel, Slaughter, Waczyński, Olejniczak, Laczynski, Gruszecki, Hrycaniuk, Ponitka, Koszarek, Kulig
Žurapović (BIH), Myers (USA), Yu (TPE)
Foshan International Sports & Cultural Arena, Foshan
Argentina

Nejlepším střelcem zápasu byl devětatřicetiletý veterán Luis Scola, autor 21 bodů, 6 doskoků a 3 zisků, Delia přidal 12 bodů a Brussino 10.

V polském týmu nastřílel šestnáct bodů Slaughter, 11 přidal Gruszecki.
Argentinci zcela ovládli závěrečný duel osmifinálové skupiny I, když porážejí Polsko 91:65 a do čtvrtfinále půjdou bez prohry. Mezi osm nejlepších postupují i Poláci. Ti se utkají s vítězem probíhajícího zápasu Španělsko – Srbsko, na Argentince čeká poražený.
39:59'
V poslední sekundě uzavřel skóre zápasu Fjellerup.
39:50'
Natřikrát se pod košem dokázal prosadit Sokolowski.
39:15'
Koncert pokračuje! Další trojku trefuje Laprovittola.
38:52'
Fjellerup přidává další argentinskou trojku.
38:30'
První body v zápase pro Dominika Olejniczaka.
38:20'
Lucas Redivo se prosadil po rychlé argentinské akci.
38:05'
Karol Gruszecki snižuje na dvacetibodový rozdíl.
37:37'
Balcerowski naopak nechyboval z čáry trestného hodu.
37:28'
Fjellerup promarnil oba trestné hody.
37:09'
Sokolowski se prosadil po útočném doskoku.
36:55'
Laprovittola neproměnil pokus o dlouhou trojku.
36:40'
Scola neproměnil další pokus o trojku, Koszarek se pak pokusil o brejk se Sokolowskim, tomu se ale nepovedlo zpracovat míč ve hřišti.
36:10'
Fjellerup se prosadil jednoduše proti děravé polské obraně.
35:50'
Gruszecki přidává trojku na opačné straně.
35:30'
O další trojku z podobné pozice se pokoušel Fjellerup, ten neproměnil.
34:55'
Luis Scola pokračuje v senzačním představení, trefuje i trojku z rohu.
34:40'
Sokolowski trefuje trojku.
34:20'
Po polském zisku míče skóroval Gruszecki.
33:50'
Na druhé straně neproměnil oba trestné hody Balcerowski.
33:31'
Redivo proměnil oba trestné hody.
33:31'
Lucio Redivo doslova ukradl míč Gruszeckimu, pak jej fauloval Balcerowski.
33:09'
Devětatřicetiletý Luis Scola pokračuje ve fenomenálním vystoupení, už je na osmnácti bodech.
32:18'
Facundo Campazzo netrefil trojku, míč se odrazil do zámezí.
31:55'
Hezká individuální akce Gruszeckiho.
31:15'
Luis Scola znovu vycvičil polskou obranu a přes Hrycaniuka přidává další body.
30:58'
Gruszecki přidává další polské body.
30:35'
Laprovittola netrefil dalekou trojku.
30:15'
Na úvod čtvrté čtvrtiny se prosazuje volný Hrycaniuk.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Gabriel Deck v závěru neproměnil trojku, Argentinci ale zcela dominují na palubovce a vedou už 70:41.
29:42'
Sokolowski proměnil oba trestné hody.
29:35'
Po skvělé přihrávce Laprovittoly snadno zakončil Luis Scola.
29:20'
Karol Gruszecki neproměnil ani jeden trestný hod.
29:10'
Argentinci už zcela exhibují, Facundo Campazzo si dovolil velkou parádu při zakončení.
28:30'
Gabriel Deck přidává další jednoduchý koš a Argentina už vede o 27 bodů!
28:05'
Další polskou ztrátu smečí potrestal Fjellerup, nový muž v argentinské sestavě na palubovce.
27:41'
Luis Scola proměnil oba trestné hody.
27:41'
Luis Scola byl faulován při zakončení a postaví se na čáru trestného hodu.
27:25'
A. J. Slaughter se prosadil individuálním průnikem pod koš.
26:55'
Facundo Campazzo trefil trojku, 14 argentinských bodů v řadě!
26:30'
Garino tentokrát skvostně našel volného Scolu, ten zvyšuje už na dvacetibodový rozdíl.
26:05'
Patricio Garino trefuje trojku a postaral se o všech posledních devět bodů zápasu!
25:35'
Aaron Cel byl obrán o míč, Garino pak další rychlý protiútok neproměnil.
25:20'
Po velmi rychlém úseku bez přerušení je tu oddechový čas pro Polsko.
25:20'
Ponitka znovu neproměnil pod košem, Campazzo pak perfektní přihrávkou vysunul do brejku Garina, ten proměňuje a zdviženým prstem na dálku děkuje Campazzovi za jeho parádu.
24:55'
Ponitka neuspěl pod košem, po rychlém brejku se individuálně prosadil Garino.
24:30'
Garino nasměroval svoji střelu do koše.
24:15'
Slaughter po polském zisku snižuje už na devět bodů.
23:38'
Waczyński trefuje trojku, Poláci snižují na rozdíl jedenácti bodů.
23:20'
Luis Scola se výborně prosadil zády ke koši přes Hrycaniuka.
22:39'
Celovu střelu doskočil Hrycanikuk, tomu ale sebral míč Campazzo a polský basketbalista pak argentinskou hvězdu fauloval.
22:22'
Až v polovině třetí minuty je tu první faul ve třetí čtvrtině, provinil se Delia.
22:03'
Campazzo zablokoval Ponitku, pak ale nepřesně přihrával při přechodu do útoku.
21:25'
A. J. Slaughter trefuje trojku!
21:05'
Luis Scola se parádně prosadil z velmi těžké pozice v poslední sekundě útoku.
20:45'
Aaron Cel si hezky seběhl pod koš a levačkou zakončil.
20:25'
Na úvod třetí čtvrtiny se neprosadili Merino se Scolou.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Argentinci měli v prvním poločase výraznou převahu hlavně díky třinácti polským ztrátám a byť sami neproměnili řadu příležitostí, tak pohodlně vedou o patnáct bodů.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:35'
Waczyński se sice neprosadil, Slaughter ale dokázal doskočit a dopíchnout míč do koše.
19:18'
Gabriel Deck se prosadil průnikem pod koš.
19:04'
Kuligovi je pískán faul ve cloně na Campazza.
18:58'
Slaughter proměnil oba trestné hody, navíc Poláci budou mít míč.
18:58'
Vildozovi je odpískán nesportovní faul na Slaughtera.
18:40'
Luis Scola se pod košem sice neprosadil, po útočném doskoku ale uspěl Delia.
18:15'
Damian Kulig proměnil jen jeden ze tří trestných hodů.
18:15'
Kulig musel střílet trojku v posledních sekundách útoku, Delia jej ale fauloval a budou to tři trestné hody.
17:53'
Laprovittola proměnil jeden ze dvou trestných hodů.
17:40'
Po argentinské ztrátě zasmečoval Balcerowski.
17:12'
Na opačné straně trefuje trojku Luca Vildoza!
17:00'
Kulig měl volnou střelu v rohu, trojku ale neproměnil.
16:44'
A hned podruhé! Deck vybojoval míč a sám proměnil rychlý protiútok, okamžitě následuje oddechový čas Polska.
16:35'
Gabriel Deck se poprvé prosadil ze hry.
16:08'
Damian Kulig se elegantně prosadil pod argentinským košem.
15:50'
Laprovittola trefuje těžkou trojku!
15:06'
Marcos Delia ale neproměnil oba trestné hody, Argentinci se ve druhé čtvrtině velmi trápí. Úroveň hry výrazně opadla.
15:06'
Marcos Delia byl faulován pod košem a postaví se na čáru trestných hodů.
14:48'
Oddechový čas pro Polsko.
14:48'
Poláci díky útočným doskokům Ponitky a Kuliga měli tři šance, žádná ze střel se ale neujala.
14:15'
Galizzimu byl pískán útočný faul ve cloně.
14:05'
Ponitka málem trefil další trojku, míč ale vypadl z obroučky.
13:40'
Waczyński přes nedůrazně bránícího Brussina trefuje trojku!
13:16'
Deck proměnil jen druhý trestný hod.
13:16'
Deck byl faulován při nájezdu pod koš, trestné hody pro hráče Realu Madrid.
13:09'
Cel se poranil při pádu pod nohy Galliziho, Argentinci pak sportovně přestali hrát, hezké gesto fair-play.
12:50'
Brussino netrefil trojku z velké dálky, Poláci se pak ale dopustili další ztráty míče.
12:41'
Brussino proměnil jen druhý trestný hod, Argentina ale zůstává u míče.
12:41'
Hrycaniukovi byl odpískán nesportovní faul na Brussina.
12:05'
Brussino netrefil další otevřenou trojku, pak sám doskočil, další tříbodový pokus neproměnil Garino.
11:41'
Aaron Cel pod tlakem Gabriela Decka přihrál jen do zámezí, míč pro Argentinu.
11:30'
Brussino netrefil tříbodový pokus, míče se ujali Poláci.
11:02'
Ponitka proměnil jen druhý trestný hod.
11:02'
Ponitka byl při nájezdu pod koš faulován.
10:45'
Kulig se neprosadil pod košem.
10:37'
Po argentinském zisku Brussino už potřetí zasmečoval do koše a americký trenér Polska Mike Taylor si bere oddechový čas.
10:25'
Nicolás Brussino otevírá bodový účet druhé čtvrtiny trojkou!
10:10'
Kulig nezpracoval Koszarkovu přihrávku, Argentinci se zmocnili míče.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Jednoznačně nejlepším hráčem je zatím Marcos Delia, ten v první čtvrtině nastřílel 10 bodů, přidal k nim čtyři doskoky a jednu asistenci.
Pouhou čtvrthodinu trvala první čtvrtina, po niž Argentina vede 20:14 a vidíme skutečně velmi svižný pohledný basketbal.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:30'
Balcerowski přišel o míč, Brussino při dalším rychlém brejku znovu zasmečoval.
09:00'
A. J. Slaughter odpovídá trojkou.
08:30'
Campazzo parádní přihrávkou mezi nohama soupeře přihrál Deliovi, ten zakončil ještě lepší smečí!
07:48'
Brussino se jednoduše prosadil z rychlého protiútoku, když se "zapomněl" pod polským košem.
07:00'
Luis Scola se netrefil z otočky.
06:45'
Damian Kulig proměnil oba trestné hody.
06:40'
Argentinci si rychle předali míč, Brussino pak měl volnou trojku v rohu, ale neproměnil.
06:00'
Marcos Delia se neprosadil zpod koše.
05:40'
Výborná práce Campazza v obraně, Argentinci mohou dopředu.
05:15'
Delia byl zdvojen pod košem a Poláci vybojovali míč.
04:30'
Aaron Cel se postaral o snížení stavu.
04:06'
Marcos Delia vybojoval míč ve středu hřiště a Facundo Campazzo proměnil rychlý protiútok.
03:45'
Luis Scola v obraně vybojoval míč a pak sám zakončil z otočky!
03:10'
První argentinské body po Deliovi střílí Luis Scola po souhře právě podkošových hráčů s Deliou.
02:50'
Za Poláky koriguje stav Cel.
02:34'
A zase Delia! Ten se prosadil přes Hryceniuka.
02:10'
Deliova smeč, argentinský podkošový hráč zůstává jediným střelcem svého týmu.
01:48'
Ponitka trefuje první polskou trojku.
01:35'
Delia uspěl po souhře s Campazzem.
01:05'
A. J. Slaughter se postaral o vyrovnání.
00:40'
Delia mohl zase zakončovat pod košem, tentokrát ale netrefil.
00:09'
Krásná kombinace Argentinců hned na úvod, pod košem zakončoval Delia.
00:01'

Polsko: Balcerowski, Sokolowski, Cel, Slaughter, Waczyński, Olejniczak, Laczynski, Gruszecki, Hrycaniuk, Koszarek, Kulig

Argentina: Caffaro, Vildoza, Scola, Campazzo, Laprovittola, Brussino, Fjellerup, Delia, Deck, Redivo, Garino, Gallizi

Rozhodčí: Žurapović (BIH), Myers (USA), Yu (TPE).
Argentinci jsou olympijští vítězové z Atén 2004 a na dobrý výsledek mají zaděláno i zde v Číně.

Při svém prvním zápase na šampionátu Argentina zdolala Jižní Koreu 95:69, poté porazila Nigérii 94:81 a třetí vítězství si připsala proti Rusku 69:61.

V osmifinálové skupině pak Argentina porazila i Venezuelu 87:67, když se ji během zápasu zranil Facundo Campazzo, hvězdný rozehrávač Realu Madrid se ale vrátil zpět do boje a jeho start v dnešním zápase by neměl být ohrožen.
Poláci před šampionátem neměli vůbec ideální přípravu, kromě dvou porážek od Česka nestačili ani na Tunisku, Maďarsko, Černou Horu a Německo, Nigérii podlehli v prodloužení a výhry si tak připsali jen nad Íránem, Jordánskem a Nizozemskem.

Do mistrovství světa Polsko vstoupilo důležitou výhrou 80:69 nad Venezuelou, poté v nervydrásající bitvě porazili Čínu 79:76 po prodloužení a základní skupinu zakončilo vítězstvím 80:63 nad Pobřeží Slonoviny.

Vzhledem k plnému počtu bodů pak Polsku k jistotě čtvrtfinále stačilo porazit Rusy, což se po výsledku 79:74 podařilo a při první účasti na mistrovství světa po 52 letech se může Polsko těšit na čtvrtfinále.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání basketbalového mistrovství světa, v osmifinálové skupině I se střetne Polsko s Argentinou. Oba týmy mohou do zápasu nastoupit ve velké pohodě, neboť zatím nepoznaly hořkost porážky a už mají jistý postup do čtvrtfinále. Půjde tedy "jen" o vítězství ve skupině a tím lepší nasazení do závěrečných bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.