MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Venezuela - 31. srpna 2019   10:00

Polsko
Matthew Leigh Kallio (CAN), Matthew Albert Myers (USA), Nicolas Fernandes (TAH)
Wukesong Sport Arena, Peking
Venezuela

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a pro Polsko dopadl první zápas na MS od roku 1967 výhrou. Po přestávce dokázal evropský zástupce kontrolovat hru, udržovat si náskok a i když v závěru přišlo ze strany Venezuely snížení, vyhrálo Polsko o 11 bodů a připravilo si výbornou pozici pro boj o postup ze skupiny.

Nejvíce bodů: Sokolowski 16 – Chourio 15
Nejvíce doskoků: Hrycaniuk 10 – Ruiz 10
Nejvíce asistencí: Slaughter 5 – Guillent 8
39:54'
Kombinace Polska skončila volnou cestou Sokolowskiho do koše a snadným zakončením.
39:25'
Ještě jeden koš od Chouria.
39:18'
Poláci v posledních minutách pálí opravdu až s klaksonem a jsou z toho střely z ne zrovna připravených pozic.
38:52'
Alespoň mírné snížení předvedl přesnou trojkou Chourio.
38:29'
Ponitka musel zakončovat, dalekonosná střela ale skončila pouze na obroučce.
37:36'
Na poslední chvíli skóroval Waczynski a trefil se za dva.
37:11'
První smeč utkání! Po kombinaci pod košem se do vzduchu vznesl Colmenares a předvedl divákům dunk.
36:53'
Proměnil pouze pokus číslo dva.
36:53'
Kulig na čáře trestného hodu, má dva pokusy.
36:35'
Zamora trefuje po dlouhé době trojku Venezuely a alespoň mírně snižuje.
36:01'
Koszarek sice pod košem zaškobrtl a padal, přesto se mu povedlo skórovat!
35:45'
Pěkný průnik pod koš předvedl Zamora a povedlo se mu obloučkem dostat míč tam, kam chtěl.
35:25'
Cel chtěl přidat další trojku, tentokrát tomu ale scházela přesnost. Doskok pak patřil Venezuele.
34:58'
Guillentovi utekl míč do zámezí, tohle byla docela zbytečná ztráta.
34:36'
A další trojka pro Polsko, to se dostává do velkého trháku. Autorem úspěšné střely byl Aaron Cel.
34:01'
Jenže vzápětí reaguje Waczynski a trefuje trojku.
33:50'
Protiútok nadvakrát zakončil Colmenares.
33:34'
Netrefil se ale ani jednou, míč si poté doskočili hráči Venezuely.
33:34'
Šestky pro Polsko, na čáře je Hrycaniuk.
33:17'
Zamora míjí další trojku, Venezuele se teď z dálky vůbec nedaří.
33:05'
Ponitka si všiml, že je otevřená cesta do koše, jenže nájezd zakončil nepřesnou střelou o desku.
32:05'
Teď je to docela přestřelka, za Polsko se bleskově prosadil Slaughter.
31:48'
Ruiz šel do brejku a snadno po dvojtaktu snížil.
31:30'
Chourio minul trojku, Polsko jde do protiakce.
31:11'
Cel se obtočil kolem svého strážce a přes hlavu zamířil přesně.
30:46'
Na druhé straně si G. Vargas doskočil vlastní střelu a druhým pokusem už byl úspěšný.
30:16'
Sokolowski zahájil čtvrtou část utkání přesnou trojkou.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:58'
Slaughter zkusil těžkou trojku na závěr třetí čtvrtiny, bylo to ale docela na náhodu.
28:41'
Na druhé straně se trojkou trefil Chourio a je to rázem jen o devět.
28:29'
Balcerowski nedal trojku, byť měl otevřený prostor a hodně času.
27:55'
Parádní rychlý brejk Venezuely, G. Vargas potáhl, přihrál na Chouria a ten snadno donesl míč až do koše.
27:49'
Byl úspěšný v obou případech.
27:49'
Zamora fauloval uvolňujícího se Waczynskiho a ten bude házet dvě šestky.
27:20'
Na druhé straně koš padl, trojku z pravé strany zaznamenal Gruszecki.
27:01'
Colmenares byl sám pod košem, přesto mnoho nescházelo, aby proti přesile skóroval.
26:36'
Po delší době se prosadila i Venezuela, G. Vargas po dvojtaktu skóroval vysokým obloučkem.
26:14'
Sokolowski si počkal pod košem na míč a dokázal jej dopíchnout do koše. Venezuela si bere oddechový čas.
25:31'
Nepřesná střela Venezuelců za tři body, jejich velká zbraň z první čtvrtiny nyní mlčí.
25:00'
Ponitka navíc přidává dva body z trestných hodů, v posledních minutách je tento hráč opravdu ve velké pohodě.
24:49'
Lewis už musel střílet, jeho dalekonosný pokus ale dokonale zablokoval Ponitka!
24:24'
Ponitka pronikal pod koš po pravé straně, střela přes hlavu mu ale nevyšla dle představ.
24:08'
Lewisova střela byla krátká, Polsko jde do dalšího útoku.
23:47'
Hrycaniuk se obtočil okolo J. Vargase a povedlo se mu skórovat. Navíc poté proměnil i trestný hod.
23:12'
Ponitka házel dva trestné hody, proměnil pouze první pokus.
23:01'
Carrera se zlobí, neboť právě donesl po brejku míč do koše, rozhodčí mu však odpískali útočný faul!
22:47'
J. Vargas dostal místo na levém křídle a střelou z dálky snížil o dva body.
22:27'
Cel trefuje za tři a zaznamenává první body Polska v druhém poločasu.
22:07'
A tak na druhé straně trestá Colmenares.
21:53'
Cel netrefil trojku, s dorážkou se neprosadil ani Ponitka.
21:09'
Po polské ztrátě míče vznikl brejk, Guillent dostal na šestce mnoho času a prostoru na střelu a tak toho využil.
20:43'
Venezuela začala třetí čtvrtinu velmi aktivně. Dala koš, v další akci to ovšem skončilo faulem.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 10:58.
Je za námi první poločas, který přinesl opravdu zajímavý basketbal. Venezuelci se do soupeře pustili opravdu s velkou chutí a drtili Polsko střelbou za tři. Postupem času se ale Poláci probudili, začali ztrátu smazávat a ve druhé čtvrtině převzali iniciativu. Výsledkem je tak osmibodový náskok před začátkem druhé půle.

Nejvíce bodů: Ponitka 12 – Lewis 10
Nejvíce doskoků: Hrycaniuk 5 – Carrera, Ruiz 3
Nejvíce asistencí: Slaughter 3 – Guillent 4
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:58'
Venezuela pospíchala do ještě jedné akce a po průniku pravou stranou se o desku prosadil Lewis.
19:18'
A i tu proměnil.
19:18'
Parádní Ponitka. Ten je teď velmi aktivní, dostává se pod koš, tak jako teď a po důrazném průniku byl při koši faulován.
18:37'
Ponitka proměnil pouze první trestný hod.
18:37'
Po nájezdu pod koš byl faulován Ponitka, dá si tak dva trestné hody.
18:18'
Perez netrefil otevřenou trojku.
17:55'
Ponitka se jako tank protáhl pod koš, jenže tam předvedl hodně nepovedený pokus o desku.
17:23'
Na druhé straně snížil pohotový Lewis.
17:02'
Ponitka nedal střelu z běhu, dorážkou se neprosadil ani Hrycaniuk.
16:15'
Perfektní kombinace Polska, po rozebrání obrany soupeře byl Hrycaniuk sám pod košem a neměl problém skórovat.
15:55'
Perez na čáře trestného hodu, proměnil pouze první střelu.
15:51'
Polsko se vydalo do rychlého kontru, Cel obešel Colmenarese a nataženou paží donesl míč do koše.
15:40'
A proměnil i následnou šestku.
15:40'
Lewis vybídl ke střele Ruize, ten dostal míč do obroučky a navíc byl i faulován.
15:27'
A další povedená akce Polska, na konci byl Ponitka se svou střelou ze střední vzdálenosti.
14:53'
Dálnici do koše dostal Slaughter, naběhl si pod koš a po dvojtaktu snadno skóroval.
14:33'
Perez měl docela dost prostoru pro akci, nevyřešil to ale nejlépe a vše skončilo jeho prorážením.
14:14'
Další akce Polska už ale úspěšná byla, rychlý brejk dopíchl do koše Sokolowski.
13:50'
Kulig se uvolňoval pod koš, střela přes hlavu mu ale o kousek nevyšla.
12:52'
G. Vargas házel šestky, ale i on dal pouze jednu.
12:23'
Další trojka Polska, tentokrát se trefil Waczynski.
12:11'
Proměnil pouze jeden pokus a postaral se tím o vyrovnání skóre.
12:11'
Colmenares předvedl individuální akci, chtěl skórovat po otočce pod košem. Sice neuspěl, vybojoval alespoň faul a dva trestné hody.
12:07'
Koszarek chtěl vybojovat míč ve vzdušném souboji, byl z toho ale pouze nedovolený zákrok.
11:43'
Polsko jde do vedení, Sokolowski vyslal přesnou trojku!
10:59'
Sokolowski ale vzápětí reagoval průnikem pod koš a střelou o desku přes hlavu.
10:26'
První koš druhé čtvrtiny dala Venezuela, bylo to po ráně zleva.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:49'
Colmenares se uvolnil na pravé straně, natlačil se pod koš, naslepo přihrál na Chouria a ten to měl už snadné.
09:27'
Balcerowski už musel střílet, rychlá trojka ale pouze poskočila na obroučce a poté skončila za deskou.
08:46'
Krátká trojka Venezuely, Poláci už míří do rychlého kontru.
08:13'
Trochu se nám přitvrzuje pod koši, faulován byl teď Carrera.
07:51'
Po dalším faulu proměnil Ponitka dva trestné hody a Polsko už vede.
07:31'
Carrera na čáře trestného hodu, proměnil jeden ze dvou pokusů.
07:14'
Sokolowski srovnává!
06:49'
Po dlouhé době jsme viděli nepovedený trojkový pokus Venezuely, jihoamerický tým si pak ale vybojoval míč úspěšným doskokem.
06:30'
Proměnil oba dva.
06:30'
Faul na Ponitku, ten si tak dá dva trestné hody.
06:02'
Stejnou mincí ale reaguje i Slaughter. Zatím je to pěkná přestřelka.
05:41'
Na druhé straně ale pálil Chourio za tři a i on byl přesný. Venezuela soupeře doslova deptá střelbou z dálky.
05:29'
Proměnil pouze druhý pokus a snížil na čtyřbodový rozdíl.
05:29'
Trestné hody pro Polsko, na čáře je postaven Hrycaniuk.
05:20'
Venezuela předvádí trojkový festival, zleva se teď trefil Dwight Lewis.
04:49'
Slaughter předvedl parádní driblink, přihrál pod koš na volného Cela a ten měl snadnou práci.
04:26'
Guillent byl možná dva metry za čárou trojky, přesto vystřelil a byl naprosto přesný. Parádní střela!
04:02'
Waczynski byl faulován při střele za tři, má tak k dispozici tři trestné hody. A proměnil všechny.
03:51'
A opět on! Nyní se po rychlém protiútoku dostal až pod koš a donesl míč do obroučky.
03:24'
Pod koš se opět dostal Colmenares, přetlačil obránce a skóroval ranou přes hlavu.
02:56'
No vida, je srovnáno, trojkou se prosadil Colmenares.
02:29'
Hrycaniuk dostal hodně prostoru pro střelu a tak vystřelil. Rána ze střední vzdálenosti skončila v koši.
00:40'
První koš utkání dává polský Hrycaniuk.
00:01'

Polsko: Balcerowski, Cel, Gruszecki, Hrycaniuk, Koszarek, Kulig, Laczynski, Olejniczak, Ponitka, Slaughter, Sokolowski, Waczynski.

Venezuela: Bethelmy, Carrera, Chourio, Colmenares, Graterol, Guillent, G. Vargas, Zamora, Lewis, Perez, Ruiz, J. Vargas.

Rozhodčí: Matthew Leigh Kallio (CAN), Matthew Albert Myers (USA), Nicolas Fernandes (TAH).
Oba týmy jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Wukesong Sport Areně začne v 10:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou řídit Matthew Leigh Kallio z Kanady, Matthew Albert Myers z USA a Nicolas Fernandes z Tahiti.
Venezuela

Venezuelští basketbalisté zahájili cestu na šampionát výhrou ve skupině B a společně s Brazílií a Chile postoupili dále. Následná skupina byla již šestičlenná a se ziskem 21 bodů obsadil tým druhé místo, což bohatě stačilo společně s Kanadou, Brazílií a Dominikánskou republikou na postup do Číny. Na šampionátu si země zahraje poprvé od roku 2006, kdy v Japonsku skončila na 23. místě.
Polsko

Pro polský tým je letošní šampionát opravdu velkou věcí, reprezentace se kvalifikovala poprvé od roku 1967! Cesta do Číny byla dlouhá, tým nejprve skončil ve skupině C na druhém místě za Litvou a tyto celky se společně kvalifikovaly do další fáze. V té Polsko nechalo za sebou Maďarsko, Chorvatsko a Nizozemsko a společně s Litvou a Itálií si zajistilo postup mezi světovou smetánku.
Dobré dopoledne u basketbalového Mistrovství světa. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi Polskem a Venezuelou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.