Francie - Velká Británie | ONLINE | 3.8.2012 21:00 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

To je ode mne vše. Děkuji Vám za pozornost, loučím se s vámi a u dalších onlajn přenosů se těším napočtenou!
Je konec! Krásný zápas, který nabídl nádherný boj o každičký centimetr palubovky, zná svého vítěze! Jsou jimi Francouzky, které dokázaly v rozhodujících vteřinách trefit trojku. O obě se postarala Dumercová. Krásný zápas končí. Domácí hala smutní, fanoušci tvořili skvělou atmosféru, ale šťastnější je Francie.

44:59
To snad není možné! Dumercová opět dokázala dát trojku v ten nejdůležitější moment! (80:77)
44:50
Neuvěřitelné! Pageová trefila jen ten první přesně a je zase srovnáno! (77:77)
44:50
Lawsonová-Wadeová však nyní faulovala další trestné hody pro Velkou Británii.
44:29
Lawsonová-Wadeová se opět krásně protáhla až pod koš a perfektně zakončila! (77:76)
43:55
Miyemová trefila pouze ten druhý. První skončil na obroučce! (75:76)
43:55
Trestné hody pro změnu pro Francii.
43:02
Dumercová snižuje. (74:76)
42:49
Specialistka na tuto disciplínu ani nyní neminula a je nadále na celém turnaji stoprocentní! (72:76)
42:49
Další trestné hody. Tentokrát hází Staffordová.
42:32
Labrodeová zkusila trojku, ale nedala-
42:07
A Leedhamová opět úspěšná v obou pokusech! (72:74)
42:07
A bude házet znovu!
41:37
Srovnáno! Oba dva trestňáky dokázala trefit tak, jak chtěla. (72:72)
41:37
Leedhamová faulovaná - trestné hody.
40:48
Ovšem Francouzky ví, kdy mají dávat trojky a Lepronová ji trefila přesně. (72:70)
40:25
Leedhamová dává trojku, kočka se s myší tahá o vedení dále. (69:70)
40:11
A oba dva proměňuje. (69:67)
35:11
Grudaová faulovaná. Bude házet trestné hody.
40:01
Začalo prodloužení.
Britky měly namále, ale dokázaly se zmátořit, srovnat a dostat do nadějného vedení. Ovšem doslova za šest vteřin dvanáct dala nejdůležitější trojku zápasu Dumercová. Uvidíme tedy prodloužení.
40:00
Čtvrtá čtvrtina skončila.
39:54
Neuvěřitelné! Trojka Dumercové přichází v nelepší možnou dobu! Je srovnáno! Time out Británie! To je závěr panečku! (67:67)
39:50
Butlerová se při obou pokusech nemýlila. (64:67)
39:49
Trestné hody pro domácí hráčky!
39:43
Grudaová snižuje na jednobodový rozdíl. Následuje time out Británie! (62:65)
39:35
Další time out Francouzského trenéra.
39:35
A to přichází! Leedhamová se prosadila krásně a Británie je blízko první výhře! (62:65)
39:12
Miyemová trefuje obroučku! Britky doskakují a jsou faulované! Velká šance přejít do útoku a stvrdit vedení!
39:01
Time out Francie.
38:59
Důležitá trojka v podání Pageové! Britky vedou o bod! (62:63)
38:50
Yacoubouová však po brejku opět vrací vedení Francouzkám. (62:60)
38:30
Butlerová znovu vrací vyrovnané skóre. (60:60)
38:18
A oba dokázala proměnit. (60:58)
38:18
Trestné hody pro Lawsonovou-Wadeovou. Hala bučí jak o život.
38:04
Miyemová však znovu vyrovnává. (58:58)
37:30
Leedhamová potrestala zaváhání Francie a Britky znovu vedou! (56:58)
37:19
Ta proměňuje jen ten druhý! (56:56)
37:19
Trestné hody pro Yacoubouovou.
37:01
Pageová však zpět vrací vedení na stanu Britek. Přetahovaná pokračuje! (55:56)
36:44
Dumercová rychle vrací vedení Francii. (55:54)
36:07
Londýnská hala se otřásá v základech! Britky podruhé otáčí vývoj zápasu. Trefila se Butlerová! (53:54)
36:02
Lawsonová-Wadeová zkusila trefit koš za tři body, trefila, ale zasáhla jen obroučku.
35:14
Leedhamová snižuje na rozdíl jediného bodu! (53:52)
34:46
Stewartová trefila obroučku a Yacoubouová má úspěšný doskok.
34:16
Gomisová zkusila trojku, ale trefila jen obroučku.
33:24
Staffordová však bleskově snižuje. (53:50)
33:09
Parádní sólo akce Lawsonové-Wadeové, která proběhla celým podkošovým prostorem a trefila se náramně! (53:48)
32:36
Francouzky se neprosadily, balon sebrala Staffordová, našla Leedhamovou, která se nemýlila. Měla dost prostoru. (51:48)
32:03
Staffordová v celkem dobré pozici nedala.
31:25
Lawsonová-Wadeová napřáhla na levé straně a trefila se čistě do koše. (51:46)
30:53
Ale trestný hod míjí!
30:53
Koš s faulem v podání Grudaové. (49:46)
30:36
A Leedhamová je oba proměnila je to o bod! (47:46)
30:36
Trestné hody pro Britky.
30:30
Staffordová špatnou nahrávkou založila akci soupeřek, kterou zkazila faulem Lepronová.
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí čtvrtina je za námi. Britky se sice dostaly na nerozhodný stav a dokonce i do vedení, ale v závěru se zpět dotáhly Francouzky, které využily chyb domácích hráček a znovu vedou.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:52
A oba byly proměněny. (47:44)
29:52
Trestné hody pro faulovanou Lawsonovou-Wadeovou.
29:52
Time out pro Británii.
28:51
A navíc házela trestný hod, jelikož to byl koš s faulem, který proměnila. (45:44)
28:51
Lawsonová-Wadeová však rychle odpovídá a znovu dává na nerozhodný stav. (44:44)
28:31
Vanderwalová oba proměňuje a Britky vedou! (42:44)
28:31
Trestné hody bude házet Británie.
28:31
Godinová fauluje. Time out Francie.
27:36
Leedhamová znovu srovnává! Neskutečné! Opět srovnáno. (42:42)
27:00
Butlerová opět dává koš, kterým stahuje náskok soupeřek. (42:40)
26:47
Yacoubouová však znovu posílá Francii do vedení o čtyři body. (42:38)
26:33
Neuvěřitelné! Znovu dala oba dva! (40:38)
26:33
Trestné hody pro Británii. Hází opět Staffordová.
25:45
A Labrodeová následně dokázala trefit další koš a Francie vede o čtyři body. (40:36)
25:34
Ač blokovaná, dokázala se dostat Yacoubouová ke střele a trefila čistý koš. (38:36)
25:11
A Leedhamová je oba dokázala proměnit! Je srovnáno. (36:36)
25:11
Digbeuová faulovala a jde střídat. Trestné hody pro Britky.
24:30
A Britky se dotahují. Trefila se Butlerová. (36:34)
24:07
A oba dokázala proměnit! Staffordová má na trestných hodech neuvěřitelnou bilanci! (36:32)
24:07
Gomisová faulovala Staffordovou. Trestné hody.
23:17
Dumercová však po brejku skóruje také. (36:30)
23:01
Leedhamová těsně před koncem časového limitu dává čistý koš. (34:30)
22:28
Ale následně ta samá hráčka míjí dva trestné hody!
22:02
Digbeuová vrací úder a trojku dává také. (34:28)
21:39
Leedhamová našla Collinsovou, která trefuje trojku. (31:28)
20:58
Gomisová však vrací Francouzkám šestibodový náskok. (31:25)
20:34
Staffordová rychle odpovídá. (29:25)
20:20
Grudaová v těžké pozici dává první koš ve třetí čtvrtině. (29:23)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Hráčky jsou již na palubovce, pohodlně se usaďte, budeme znovu začínat!
V první čtvrtině zápasu byly lepší domácí hráčky, ale s postupem času se chytly i Francouzky, jejichž aktivita se zúročila hlavně ve druhé části druhé čtvrtiny.

FRANCIE:
Yacoubouová, Grudaová - 8

Staffordová - 8
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:50
Godinová z levé strany míjí koš. Doskok Britek.
19:22
Time out Británie.
19:18
A další proměněná protiakce. Godinová se trefila tam, kam chtěla. (27:23)
18:57
Fagbenleová rychle snižuje opět na dvoubodový rozdíl. (25:23)
18:38
Po sérii několika nepovedených pokusů se trefila Gomisová, která se z otočky zorientovala rychle a trefila čistě. (25:21)
17:43
V těžké pozici v tísni a v záklonu se dokázala trefit z pod koše Yacoubouová. (23:21)
17:27
Butlerová dokázala srovnat na 21:21. Francie si bere time out. Krásná akce Británie. (21:21)
16:49
Fagbenleová trefuje obroučku v dobré pozici.
16:08
Britky pod tlakem časového limitu míjí trojku.
15:41
Time out Velké Británie.
15:41
Grudaová po brejku dokázala opět dostat Francii do náskoku. (21:19)
14:46
Francii poslal do vedení Grudaová. Za Britky vyrovnala Staffordová. (19:19)
13:45
Lawsonová-Wadeová trefuje první trojku Francie. vyrovnáno. (17:17)
13:39
Faul na Godinovou. Francie bude pokračovat v útoku.
13:24
Leedhamová trefila obroučku a míč se odrazil do pole. Úspěšný doskok Francie.
12:36
Yacoubouová faulovala při průniku Staffordovou. Hraje Británie.
11:49
Miyemová stahuje náskok domácích hráček. (14:17)
11:06
Leedhamová se nejdřív neprosadila, ale poté již trefila přesně. (12:17)
10:31
Yacoubouová však rychle kontruje. (12:15)
10:15
Britky začínají výborně. Trefila se Staffordová. (10:15)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina je za námi. Brtiky vedou nad favorizovanou Francií o tři body.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:34
Francouzky házely dva trestné hody. Yacoubouová je oba v pohodě proměnila. (10:13)
09:11
Staffordová z levé strany trefila čistý koš. (8:13)
08:05
Fagbenleová v úniku trefila pouze obroučku koše.
07:50
Akci domácích hráček zastavila špatná přihrávka.
07:12
Andersonová posílá domácí hráčky opět do vedení, když se trefila z hranice trojky.. (8:11)
06:55
Je srovnáno! Yacoubouová dorovnala skóre. (8:8)
06:20
Grudaová v brejku pod košem zavěsila. (6:8)
05:45
Grudaová na jedné straně snížila na 4:6, ale následný brejk skvěle vyřešila Leedhamová. (4:8)
04:37
Britkám docházel časový limit, když míč vypíchla Dumercová a svůj únik bezpečně proměnila. (2:6)
03:56
Staffordová proměnila bezpečně oba pokusy a drží si stoprocentní úspěšnost v této disciplíně. (0:6)
03:56
Trestné hody pro Británii.
03:30
Znovu se nepovedlo francouzským hráčkám vstřelit koš a ty domácí šly do útoku. Ten zakončila úspěšně Leedhamová. (0:4)
02:40
Francie se ne a ne chytit. Nevyšel jí pokus za dva ani za tři body.
02:23
Ale neuspěly a ani domácí hráčky se nedokázaly útočně prosadit.
02:02
Britky pokazily útok. Mohou hrát Francouzky.
01:30
A dokonce skóruje! První koš měla na svědomí Pageová. (0:2)
01:10
Gomisová se provinila faulem. Hraje Británie.
00:28
První akce na obou stranách úspěch nepřinesly. Naposledy útočila domácí děvčata, která zůstávají na míči.
00:01
Na palubovku nastupují zahajovací formace. Utkání každou chvilkou začne.
Dnes se dá očekávat nadmíru fantastická atmosféra, kterou budou vytvářet hlavně domácí Britové, ale také Francouzi to mají přes La Manche velmi blízko. Spolu s Faerskými ostrovy to mají do Velké Británie, a do Londýna obecně, nejblíž ze všech.

Francie: Yacoubouová, Miyemová, Beikesová, Grudaová, Lawsonová-Wadeová, Dumercová "C", Lepronová, Gomisová, Labrodeová, Godinová, Ndongueová, Digbeuová.
Trenér: Pierre Vincent (FRA)

Velká Británie: Staffordová, Andersonová, Collinsová, Vanderwalová, Handyová, Wadeová-Freyová, Pageová, Butlerová, Allenová, Leedhamová "C", Stewartová, Fagbenleová.
Trenér: Tom Maher (AUS)

Rozhodčí: Ilija Belošević (SRB) - Oleg Latisevs (LAT), Snehal Bendke (IND).
To Francouzky jsou zatím suverénní a vedou skupinu před Ruskami. Dnešní utkání pro ně však bude nad míru těžké, jelikož Britky budou hnány diváky. Tudíž se dá očekávat ze strany Francie tvrdý nástup.

Trenér Pierre Vincent je zatím s výsledky svého týmu spokojen, jelikož zatím neokusil hořkost olympijské porážky. Hned první výraznější úspěch přineslo střetnutí s Brazílií. Francouzky vyhrály o patnáct bodů 58:73. Zápas měla pod skvělou režií střelkyně Celine Dumercová, která nastřílela rovných 23 bodů! Dala dvě trojky a ze sedmi trestných hodů proměnila pět. Druhé nejlepší střelkyně zaostaly hned o patnáct bodů. O dva dny později se Franci postavila proti Austrálii a tento zápas přinesl tuhý boj a těsnou výhru o čtyři body. Francouzky sice po první čtvrtině prohrávaly, ale po poločase jim již na tvářích svítily úsměvy. Před závěrečnou čtvrtinou bylo skóre vyrovnané a v poslední části padlo jen minimum košů. Nakonec si však děvčata ze země Galského kohouta vytvořila náskok, který nepustila. Tentokrát se střelecky nejlépe prosadila Emilie Gomisová, která nastřílela 22 bodů. Z toho dvakrát to byla trojka a čtyřikrát zaskórovala z čáry trestného hodu.

Minulý zápas:

Minulý zápas postavil Francouzkám do cesty Kanaďanky a opět z toho bylo vítězství s odřenými údy 64:60. Přičemž stav poslední čtvrtiny byl 22:20 pro vítězky. Ty si po celý zápas držely vedení o dva až tři body. Jak si musel oddychnout trenér Vincent, když zazněla závěrečná siréna. Zápas opět vyšel střelecky nejlépe Emilie Gomisové, která svých šestnáct bodů dosáhla i díky čtyřem trestným hodům, které všechny proměnila. Podobně se dařilo i Isabelle Yacoubouové, jež nasbírala o dva body méně, jelikož házela o dva "trestňáky" méně než hráčka francouzského klubu Esbva. Zajímavé je, že ani jeden z týmů nedokázal zaznamenat trojku. U Kanaďanek ty bylo zvlášť tristní, jelikož se o ni pokoušely hned jedenáctkrát, kdežto Francouzky jen pětkrát.

Kanada - Francie 60:64 (12:13, 25:28, 40:42)

Francie: Yaccoubouová (14), Miyemová (2), Beikesová, Grudaová (10), Lawson-Wadeová (2), Dumercová (10), Lepronová (2), Gomisová (16), Labordeová, Godinová, Ndongueová (6), Digbeuová (2).
Rozhodčí: Lamonica (ITA), Estevez (ARG), Suguro (JPN)
Domácí Velká Británie bude bojovat o první výhru před vyprodanou Basketball arenou a skvělou diváckou kulisou, kterou britští fanoušci tvoří při každém zápase.

Britky však svým věrným příznivcům příliš radosti neudělaly. Na svůj první větší úspěch čekají a proti zatím suverénním Francouzkám je určitě nebude čekat žádný med. V úvodním zápase proti Austrálii prohrály svěřenkyně Toma Mahera o šestnáct bodů 74:58. Nejlepší střelkyní Velké Británie byla nejzkušenější hráčka, pětatřicetiletá Natalie Staffordová, která dala tři dvojky a proměnila hned všech šest trestných hodů. Stoprocentní úspěšnost v hodu trestných hodů si udržela i v dalším zápase, kde se stala znovu nejlepší střelkyní. Tentokrát házela "trestňáky" jen dva, ale dokázala dát trojku. Ovšem ani jejich patnáct bodů nestačilo na úspěch a Kanaďanky nakonec slavily cenné vítězství 65:73.

I zápas proti Ruskám přinesl bodový koncert Staffordové, která tentokrát nasbírala osmnáct bodů. Opět dokázala svou suverenitu a na trestných hodech ani jednou nezaváhala. Navíc přidala i trojku, ale na hráčky z Východní Evropy to nestačilo. Brtiky ztratily zápas ve druhé čtvrtině, kde prohrály rozdílem 10ti bodů a po poločase doháněly dvanáctibodový náskok soupeřek. Ten nakonec stáhly na přesnou polovinu. Staffordové tentokrát dobře sekundovala Johannah Leedhamová, jež nastřílela čtrnáct bodů.

Velká Británie - Rusko 61:67 (14:16, 27:39, 45:52)

Velká Británie: Staffordová (18), Andersonová (5), Collinsová (3), Vanderwalová, Handyová (3), Wade-Frayová, Pageová (6), Butlerová (2), Allenová, Leedhamová (14), Stewartová (4), Fagbenleová (6)
Rozhodčí: Grinterová (USA)
Vítáme vás u on-line přenosu z basketbalového utkání žen v rámci LOH 2012 v Londýně. Dnes se střetnou dva týmy skupiny G - Francie a Velká Británie. Zápas začíná ve 21:00.