Velká Británie - Rusko | ONLINE | 1.8.2012 17:45 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Rusko zůstává i po třech zápasech bez ztráty kytičky. Britská bilance je zcela opačná. Já se s vámi pro dnešek loučím, ale onlajny z Olympijských her pokračují i nadále. Přeji příjemný zbytek dne!
Tak Rusky nakonec duel zvládly a porazily Velkou Británii o šest bodů. Domácí výběr však bojoval statečně, nenechal se rozhodit ani dvanáctibodovým mankem v poločase a držel soupeřky v napětí téměř až do samého konce. Tahounkou Britek byla především Natalie Staffordová, která nastřílela 16 bodů. Zdatně jí sekundovala i Leedhamová, která zaznamenala o dva body méně. V ruském týmu stojí za zmínku Beljaková se čtyřmi trojkami a šesti doskoky a Hammonová, která si do statistik zapsala šest asistencí.
40:00
40:00
Handyová vylepšila náladu britských fanoušků trojkou, která padla zároveň s klaksonem. (61:67)
39:54
Osipovová proměnila jeden.
39:54
Na závěr ještě další dva trestné hody pro ruský tým.
39:43
Korstinová tentokrát proměnila obě šestky. (58:66)
39:43
Trestné hody pro Rusky po faulu Staffordové. Je rozhodnuto.
39:31
Střela Korstinové zapadla do obroučky a ruská lavička vyskočila jako jediná žena. (58:64)
39:08
Po osobní chybě Leedhamové budou Rusky házet dvě šestky. Korstinová proměnila jednu z nich.
39:04
Britky se dostaly do útoku a pod košem přišel faul Artešinové. Britky budou rozehrávat.
38:40
Rusky u míče a celá hala píská.
38:29
Oddechový čas pro ruský tým.
38:29
Dva trestné hody po faulu Artešinové. Leedhamová oba dala. Závěr může být ještě dramatický! (58:61)
38:16
Rusky nestihly zakončit v časovém limitu. Míč pro Britky.
37:54
Z rychlého protiútoku trefuje dva body Collinsová. (55:61)
37:16
U míče stále Rusky.
37:07
Hra pokračuje. Diváci ženou britský tým.
37:05
Britská lavička si vzala oddechový čas.
37:03
Necelé tři minuty do konce. Čas se Britkám nekompromisně krátí.
36:05
Pageová zastavila průnik Hammonové jen faulem. Ruská reprezentantka proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (53:61)
35:20
Andersonová se nerozpakovala a těžkou střelou za tři body koriguje. (53:60)
34:41
Na rozdíl deseti bodů zvyšuje Vieruová, která se nejlépe zorientovala pod košem. (50:60)
33:47
Ale rodilá Američanka Hammonová v ruském týmu opět uklidňuje své spoluhráčky. (50:58)
33:26
Hráčky Velké Británie se nevzdávají! Leedhamová trojkou snižuje na rozdíl pouhých šesti bodů. (50:56)
32:50
Britský tým nestihl zakončit v časovém limitu. U míče Rusky.
32:20
Marina Kuzinová si sama vypracovala střeleckou pozici a využila ji. (47:56)
31:40
Rychlý protiútok domácích zakončila Staffordová. (47:54)
30:14
Becky Hammonová zvyšuje náskok Ruska. (45:54)
30:09
Poslední desetiminutovka začala. Dokáží Britky smazat ruské vedení?
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:59
Těsně před klaksonem pálila nepřesně Daniločkinová.
29:35
Pěknou střelou za dva body se prezentovala domácí Leedhamová. (45:52)
29:00
Daniločkinová zvyšuje ruské vedení o další dva body. (43:52)
28:24
Trestný hod už ruská basketbalistka neproměnila.
28:23
Vieruová dokázala zavěsit, i když na ni visely hned dvě domácí hráčky. Koš s faulem.
27:55
Time-out pro Rusko.
27:55
Tahle čtvrtina patří domácím. Andersonová dostala přihrávku za obranu a svůj nájezd na koš proměnila s přehledem. Domácí publikum bouří. (43:48)
27:36
Také Pageová v šestkách stoprocentní. (41:48)
27:36
Další dva trestné hody pro Britky poté, co Osipovová faulovala Pageovou.
27:01
Natalie Staffordová neomylná. (39:48)
27:01
Staffordová faulována při tříbodovém pokusu. To znamená jediné - tři trestné hody pro Britky.
26:21
Artešinová za tři body. (36:48)
25:59
Staffordová rozjásala domácí příznivce dvěma body. (36:45)
25:21
Marina Kuzinová proměnila svůj nájezd a upravuje na 34:45.
24:44
Kuzinová se trefila jen jednou, nicméně Rusky vedou o devět bodů. (34:43)
24:44
Collinsová zastavila faulem nájezd Kuzinové. Dva trestné hody pro ruskou hráčku.
23:37
Beljaková přidala další trojku. Z následné protiakce se trefila domácí Pageová. (34:42)
23:05
Proměnila pouze ten první. (32:39)
23:05
Akci Britek přerušil faul Grišajevové. Collinsová bude házet dva trestné hody.
22:49
Sledujeme nepřesnou střelbu na obou stranách. Další koš zatím nepadl.
21:10
Staffordová dnes nasázela už 11 bodů, ale jen její výkon na Rusky zatím nestačí.
20:55
Staffordová byla na okamžik volná pod košem a opět dostala balón tam, kam měla. (31:39)
20:17
Hned první akci domácího týmu ve třetí čtvrtině zakončila veteránka Staffordová. (29:39)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Favorizovaný ruský výběr si v prvním poločase vypracoval dvanáctibodové vedení. Úvod přitom patřil Britkám, které se postupně ujaly vedení 12:2, ale Rusky se poté rozstřílely a ničí domácí celek úspěšnými trojkovými pokusy. Tři z nich proměnila Beljaková, která je z devíti body nejlepší střelkyní na hrací ploše.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:59
V samotném závěru poločasu vypálila Marina Kuzminová a čistě trefenou trojkou zvyšuje na rozdíl dvanácti bodů. (27:39)
19:42
Ještě jeden oddechový čas, který si tentokrát vybraly Rusky.
19:22
Korstinová zastavila akci domácích faulem. Je to pro ni ale teprve první osobní chyba.
18:55
Time-out pro Britky.
18:35
Střelecké trápení domácích nyní prolomila Pageová, která trefila za dva body. (27:36)
17:30
Domácímu týmu zápas pomalu uniká. Rusky se rozstřílely a kontrolují hru.
17:16
Jevgenija Beljaková ničí Britky střelami z tříbodové vzdálenosti. Opět se z dálky trefila. (25:33)
15:54
Bodový půst prolomila až ruská hráčka Beljaková, která vypálila přesně z tříbodové vzdálenosti. (25:33)
15:01
Oba týmy teď dobře brání a nepouští soupeře pod svůj koš.
14:20
Další dva body pro Rusky trefila Petrakovová a vzápětí z prostoru za tři body pálila přesně domácí Staffordová. (25:30)
13:21
Britkám vyšla pohledná akce, kterou pod košem zakončila Fagbenleová. (22:28)
12:58
Domácí lavička reaguje time-outem.
12:56
Ruskám se začala dařit střelba z tříbodové vzdálenosti. Trefila se Beljaková a po ní i Hammonová. (20:28)
11:50
Leedhamová proměňuje oba trestné hody a zaznamenala svůj pátý a šestý bod v utkání. (20:22)
11:23
Domácím se podařilo snížit díky Stewartové, ale další trojka Petrakovové zajistila Ruskám čtyřbodové vedení. (18:22)
10:29
Za tři body se prosadila Ruska Petrakovová. (14:19)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:59
Rusky dnes poprvé vedou, když se z prostoru pod košem prosadila Grišajevová.
09:33
Grišajevová se dnes poprvé prosazuje a je vyrovnáno. (14:14)
09:10
Korstinová dokonce vyrovnala, ale za Britky odpověděla Butlerová. (14:12)
08:26
Artešinová opět koš s faulem a opět proměnila i trestný hod. Ruský tým snižuje britský náskok. (12:10)
07:57
Nepřesný trojkový pokus jedné z Rusek.
07:27
Artešinová zaznamenala koš s faulem. Proměnila i následný trestný hod. (12:7)
06:29
Volná Korstinová trefila dvojbodový koš. (12:4)
06:19
Rusky se pod košem neprosadily. Zatím se jim v útoku vůbec nedaří.
05:45
Andersonová netrefila trojkový pokus.
05:05
Lehkovážnou hru Rusek trestá Fagbenleová zvýšením na rozdíl deseti bodů. (12:2)
04:59
Rusky zatím příliš snadno ztrácí míče.
04:27
Fagbenleová lehce najela až pod koš a přidala další dva body pro Britky. (10:2)
03:34
Nadšení britského týmu nese ovoce. Rychlý protiútok zakončila Leedhamová. (8:2)
03:06
Kuzinová snížila, ale za domácí okamžitě odpověděla přesnou střelou Stewartová.
02:32
Střela Fagbenleové vypadla z obroučky.
02:26
Ruský kouč Sokolovskij si bere time out. Svým svěřenkám má rozhodně co říci.
02:02
Další domácí body přidala zkušená Staffordová. (4:0)
01:49
Faul Vieruové. Britky rozehrávají z pod koše.
01:47
Nepřesný pokus o trojku jedné z ruských hráček.
01:10
K radosti domácího publika se střelou za dva body prosadila Stewartová. (2:0)
00:56
Útočný faul ruských hráček. U míče domácí.
00:23
Britky šly do prvního protiútoku, ale Rusky předvedly dobrou obranu.
00:01
Dnes se již tři zápasy ženského turnaje odehrály. Připomeňme si jejich výsledky: Ve skupině B nejprve přehrála Francie Kanadu 64:60 a poté splnily Australanky roli favoritek proti Brazílii a zvítězily 67:61. V áčku se zatím odehrál jediný duel, ve kterém Čína porazila Angolu jasně 76:52.

Velká Británie: Staffordová, Andersonová, Collinsová, Vanderwalová, Handyová, Wade-Frayová, Pageová, Butlerová, Allenová, Leedhamová, Stewartová, Fagbenleová.

Rusko: Artešinová, Beljaková, Vodopjanová, Kuzinová, Daniločkinová, Hammonová, Korstinová, Vieruová, Osipovová, Petrakovová, Žediková, Grišajevová.

Rozhodčí: Grinterová (USA).
Velká Británie do turnaje vstoupila jasnou porážkou s obhájkyněmi stříbrných medailí z Olympiády v Pekingu Australankami v poměru 74:58. Souboj s Kanadou už byl mnohem vyrovnanější a hráčky Javorových listů o své výhře 73:65 rozhodly až v závěrečné čtvrtině. Britský tým táhne především dvojice krajanek z Australské ligy Natalie Staffordová a Johannah Leedhamová. Pětatřicetiletá Staffordová je také nejlepší střelkyní svého celku, když v průměru zaznamenala 13,5 bodů za utkání.

Rusky skončily na předchozí Olympiádě na bronzové příčce a jako vždy mají jen ty nejvyšší ambice i v Londýně. A vstup do turnaje Rusko zvládlo, i když vítězství 58:53 nad Kanadou se nerodilo vůbec lehce a rozhodla o něm až poslední čtvrtina, ve které favorit otáčel nepříznivý průběh a vyhrál ji 21:10. Úplně jednoduchý nebyl ani druhý zápas s Brazílií, ale tady se dá říci, že si ruský výběr hlídal své vedení a nakonec zvítězil o deset bodů – 69:59. Kádr je tvořen převážně hráčkami z ruské nejvyšší soutěže a zajímavostí je, že jeho součástí je i naturalizovaná Američanka Becky Hammonová.
Vítám všechny příznivce ženského basketbalu. Olympijský turnaj má ve středu na programu třetí zápasy základních skupin. V rámci skupiny B se utkají domácí Britky s favorizovaným Ruskem. Oba celky se zatím nachází ve zcela opačném postavení. Zatímco britskému týmu nepomáhá ani domácí prostředí a oba jeho duely skončily porážkami, tak Rusky jsou stoprocentní a i nyní se očekává jejich vítězství. Pokud však chce výběr Velké Británie ještě usilovat o postup, potřebuje uspět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.