Štafeta mužů, 4x7,5 km, Oberhof | ONLINE | 13.1.2019 14:30 | Biatlon SP 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Biatlon - Štafeta mužů, 4x7,5 km, Oberhof -  ONLINE PŘENOS -  13. ledna 2019   14:30

Ukončeno

Štafeta mužů, 4x7,5 km, Oberhof

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že mužské štafety v Oberhofu vyhrálo zcela suverénně Rusko, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Dnešní štafetový den v Oberhofu je u konce. Na ruské vítězství mezi ženami navázali i muži, když kvartet Cvetkov, Garaničev, Malyško a Loginov dovezl Rusko na jasné první místo zásluhou zejména fantastické střelby, jelikož první chybu udělali Rusové až na dvaadvacátém terčíku a nakonec vyhráli s minutovým náskokem před Francií. O třetím místu se rozhodlo poslední střelbou, kdy propadlo Norsko a Rakušané měli cestu k bronzu otevřenou.

Výborně si vedli také Češi. Ženy si v Oberhofu zajeli pro třetí místo a parádně si vedli také jejich mužští kolegové. Čtveřice Moravec, Krčmář, Štvrtecký a Krupčík i s jedním trestným kolem skončila na výborném čtvrtém místě a porazila třeba i vítěze prvního štafetového závodu sezony Švédy, Nory nebo domácí Němce.
Konečné pořadí:
1. Rusko 1:20:54,3 (0+6)
(Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
2. Francie +1:01,1 (1+8)
(Antonin Guigonnat, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade)
3. Rakousko +2:18,6 (1+7)
(Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard)
4. Česká republika +2:36,0 (1+10)
(Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Tomáš Krupčík)

5. Švédsko +2:24,7 (1+7)
6. Itálie +2:43,1 (0+14)
7. Norsko +2:43,1 (2+16)
8. Německo +2:54,9 (2+17)
9. Slovinsko +4:00,9 (2+9)
10. Švýcarsko +4:03,0 (1+10)
11. Slovensko +4:07,1 (2+13)
12. Polsko +5:19,3 (1+11)
13. Bělorusko +5:46,7 (2+11)
14. Estonsko +6:12,2 (1+17)
15. Japonsko +7:54,8 (2+12)
16. Finsko +8:40,7 (2+16)
...
ostatní štafety +1 kolo
Konec'
Závod skončil.
Cíl'
Devátou pozici berou Slovinci o tři sekundy před Švýcarskem, druhou desítku výsledkového pořadí otevírají Slováci.
Cíl'
O páté místo se strhl souboj ve finiši. Ten nakonec vyzněl pro Švédsko, šestá je Itálie a sedmé Norsko, jenž se dnes extrémně trápilo na střelnici, stejně jako osmé Německo.
Cíl'
Česká republika je na čtvrté pozici, tak tohle je snový den pro české štafety – ženy berou bronz, muži bramboru, která je ale opravdu tentokrát krásná!
Cíl'
Zatímco Julian Eberhard už slaví se svými parťáky třetí místo pro Rakousko, Tomáš Krupčík má stále dobrý náskok na čtvrtém místě před dalšími třemi štafetami.
Cíl'
Martin Fourcade dováží s minutovou ztrátou na druhém místě Francii.
Cíl'
Martin Fourcade nejenže odpočívá, ale také baví diváky v posledních metrech parádním telemarkem, za který by se tedy nemusel stydět ani Roman Koudelka!
Cíl'
Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov. Toť ruský kvartet, který dnes suverénně vítězí s časem 1:20:54,3 hodiny.
6,5 km'
Fourcade už neplýtvá silami a jeho ztráta na Rusko je už minutová. Proč se taky honit, když je pořadí na prvním, druhém i třetím místě jasné.
5,8 km'
Julian Eberhard je určitě rád, že má velký náskok na třetím místě, protože i on se v obtížném sjezdu poroučel na zem. A výborně jede Tomáš Krupčík, který na čtvrtém místě natáhl Windische už na devět sekund!
8. st.'
Tak tohle bude ještě zajímavý souboj o čtvrté místo. Tomáš Krupčík má totiž na Windische náskok jen 5,6 sekundy, o čtyři desetiny zpět je pak Henrik L'Abee-Lund a v kontaktu je také Švéd Samuelsson.
8. st.'
Eberhardovy dvě úspěšné opravy, naopak Nor jde na trestné kolečko. Obrovské selhání Norska! A v problémech jednoho trestného kola je také Itálie. Naopak Tomáš Krupčík opravoval pouze jednou a odjíždí ze střelnice čtvrtý. Výborně!
8. st.'
Henrik L'Abee-Lund chybuje třikrát, Ebehard jen dvakrát.
8. st.'
První místo je jasné, druhé také. Co třetí?
8. st.'
Martin Fourcade je sice na stojce také bezchybný, navíc o 13 sekund rychleji, ale prostě ztráta na Loginova byla obrovská. Ačkoliv Francouz stáhl od předávky přes 30 sekund, na více to nešlo.
8.st.'
První dobíjení úspěšné, druhé také, a vidíme v Oberhofu ruský double.
8. st.'
A dělá znovu dvě chyby. Ale to je možná způsobeno i tím, že ví, jak velký má náskok.
8. st.'
Alexandr Loginov jde na osmou střelbu.
4,0 km'
A Henrik L'Abee-Lund se dotahuje na Juliana Eberharda. Už je mezi nimi v souboji o bronz ztráta jen šesti sekund. Výborně jede také Tomáš Krupčík, který se drží Dominika Windische, což je výborný běh českého biatlonisty.
4,0 km'
Ztrátu ze střelnice si Fourcade vzal zpět, ale pořád je to na Rusa propastných 49,6 sekundy!
3,3 km'
Julian Eberhard, táhnoucí Rakousko na třetím místě, má k dobru 10 sekund na Norsko. O páté místo se pere s Italem Windischem Tomáš Krupčík.
3,3 km'
Po odjezdu ze střelnice měl Fourcade ztrátu na Loginova 48,1 sekundy, za dalších osm set metrů je to rovných dvaapadesát vteřin. To by musel Rus extrémně selhat, aby ztratil jasné vedení.
7. st.'
Julian Eberhard dokázal jednou rychle opravit, Henrik L'Abee-Lund zvládl všechny tři opravy a na trestné kolo nemusí. Doře si vedl i Tomáš Krupčík, navíc s velice dobrým střeleckým časem (41 sekundy, třetí nejlepší zatím) a je z toho šestá pozice pro Českou republiku.
7. st.'
Extrémní problém pro Norsko, tři chyby na střelnici. Naopak pro Rakušany jedna.
7. st.'
Čarostřelba francouzského rutinéra. Čistá položka, rychlá položka, a dvacet sekund z ruského náskoku je smazáno.
7. st.'
Nyní zalehá na stav Martin Fourcade.
7.st.'
První oprava pro Loginova úspěšná, druhá také, takže Rusko povede opět s naprostou pohodou. Alexandr byl na střelnici přesně 54 sekundy.
7. st.'
Minizápletka je zde, Loginov udělal dvě chyby.
7. st.'
Z reproduktorů se linou klasické ruské songy, jako třeba Kalinka, a Alexandr Loginov se možná pohupuje do rytmu, jak obrovský má náskok. Už je totiž na střelnici.
1,5 km'
První místo je zatím jasné – Rusko. Druhé také – Francie. Třetí Norsko má na Rakušany k dobru 10 sekund, vláček tedy vidíme až na zmiňovaném pátém až sedmém místě.
0,8 km'
Henrik L'Abee-Lund naběhl na Eberharda šest sekund. Na pátém až sedmém místě je vláček Itálie – Švýcarsko – Česká republika, za kterou finišuje Tomáš Krupčík.
0,8 km'
Zatímco Martin Fourcade nyní projel prvními osmi sty metry, Alexandr Loginov je právě na mezičasu 1,5 kilometrů, tedy o sedm set metrů dále. V přepočtu je to rozdíl minuty a čtvrt.
3. př.'
Přece jen menší rozestup je v boji o bronz, třetí Norsko má na předávce v zádech Rakušany o pět sekund. No a na výborném pátém místě je Česká republika, kde Jakub Štvrtecký skvostně zafinišoval a předstihl Itálii a Švýcarsko.
3. př.'
Tři čtvrtiny štafet zvládli Rusové za hodinu a necelou sekundu. Na druhém místě předává Francie a tohle bude asi pro Martina Fourcada hodně těžké, smazat ztrátu 71 sekund.
3. př.'
Zatímco některé štafety jsou ještě kilometr před třetí předávkou, za Rusko právě nyní dává Malyško pomyslný kolík pro Loginova.
5,8 km'
Jakub Štvrtecký jede na sedmé pozici, na šestého Montella z Itálie ztrácí necelých pět sekund.
5,8 km'
Dmitrij Malyško by si teď od fanoušků mohl vypůjčit vlajku a dovézt jí Sašovi Loginovovi a stejně byl Rusové vedli. Náskok je 1:12 minuty na Francii a 1:44 minuty na Norsko.
6. st.'
Landertinger zvládl opravu v pohodě, Montello nadvakrát a Jakub Štvrtecký dvakrát úspěšně dobil a trefil.
6. st.'
Landertinger poslední ranou míjí a musí jednou opravovat. Jena oprava i pro Itálii, Švédsko, Švýcarsko a dvě pro Jakuba Štvrteckého.
6. st.'
Erlend Bjøntegaard chybuje dvakrát a určitě tak Rusko nestáhne. Quentin Fillon Maillet dává pět dobrých a půjde na druhé místo. Neřkuli na to, že Francouž měl o devět sekund rychlejší střelbu. No a Nor jde na jedno trestné kolečko.
6 st.'
Dmitrij Malyško na stojce jednou chyboval, ale i zde platí, že téměř minuta k dobru mu dává pohodu na opravu. A ruský třetí člen štafety to zvládl hned napoprvé.
4,0 km'
Rusko, Norsko, Francie. To je pořadí štafet, které nejsou s nikým v kontaktu. Naopak mezi čtvrtou Itálií a sedmou Českou republikou je rozdíl jen 4,5 sekundy.
3,3 km'
Zatím je to ruská kanonáda, Norsko ztratilo během osmi set metrů další dvě sekundy. Třetí Fillon Maillet se odpíchl od čtvrtého Stenersena. Pátá je Itálie, šesté Rakousko a sedmá Česká republika v kontaktu s Landertingerem.
5. st.'
Němci to opět měli tak tak, Arnd Peiffer musel třikrát opravovat a třikrát úspěšně.
5. st.'
Po páté střelbě má Rusko k dobru již téměř 50 sekund. Osamocený pojede i druhý Erlend Bjøntegaard z Norska, mezi Fillon Mailletem a Stenersenem není moc velký rozdíl. Pátá je Itálie, na Montella ztrácí jen pět sekund Kuba Štvrtecký.
5. st.'
Erlend Bjøntegaard dvakrát úspěšně opravil, tři opravy se povedly i Quentinu Fillon Mailletovi. Jakub Štvrtecký musel jednou dobíjet a zvládl to bez problémů.
5. st.'
Norové dělají hned dvě chyby, Francie ještě o jednu navíc. To je problém pro Fillon Mailleta.
5. st.'
První ruská chyba na střelnici přišla na 22. terčíku, ale Dmitrij Malyško má dostatek času na úspěšnou opravu, kterou provádí hned prvním dobíjením.
1,5 km'
Tak jako při hromadné nehodě to nyní vypadalo v onom sjezdu, kde se "sčuchli" zástupci hned tří štafet. No, na tohle místo určitě nebudou biatlonisté a biatlonistky vzpomínat úplně rádi.
1,5 km'
Tak přece jen se Quentinu Fillon Mailletovi podařilo trošku stáhnout Erlenda Bjøntegaarda, mezi oběma štafetami je nyní na druhém a třetím místě rozdíl osmi sekund. Asi netřeba připomínat, že jasně vede Rusko.
0,8 km'
Tomáš Hasilla táhne Slováky na devátém místě a za zády má Poláky a Němce.
0,8 km'
Dmitrij Malyško nabral k dobru další dvě sekundy, Norsko pak neúspěšně stíhá Francie. Jakub Štvrtecký měl v obtížné pravotočivé zatáčce při sjezdu menší potíže, ale vše ustál.
2. př.'
Michal Krčmář před sebou udržel Švédy o tři desetinky a na čtvrtém místě předává Jakubu Štvrteckému. Za Švédsko jde do třetího okruhu Torstein Stenersen, trošku neznámé jméno z hlediska individuálních závodů. S mankem tří sekund od České republiky je Itálie, kde bere úsek Giuseppe Montello.
2. př'
0+0. To je aktuální střelecká bilance Maxima Cvetkova a Jevgenije Garaničeva. Že bychom viděli ruský štafetový double? Zatím to vypadá. Druhé je Norsko se ztrátou 32,1 sekundy, třetí je za dalších šest sekund zpět Francie. Za Rusko nyní pojede Dmitrij Malyško, Norsko poveze Erlend Bjøntegaard a Francii bude chtít vytáhnout ještě výše Quentin Fillon Maillet.
6,5 km'
Kilometr před druhou předávkou si Michal Krčmář stále udržuje mírný náskok před pátým Nelinem. Na čele se nic nemění, vede Rusko a půlminutou k dobru na Nory, třetí je Francie.
5,8 km'
A Rusko zásluhou Garaničeva nabírá další cenné desetinky na norskou štafetu vedenou Birkelandem. Michal Krčmář za chvilklu vytvoří vláček s Jesperem Nelinem a budou bojovat o čtvrté místo.
4. st.'
Garaničev vede s náskokem půl minuty před Birkelandem, o dvanáct sekund zpět je Simon Desthieux. Minutu ztráty nabral Michal Krčmář, který má za sebou Jespera Nelina.
4. st.'
Vyjma Ruska a Švédska se ale na třetí střelbě trápí snad všichni. Jedno trestné kolo pro Slovensko, Simo Schempp se zachránil poslední ranou a Slovinci mají hned dvě trestná kolečka.
4. st.'
Trestné kolečko pro Francii i pro Českou republiku.
4. stř'
Francie se třemi chybami, to bude asi velké trápení, ale třikrát opravovat bude muset i Michal Krčmář. Rusko je bezchybné, Norsko dvakrát úspěšně opravilo.
4. stř'
Jako první jde na stojku Desthieux, následovaný Garaničevem.
4. stř'
Čtvrtá střelba právě přichází, vedoucí duo Francie – Rusko přijíždí do Arény.
4,5 km'
Desthieux s Garaničevem spolupracují, stejné je to u Krčmáře a Birkelanda. Opticky to vypadá, že ztráta mezi nimi není až tak velká, řádově tak devět sekund bych řekl.
4,0 km'
Tak vypadá to, že vedoucí duo už spolupracuje. Na českého biatlonistu se dotahuje Birkeland a zdá se, že i toto duo za okamžik vytvoří menší spolupráci. Pak už je velká časová díra. Hofer z Itálie a Schempp z Německa mají na Francii manko přes minutu, na Schemppa se snaží dotáhnout Slovák Matej Kazár.
3,3 km'
Desthieux se už dotáhl na Garaničeva a tvoří tak rusko-francouzský vláček, na který zhruba dvě sekundy stáhl Michal Krčmář.
3. st.'
Ze střelnice odjel jako první Jevgenij Garaničev s náskokem 3,3 sekundy před Desthieuxem, Michal Krčmář je dalších osm sekund zpět s náskokem 6,6 vteřiny na Birkelanda. Až pátý je Simon Schempp, jenž musel na trestné kolo a nabral rovnou minutu.
3. stř'
Výborná položka pro Mateje Kazára! Slovák byl čistý a zaostal jen o dvě sekundy za rakouským bombarďákem Simonem Ederem, vyhlášeným rychlostřelcem.
3. stř'
Rusko a Francie jsou tak ve vedení, Michal Krčmář hned úspěšně opravil, naopak Simon Schempp jediný terčík netrefil ani na tři dobíjení a je to pro domácí štafetu trestné kolo!
3. stř'
Bohužel jako první chybuje Michal Krčmář, naopak Rusko i Francie jsou bezchybné. Jednou musí opravovat i Německo a Norsko.
3. stř'
Pojďme na třetí střelbu. Dostane Nor šanci se dotáhnout a osamostatní se někdo na čele závodu?
2,0 km'
Poslední stoupání pro vedoucí kvartet. Mezitím vidíme další pád a samozřejmě v té samé zatáčce. Hodně nepříjemné to teď bude mít Kazach Roman Jemelin, jenž zlomil lyži i hůl.
1,5 km'
Tak za dalších 700 metrů přece jen Birkeland něco stáhl, ale jsou to sotva tři vteřiny. Vedoucí čtyřka už se pomalu blíží znovu na stadion a první 2500 metrů dlouhý okruh bude mít francouzsko-rusko-německo-český kvartet za sebou.
0,8'
Mateje Kazára ze Slovenska stále máme na devátém místě.
0,8 km'
A totožná je situace po prvních osmi stech metrech druhých členů štafet. Mezi Francií a Českou republikou je rozdíl 1,7 sekundy. Naopak Birkeland ze ztráty neukrojil vůbec nic, stále ztrácí 14 sekund. Hodně nepříjemné je to i pro Belgičana Clauda, kterému Rösch předal na šestém místě. Na Birkelanda ztrácí půl minuty, za sebou má o 11 sekund zpět Hofera.
1. př.'
První čtyři štafety mají mezi sebou rozdíl 1,7 sekundy a hodně nepříjemné to teď bude pro Norsko, jelikož Birkeland má před sebou třináctisekundovou díru na vedoucí kvarteto.
1. př'
Vedoucí biatlonisty již máme zpátky v aréně. A všichni jsou pohromadě, což je dobrá zpráva. Jako první předává Francie, Guigonnat dává žezlo pro Simona Desthieuxe. Druhé bylo na předávce Německo, kde Schempp střídá Lessera, třetí jsou Rusové, za které nyní pojede Jevgenij Garaničev a na výborné čtvrté pozici mám české biatlonisty. Ondřej Moravec zvládl svůj úsek skvěle a snad se to povede i Michalu Krčmářovi.
6,5 km'
Je sice hezké, že Michi Rösch měl v obou případech nejrychlejší střelbu, ale na trati ztrácí. A ztrácí také Finové, protože s nepříjemnou zatáčkou, kde měly ženy tolik pádů, se nedokázal vypořádat ani Fin Tuomas Gronman, takže se Seveřané propadají na dvacátou pozici.
5,8 km'
Lesser je stále s malým náskokem první, za ním prakticky spolupracuje vláček Guigonnat, Cvetkov, Moravec, tedy Francie – Rusko – Česká republika.
5,8 km'
Posouvá se také Michal Šíma, a to na deváté místo. Škoda trestného kola pro Slováky.
5,8 km'
Erik Lesser si před Francouzem Guigonnatem vytváří náskok zhruba pěti sekund. Naopak na francouzského biatlonistu se pomalu dotahuje Maxim Cvetkov z Ruska. Toho se snaží udržet Ondřej Moravec, český tým je zatím na čtvrté pozici, což je výborné.
2. stř'
Ondřej Moravec měl na střelnici čas 36 sekund, ale nejdůležitější je, že byl bezchybný. To nemůže říct třeba Švéd Peppe Femling nebo Michal Šíma ze Slovenska, protože tyto dvě štafety musely na trestné kolo. Stejně jako Rakušan Tobias Eberhard.
2. stř'
Erik Lesser musel jednou dobíjet, ale zvládl to naprosto v pohodě. Nejrychlejší střelbu má opět Michael Rösch o čase 22 sekund, který je opět bezchybný. A bezchybný je také Ondřej Moravec, takže česká štafeta odjíždí ze střelnice na páté pozici.
2. stř'
Na druhou střelbu tak přijede německá i norská štafeta s mírným náskokem, za deště řádově zhruba se sedmi sekundami.
4,5'
Erik Lesser se nyní s Christiansenem vyměnil a je na první pozici. Teprve nyní projíždí o půl kilometru zpět Američan Leif Nordgren, který má manko téměř dvou minut.
4,0 km'
Christiansen a Lesser si tvoří maličký náskok před dalšími štafetami. Třetí Itálie a čtvrté Rusko ztrácí kolem šesti sekund.
3,3 km'
Vetle Sjastad Christiansen během pár desítek metrů od střelnice předehnal Lessera, třetí je Bormolini, který veze Itálii, naopak Rösch se propadl na šesté místo za Šímu. Ondřeje Moravce máme na osmé pozici.
1. stř'
Ačkoliv měl Rösch nejrychlejší střelbu, Belgie odjíždí ze střelnice jako třetí, ale s minimální ztrátou na první Německo. Michal Šíma ze Slovenska ztrácí 4,2 sekundy, Ondra Moravec deset vteřin.
1. stř'
Bezchybný je také Ondřej Moravec a Michal Šíma. Naopak Leif Nordgren, který spadl, má na první střelbě obrovské potíže.
1. stř'
Lesser i Christiansen josu bezchybní, hodně vysoko bude i Belgie, jelikož Rösch měl nejrychlejší střelbu!
2,0'
Další pády zatím naštěstí vidět nejsou, závodníci už pomalu míří na stadion k první střelbě.
1,5 km'
Po dalších sedmi stech metrech se pořadí nemění – Německo, Norsko, Švédsko. O pozici výše se pádem Nordgrena posunula česká i slovenská štafeta.
1,0 km'
A ani tentokrát neproběhl sjezd bez problémů, na zledovatělý sníh se poroučel Leif Nordgren. Ale není to naštěstí nic vážného.
0,8 km'
Německá štafeta vedená Lesserem si vypracovala malý náskok před Norskem (Christiansen) a Švédskem (Femling).Ceskou štafetu máme na dvanáctém místě, Slovensko je osmé.
Start'
Po minutě závodu je na prvním místě Německo, které vede Erik Lesser. Samozřejmě je dobré vytvořit si co nejlepší pozici na nebezpečný sjezd, kde bylo u žen toliko pádů.
Start'
Vypadá to, že v Oberhofu nesněží, ale prší. Začalo se hodně rychle, nejlépe vystartovala německá štafeta.
Start'
Závod byl zahájen.
Startovní listina:
1. Švédsko (Peppe Femling, Jesper Nelin, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson)
2. Norsko (Vetle Sjastad Christiansen, Lars Helge Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Henrik L'Abee-Lund)
3. Německo (Erik Lesser, Simon Schempp, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
4. Rakousko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard)
5. Rusko (Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
6. Itálie (Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Giuseppe Montello, Dominik Windisch)
7. Česko (Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Tomáš Krupčík)
8. Švýcarsko (Serafin Wiestner, Benjamin Weger, Mario Dolder, Jeremy Finello)
9. Francie (Antonin Guigonnat, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade)
10. Bulharsko (Anton Sinapov, Vladimir Iliev, Dimitar Gerdžikov, Krasimir Anev)
11. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Mitja Drinovec)
12. USA (Leif Nordgren, Sean Doherty, Travis Cooper, Max Durtschi)
13. Belgie (Michael Rösch, Florent Claude, Thierry Langer, Tom Lahaye-Goffart)
14. Finsko (Tuomas Gronman, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo, Tuukka Invenius)
15. Slovensko (Michal Šíma, Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš)
16. Ukrajina (Artěm Prima, Sergej Semjonov, Ruslan Tkalenko, Artěm Tyščenko)
17. Bělorusko (Anton Smolski, Vladimir Čepelin, Raman Jaljotnau, Sergej Bočarnikov)
18. Polsko (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)
19. Estonsko (Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kauri Koiv, Roland Lessing)
20. Kanada (Scott Gow, Christian Gow, Jules Burnotte, Brendan Green)
21. Japonsko ( Mikito Tačizaki, Cukasa Kobonoki, Kazuja Inomata, Kosuke Ozaki)
22. Kazachstán (Vladislav Vitěnko, Roman Jeremin, Petr Jermolenko, Timur Kuts)
23. Korea (Seonhoe Heo, Jong-kju Kim, Džujn Čcho, Timofej Lapšin)
24. Rumunsko (George Buta, Cornel Puchianu, Raul Antonio Flore, Denis Şerban)
25. Litva (Tomas Kaukenas, Vytautas Strolia, Karol Dombrovski, Linas Banys)
26. Čína (Wen-Čchang Wang, Ťin-le Tchang, Sing-jüan Jan, Čen-jü Ču)
27. Lotyšsko (Aleksandrs Patrijuks, Daumants Lūsa, Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotinš)
Během ženské štafety, která se jela za hustého sněžení, jsme viděli několik pádů, klasicky v zatáčce při sjezdu. A také vynikající výkon českých žen, které vybojovaly krásné třetí místo. Snad to bude podobné i u českých mužů!
Průběžné pořadí světového poháru štafet mužů:
1. Švédsko 60 bodů
2. Norsko 54 b.
3. Německo 48 b.
4. Rakousko 43 b.
5. Rusko 40 b.
6. Itálie 38 b.
7. Česká republika 36 b.
...
15. Slovensko 26 b.
V letošní sezoně jsme zatím viděli pouze jeden štafetový závod mužů, který byl na programu v rakouském Hochfilzenu. Nejlépe si vedlo Švédsko, které vyhrálo před Norskem a Německem. Český kvartet nakonec skončil na slušném sedmém místě, Slováci byli patnáctí.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u závodu mužských štafet, který uzavře program v německém lyžařském středisku Oberhof. Start je naplánován přesně ve 14:30 a uvidíme, kdo se tentokrát bude radovat z vítězství a zda česká štafeta vylepší své nejlepší umístění v sezoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.
Články odjinud