Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Těhotná biatlonistka Vítková se necítila dobře. Vyšetření na chodníku!

Autor: ris

Ta fotka způsobila pořádné haló. Pacientku v pokročilém stádiu těhotenství vyšetřovali lékaři liberecké nemocnice na chodníku. Neetické, nedůstojné, ale... Tou ženou s bříškem byla slavná biatlonistka Veronika Vítková (31), jež popsala, co se před špitálem dělo.

„Tohle zřejmě bude od včerejšího dopoledne nejznámější těhubříško Facebooku,“ napsala pod fotografii dvojnásobná olympijská medailistka. Nikdy neprahla dobývat světla ramp. „Takovou popularitu si nepřálo,“ posteskla si a vše uvedla na pravou míru.

„Ráno jsem se necítila dobře, tak jsme se s mým lékařem domluvili a on mi dohodl »vyšetření« na gynekologii v Krajské nemocnici Liberec. Šlo o výtěr krku na onemocnění covid-19 a ozvy plodu,“ líčila, jak došlo k nedopatření. „Jelikož jsme nevěděli, zda jsem či nejsem nakažená a v čekárně ambulance bylo plno jiných pacientek, dohodli jsme se – na moji žádost (pro dobro mé i ostatních) – že »vyšetření« proběhne nestandardně mimo vnitřní prostory.“

To samozřejmě neuniklo ostatním návštěvníkům. A kauza byla na světě. „Senzacechtiví spoluobčané neváhali a celou akci (cca pětiminutovou) vyfotili, aniž by znali veškeré okolnosti. Fotografie ihned začala kolovat po internetu s ošklivými komentáři, házením špíny na libereckou nemocnici a personál gynekologického oddělení,“ řekla narovinu Vítková.

Veronika Vítková a nejslavnějšá těhotenské bříško internetu
Veronika Vítková a nejslavnějšá těhotenské bříško internetu