Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Kamarádka Plíškové Wozniacká otevřeně o boji s nevyléčitelnou nemocí!

Autor: ris

Byla světovou jedničkou, vyhrála Australian Open a ohromovala nekonečnou kondicí i neobyčejnou krásou. Tenisová důchodkyně Caroline Wozniacká (30) popsala, jak se projevuje nevyléčitelná nemoc, jež ji stála pár let aktivní kariéry navíc.

Profesionálnímu sportu dala Dánka vale letos v lednu. Nedlouho poté, co se od lékařů dozvěděla, že trpí revmatoidní artritidou, zlou chorobou, která postihuje zejména klouby. „Jednoho dne chcete vstát z postele a nemůžete se ani pohnout. Jste jednou z nejlepších tenistek na světě, respektovanou pro atletické schopnosti, a prostě to nejde,“ líčila Wozniacká ve velkém rozhovoru pro španělský deník Marca.

„Když jsem nemohla hnout rukama, byl to šok, ale naštěstí jsem našla výborného revmatologa, takže mám normální život,“ tvrdí Caroline, jež se teď věnuje osvětě pro mnohé neznámé nemoci. „Trvalo dlouho, než se u mě přišlo na tuhle diagnózu. I proto jsem se rozhodla, že začnu pomáhat, aby se o ní vědělo. Může postihnout lidi mladé i staré.“

Na tenis nezanevřela. Mezi hráčkami má stále dost kamarádek. V kontaktu je třeba se sestrami Radwaňskými, Vekičovou, Kerberovou… „A Karolínou Plíškovou . Potkáváme se v Monaku,“ usmála se.

S komunitou tedy kontakt neztratila. Na staré známé nezapomíná. „Naposledy jsem mluvila s Carlou Suárezovou, když jsem se dozvěděla o její nemoci. Je to skvělá holka, takže jsem se chtěla ujistit, že je v pořádku,“ dodala Wozniacká na adresu Španělky trpící rakovinou mízních uzlin.

Caroline Wozniacká patří k nejpopulárnějším tenistkám na sociálních sítích. A kdo by se tomu divil?
Caroline Wozniacká patří k nejpopulárnějším tenistkám na sociálních sítích. A kdo by se tomu divil?