Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Očkovací skandál na Slovensku: Tenistka Cibulková dostala přednostně vakcínu!

Autor: ptr

Během sportovní kariéry byla miláčkem celého státu. Teď jí ale spousta lidí nemůže přijít na jméno a osočuje ji z prominentního postavení. Dominika Cibulková (31) byla i s manželem Michalem Navarou (34) očkována proti nemoci covid-19 mezi prvními, i když na to neměla nárok!

Stejně jako u nás, mají i u našich východních sousedů na vakcínu nárok především rizikové skupiny. V první fázi se mělo jednat o zdravotníky, lidi pracující v sociálních službách a pracovníky kritické infrastruktury. I když slovenské ministerstvo ani po třech týdnech nedokázalo dokonale specifikovat, kdo spadá do poslední jmenované skupiny, tak je zřejmé, že Cibulková nepatří ani do jedné.

Bývalá úspěšná tenistka se kaje, ale je otázka, zda veřejnost její verzi uvěří. Maminka malého Jakuba podala na Instagramu obsáhlé vysvětlení. „Je mi velmi líto, že jsem se nechala uvést do omylu, když jsem se při doprovázení blízké osoby v nemocnici informativně zeptala, v jakém období bychom mohli přijít na řadu na očkování. Když bych jen tušila, že se dopouštím tak velkého pochybení, a že jen nevyplňuji volné místo v pořadníku, tak bych v žádném případě možnost očkování nevyužila.

Vzniklá situace mě velmi mrzí, ve vztahu k všem lidem, kteří na vakcínu čekají. Zároveň bych ale touto cestou chtěla vyzvat lidi, aby se očkování nebáli. Budu ráda, když celá tato nešťastná událost bude mít pozitivní efekt v tom, že přesvědčí co nejvíce lidí o potřebě očkování. Velmi ráda jakýmkoliv dalším způsobem pomohu v osvětové kampani na podporu vakcinace, kterou považuji za bezpečnou a očkování proti covidu za jediný správný a zodpovědný přístup.“

Své zjevné pochybení tedy nepopírá. Snaží se z něj udělat alespoň pozitivní poselství. Zda jí slovenští fanoušci odpustí a vezmou si její radu k srdci, to se teprve uvidí.

Dominika Cibulková čelí kritice kvůli přednostnímu očkování.
Dominika Cibulková čelí kritice kvůli přednostnímu očkování.