Neděle 7. březen 2021
Svátek slaví Tomáš, zítra Gabriela
Polojasno 3°C

Smrt televizní legendy Oty Černého (†77): Bojoval, o Vánocích se mu přitížilo!

Autor: vba

S nemocí, o které nikdy nechtěl mluvit, bojoval Ota Černý (†77) dlouho. V posledních letech několikrát výrazně zhubl, podle informací od jeho blízkých ho ovšem v posledních měsících nejvíc ubíjela karanténa.

Kvůli nucené izolaci už nemohl chodit mezi lidi, jak byl zvyklý. V redakci na Kavčích horách měl pořád stůl, ten už ale rok zůstává osiřelý. S kolegy se přesto Černý snažil udržovat kontakt alespoň po telefonu.

„Mluvil jsem s ním pravidelně každý týden. Pořád nám dával konstruktivní připomínky k pořadům a přenosům,“ říká šéfredaktor Redakce sportu ČT Michal Dusík, podle nějž měl Černý velké plány na několik let dopředu a chystal v televizi i nový publicistický pořad.

Dle zdrojů z jeho blízkého okolí se Černému okolo Vánoc výrazně přitížilo, Ota však nedával nic najevo a dál obvolával parťáky a kamarády, jako by bylo všechno v nejlepším pořádku. Nechtěl totiž, aby okolo něj byla pochmurná nálada. A tak si ho budou všichni navždy pamatovat.

Populární televizní osobnost zesnula v noci na úterý 16. února. Nečekaná smrt legendy české nejen sportovní žurnalistiky zasáhla široké spektrum lidí, kteří měli s věčně usměvavým mužem co do činění.

Pieta pro Otakara Černého před budovou České televize.
Pieta pro Otakara Černého před budovou České televize.