Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C

Olympijská snowboardistka Pančochová se vdala: V Česku jejich sňatek neplatí!

Autor: as, red

Už žádné další čekání, svatba bude hned! Elitní česká snowboardistka Šárka Pančochová (30) se provdala za americkou přítelkyni Kaileen Lareeovou (34). Původní plány ale musely překopat.

Bosky poskakovaly po kamenech uprostřed horské říčky Wenatchee v bílém, jako dvě víly. Šárka a její Kaileen byly štěstím bez sebe, na ručkách měly stejné prstýnky. Provdaly se jedna za druhou!

„Celý minulý rok byl bláznivý a odteď bude ještě šílenější. Nemohu se dočkat, až strávím zbytek svého života se svojí nejlepší přítelkyní a už navždy budeme sdílet naše životy společně,“ jásala česká sportovkyně.

Předloni se zasnoubily na nejvyšší hoře amerického státu Oregon a hned si slíbily, kdy bude veselka. „Vezmeme se, až se budou moci brát v Česku i gayové a lesby,“ naplánovala si Šárka. Jenže čekání se natahovalo, takový zákon zatím schválen nebyl, tak si nakonec udělaly svatbu v Americe.

A proč nakonec nevydrželi čekat? Za vše může Covid-19 a potíže s cestováním s ním spojené. „Bohužel, urychlily jsme naši svatbu, kvůli tomu, že cestování je pořád náročné kvůli covidu. Chtěly jsme čekat na svatbu, až bude v Čechách možná. To samozřejmě nemění nic, že pořád podporuju tenhle proces a budu se snažit bojovat,“ vysvětlila Šárka co je vedlo k tomu, že nakonec nedodržely své předsevzetí. Jejich sňatek je v Česku prozatím nezákonný, tudíž neplatný.

To jim ale radost nekalí, žijí jedna pro druhou. „S každým dalším dnem jsem díky ní a její štědrosti a laskavosti lepším člověkem. Moc ji miluji,“ vyznala se Pančochová ke své přítelkyni. Ta byla dříve vdaná a s bývalým manželem má dceru, která na svatbě také nechyběla.

Kouzelná svatba Šárky Pančochové.
Kouzelná svatba Šárky Pančochové.