Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Ibrahimovič ukázal operované koleno! Už zase děsí obrany soupeřů

Autor: ptr

Švédský fotbalový bůh je zpět! Zlatan Ibrahimovič (39) sice za tři týdny oslaví kulaté čtyřicáté narozeniny, ale jeho nezdolná vůle mu nedovolí polevit. Po artroskopické operaci, která ho připravila o Mistrovství Evropy, je zpět na zeleném pažitu. A už zase způsobuje obranám soupeřů noční můry.

Fotbalista, který umí v lidech probouzet emoce jako snad nikdo jiný. I takovou pověst má tento dlouhán. Především však jde o vskutku vynikajícího fotbalistu a nezastavitelného střelce. Že to platí stále, dokázal hned při svém prvním utkání po těžkém zranění. Stačilo mu pouhých sedm minut, než opět rozvlnil síť za brankářem soupeře, tentokrát pokořil strážce svatyně slavného Lazia Řím.

»Ibra« se zranil 9. května na půdě turínského Juventusu. Nejdříve se pokusil operaci vyhnout, ale kvůli přetrvávajícím potížím se 18. června podrobil zákroku na levém koleni. V péči ho měli odborníci Volker Musahl a Fabrizio Margheritini a vše se podařilo naprosto výborně.

Následně Zlatan okamžitě začal s rehabilitací, která vyvrcholila nedělním návratem. Ten byl naprosto ideální. Jeho AC Milán zvítězil 2:0 a Švéd zvládl závěrečnou půlhodinu utkání včetně střeleckého úspěchu.

Po zápase se fanouškům pochlubil fotkou zuboženého kolene po operaci a doplnil to fotografií oslavy z nedělního utkání. K tomu dopsal pouze dvě data, která dělí méně než tři měsíce. Rychlý návrat do akce znamená jediné, Ibrahimovič je stále hladový po gólech. Obrany soupeřů budou mít opět těžké spaní.

Takhle vypadalo koleno Zlatana Ibrahimoviče 19.6.2021
Takhle vypadalo koleno Zlatana Ibrahimoviče 19.6.2021