Sobota 25. září 2021
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 18°C

Držte k**va hubu! Navrátilová sepsula McEnroa a spol. kvůli nové šampionce

Autor: sm

V české tenisové legendě Martině Navrátilové (64) vřela krev. Postaral se o to bývalý tenista John McEnroe (62), když po Wimbledonu zpochybňoval mentální kondici Emmy Raducanuové (18). Ta teď ale svým senzačním vítězstvím na US Open vytřela všem zrak a česká legenda si nenechala ujít příležitost americkému bouřlivákovi jeho omyl pěkně spočítat...

Všichni doufali v senzaci, která se nekonala. Emma Raducanuová musela nakonec zápas s Ajlou Tomljanovićovou (28) vzdát. Britka se na hřišti chytala za břicho a také se zdálo, že má problém popadnout dech. Později Raducanuová uvedla, že musela ze zápasu odstoupit, protože měla dýchací potíže a zároveň přiznala: „Celá ta zkušenost mě dostihla.“

Toho se  hned chytil někdejší úspěšný tenista John McEnroe, který poznamenal, že tak velká věc byla pravděpodobně pro psychiku mladé Britky „tak trochu moc“ a zapochyboval o její psychické odolnosti. Jeho slova pak strhla obří vlnu podobných vyjádření na sociálních sítích. Raducanuová ale zareagovala na kritiku tím nejlepším možným způsobem: úspěchem na hřišti.

Stala se totiž první kvalifikantnkou, která vyhrála grandslamový titul poté, co ve finále US Open porazila Leylah Fernandezovou (19). Osmnáctinásobnou grandslamovou vítězku Martinu Navrátilovou tím pochopitelně potěšila. Podle ni totiž skvěle umlčela McEnroea a další kritiky: „Už nikdy nebudou zpochybňovat její mentální konidici. Je legrační, jak perfektně si počínala!“ usmívala se potěšeně v show Andrew Marra.

„Emma Raducanuová právě píše historii. Perfektně kritiky umlčela, a já tehdy říkala ‚DKH‘. Nevíte, o čem mluvíte,“ dodala Češka takticky. Zkratkou decentně kryla výraz „držte k**va hubu“ (anglicky STFU - shut the fuck up, pozn. red.).

Navrátilová zároveň předpovídá Britce s kanadskými kořeny hvězdnou budoucnost. „Samozřejmě, že může svou hru ještě zdokonalit, vždyť je jí teprve osmnáct. Ale zároveň v její hře nejsou žádné pomyslné díry. Je opravdu mimořádná,“ usuzuje úspěšná blondýnka.

Plíšková titul na US Open nezíská. Ve čtvrtfinále ji z kurtu vyprovodila Sakkariová