Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Britové mají jasno: Schicka chce Křetínského West Ham. Nabídne 1,2 miliardy

Autor: ris

Nejlepší český fotbalista současnosti Patrik Schick (25) se tomu nápadu sice brání, v Británii ale mají jasno; klub Premier League West Ham United, jehož spolumajitelem je český miliardář Daniel Křetínský, prahne po jeho službách. Už v lednovém přestupovém okně prý Leverkusenu nabídne za českého šikulu v přepočtu 1,2 miliardy korun!

Po Součkovi, Coufalovi a Královi by tak Schick mohl být čtvrtým českým reprezentantem v sestavě »Kladivářů«, kteří hodlají posílit útok za každou cenu. Schick se podle Mirroru jeví jako ideální řešení. Jen považte. V létě zazářil na Euro, kde se stal nejlepším střelcem, a broky si schoval i do bundesligy. V ní je s šestnácti góly druhým nejlepším střelcem sezony. Na záda kouká jen superhvězdě Robertu Lewandowskému z Bayernu.

V Leverkusenu má kanoný smlouvu do roku 2025. To by ale měla vyřešit lákavá nabídka. Londýnský celek je totiž ochoten vypláznout v přepočtu 1,2 miliardy korun, což je téměř dvojnásobek ceny, za níž do Německa putoval z AS Řím. Otázkou je, co by na případný přesun řekl sám Schick? V rozhovoru pro deník Sport se k otázce přestupu postavil zdrženlivě: „Myslím si, že by ke mně současný West Ham nepasoval. Ať už se bavíme o složení mužstva či stylu hry. Oproti Leverkusenu by to byla obrovská změna.“

Patrik Schick suverénně vyhrál podzimní část ankety Zlatý míč ČR o fotbalistu sezony
Patrik Schick suverénně vyhrál podzimní část ankety Zlatý míč ČR o fotbalistu sezony