Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Dobrá zpráva před odletem Slavie do Rotterdamu: Tvrdíka pustili ze špitálu

Autor: nem

Hromada beden s proprietami, plejeři, trenéři, kustodi, maséři. Obří náklad připomínal výpravu polárníků na severní točnu, a přesto Slavia odletěla do Rotterdamu lehčí o jednu starost.

Sešívaní před cestou k prvnímu čtvrtfinále Konferenční ligy s Feyenoordem (čtvrtek od 18:45 na ČT sport) věděli, že jejich šéf jim bude fandit od rodinného krbu.

Jaroslav Tvrdík (53) musel v polovině března podstoupit urgentní zákrok na onkologickém oddělení. „Jsem v nemocnici. Nechci to komentovat, je to soukromá věc. Navíc je válka, kdy trpí mnohem více lidí než já,“ vzkázal tehdy s odkazem na řádění Putinovy barbarsky tupé soldatesky na Ukrajině.

Pak veškeré informace o jeho stavu zůstaly za stěnami špitálu a až v úterý jedna probleskla do Blesku. Pozitivní! „Jardu pustili z nemocnice. Je doma a další léčbu má naplánovanou na polovinu dubna,“ prozradil blízký přítel Jaroslava Tvrdíka.

V obydlí bosse červenobílých se tak rozhostí laskavá péče Tvrdíkovy manželky Jany, syna Tomáše a dcer Nelly a Jany. Společně usednou k televiznímu monitoru, aby viděli snažení mládenců kouče Jindřicha Trpišovského v chrámu De Kuip.

Mají nizozemskému klubu zasvěcenému bývalé královně Vilemíně co vracet (ve skupině Konferenční ligy s ním rupli venku 1:2 a doma při plichtě 2:2 přišli o výhru v nastavení) a k tomu můžou vydělat ranec. Za postup do semifi nále vyplácí UEFA prémii bezmála 50 milionů korun.

Jan Kuchta při oslavách titulu Slavie s šéfem Jaroslavem Tvrdíkem
Jan Kuchta při oslavách titulu Slavie s šéfem Jaroslavem Tvrdíkem