Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Polojasno, bouřka 28°C

Málem zemřel? Jedeme dál! Chci jet další závod, překvapil Čou po hororové nehodě

Jakoby ten okruh byl poslední roky prokletý. Loni se na Silverstonu vyboural Max Verstappen kvůli Lewisi Hamiltonovi, letos byla bohužel laťka nastavena o něco výš. Po pár vteřinách od startu se vůz Čoua Kuan-jüa (23) po kolizi obrátil vzhůru nohama a narazil do bariéry. Den po nehodě ale Čou překvapil. Je odhodlán jet Velkou cenu Rakouska, která se koná už tento týden!

Mladý závodník dal o sobě vědět po nehodě na Twitteru, kde uklidnil fanoušky. „Zdravím všechny, děkuji za mnoho povzbuzujících zpráv,“ napsal Čou začátkem týdne. „Chtěl bych poděkovat maršálům a zdravotnickému týmu na Silverstonu. Byli jste skvělí.“

Horlivější než kdy dřív

Kromě vděčnosti ale také motoristické příznivce nadchl dobrou zprávou, která všem určitě udělala radost. „Jsem horlivější než kdy dřív vrátit se na trať. Vidíme se v Rakousku,“ překvapil rodák ze Šanghaje.

Čouova nehoda ale nebyla jediným děsivým incidentem. Chvíli po havárce si na trať sedla pětice ekologických aktivistů, kteří se pravděpodobně zbláznili. Svým nezodpovědným chováním ohrozili nejen své životy, ale hlavně životy traťových maršálů, kteří je museli odtáhnout z dráhy, zatímco kolem nich svištěly formule.

Čou Kuan-jü vyvázl z děsivé nehody naštěstí bez vážnějších následků, má v plánu se vrátit na Velkou cenu Rakouska
Čou Kuan-jü vyvázl z děsivé nehody naštěstí bez vážnějších následků, má v plánu se vrátit na Velkou cenu Rakouska