Pátek 19. srpna 2022
Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard
Oblačno, bouřka 28°C

Drsná nehoda při GP Velké Británie: Čou jel po hlavě!

Autor: nem

Někde v tom gejzíru jisker vězela v helmě hlava mladíka jménem Čou Kuan-jü (23). Při Velké ceně Británie formule 1 se v monopostu Alfa Romeo projel koly vzhůru už 200 metrů po startu.

Čou je historicky první čínský pilot F1. Za italskou stáj prý kroutí volantem jen proto, že jeho sponzoři do ní poslali v přepočtu 711 milionů korun. 

Všichni svatí

Je to dost nebezpečný špás, protože při včerejší drastické bouračce pěti vozů navíc po několika saltech vrazil do plotu a ohrozil diváky. Čou zůstal zaklíněn ve vraku, a když ho z něj hasiči vysekali, putoval do nemocnice.

Zní to neuvěřitelně, ale byl z ní propuštěn bez zranění. Patrně není zadobře jen s prachatými mecenáši, ale i se všemi svatými. Naštěstí! Po důkladném vyšetření se Čou ozval na sociálních sítích: „Jsem v pořádku, vše je dobré. Halo mě dnes zachránilo. Děkuji všem za milé zprávy!“

V divočině na okruhu v Silverstone nakonec triumfoval Carlos Sainz z Ferrari. Je to jeho první vítězství v kariéře. Své první body si při závodu v Británii vybojoval také Mick Schumacher.

Je k nevíře, že se z nehody dostal čínský jezdec bez zranění
Je k nevíře, že se z nehody dostal čínský jezdec bez zranění