Neděle 2. října 2022
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Oblačno, déšť 16°C

Fotbalista zemřel v pouhých 34 letech: Nechal po sobě čtyři děti!

Autor: ptr

Smutná zpráva přiletěla ze země helvétského kříže. Mladý fotbalista Nicolas Schindelholz (†34) podlehl zákeřné nemoci. Zanechal po sobě manželku a čtyři děti. Tragická zpráva zasáhla celou fotbalovou komunitu a nejvíce jeho bývalé spoluhráče.

Švýcarskému obránci byla v roce 2020 diagnostikována rakovina plic. O rok později byl nucen ukončit svou profesionální kariéru. Posledním klubem, ve kterém působil, zůstává tak FC Aarau. Nicolas zemřel v neděli 18. září.

Podle švýcarského deníku Blick byli jeho bývalí spoluhráči z týmu o tragédii informováni až po nedělním zápase Švýcarského fotbalového poháru proti FC Basilej (1:3 po prodloužení), aby se mohli plně soustředit na pohárový zápas. Emotivní sdělení zaznělo po závěrečném hvizdu od hlasatele na stadionu, načež se řada hráčů rozplakala.

Klub se rozloučil s oblíbeným hráčem prostřednictvím oficiálního vyjádření. „Náš bývalý střední obránce Nicolas Schindelholz zemřel na rakovinu v pouhých 34 letech. FC Aarau vyjadřuje upřímnou soustrast příbuzným a přeje jim hodně sil v této těžké době.“

Prezident FC Aarau Philipp Bonorand se poté vyjádřil i pro Nau.ch. „Všichni z FC Aarau jsme velmi smutní a naše myšlenky jsou s rodinou Nicolase Schindelholze. Upřímnou soustrast jeho rodině a čtyřem dětem. S ním ztrácíme nejen dobrého bývalého hráče, ale především skvělého člověka. V takových chvílích se fotbal stává nedůležitou věcí.“

Švýcarský fotbalista Nicolas Schindelholz
Švýcarský fotbalista Nicolas Schindelholz